Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ot, typowe idealizowanie przeszłości. Ja pamiętam czasy Pegasusa czy Amigi 500 i też uważam, że wtedy wychodziły gry ikony - ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby dziś przy takich grach spędzać czasu.

 

Porównywanie rynku z czasów PSX i obecnego też jest absolutnie bez sensu - inne czasy, inne modele biznesowe, inne oczekiwania graczy (element kluczowy), inne pieniądze.

 

Cytujący Danny Boy:

 

 

Gracz ma krótką pamięć

 

Niech Sony parę miesięcy po premierze zaliczy taką wpadkę jak przy PS3, niech wykradną im numery kart i wyłączą na miesiąc PSN - wtedy będzie zupełnie na odwrót, MS będzie firmą, która może i ma coś na sumieniu, ale przynajmniej dba o bezpieczeństwo i wiarygodność, a Sony kompletnie nie można ufać.

 

Ja zwyczajnie proponuję ochłonąć i trzeźwo spojrzeć na rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że cena już wzrosła.  W takim tempie do premiery dobije do 2k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra , panowie , nie ma co się mundrkować . wiadomo , najlepsze to są młode, zgrabne laski . ;)

a ja choć pokoleniowy fan marki playstation chętnie na swym stole widziałbym grajstacje sony , ms i nintendo.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen

na Xbone w Titanfall, na WiiU w Bayo2 a na PS4? póki co to w multiplatformy chyba ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie te exy które były  domeną Sony póki co wyglądają biednie.  Ale spokojnie poczekamy, zobaczymy pewnie z czasem zaczną się pojawiać. Gdzieś czytałem, zę Titanfall ma byc  czasowym exem na X1. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killzone Shadow Fall, DriveClub, Knack, Infamous SS, The Order 1886.. ??

 

Biednie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

 

Ogólnie TitanFall ma byc też podobno na Pc.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bo nie nadążam. 

 

Killzone Shadow Fall. DriveClub. Knack. Infamous SS. The Order 1886.

 

w porównaniu do

 

Halo 5, Forza, Ryse, Titanfall, Killer Instinct, Crimson Dragons, Sunset Overdrive

 

to jest biednie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie lineupu Sony to zgadzam się z Tracem - samochodówki mnie nie obchodzą, podobnie jak gry sportowe, "The Order" nie traktuje poważnie dopóki nie ogłoszą jasno że to tytuł startowy i nie pokażą gejmpleju(zapowiada się świetnie, ale tak naprawdę NIC o grze nie wiemy), żaden Infamous mnie nie zachwycił więc nie napalam się na tego. Podobnie z kolejnym Killzone - fanem serii nie jestem i trzebaby czegoś więcej niż ślicznej grafiki żeby mnie tym zainteresować. Ja nie muszę mieć całego garnituru gier, wystarczyłaby mi jedna, ale taka, na któą miałbym mega ochotę. U Sony nie widzę żadnej, u M$ widzę Titanfalla.

A Titanfall PC na 100% - to jest już oficjalnie zapowiedziane. Gdybanie jest odnośnie tego czy to będzie tylko czasowy ex na Xbone i z czasem trafi na PS4.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie lineupu Sony to zgadzam się z Tracem - samochodówki mnie nie obchodzą, podobnie jak gry sportowe, "The Order" nie traktuje poważnie dopóki nie ogłoszą jasno że to tytuł startowy i nie pokażą gejmpleju(zapowiada się świetnie, ale tak naprawdę NIC o grze nie wiemy), żaden Infamous mnie nie zachwycił więc nie napalam się na tego. Podobnie z kolejnym Killzone - fanem serii nie jestem i trzebaby czegoś więcej niż ślicznej grafiki żeby mnie tym zainteresować.

 

Ok teraz proszę napisz to samo o exach z Xboxa. Po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem posta, więc mogłeś nie doczytać:

Ja nie muszę mieć całego garnituru gier, wystarczyłaby mi jedna, ale taka, na którą miałbym mega ochotę. U Sony nie widzę żadnej, u M$ widzę Titanfalla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ilość exów na starcie nie równa się ich jakości. Dajmy tym konsolom przynajmniej rok czasu, to wtedy będzie można cokolwiek sensownie ocenić. Przecież w dniu premiery PS2 też na łeb nie spadło nam trzydzieści wielkich tytułów, a nikt nie płakał.

W moim rankingu oczywiście wygrywa PS4 (chociaż to mało powiedziane, bo X jest u mnie przegrany w ogóle jako konsola), ale jeszcze i MS i Sony mogą zaskoczyć czymś w kwestii tytułów.

 

Przypominam poza tym, że tydzień temu na PS3 wylądował wspaniały ex, a w kolejce są jeszcze dwa. Podejrzewam, że mogliby olać trójkę i kazać studiom 1st party pracować wyłącznie nad PS4, ale wtedy też byłby płacz. O jakichś większych grach od Naughty Dog czy Santa Monica usłyszymy pewnie nieco później i to raczej nie ulega wątpliwości.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu ma w dupie poprzewracane? Ja bo nie grzeją mnie gry w które nie mam ochoty grać? dobre sobie :biggrin:

