Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W Porsche Super Cup jeżdżą bez ABSu, to może i my spróbujemy? :biggrin:

Edytowane przez MrKubool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Porsche Super Cup jeżdżą bez ABSu, to może i my spróbujemy? :biggrin:

 

Spróbuj wpierw na padzie pojeździć bez ABS-u

Nervus co z układem dolotowym, kolektorem wydechowym i ECU bez zmian?

I jeśli pomysł z drugą mieszanką wypali to jaką ilość okrążeń trzeba będzie na niej przejechać?

Edytowane przez Krakers1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Porsche Super Cup jeżdżą bez ABSu, to może i my spróbujemy? :biggrin:

ABS jest u nas opcjonalny od zawsze. Jak chcesz, to możesz jeździć bez ABSu ile tylko chcesz :)

 

Nervus co z układem dolotowym, kolektorem wydechowym i ECU bez zmian?

I jeśli pomysł z drugą mieszanką wypali to jaką ilość okrążeń trzeba będzie na niej przejechać?

Tylko takie części jak w spisie + dostosowanie limiterem do 450KM.

Nie byłoby określonej ilość okrążeń na danej mieszance... Możesz przejechać jedno i zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervus zwalniam miejsce na przyszły event,zaczynam codzienną pracę i mam nadzieję że wrócę do wspólnego ścigania na jesień.

Pojadę jeszcze "Zielone piekło"-dziś zrobiłem parę kółek na szybkim zużyciu opon-wachy starcza tylko na 1kółko(61L) więc wygląda na to że będę musiał odwiedzać mechaników na każdym okrążeniu :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak napisałem wcześniej, jestem w trakcie przeprowadzki, i mimo, że mogę być online, to niestety nie mam możliwości podpięcia kiery. Powodzenia wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyścig pomimo przygód fajny. Przepraszam Nervus, za uderzenie na pierwszym (!) lapie. Jestem z tego powodu bardzo zły. Pojechałem za blisko, zablokowałem hamulce i dzwon. Potem źle się czułem obserwując Twoje kłopoty wiedząc, że w części jest to wynik tego zdarzenia. Potem jazda z uszkodzonym kołem nie była super szybka. Toche odjechała mi czołówka, aż przyszedł czas na pierwszy pit. Planowałem przed wyścigiem trzy, bo moja Italia szybko zużywała gumy. Finalnie pojechałem na trzy pity i było to ciekawe doświadczenie, jak w wyścigu F1 często zmieniające się pozycje właśnie także w pit. Przez ostatnie 5-6 okrążeń goniłem Mikołaja od którego miałem mniej zużyte opony, ale ten jechał dobrym, równym tempem i nie dałem rady. P5 to jak na przygody w wyścigu i pierwszy wyścig na szybkim zużyciu dobre miejsce.

Edytowane przez GrandeBombik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Akurat o 23:00 zaczął szwankować mi internet, to samo było w poniedziałek. Zdenerwowany tą sytuacją zadzwoniłem dzisiaj do mojego dostawcy internetu i ten powiedział mi, że od 23:00 do 6:00 dublują mi internet i powinienem być zadowolony... Tylko nikt nie mówi, o tym że połączenie się zrywa na kilka minut, a te minuty w przypadku eventu są dość cenne :) W poniedziałek ma przyjść jakiś spec i zmienić mi modem, mam

nadzieję, że to coś da.

@Nervus

jakieś pomysły na nowy event?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig podsumuję następująco: KU*WA

Na ostatnim lapie na świeżych gumach zaczynam dochodzić Sharneta. Jestem niemal pewny, że go wyprzedzę. Jednak w pierwszym tunelu zbrakło mi paliwa i w ten sposób ląduję na końcu stawki.

Dzięki za świetne ściganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig naprawdę zajefajany :)  Dawno nie widziałem tylu roszad na liście kierowców. Czasami nawet rozpraszało mnie to trochę :). Patrzę na listę a tam Ziemniak na końcu , patrzę chwilę pózniej a tam Ziemniak tuż  za mną a jeszcze chwilę znowu gdzieś dalej :)  Myślę że szybkie zużycie to fajny pomysł na wszystkie tory z wyjątkiem Nurb24.

Ten tor pojechał bym na normalnym zużyciu by uniknąć przymusu pitu co kółko.

