Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie do 22. Nie ma tragedii, może skończą wcześniej (byle poślizgu nie mieli).

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylo bardzo miodnie:) Team Nissana ma jeszcze sporo pracy przed soba jesli chodzi o tempo;) Za to niezawodnosc na najwyzszym poziomie:) O dzwona w tym aucie trzeba sie na prawde postarac;)

To co moze byc naszym drugim slabym punktem to zuzycie ale dopiero w dlugim wyscigu zobaczymy czy przelozy sie to na dodatkowy pit, oby nie:)

Przed nami swietny event. Szybki i "docisniety" , auta zapierdzielaja niesamowicie przez co generuja sporo niebezpiecznych sytuacji;) Bedzie super pod warunkiem ze wszyscy pojada skoncentrowani i OSTROZNI!!! :)

Dla tych ktorzy beda mieli z tym problem obmysle jakies SPECJALNE KARY..

..np . z wykorzystaniem ....." lisiej kity" Jak ktos nie wie co go czeka to moze sprawdzic w necie:)

Cienglasz tez bede wieczorem i zadna konserwacja mnie nie powstrzyma!!!:)

Zaloguje sie po pracy i ni h..a ...nie wyjde:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i...o qrva :ohmy:

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=BDSM+%21%21+SZKLANY+KOREK+ANALNY+LISIA+KITA+%21%21%21&bmatch=s0-default-0113

 

Ja będę bankowo grzeczny Yogi! :biggrin:

 

PS. Dozo wieczorem.

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę wystartować w serii?, jesli tak to jakie auto mam kupić? kilka wyscigow bym pojechał.

 

ps

moze tor najwiekszy na pustyni Willow Springs International Raceway? Daytona? Indianapolis? Laguna Seca? Motegi - wersje najdluzszą? rzadko te tory są wybierane do serii.

Roberto , pewnie ze mozesz:) Team" Independent " auto : Nissan GTR GT3 Base Model. Zapraszamy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mala uwaga..

Proponuje aby wszyscy przed wyscigiem zaparzyli sobie mellisy i wzieli kilka glebokich wdechow. Ja sobie zaparze dwa kubki. Jest moim zdaniem tak duza dysproporcja miedzy autami ze gdy sie za kims utknie (Doktor swietnie jechal i blokowal) to tam sie dzieja sceny dantejskie. Co dopiero gdy dwoch stara sie wyprzedzic jednego.. jak mawial Sp Jerzy Kulej ... tu moga byc wypadki smiertelne.

 

a tak zapytam poza konkursem.. Skad Doktor taka znajomosc zabawek dla doroslych?? :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Error byłeś wczoraj cholernie szybki. Dysproporcje są spore, widziałem, że nie miałeś problemu by regularnie jechać na średnich a być może nawet niskich 1:18. Duża w tym pewnie Twoja zasługa ale z tego co pamiętam BMW ma sporo krótszą skrzynię niż np. Merc i strzelam, że na torach z długimi prostymi w BMW może kończyć się łańcuch. Oby takich było sporo w tym evencie ale szef BMW może mieć zgoła odmienną opinię ;) Masz już jakąś listę torów Nerv?

 

Falo w Audi też bardzo szybki.

 

Wszyscy czekamy na odpowiedź Yogiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Masz już jakąś listę torów Nerv?

Od wczoraj jest już dostępna lista torów w pierwszym poście :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) Mi się bardzo podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alleluja! Jest Grand Valley i Suzuka, nie ma Monzy, jestem w domu :D Dziękuję :)

Kurcze żałuję że wczoraj byłem tak padnięty i nie dołączyłem do Was. Już nie pamietam kiedy jeździłem z Wami poza dniami wyścigowymi, a tak się najlepiej trenuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze żałuję że wczoraj byłem tak padnięty i nie dołączyłem do Was. Już nie pamietam kiedy jeździłem z Wami poza dniami wyścigowymi, a tak się najlepiej trenuje :sad:

Podobnie u mnie.. Wczoraj nie miałem siły, żeby rozstawić sprzęt więc postanowiłem włączyć sobie Obcego. Po chwili chyba jednak zasnąłem i konsole wyłączyłem o 5 nad ranem :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie środowy trening nie napawa optymizmem przed wyścigiem, Nissanem nie mogłem zejść poniżej 1:20:xxx. Samochód przyjemny w prowadzeniu, przyklejony do asfaltu, ale jak dla mnie nawet za bardzo :biggrin: przód ciężki, a na zakrętach tak się trzyma, że jak chcę trochę szybciej przejechać, to zaraz pali opony, na 4 - 5 okrążeniu 8 z przodu! :shok: oj będzie się działo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz nie wiem na co mialbym odpowiadac? Jakie jest pytanie??:)

Co do Nissana to nie wazne jak sie postaram ponizej 1.20.500 nie zszedlem wiec tempo bede mial slabe :) Za to zero spinow:) Z tego co pamietam auta GT3 testowalismy na MP i tam Jaski Nissanem sieknal B/L wiec jakis tam potencjal jest;)

