Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

O jakich exach na X1 może być mowa? Nowe Halo raczej odpada. Niedawno była premiera H4. Forza już zapowiedziana. Pozostaje kolejne Gears of War, Fable i... nic nie przychodzi mi do głowy. Może poza Dance Central i Kinectimals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam chciałem zagłosować ale nie mogę znaleźć tej ankiety xD

 

Plus pewna analiza :)

 

484763_4210058468916_1894898583_n.jpg

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy konferencja MS i ten cały ich odtwarzacz vhs nie są pokłosiem szybkiego pojawienia się ps4. Może po prostu nie byli na to jeszcze gotowi, a musieli czymś odpowiedzieć więc zlepili coś na szybko na kolanie.

Tak to sobie próbuję tłumaczyć bo takiego scenariusza to chyba nawet hejterzy MS nie przewidzieli.

 

A te ich 15 exów przypomina dowody Macierewicza - one są ale nikt ich nie zobaczy ;)

 

Nic nie było,jak ty to nazywasz - lepione na kolanie.Przecieki były i się praktycznie w 100% sprawdziły.Przykład?

24 styczeń 2013:

 

 

http://www.miastogier.pl/wiadomosc,22000.html

 

Znajoma specyfikacja,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że faktycznie trochę przesadzamy z tym hejtowaniem pod wpływem emocji...ale prawda jest taka, że słusznie. Internauci zniszczyli Microsoft. Nie ma pieniędzy, które zrefundują taką klapę wizerunkową. Mogą teraz zrobić konsolę 1:1 jak PS4, a i tak 80% klientów tej wpadki nie zlekceważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na początku myślałem, że faktycznie trochę przesadzamy z tym hejtowaniem pod wpływem emocji...ale prawda jest taka, że słusznie. Internauci zniszczyli Microsoft. Nie ma pieniędzy, które zrefundują taką klapę wizerunkową. Mogą teraz zrobić konsolę 1:1 jak PS4, a i tak 80% klientów tej wpadki nie zlekceważy.

 

Widzisz to czy koment jest hejtem czy nie zalezy od tego jak mocno jest nacechowany emocjonalnie. Przyklad: "Nowy xbox one - pokaze tobie jak ogladac telewizje na twoim telewizorze - cudownie" moze byc uznany za hejt podczas gdy wyrazanie obaw wcale takie byc nie musi.

To co slusznie zauwazyl uzytkownik drk2 ja nie jestem w grupie docelowej. Stad tez i moje obawy i moje niezadowolenie. Po tym jak kurz zaczyna opadac widac jasno iz MS postawil na stany. Tak rozumiem ze prezentacja byla w stanach i ze oczywiscie beda prezentowac glownie pod ten rynek. Ale - MS powiedzial ze buduje urzadzenia na lata patrzac w przyszlosc wejscie hdmi sugeruje ze all in one nie bedzie prawdziwym all in one bo poki co trzeba bedzie miec oddzielny stb do polaczenia sygnalu TV. umowa MS z NFL na grube pieniadze jest zupelnie z punktu widzenia europejczyka nieinteresujaca. Glownym powodem dla ktorego kurz opadal wolno niczym pyl wulkaniczny po erupcji jest fakt ze MS totalnie zawalil jesli chodzi o odpowiedzi na pytania i wysokopostawione persony mowily odmienne rzeczy nt - always online oraz uzywanych gier. I tutaj pytanie ciekaw jestem czy konferencja MS przebila sie do grupy docelowej?

Niestety MS narobil sobie obciachu i to nie sama prezentacja ale wlasnie chaosem informacyjnym.

 

Przeczytalem cala mase dyskusji nt xbox one na ign, kotaku, eurogamer pod artykulami nt xbone.

Postaralem sie postawic w roli osoby ktora czekala na ta konsole i jest mieszkancem europy.