A wracając jescze do wyścigu to jakimś cudem udało się trzymać niezłe tempo i gdyby nie błędy własne  była szansa na p2. Niestety na 9 kółku zaczynam rozmyslać nad przyszłym tankowaniem ,dzwon i jazda do pitu przez całe kółko:), a przez to nie obliczyłem dobrze 1 tankowania i na 20 kółu zabrakło mi wachy:). 2 tankowanie przeprowadziłem już z odpowiednim zapasem 77l :) i bez większych sensacji udaje się dowiezć p3.

Dzięki wszystkim za fajne ściganie. Grande fajny mieliśmy moment gdy Italka i GT bok w bok sunęły bez kontaktowo w zakręcie:) Szkoda paru kolizji z początku i problemów z wachą Krakersa, ale cały wyścig zaliczył bym chyba do tych bardziej udanych :)

Do zobaczenia na pętli , wczoraj wieczorem śmignąłem wyzwanie ze Speciali , miło było przejechać się po tym nieziemskim torze :)) Mam nadzieję że na starcie pojawi się sporo aut!! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Myślę że szybkie zużycie to fajny pomysł na wszystkie tory z wyjątkiem Nurb24.

Ten tor pojechał bym na normalnym zużyciu by uniknąć przymusu pitu co kółko.

dziś pojechałem dwa kółka i opony spokojnie starczają, może nawet na trzy. Tyle, że na trzy może nie wystarczyć paliwa :)

Edytowane przez GrandeBombik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie przesadzajcie z tym paliwem. Też właśnie testowałem i benzyny starcza na prawie 3 okrążenia. Podczas całego wyścigu będą to zatem (w zależności od liczby okrążeń) 3, maks. 4 pit stopy.

 

Inna rzecz, że przydałaby się możliwość ustalenia tempa zużycia opon i paliwa niezależnie od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyścig był dla mnie bardzo udany. Szybko i bezkolizyjnie udaje mi się przebić do przodu a reszta wyścigu przebiegła mi na kontrolowaniu zużycia opon żeby wystarczyły 2 zmiany. Nurba konsekwentnie przejechałbym na szybkim zużyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nareszcie wróciłem i mogę podsumować ostatni wyścig. Właściwie, to nie ma co napisać, bo po strzale od Grande ledwo mogłem panować nad autem. Wku****em się okrutnie, bo to kolejny wyścig, gdzie już na początku mam rozwalone auto i praktycznie po zawodach :sad: Wyścig zamienił się w godzinną, samotną jazdę do mety. Na ostatnich dwóch zakrętach udaje się wyprzedzić pechowego Krakersa. Opłaca się jednak jechać do końca :) Miałem zamiar nałożyć karę za ten dzwon na Grande, ale chwilę po tym incydencie, jadąc uszkodzonym autem uderzyłem sharenta - przepraszam. Zostawiam to więc za sobą. Cały ten event nie zaliczę do udanych. Nie mogę się dogadać z moim SLSem i ciągle mam czasy +3 do czołówki. Chyba, że to spadek formy, która i tak nigdy nie szybowała wysoko ;)

 

Teraz przed nami finał i Zielone Piekło :shok: Pojedziemy na szybkim zużyciu. Koniec eventu i wyjątkowa data dla GTbN.

Jutro minie równe 2 lata od założenia tematu i rozpoczęcia naszych zmagań. Dzięki wszystkim za niesamowite chwile i emocje wyścigowe. Tym, którzy są od początku i tym, którzy dołączyli później. Jestem pewny, że będziemy się jeszcze długo razem ścigać. Nadchodzi GT6 (które ma wiele usprawnić w online) i pewnie nasze żony/dziewczyny będą musiały przez kolejne lata znosić nasze zakręcenie na punkcie motoryzacji i wspólnych wypadów na tor :P Tutaj muszę podziękować mojej kochanej żonce, za wyrozumiałość i cierpliwość z jaką traktuje moje hobby :wub:

 

Mamy też wolne miejsce, a może nawet dwa (nie wiem, czy kupczyk da radę wystartować), więc już możecie popytać wśród braci wyścigowej i zapraszać chętnych do kolejnej serii :zloto:

 

@Nervus
jakieś pomysły na nowy event?

http://www.ps3site.pl/forum/topic/60069-gt-by-night-wolne-miejsce-zgłoś-się/?p=848223

 

 

;)

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy też wolne miejsce, a może nawet dwa (nie wiem, czy kupczyk da radę wystartować), więc już możecie popytać wśród braci wyścigowej i zapraszać chętnych do kolejnej serii :zloto:

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/60069-gt-by-night-wolne-miejsce-zgłoś-się/?p=848223

 

 

;)

Myślę, że możecie na mnie liczyć. Będę starał się wystartować jak najwięcej, ale ostatnio różnie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 NERVUS_PL nie moge pobrac tego Twojego toru. Być może nie udostępniłeś online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... udostępniony jest na bank. Ktoś ma jeszcze problem z pobraniem toru z generatora na moim profilu w GT5?