Apricot to zdecydowanie za duzo zakretow i krotka prosta:(

Jestem wolniejszy od wszystkich Audic i Bemek ale z ciezkim Mercem Cienglasza jest szansa powalczyc;)

Tak serio to na dzisiejszym torze jedyna nadzieja w ciezkich uszkodzeniach i problemach innych...sory koledzy hehe:) Licze na Was i Wasz temperament:)

Prosze tez pamietac ze wolniejszych nie wolno taranowac:) Bede sie trzymal defensynej lini , jak ktos chce wyprzedzic , prosze bardzo ....po zewnetrznej;)

Do wieczora Panowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, pytanie rzucił Error, przejrzyj ostanie posty ;)

 

Co do tempa to ja jeszcze nie oglądałem 1:20:XXX - wczoraj wymieniłem olej i miałem plan to zrealizować ale przypałętało się piwko i odprężenie zrobiło swoje :) Na wczorajszych sprintach jechało się bardzo równo i też wywnioskowałem, że rywalizacja będzie dzisiaj najpewniej przebiegać w parach Audi-BMW (z przodu) oraz Nissan-Merc (z tyłu). Mam nadzieję, że w kolejnych wyścigach nasza para będzie z przodu co nie oznacza, że dzisiaj Merc odpuszcza - wręcz przeciwnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji z innej beczki ;) Jaką wersję stojaka polecacie do przyszłego zakupu T300/T500? Mam na oku fotel playseat, ale bez stelaża pod kierę i będę musiał dokupić do niego WSP. Chcę też żeby był kompatybilny z niedługim zakupem kierownicy od T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie Yogi uspokoiłeś, myślałem że tylko ja będę miał takie tempo w Nissanie :sweat:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że na red bullu, suzuce i MP jak kiedyś testowaliśmy to Nissanem da się sieknąć nawet BL toru, a po kilku okr. czasy wszystkich aut na każdym torze mieściły się w 1s. Co nie zmienia faktu, że GTR strasznie zużywa przednie gumy i na tych długich eskach z apricot może mieć problemy. Zupełnie inaczej trzeba nim jeździć jak np. bmw i mercem. Szkoda, że np. Jaski nie zdecydował się na Nissana, tak jak to kiedyś planowaliśmy. Rywalizacja zespołowa byłaby większa, nikomu w Nissanie nic nie ujmując i bez urazy. Jak dla mnie Mercedes jest równie łatwy(trudno w nim o spory błąd), ale jest jednak szybszy na prostych.

Nervus, podaj ile okr. bo trzeba ułożyć strategie dla zespołu.

Team Merca, pamiętajcie o NR startowym, bo od jakiegoś czasu można go użyć na Mercu GT3.

Edytowane przez piotras3
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga ze strategiami, podpisuję się pod tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 45 lub 46 kółek. Muszę się przejechać po południu i zobaczyć czy Mercedesy dadzą rade na 2 pit i czy się opłaci. Co do Nissana to fajnie hamuje :) i nie przesadzać w zakrętach bo traci się i czas i opony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji z innej beczki ;) Jaką wersję stojaka polecacie do przyszłego zakupu T300/T500? Mam na oku fotel playseat, ale bez stelaża pod kierę i będę musiał dokupić do niego WSP. Chcę też żeby był kompatybilny z niedługim zakupem kierownicy od T.

Do T300 potrzebujesz WSP od DFGT. Natomiast do T500 jest specjalna wersja stojaka WSP, przeznaczona tylko dla tej kiery.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 45 lub 46 kółek. Muszę się przejechać po południu i zobaczyć czy Mercedesy dadzą rade na 2 pit i czy się opłaci. Co do Nissana to fajnie hamuje :) i nie przesadzać w zakrętach bo traci się i czas i opony :).

Tutaj Rholek ma swoje przemyślenia, zgadaj się z nim. Nie mogę się tutaj publicznie podzielić bo ta strategia gwarantuje Mercom co najmniej trzy auta w pierwszej piątce - wal na pw. Rholek, jak to przeczytasz - podeślij Jaskiemu co trzeba :)

 

Co do Merca to ten też całkiem przyzwoicie hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 45 lub 46 kółek.

Będzie 46

Do T300 potrzebujesz WSP od DFGT. Natomiast do T500 jest specjalna wersja stojaka WSP, przeznaczona tylko dla tej kiery.

Dzięki. Chyba będę brał ten pod DFGT, bo i tak chyba w przyszłości wezmę T300. Może widział ktoś jakąś dobrą ofertę sprzedaży takiego WSP? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie opony na deszcz, bo chyba nie było tej informacji jeszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki rozumiem :)

Pojeździłem każdą furką i muszę powiedzieć że na tym torze BMW jest bezkonkurencyjne, o sekundę szybsze od pozostałych, ale też najbardziej narwane :) A myślałem że to Audi jest niespokojne, a tutaj idzie jak po sznurku :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×