 

Oto do czego doszedlem:

- mimo iz nie jestem szczegolnie zainteresowany tematem integracji TV, jesli jest to dodatek do gamingu to mimo abym skoro place za niego mogl z niego korzystac - niestety US only - przynajmniej na poczatku, wsparcie MS jest takie se to nie wrozy dobrze.

- multitasking pociaga za soba koszty - w przypadku tego co wiem i widzialem na prezentacji - kernel windowsa oraz podobny do moderna UI, system zarzadzajacy grami oraz warstwa posrednia umozliwiajaca plynne przelaczanie sie. Dzialalo to sprawnie na prezentacji - ale z informacji wynika (jak i zwykla logika podpowiada) to bedzie konsumowac czesc zasobow konsoli. pytanie otwarte czy to odbije sie na jakosci gier?

- o ile czasami plynne przelaczanie sie miedzy zasobami jest uzyteczne o tyle wiele programow dzialajacych obok siebie w pudelku multimedialnym w formie jaka zaprezentowal MS nie do konca mi pasuje - ok fajnie jest zawiesic gre, zobaczyc co jest w TV zeby nie przegapic serialu, wrocic do gry. Fajnie gre zawiesic i odpoaczac na pare minut ogladajac teledyski czy koncert zeby do gry wrocic. Ale jesli ogladam film to doprawdy w tym samym czasie nie bede przeszukiwal netu. Przedzej uzyje pauzy zeby zatrzymac film, odpale przegladarke znajde ulubiona pizzernie i zamowie pizze i wroce do filmu czekajac na dostawe. Jesli ogladam film czy gram to nie bede w tym samym czasie nadawal z kims na skypie. Nie wyobrazam sobie podnoszacej sie adrenaliny kiedy scigam sie w Forza5 i proboje w tym samym czasie na skypie ustalic gdzie jedziemy na wakacje z moja dziewczyna.

- chaos informacyjny po prezentacji - jako potencjalny kupiec oczekuje jasnych informacji. Pytania zostaly postawione odpowiedzi sa sprzeczne.

- tak samo z wielkim bratem w postaci kinect - to jest narzedzie i jak kazde moze byc wykorzystane dobrze lub zle i tego drugiego bym sie obawial.

 

To mnie jako potencjalnego nabywce doprowadza do punktu w ktorym nawet jesli nie odrzuce produktu, przechodze w faze wyczekiwania, niepewnosci i braku pozadania tego przedmiotu ktory w mojej opinii nagle przestaje byc najlepszym wyborem.

 

Z drugiej strony Sony na wiele pytan tez jeszcze w pelni nie odpowiedzialo - przykladowo kwestia uzywanych gier - prosze mnie poprawic jesli sie myle ale informacje ktore znalazlem mowily mniej wiecej: Sony nie zamierza blokowac uzywanych gier bo rozumie ze rynek wtorny jest wazny dla graczy, niemniej jesli wydawca bedzie chcial to zrobic Sony nie zamierza blokowac takich dzialan. Przekaz jest dosc jasny ale aby zweryfikowac co to oznacza dla nas graczy musimy poczekac az wypowiedza sie wydawcy - jesli okaze sie ze 30% z nich bedzie probowalo blokowac swoje gry coz po prostu bedzie trzeba 3 razy sie zastanowic przed zakupem.

 

Tak wiec jimmyyy8 - mysle ze tu nie chodzi o hejt tylko o zadadne watpliwosci. Niemniej te czesto sa deptane oraz wysmiewane przez osoby zapatrzone w produkt MS w najlepszym wypadku mowia poczekajcie az MS powie wiecej. To rodzi opor i ostrzejsze wypowiedzi a potem mamy shitstorm w necie.