Kupczyk, jaki komunikat dostajesz? Widzisz tor w ogóle? Dzisiaj popołudniu sprawdzę to jeszcze, bo teraz szykuję się do wyjazdu do W-Wa :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupczyk, jaki komunikat dostajesz? Widzisz tor w ogóle?

nie widzę wogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sharent

przepraszam, za uderzenie w tyłek na samym początku, ja miałem lekkie uszkodzenie, mam nadzieję, że ty nie

Wyszedłem już z bezsilności... O dziwo tym razem karambol wcale mnie nie wkurzył, wręcz przeciwnie, myślałem, że wyścig będzie wyglądał świetnie, bo stawka nieźle się wymieszała i będą emocje. Po wyjechaniu z boksu od razu złapał mnie zonk, nierozgrzane opony dały o sobie natychmiast znać, choć na części gdzie kiedyś odbywały się zawody F1 nie było najgorzej, to jak już wjechałem na starą część toru mogłem złapać się tylko za głowę. Maserati w ogóle nie chciało ze mną współgrać, miotało nim jak szatan mimo, iż delikatnie sterowałem gazem - włosi nie popisali się przy tym projekcie. W przeciągu 2 minut zaliczyłem z pięć razy bandę, co zaskutkowało każdym uszkodzeniem jakie jest możliwe, a jechanie kolejnego okrążenia z drżącą kierownicą w rękach niczym 'sauna solution' mi się po prostu nie widziało - a szkoda, bo czekałem na wyścig na tym torze.

Mam nadzieję, że RUF będzie prowadził się przyzwoicie i będzie chciał współpracować z kierowcą, aniżeli z nim walczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był fajny wyścig. Start ostrożny, ale udaje się wyprzedzić 1-2 auta, potem byle tylko nikogo nie uszkodzić i w efekcie ktoś mnie wyprzedza. Po wjeździe na Pętlę zaczyna się... ten tor jest jedyny w swoim rodzaju. Wąski, nierówny i bardzo szybki. Moja Italia radziła sobie nieźle, aczkolwiek spodziewałem się po niej większej stabilności. Drugie okrążenie jadę za dwójką Aruw i Krakers, nawet nie próbuję wyprzedzać, co najwyżej nakładać lekką presję. Na prostej pod koniec drugiego lapu udaje się wyprzedzić obu w drafcie i zjechać do pit jako pierwszy. Ziemniak jedzie gdzieś obok w innym rytmie pit stop. Tankuję nieco mniej niż Aruw i Krakers i jadę dalej.W zasadzie cały wyścig bez większego błędu, może 2-3 lekkie, gdzie stukam delikatnie bandę i tracę pozycję na rzecz Ziemniaka, ale bez uszkodzeń. Końcówka to jazda w nocy przy padającym coraz mocniej deszczu, masakra. Jak się mocno ściemniło to gorzej jechało mi się po części GP/F, gdzie dwa razy wypadłem w piach i dogonił mnie Jaski. O dziwo na Pętli jechało się lepiej. Jak wyjechałem na 6 lap na pośrednich przy wilgotności ok. 15% opony strasznie szybko schodziły. Bałem się, że w tym tempie będę musiał zjeżdżać jeszcze raz, ale padało dalej i zużycie się spowolniło. Pod koniec przy wilgotności 65% to była juz jazda na lodowisku. Mocne dodanie gazu nawet na czwórce powodowało uślizg. Krakers nie przejął się rezerwacją Ziemniaka na P1 i mega szybko odjechał w deszczu gdzieś hen daleko. Mi udało się zdobyć świetne P3, które było już trzecim podium w tym evencie!

 

Graty dla Ziemniaka. Dzięki wszystkim za fajne ściganie w całym evencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ seba316fx

Spoks, sam byłem zaskoczony, ale na szczęście nic tam mi się nie stało pomimo dużej siły uderzenia.

