Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

eh kapa z mojej strony. Kuzwa sorka bym sie mogl wyjsc sebie. Tak dobrze mi sie jechalo. SORKA panowie. Porombalem mialem 3 setupy A, B,C. W tygodniu Yogi sprawdzil ze mam za slabo ustawione Bolida. i wtedy szukalem i bylo to z tlumikem. Zrobilem wyscigowy Tlumik i gralo. Wczoraj jak jeszcze kombinowalem z ustawianiem to nie zwrucilem uwagi na to tylko na skszynie i zawieszenie. Zapomnialem na setup A i C to zmienic i jechalem na tym Setup A co byl sportowy tlumik. Kuzwa ale jestem wkurw...zapomnialem o tym calkiem na B Setup teraz patszalem jest tak jak powina byc.Zgadza sie Yogi co pisales i pszyjmuje kare.Sorka za blendy poprostu nerwy :mellow:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tomek , tak jak pisalem bylem pewien ze Ci sie babol przytrafil jakis i mialem racje .Szkoda ze pomerdales te setupy:(

Tak czy siak graty za sam wyscig i wynik ktory byl skutkiem Twojej dobrej jazdy. Mysle ze blad z setupem nie poprawil Twoich osiagow jednak ssm wyscig z powodow regulaminowych nie powinien byc zaliczony.

Tomek , odkujesz sie na Monzy i potem w GT3:)

Mikael witaj w "Big N" :) Auto wymiata , zobaczysz:)

Edytowane przez dr-yogi-reborn
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych wyborach mamy:

 

Mercedes: Jaski, Rholek, Cieglo, Black
Audi: Piotras, Tomek, Laker, ????
Nissan: Yogi, Matta, Smokey, Mikael
BMW: Nerv, Bugg, Pela, Error

 

No i zostało tylko jedno wolne miejsce, w Audi.

 

Co do autek to w grze są chyba jakieś błędy bo np. na podglądzie miniaturki Audi mamy 500 KM a już w szczegółach blisko 600 KM. Dodatkowo, rozumiem, że balans hamulców jako tuning nie jest postrzegany ale już np. ustawienia suwaka skrzyni pewnie tak? Pytam bo wydaje mi się, że niektóre auta mają ustawienie fabrycznie wyższe niż inne (Merc chyba 310 max, inne - nie pamiętam jakie - 280 bodajże).

Edytowane przez cieglo
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotras, to co zrobiłeś było niebezpieczne i skazane z góry na niepowodzenie. Na 3 okrążeniu swoim bezpardonowym atakiem wypychasz mnie z szybkiego łuku czego efektem jest dzwon w bandę i uszkodzone auto. Zniszczyłeś mi wyścig, a bardzo lubię BH i jechało mi się bardzo dobrze. Wniosek o karę składam bez wątpliwości. Oczywiście nerwy nie dały mi się już skupić. Błąd za błędem. Po 7 okrążeniu byłem już dublowany. Musiałem sobie zrobić przerwę u mechaników i tylko szklanka whisky uchroniła Cię przed moim polowaniem. Tak byłem wkur***ny

Szkoda, że ucierpiał na tym znowu wynik zespołu. Nie po.ogła nawet moja super ostrożna jazda na początku wyścigu. Tak ostrożna, że byłem wyprzedzany z obu stron. Tobie tej ostrożności zabrakło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyscig dla mnie totalnie nieudany.

Zrobiłem wszystko co zwykle, nie trenowałem, piłem przed startem, a mimo to nie udało mi sie skończyc na moim tradycyjnym, ostatnim miejscu.

Od rana nie opuszcza mnie myśl, gdzie popełniłem błąd?

;)

Edytowane przez SMokey76er
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaski a powiedz mi w takim ukladzie jak wyglada sprawa z Tomkiem? Dostal Dsq??.. i tym samym przesuwaja sie wszyscy za nim o jedna pozycje do przodu??

 

Dzis cos jezdzicie ??

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nigdzie indziej nie można to ja poproszę. Ale czeka mnie wyzwanie bo to szatan jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catani sie jeszcze nie okreslil gdzie chce jechac:( ????

Trzeba pomyslec o jeszcze jednym zespole chyba.

Gdyby doliczyc Roberto, Killroy i Gustaw to zebrala by sie ekipa do teamu independent:) Nie wiem czy jest sens wybierac jedno auto dla calego teamu bo wtedy jakas marka bedzie miala 2 ekipy do walki o tytol konstruktorow. Lepiej by bylo gdyby kazdy z ewentualnych niezalerznych wybral inna marke i w tedy kazdy z nich punktuje dla innego producenta.

Dodam ze zamysl jest taki ze normalnie walczymy kazdy z kazdym tylko pod koniec sumuje sie pkt. Konstruktorow by wybrac zwycieska marke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna jak w bobslejach?? Audi 1 audi 2 audi 3?? I inne marki tak samo... Tylko bysmy sie po dwoch dobrali..

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że uzbiera się jeszcze kolejny pełny zespół. Jeśli tak, to czy nie da rady dobrać jakiegoś innego auta zbliżonego parametrami do GT3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestancie kombinowac pod gorke:) 1,2,3 bobsleje, draft , NBA, NHL :)

HEHE wszystko juz wybrane jest , tylko tory i lecimy. Jesli tylko Catani sie nie okreslil to dolaczy do jednego zespolu po prostu:) Najlepiej do stabilnego Nissana;) A jesli okarze sie ze wspomniani przeze mnie Panowie rowniez beda mieli chec poscigac sie z nami to stworza team independent i beda startowac z listy rezerwowej.

