Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zabrać głos!

To był jedyny słuszny ruch jaki MS'owi pozostał. Nie mieli innego wyjścia, ze łzami w oczach ogłaszali zmianę polityki. Pamiętajmy ze jeszcze 24h temu bezczelnie twierdzili ze skoro ty(gracz) nie masz internetu to X1 nie jest dla Ciebie. Do grania bez internetu jest X360. To były twarde, bezkompromisowe stwierdzenia - i bach! Taka zmiana. Nie realizują konkretnej polityki - chcieli wydoić ludzi ale się nie udało to szybciutko zmienili politykę, a że Nextgeny już niedługo debiutują to musieli wybrać coś sprawdzonego więc poszli w ślad Sony. Sony od początku realizuje politykę "Sony i gracz to przyjaciele" i głownie im zawdzięczamy opóźnienie ery "always online" na konsolach. Gdyby nie byli w opozycji do MS'u to wątpie aby sprawy się tak potoczył.

Kolejna sprawa sprawa - MS podczas generacji X360 mocno się wybił (Dla sony była to fatalna generacja - okropny początek ale koniec jest już kapitalny a usługa PS+ jest fenomenalnie opłacalna). Ale trzeba zauważyć, że bazę klientów zbudował poniekąd na piractwie które na x360 było niemalże tak powszechnie jak jest na PC. Teraz nagle miały pojawić się niesamowite restrykcje etc. Taka zmiana też dobrze nie słuzy.

Następna sprawa - Sony nad każdą konsola swoją pracuje ok. 2 lat przed wypuszczeniem. Podczas generacji PS3 i X360 była sprawa taka, ze X zdobył specyfikę podzespołów PS3 i umieścił ich cześć w swojej maszynce. Wypuścili konsolę rok przed PS3 ale była strasznie awaryjna. Aktualnie pracę nad ps4 trwały niecałe 2 lata - konsola zaprezentowana została na E3, gry były puszczane z konsolowych DevKitów - wszystko dopięte na ostatni guzik - pozostaje tylko masowa produkcja. Natomiast MS pracuje od poł roku nad swoją konsolą w której Win8 ma być systemem odpowiedzialnym za działanie gier, podzespoły ze stajni AMD etc. a na E3 gry lecą z PC z win7 i podzespołami nVidii. Już w tym momencie można stwierdzić ze moze być problem z premierą sprzętu a tu nagle zmiana polityki i funkcji sieciowych. Cała baza wokoło której nabudowana była konsola poszła do piachu. Wątpie aby do premiery zbudowali "nową" maszynę. Wyjścia są dwa - albo premiera zostanie opóźniona, albo pozostaną przy obecnych i prędzej czy później przepchną te wszystkie DRM'y i onliny lub w przyszłośći tak ograniczą funkcjonalność konsoli offline ze nie będzie opłacało się posiadać x1 bez neta. Może też zdarzyć się cud - zostanie tak jak jest ale całą funkcjonalność onlinowa zostanie wyłączona w co ciężko uwierzyć, bo implementacja czegos takiego kosztuje a MS na pieniążki bardzo pazerny jest.

Sony tez nie jest święte w tej generacji - mimo iz konsola wygrywa w moich oczach z X1( i to bardzo) to takie ficzery jak pozyczanie gier etc to była coś tak normalnego, ze nigdy nawet nie było omawiane na żadnych targach growych/sprzętowych. Poza tym po konfie MS, Sony było na uprzywilejowanej pozycji - mogli szybko zmienic cenę konsoli bo ja mam wrażenie, że początkowo Sony chciało wprowadzać konsole PS4 wraz z kamerką - wszędzie kamera w zestawie była pokazywana. Ale że po konfie msu mogli zdecydować to stwierdzili ze lepiej będzie dać tańszą - ofc. to nie musi być prawda - tylko moje przypuszczenia.

All in all - Sony wychodzi bardzo obronną ręką. Zaprezentowała się jako renomowana firma, znająca się na tym co robi, znająca oczekiwania graczy i twardo krocząca ku lepszej przyszłości. Pozbieranie się po fatalnym początku obecnej generacji nie jest łatwym zadaniem ale Sony w odpowiedniej chwili zdało sobię sprawę z tego co i jak należy robic.