 

Co do wyścigu - powiem krótko. Nordschleife 1:0 Sharent.

 

Niestety tor udowodnił, że żaden ze mnie kierowca wyścigowy, co najwyżej niedzielny dostawca produktów spożywczych. Start dobry, zyskałem kilka pozycji i awansowałem na P3, potem przez pół okrążenia trzymałem się tuż za prowadzącą dwójką. Niestety chwila nieuwagi i samochód rozwalony. Potem już popłynąłem. Nie było okrążenia, żebym czegoś nie uszkodził. Pocieszać się mogę tylko tym, że trenowałem jedynie godzinę w celu sprawdzenia zużycia, w dodatku w sobotę. Ale i tak jestem zły na siebie z powodu błędów które nie miały by miejsca, gdybym utrzymał odpowiedni poziom koncentracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig na nurbie przegrałem na własne życzenie. Do połowy wyścigu wszystko szło dobrze i kontrolowałem wyścig. Po drugim wyjeździe na nowych gumach zaczęłem już chyba myśleć o "niebieskich migdałach" , chwila dekoncentracji i rozwalone koło w trzecim sektorze. McLaren wogóle nie dał się prowadzić przez co straciłem minutę i dodatkowy pit. Po wyjeździe utknęłem za Grande, tempo miałem dużo lepsze ale za nic nie mogłem połknąć Italii której za obronę wystarczyło to że jedzie środkiem toru. Po prostu Nurb w 90 % nie nadaje się do wyprzedzania. Na ostatnim okrążeniu po prostu nic nie widziałem, i jechałem na pamięć. Tempo miałem ślimacze. Myślę sobie, co jest!? Dlaczego jest tak ciemno!?! Okazało się że gdy chciałem zdenerwowany wypchnięciem mnie na trawę obtrąbić trochę żółtą Italię przełączyłem sobie światła z długich na mijania! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takiego karambolu to jeszcze nigdy w naszych wyścigach  nie widziałem  :dntknw:

Na pierwszym zakręcie wyjeżdzam za tor i spadam na koniec-myślałem że to będzie bezpieczne miejsce-myliłem się okrutnie-może gdybym jechał z większym odstępem to udało by mi się ominąć tą kraksę.A tak widzę po lewej poboczem sunie Black i kłęby dymu-za chwilę  dzwon i kilka aut próbujących się pozbierać-nie miałem pojęcia co się w ogóle stało dopiero na powtórce okazało się że Nervusa postawiło bokiem a że tam się leci 200  więc czasu i miejsca na reakcję raczej nie było..wszędzie porozbijane auta-masakra..Po dojechaniu do mechaników miałem ponad 3min. w plecy.Nastepne 3okr. przejechałem czysto i nawet wyprzedziłem Blacka.Przy następnej wizycie założyłem twarde opony z myślą że tylko pokropi-jednak rozpadało się na dobre i zacząłem ślizgać się..Do mety dojechałem przed Nervusem.

Gratulacje dla podium i wszystkich którzy ukończyli wyścig!

Edytowane przez Remigio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczorajszy start mogę podsumować jednym zdaniem: Shit happens! :sad: Przepraszam wszystkich, którzy wpakowali się na mnie. Strata 5 minut na pierwszym okrążeniu, a na kolejnym kółku znowu rozwalony silnik. Próbowałem jechać, ale zmęczenie okazało się silniejsze i nie było mowy o koncentracji. Poddałem się na przedostatnim okrążeniu. Jedynym pozytywem była wczorajsza frekwencja, bo 13 kierowców na Nurbie, to niecodzienny widok :)

Graty dla ziemniaka za wygranie serii. McLaren w konstruktorach nie dał szans nawet Fordom ;)

 

Dzisiaj pojeździłem trochę RUFem i na WM opon starcza na 5-6 kółek. Do 10 ledwo udało mi się dojechać (z tyłu były już gołe felgi). Na WT jest lepiej, ale oczywiście gorsza przyczepność, a co za tym, też czasy. Będziemy musieli użyć w wyścigu obu mieszanek, więc powinno być ciekawie.

 

@kupczyk, sprawdziłem i tor do pobrania jest udostępniony, tak jak pisałem. Trzeba wejść w społeczność, na mój profil i chwilkę poczekać zanim się pojawi. Jest tam jeden tor, bo tylko jeden może być udostępniony w danym momencie. Sprawdźcie, czy możecie pobierać bez problemów.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×