Przydal by sie jakis trening przed FINALEM F1:) Wieczorem na pewno wyskocze na tor , do zobaczenia:)

Edytowane przez dr-yogi-reborn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Cat jest już chyba 17. więc jUż chyba rezerwa. Chyba, że świadomie robisz nadkomplet w Nissanie.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy nie zapisali się do podstawowych zespołów, to wpadają z automatu do rezerwy/independent.

Zastanawiam się tylko nad autem dla nich. Dzisiaj jestem na treningu.

Tor nr 1 Apricot Hill

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie z tym atakiem. Oczywiście zgadzam się, że zawiniłem patrząc(o czym sam powiedziałem już po wyścigu w pokoju z HS) na zasady, na których jeździmy. Ale pisząc, że był bezpardonowy, to trochę moim zdaniem zamazuje obraz tego incydentu. Tak jak po wyścigu naprawdę jest mi przykro i przepraszam Cię Nervus, bo cały wyścig nie wiedziałem co się stało i mój zjazd do pitu na 3 okr. wiązał się tylko i wyłącznie z myślami czy nie odpuścić wyścigu bo prawdopodobnie spieprzyłem komuś wyścig i wiedziałem, że już nie ma co jechać. Z mojej perspektywy wyglądało, to tak, że wytraciłeś dużo prędkości na poprzednim zakręcie a ja mając na tyle dużo większą prędkość przed tym lekkim łukiem w prawo będę  już co najmniej o pół długości przed tobą. Niestety, różnica prędkości nie była na tyle duża i na łuku co najwyżej się zrównaliśmy, a kiedy zobaczyłem czerwone strzałeczki odbiłem lekko na trawę, niestety auta się stuknęły a Nervusa będąc na zewnętrznej odbiło się jak z procy mimo lekkieko stuknięcia. Jestem pewny, że w mojej sytuacji większość by tak samo spróbowała zaatakować. Wiadomo teraz można być mądrym po oglądaniu powtórki z różnych kamer, szczególnie tych zza auta gdzie wygląda to zupełnie inaczej. Ja jadę z kabiny, więc proszę zobaczyć z najbliższego widoku powtórkowego(zegary) jak to wyglądało z mojej perspektywy i dodać do tego emocje wyścigowe. Jeszcze raz sorka. 

Ja proponuję dla rezerwowych Nissana gtr youtube a w podstawowym Gtr Shultze. 


No to jak nigdzie indziej nie można to ja poproszę. Ale czeka mnie wyzwanie bo to szatan jest.

Wcale nie jest taki trudny jak niektórzy sądzą. Z tego co pamiętam, to chyba jechałeś wyścig w gt500 u Cataniego w nsx na motegi? Jak tak, to tutaj jest sporo łatwiej. 

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotras, cała Twoja analiza o prędkościach jest niepotrzebna. Masz zachować ostrożność, zwłaszcza w czasie ataku w takim miejscu. Nie miałeś żadnego atutu do atakowania. Nie zdobyłeś overlapu, a jadąc z kabiny to jest nieodzowny warunek przy próbie ataku. Coś o tym wiem. Prze kozakowałeś i tyle. Koniec tematu. Wkurzyłem się strasznie, bo był to początek wyścigu, głupi moment na atak i miejsce chyba jedno z gorszych na takie manewry. Tam łatwo wylecieć jadąc samemu, a co dopiero po kontakcie... Nie rozmieniaj też swojej winy na drobne pisząc, że większość by zrobiła tak samo. Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego wyścigu w F1 to temat jest pozamiatany w klasyfikacji indywidualnej, Jaski mistrzem :) Co do konstruktorów to jeśli dobrze liczę 13 punktów zdobytych łącznie przez Alfę daje jej mistrzostwo (gwarantowane). Jeśli Jaski spadnie na Monzie poniżej P4 - czeka mnie dodatkowa robota :) To oczywiście przy założeniu, że druga w tabeli ekipa zgarnie P1 i P2 ;)

 

Apricot Hill - spoko, daje radę :) Jakieś pomysły na kolejne tory? :>

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio mam taki za....dol że nie wiem jak się nazywam, w poniedziałek znowu jadę w teren i nie zapowiada się wcześniejszy powrót niż w nocy. Co do rezerwy to nie widzę problemu bo ostatnio nie czasowy jestem i wykańczają mnie starty po 23.00  :lazy3: muszę odpocząć przez jakiś czas, może jakieś starty z doskoku, więc zwalniam miejsce dla stalszych bywalców.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaski, opcji kar nie wziąłem pod uwagę. Szczwane lisy nie cofną się przed niczym :)

Edytowane przez cieglo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie faulujcie to i kary nie bedzie. Jak na razie to team Cooper musi unikac dywersanckich akcji oplaconych przez jeszcze nie wiem kogo ....ale sie dowiem oj sie dowiem;)

Aaa i Piotras znowu:) mylisz pojecia. Nikt Cie nie atakuje , to nie wojna. Jest zdarzenie wyscigowe musi byc opinia sedziowska:) A opinia jest jaka jest, tyle;)

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×