Natomiast MS to takie zachłanne świnki które chciały przepchnąć niechciane trendy, dojąc przy okazji klientów. Ubrudzili się w swoim własnym błocie a teraz chcą dokonać katharsis, udając skruchę - a wszystko tylko dlatego ze hajs się nie zgadzał. Niestałość i traktowanie klientów jak idiotów (wypowiedz odnosnie tego ze jak nie masz internetu to x360 jest dla Ciebie) nie wróży dobrze. Jestem przekonany, że MS tak czy inaczej będzie przepychał głupie trendy. Ja pozostaje przy Sony.

Edytowane przez winiasz
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 ma 50% więcej graficznej mocy niż Xbox One.

 

GDDR5>DDR3

1,84 tflops>1,23 tflops

Więcej exclusive niż XOne

Ładna konsola PS4 > brzydka konsola/dekoder XOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winiasz a moze zdradzisz skad teoje przeswiadczenie o 2 latach pracy nad ps4? Bo o ile post napisales nawet z sensem, to te twoje 2 lata i reszta ram czasowych to troche smiech na sali

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winiasz a moze zdradzisz skad teoje przeswiadczenie o 2 latach pracy nad ps4? Bo o ile post napisales nawet z sensem, to te twoje 2 lata i reszta ram czasowych to troche smiech na sali

Sony podało do informacji publicznej czas projektowania PS4 oraz pamiętam, że kiedyś  dokumentacji którejś poprzednich platform było napisane o 2letni planie developingu. Natomiast ramy czasowe co do MS i X1 są z oficjalnego dokumentu zawierającego wszystkie techniczne szczegóły sprzętu i inne bajery. Znajde dokładne linki to podrzuce, może jeszcze dziś.

W każdym razie nieco zwątpiłem w to, skoro tyle osób aż zwróciła na to uwagę. Mimo wszystko jestem przekonany, że właśnie takie informację widziałem. Zrobie reaserch i jeśli podałem błędne informację to skoryguje błąd w moim poprzednim poście.

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem tego pre-ordera a teraz tak się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem :)
Nie wierzę, że konsoli zabraknie w sklepach w dniu premiery a przecież na ten dzień pewnie sklepy będą się bić o najlepszą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem tego pre-ordera a teraz tak się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem :)

Nie wierzę, że konsoli zabraknie w sklepach w dniu premiery a przecież na ten dzień pewnie sklepy będą się bić o najlepszą ofertę.

 

 

Trochę chyba nie doceniasz polskiego rynku. Jak czegoś jest mało, to nie obniża się cen, tylko podwyższa zaporowo. Nie wiem czy zauważyłeś, ale na preorderze w muve.pl już teraz zarobiłeś 50 złotych. Sprawdź sobie cenę ;) Jak myślisz, dlaczego jest większa? No na pewno nie dlatego, że się słabo sprzedaje :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymyśliłem, że kupie dopiero po nowym roku. Jak będę miał szczęście to PS4 będzie leżał na półce w "po świątecznej" wyprzedaży z obniżoną ceną i prosiłby bym go wziął a jak nie to też nic się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba nie doceniasz polskiego rynku. Jak czegoś jest mało, to nie obniża się cen, tylko podwyższa zaporowo. Nie wiem czy zauważyłeś, ale na preorderze w muve.pl już teraz zarobiłeś 50 złotych. Sprawdź sobie cenę ;) Jak myślisz, dlaczego jest większa? No na pewno nie dlatego, że się słabo sprzedaje :P

 

True story, wystarczy sobie zdrapki na allegro przypomniec.

 

 

A co do M$ jeszcze, dalej brakuje oswiadczenia o tym ze kinecta mozna wylaczyc na stale ...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 listopada?

 

TPTs1wK.jpg?1

 

możliwe- na polskiej stronie MM też piszą, że listopad będzie miesiącem premiery. do tego cena 1749.