Edytowane przez nallegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gracze, to akurat mają jeszcze krótszą pamięć niż fani Kaczyńskiego & spółki. Póki co jeszcze nikt nikogo nie zniszczył, wręcz odwrotnie. Wystarczy np. obejrzeć sobie ten materiał:

http://www.gamespot.com/call-of-duty-ghosts/videos/xbox-one-vs-ps4-what-we-know-so-far-6408699/?tag=Topslot;Slot2

Pochodzi z gamespota, jednej z najbardziej popularnych stron o grach w USA. Można się z niego dowiedzieć że konsole są praktycznie identyczne(tylko XboX bardziej multimedialny) i innych mądrości takich jak to że DDR3 jest w sumie lepsze od DDR5. Pomijając oczywistą bzdurność tego stwierdzenia to obrazuje jak te konsole postrzega przeciętny obywatel USA. To samo tylko sprzęt M$ jest im bliższy, a i kampania reklamowa będzie bardziej bombastyczna. Kwestia odblokowywania używanych gier też nikogo tam nie obejdzie bo u nich większość używanych gier i tak nabywa się za pośrednictwem sklepów. Wymagane permanentne podłączenie do netu też tam, w ostatecznym rozrachunku, nikogo nie obejdzie bo net jest tam równie dostępny(jeśli nie bardziej)jak woda w kranie. USA jest i będzie bastionem M$ i choćby skały srały to nowy Xbox poradzi tam sobie lepiej niż PS4.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tylko, że same USA to nie cały świat. A skoro MS chce to coś nazywane konsolą sprzedawać śwatowo to jednak powinni brać pod uwagę, że cały świat =/= USA i tyle ;)
 sam fakt współpracy z dostawcami tv nie byłby głupi gdyby xbox zastąpił dekoder a nie umożliwił podpięcie dekodera do xboxa- nie ma to jak włączać konsolę i dekoder żeby sobie tv pooglądać ... ;/
o ile w USA może udać im się zrobić aby xbox był dekoderem tak wątpię by w całej europie, gdzie co nadawca to inny standard udało się tego dokonać. Po drugie- ktoś kto ma nowy tv ma już często wbudowany dekoder i co teraz?
 
gdyby MS postawił na gry - czyli coś co zadziała tak samo na świecie a potem gadał o bzdurach pokroju tv to by nikt im złego słowa nie powiedział a tak....

 

 

http://i5.minus.com/il9uyTQMwV2RM.png   ;)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja szczerze mówiąc nie widzę problemu - telewizji publicznej nie oglądam wcale więc np. dla mnie każde włączenie TV jest od lat równorzędne z włączeniem PS3 z którego odtwarzam praktycznie cały oglądany/grany przeze mnie content. To nic nowego, zwłaszcza że na dobrą sprawę w stanach korzystanie z Netflixa z pośrednictwem X360 to już standard. To co prezentuje M$ to po prostu kolejny kroczek w tym kierunku. Zresztą jednego im nie można odmówić - odrobili lekcję i idąc za przykładem apple zrozumieli że fakty to jedno a pełna "emejzngu" kampania reklamowa to drugie - prezentują to nowe "centrum rozrywki domowej" jak objawienie prosto z niebios podczas gdy dla większości posiadaczy PS3 to standard od ładnych paru lat. No ale tak to w tym biznesie bywa że kto głośniej krzyczy ten ma ostatnie słowo.

Ciekaw jestem odpowiedzi Sony na E3. A tak naprawdę po raz kolejny zwycięzcą tego wyścigu zostanie ten kto wypuści swój produkt na rynek wcześniej.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A tak naprawdę po raz kolejny zwycięzcą tego wyścigu zostanie ten kto wypuści swój produkt na rynek wcześniej.

 

W tym momencie ilość sprzedanych konsol PS3 i X360 jest taka sama, więc kto jest zwycięzcą? Chyba jednak Sony bo sprzedali tyle samo konsol co Microsoft ale w rok krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zważywszy na to w jakiej kondycji finansowej są obecnie odpowiedzialne za konsole oddziały Sony i M$ + to jak długo i z jakim trudem Sony odrabiało straty to odpowiedź jest chyba oczywista. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak późno Sony zaczęło na PS3 zarabiać. Podczas gdy X360 był dla M$ opłacalny praktycznie od pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tvgry.pl/?ID=3359

 

Tutaj macie porównanie obu konsol z gry-online.pl.