Tu nie chodzi nawet o to żeby te exy spadły nam z nieba w dniu premiery, ale raczej o pewność tego że się pojawią. Kiedy kupowałem PS3 to Sony miało na mnie jednego haka - "Metal Gear Solid". Gdyby MGS4 wyszedł na X360 to nie zastanawiałbym się ani chwili i kupił wtedy X360. Sony w mom mniemaniu upuściło piłkę puszczając jednego ze swoich najwiekszych system sellerów na multiplatformowe wody. Nie wiem czy to jakaś kosa z Konami, czy za mała ilość sosu, ale trzeba było stanąć na głowie i znieść jajco, ale zatrzymać nowego MGS na PS4, choćby czasowo. Gdyby nie pewne przywiązanie, o którym pisałem wcześniej i to że ja generalnie daje sobie na wstrzymanie z nową generacją konsol to kupiłbym tą na której jest gra w którą chcę grać, a póki co będzie nią Titanfall.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie PS4 i będe po ciuchu czekał na Gow4 (wiem, wiem zmęczenie materiału) nowgo niesławnego biorę na start i czekam na U4. Wiem, że przyszłość exów na tą konsolę jest świetlana bo sony woli zarobić na nas dobrymi grami niż, dobrym dekoderem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu ma w dupie poprzewracane? Ja bo nie grzeją mnie gry w które nie mam ochoty grać? dobre sobie :biggrin:

 

 

Ty i reszta maruderów którym wiecznie coś nie będzie pasować :). Jeśli nie masz pewności że exy się będą pojawiać na PS4 w przyszłości to poprzeglądaj może historię PS3, PS2, PS1.. A nie marudź na zaś.

 

Zresztą po co ja się wdaje w te dyskusje. W zawsze macie zapas argumentów na nie, tylko czekacie aż ktoś wam się wyłoży.

 

Najlepiej zamów Xboxa i Titanfall, pokażesz Sony gdzie masz ich lineup ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie gry od Sony, które stały się multi-platformami będę ogrywał tylko na PS4, ponieważ dla mnie granie w nie na X1 to hańba w stronę fanów Sony i czułbym się niezręcznie te gry mają u mnie uznanie tylko na PS4 i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna firma na rynku, która płaci 50 mln zielonych za wyłączność czasową :) I bardzo dobrze, że Sony nie poszła tą drogą.

 

A wysoka cena w MM i saturn wynika z obecnego kursu euro - 4.31, gdzie parę tygodni temu utrzymywał on się na poziomie 4.05-4.1. mam nadzieję, że do czasu premiery złotówka się umocni, chociaż stówką w tą czy tamtą nie robi większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla mnie np. seria Uncharted, mimo tego że bardzo dobra(uważam wręcz U2 za jedną najlepszych "skryptowo-filmowych" naparzanek wszechczasów) nie jest dla mnie system sellerem(być może by nim została gdyby nie to że w moim mniemaniu U3 zniżyło loty), absolutnie nie jest nim seria Infamous(która ani mnie ziebi ani grzeje) a i kolejny wymęczony GoW niespecjalnie mnie interesuje - ja lubię duże roboty, zamotane historie o klonach kopiących się po mordach na dachach robotów, a w tym departamencie Sony trochę ostatnio kuleje. Ale zaje@#$ście lubie też pifpaf do wilkołaków na zamglonych ulicach i noszenie ryngrafu więc mam nadzieje że tutaj Sony wyjebie mnie z butów ;)

Ja chcę się ślinić do nextgenowych gier na PS4. Tylko co z tego skoro jedyna z gier startowych która pobudza moje ślinianki to Titanfall na Xbone ?

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir

Nigdy wszystkim nie dogodzisz :)

 

Jeśli chodzi o exy to biorę od razu The Order i DriveClub.

The Order robi Santa Monica więc o jakość się nie martwię.

DriveClub, bo ścigałek nigdy za wiele, chyba że model jazdy będzie pokroju tego z serii NFS czy Grid2, wtedy będę się zastanawiał.

Co do reszty zobaczę nie chcę w dniu premiery wydać drugiego 1,5k na gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przegięć. Titanfall ok. Natomiast nic innego nie przebija ex'ów na PS4. Ja tutaj jakiejś wielkiej przewagi X'a nie widzę. Rzecz gustu, ale startowy line-up, ani w przypadku jednej, ani drugiej konsoli gaci z d*py nie zdejmuje. Jest przyzwoicie, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest potrzebna wielka przewaga tylko jakiś jeden konkretny tytuł, którego u Sony, póki co nie widzę. Czy będzie nim "The Order"? Mam nadzieję, ale tego nie wiemy. Póki co oglądam gejmpleje z tytułów startowych i przy każdym moja reakcja wygląda mniej więcej tak: "meh, znowu to samo, ale śliczna grafa, może zagram przy okazji" a przy titanfall mam od razu ochotę zdjąć blaster ze ściany i skakać po mieszkaniu ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tytulow premierowych interesuje mnie tylko wlasciwie Watch Dogs

No moze jeszcze DriveClub, ale nie mam jakiegos wielkiego cisnienia na niego. Dobre to, ze bedzie darmowa, okrojona wersja, wiec bedzie mozna sobie przetestowac :)

 

Oczywiste jest, ze konsola sie rozkreci po okolo 2 latach. W tym czasie pojawia sie jakies exy, ciekawe multiplatformy. I zobaczymy jaka polityke obiora obie firmy. Tutaj szczegolnie bede sie przygladac hamerykanskiej choragiewce :D Pozatym, ciekawi rowniez problem piractwa. Bo skoro obie konsole sa bardziej pc'towe, to mozliwe ze sa bardziej podatne na roznego rodzaju lamania. I ciekawe, czy to nie wplynie na zmiane polityki, ktorejs z firm. Wcale bym sie nie zdziwil ;)

 

Ja osobiscie po czekam troche z kupnem konsoli. Zobaczymy jak sie sprawuja (wadliwosc zawsze mozliwa), pojawia sie nowe gry, a starsze zejda z ceny ;)

 

zauwazylem ciekawe zjawisko, a mianowicie w temacie o nazwie Playstation 4, wieksza kariere robi konkurencyjna konsola :P Moze tak zmienic temat na "next geny"? :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×