 

co xboxa: nie podoba mi się, że teraz mało kto pamięta o śledzącym kinectcie, fanatycy się polubili z MS bo im DRM wyciął a to, że X1 będzie ich śledził to już nie ważne :/ ...  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej realistyczna jest premiera konsoli 21.11.2013.Dlaczego?A no dlatego,że tego dnia debiutuje Watch Dogs - widać że Sony się z Ubisoftem ,,polubiło" - assasin i watch dogs na konferencji Sony,na konferencji M$ o ile mnie pamięć nie myli,nie było nic z Ubisoftu.Do tego teraz byli u Fallona z Watch Dogs w wersji na ps4.Dlatego twierdze że Watch Dogs pojawi się w tym samym dniu,co ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę związku między jednym i drugim jakiegoś :D i bardziej realny jest termin 13.11- najpierw konsola a po prau dniach wysyp gier :D

a za jakieś 2-3 miesiące fajne bundle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moje logiczne myślenie jest zaburzone ale jak dla mnie lepiej wypuszczać konsole z jak największa ilością tytułów startowych niż wypuścić z kilkoma grami i dopiero po tygodniu miałyby się pojawiać następne gry.

Bodajże w The Sunie też było 21.11.2013 - może swoje informacje opierają na takim myśleniu jak ja,a może na prawdę mają prawdziwe info?Nigdy nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie piszcie, że ludzie są tacy głupi i od razu pobiegną do M$, tylko dlatego, że ten wycofał się ze swoich głupich pomysłów. Owszem część ze względu na przyzwyczajenia, czy sympatię do 360, na pewno powróci w szeregi Microsoft'u. Nie mniej są też tacy jak ja, którzy przed tą generacją założyli sobie, że zakupią konsolę która będzie prezentowała się lepiej sprzętowo, pod kątem exów, czy też usług. Po prostu czysta kalkulacja mimo, że mam w sobie wiele sympatii do Sony jako marki/firmy. Nie mniej M$ już na samym początku mnie odrzucił swoimi zagrywkami, do tego XOne jest słabszy sprzętowo stąd już od jakiegoś czasu wiem, że swoje pieniądze w następnej generacji zainwestuję w PS4. I zmiana polityki przez M$ niczego już nie zmieni, w tej generacji przynajmniej dla mnie są skończeni, nie przekonają mnie nawet darmowymi grami na start czy XboxLive. I myślę, że trochę takich osób jak ja jest na świecie. Łatwo zrazić do siebie klienta, stracić jego zaufanie, a zdecydowanie trudniej je odbudować.

 

I tak jak już wiele osób napisało, dla nas graczy, nawet tych którzy są pewni, że kupią PS4, decyzja Microsoftu jest decyzją dobrą. Możemy się spodziewać dalszej rywalizacji o pozyskanie klientów, nowych propozycji od Sony, które to straciło własnie jedną z najbardziej medialnych kart przetargowych.

 

Niektórzy ponownie się wypowiadali na temat exów jakie mają być dostępne na początku dla PS4, dlatego tez ponownie się wypowiem, tyle tylko, że teraz zdecydowanie krócej. Słaaaaaaaaaaaaaaabe te tytuły ekskluzywne  :down:  czekam na więcej, bo wiem, że Sony po prostu stać na więcej i tyle...

Edytowane przez Feargeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe biadolenie na exy na start...kupuję praktycznie każde PS w dniu premiery i nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek miała exy na takim poziomie, żeby czapki z głów zrywało.

Jest samochodówka, jest strzelanka, jest przygodówka, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Prawdziwe exy zaczną się pojawiać dopiero potem. Początkowe gry to raczej tylko przedsmak tego, co zobaczymy w przyszłości.

Głupi przykład, Resistance i MotorStorm, które były na start, a Resistance 3 i MotorStorm Pacific Rift. Prawda, że spora różnica?

 

Poza tym gry, jak wszystko inne, to kwestia gustu. Ja i tak biorę Battlefielda 4 na start, pobieram darmowego PlanetSide 2, kupuje Plusa i korzystam z indyków, a na prawdziwą grę, czyli Destiny, będę sobie w spokoju czekał, bawiąc się w wojnę w BFie i PlanetSide.