 

Tłumaczą mniej więcej różnice w speckach i co z tego wynika.

Ta.. powiedzieli że gpu są takie same (bzdura)... Co do pamięci powiedzmy ok (ale eSRAM powoduje trudność w programowaniu to raz, a dwa nie wspomnieli o użyciu pamięci przez dany system - także mówienie, że obie konsole są niemal identyczne jest bzdurą...) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A tak naprawdę po raz kolejny zwycięzcą tego wyścigu zostanie ten kto wypuści swój produkt na rynek wcześniej.

 

Czyli Nintendo? ;P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie widzę problemu - telewizji publicznej nie oglądam wcale więc np. dla mnie każde włączenie TV jest od lat równorzędne z włączeniem PS3 z którego odtwarzam praktycznie cały oglądany/grany przeze mnie content. To nic nowego, zwłaszcza że na dobrą sprawę w stanach korzystanie z Netflixa z pośrednictwem X360 to już standard. To co prezentuje M$ to po prostu kolejny kroczek w tym kierunku. Zresztą jednego im nie można odmówić - odrobili lekcję i idąc za przykładem apple zrozumieli że fakty to jedno a pełna "emejzngu" kampania reklamowa to drugie - prezentują to nowe "centrum rozrywki domowej" jak objawienie prosto z niebios podczas gdy dla większości posiadaczy PS3 to standard od ładnych paru lat. No ale tak to w tym biznesie bywa że kto głośniej krzyczy ten ma ostatnie słowo.

Ciekaw jestem odpowiedzi Sony na E3. A tak naprawdę po raz kolejny zwycięzcą tego wyścigu zostanie ten kto wypuści swój produkt na rynek wcześniej.

 

Rzeczowa wypowiedz choc nie do konca sie zgadzam, mimo iz podobnie uzywam TV choc mam jeszcze lapciaka podlaczonego. Wspomniany netflix jesli wierzyc wikipedii glownym urzadzeniem (urzadzeniem z ktorego najwiecej uzytkownikow korzysta z netflixa na swiecie) - tadam - PS3. Owszem wykorzystanie pozycji (MS jako marka blizsza amerykanom) i dodatkowa funkcjonalnosc oraz jak piszesz efekt emejzingu to bedzie droga ktora pojdzie MS.

Ale wiele serwisow - zadawalo pytanie dlaczego MS stawia na TV w momencie kiedy coraz wiecej uslug z ktorych ludzie korzystaja to roznego rodzaju uslugi on demand? Byc moze to faktycznie trafi w gusta amerykanow. 

Dalej Yusuf z MS co ktos cytowal mowil o 400mln na start i 1miliardzie sprzedanych urzadzen.

Sorry to by oznaczalo ze kazdy obywatel - od niemowlaka po emeryta powinnien kupic jednego x boxa i jeszcze troche zabraknie do 400mln - a ludzie jednak zyja w domach czy mieszkaniach i zazwyczaj nie kupuje sie jeden konsoli na obywatela.

Wiec jesli traktowac wypowiedz Yusufa powaznie to mimo iz ameryka moze byc pierwszym rynkiem zbytu ale chca jednak zdobyc rynek swiatowy. I tu jak slusznie zauwazyl - Singularity - USA to Europa.

Zgadzam sie ze ten kto pierwszy wejdzie na rynek zgarnie wiecej z tortu - a znaki zdaja sie potwierdzac iz Sony bedzie celowac w Europe.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. powiedzieli że gpu są takie same (bzdura)... Co do pamięci powiedzmy ok (ale eSRAM powoduje trudność w programowaniu to raz, a dwa nie wspomnieli o użyciu pamięci przez dany system - także mówienie, że obie konsole są niemal identyczne jest bzdurą...) 

 

Przecież uprzedzili, że na technikaliach się nie znają za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banner na Wembley tylko potwierdza premierę w 2013 roku w Europie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

iYOQawCfX6ICo.png

Edytowane przez pack
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×