 

Konsole w dniu premiery kupują maniacy i miłośnicy, cała reszta będzie po prostu czekać aż pojawią się gry, albo zestawy, które wychodzą taniej.

Dla mnie Sony za 400€ to i tak śmieszna cena, porównując ile płaciło się kiedyś. Gierka + Plus jednak dobiją trochę, ale nie ma strachu, bo zamykamy się w okolicach 2k zł, gdzie za samo PS3 trzeba było dać ponad 2000zł.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś czy warto składać preorder  na PS4 ,w końcu Polska to nie Japonia ,Ameryka czy jakiś inny dziany kraj gdzie ludzie dzień przed premierą będą się w kolejce przed sklepem ustawiać.

Raczej w dniu premiery nie zejdą wszystkie sztuki ze sklepowych półek.  :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi przykład, Resistance i MotorStorm, które były na start, a Resistance 3 i MotorStorm Pacific Rift. Prawda, że spora różnica?

 

Pewnie, na niekorzyść kontynuacji :) MS to była najlepsza część, na tamte czasy grafika niszczyła, a gameplay to był mega miód, R1 do dnia dzisiejszego ma najlepszy multiplayer na PS3.

Doradzi ktoś czy warto składać preorder  na PS4 ,w końcu Polska to nie Japonia ,Ameryka czy jakiś inny dziany kraj gdzie ludzie dzień przed premierą będą się w kolejce przed sklepem ustawiać.

Raczej w dniu premiery nie zejdą wszystkie sztuki ze sklepowych półek.  :banana:

A jeśli na premierę będzie BF4 i CoD? Mogą być problemy z dostaniem konsoli, zwłaszcza, że USA czy UK w niektórych sieciach już nie można składać preorderów, bo Sony nie może zagwarantować, że dostarczy odpowiednią ilość PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy bym nie przypuszczał że napisze takie słowa, no ale E3 zmieniły o 180 stopni całą zaistniałą sytuację ;) ... konsolę Sony będzie warto kupić nie dla exclusiwów a dla gier multiplatformowych  MGSV, Watch Dogs i Witcher3! :P ... z tamtymi generacjami było zupełnie odwrotnie a teraz rynek działa jak działa .. każdy chce zarobić. No i jest jeszcze jedna rzecz która przeszkodzi w kupieniu PS4 okresie premierowym, mianowicie na ps3 wychodzi GTA5, GT6, i Batman AO ... no i te gry, spokojnie na kilka miesięcy, do momentu pojawiania się prawdziwych tytułów powinny wystarczyć. 

 

p,s ... pamiętacie plotę że jednym z tytułów startowych na ps4 ma być Mafia3? dla mnie szkoda że nic z tego ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko - święte słowa. Postrzelać będzie można też w Blacklight: Retribution i pościgać się w DriveClub. Ja bardziej jestem za zestawem BF4+Fifa14. To mi do szczęścia wystarczy na kolejne pół roku. Poza tym, wciąż sporo grać będziemy na PS3 ;) choćby w marcu w Dark Souls 2 :)

Edytowane przez blackhawkPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 do momentu pojawiania się prawdziwych tytułów powinny wystarczyć. 

prawdziwych? czy któryś z wychodzących tytułów na obie platformy jest sztuczny, fikcją? A może to wszystko kłamstwa? Może to sen? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PS3 raczej widac ze nie ma sie co martwic o biblioteke tytulow ekskluzywnych jesli chodzi o konsole Sony.

 

Line-up PS3 tez ssal ptaka na starcie a teraz spojrzcie jakie zajebiste exy sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe- na polskiej stronie MM też piszą, że listopad będzie miesiącem premiery. do tego cena 1749.

 

co xboxa: nie podoba mi się, że teraz mało kto pamięta o śledzącym kinectcie, fanatycy się polubili z MS bo im DRM wyciął a to, że X1 będzie ich śledził to już nie ważne :/ ...  

gowno będzie śledził, skoro nie musi byc non stop online to w jaki sposób przekaże MS informacje przy których grach sie spuszczasz a przy których zasypiasz lub czy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×