Skocz do zawartości
ONE

Far Cry 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowałem że poczekam na opinie, Nie sugeruje się zwiastunami.

Jeszcze FC2 nie skończyłem, a mam ją od 2 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam

vide kazus ACIII zbugowanego jak cholera

zobaczymy jak będzie FC3-jak ok to łykam bez wahania

a jak gra będzie w stylu FC2 to w życiu nie wezmę

FC1 było genialne

2 to masakra,nuda,respawnowanie przeciwników i ujeżdżanie z jednego końca mapy na drugi koniec- 2 razy próbowałem ją przejść i nie dałem rady z nudów

mam nadzieję że 3 wróci do korzeni 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Neo Plus pojawiła się zapowiedź FC3 od gostka, który miał okazję zagrać w wersję dla prasy i opisać swoje wrażenia. Pisma nie kupowałem, ale cierpliwie w empiku przeczytałem całość i z tego co zapamiętałem to tak:

- niestety model jazdy jest taki sam jak w dwójce, łatwo jest wypaść z drogi i sprawić, że auto tak jak w FC2 wpada do rowu, dachuje i drogę trzeba przechodzić na piechotę

- mapa jest ogromna. Świat podzielony jest na kilkanaście dużych fragmentów. Gość grał tylko na dwóch z nich, a samo zwiedzanie samochodem (przejazd z jednego punktu do drugiego) trwało kilkanaście minut

- każdy fragment posiada wieżę radiową, na którą trzeba wejść by dokonać - wait for it - synchronizacji, czyli pomysłu zapożyczonego z AC3, dzieki któremu odkrywa nam się mapa

- swoboda w pokonywaniu misji jest ogromna, można zabić wszystkich przeciwników, a można też zakraść się i nie zabijać nikogo, istotna też jest pora dnia, nocą łatwiej jest się zakraść do bazy wroga, niż w dzień (logiczne)

- misji jest pełno i są bardzo zróżnicowane, niektóre z nich są długie i wymagające, ale niektóre prostrze, zajmują mniej czasu, a dzięki temu prościej jest zdobywać kasę/uzbrojenie etc.

- piraci/żołnierze, z którymi się mierzymy przypominają trochę przeciwników z Uncharted 1 (bodaj z jedynki, nie pamiętam dokładnie)

- w grze nie ma samoodnawialnego się zdrowia. Mikstury trzeba przyrządzać samodzielnie, za pomocą zbieranych roślinek (rosną też na dnie oceanu)

- na wyspie jest naprawdę niebezpiecznie, pojawia się mnóstwo dzikich zwierząt, które skutecznie potrafią uprzykrzać życie. Autor podawał przykład, gdzie podczas zakradania się do bazy wroga na bagnach został zaatakowany przez krokodyla, co skończyło się prawie zawałem.

Ogólnie podsumowanie jest takie, że FC3 jest podobny do FC2, ale poza jedyną wadą, jaką jest kiepski model jazdy, wszystko zostało poprawione, działa lepiej i przede wszystkim gra się to lepiej. Puenta jest taka - jeśli podobał Ci się Far Cry 1 i jednocześnie szybko zniechęcił Cię do siebie Far Cry 2 (<podnosi rękę do góry>), to FC3 robi wszystko, byś na nowo pokochał tą serię.

Do premiery zostały równe 2 tygodnie.

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest podobny do FC2 to mam obawy czy może się spodobać

ten model jazdy przez ileś tam minut z pkt A do B był nużący i respawnujace sie non stop chudzielce

ale dzięki blackhawk PL za news

czekam na tą grę jak cholera-oprócz Uncharted to Far Cry 1 najbardziej mnie zauroczyła i ani ACIII ani Hitman mnie tak nie interesuje jak 29 listopada

myślę o tej edycji szaleńca-ma mieć season pass ale kosztuje 300 zł

Edytowane przez arkadiuszj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukując zapowiedzi, informacji, wrażeń z gry Far Cry 3, doszukałem się jednego artykułu pt. "Sześć sposobów, które w Far Cry 3 przetestują Twoje zdrowie psychiczne". W dużym skrócie:

1. FC3 to prawdziwa gra z widokiem z oczu bohatera. Co widzieliśmy z resztą na filmikach, ale warto potwierdzić jeszcze raz, że Ubisoft chce faktycznie pokazać, że gracz jest tym gościem, którym steruje i patrzy z jego oczu. Przez co często widzieć będziemy jego dłonie robiące coś zupełnie innego, niż trzymające broń. Ma to nadać całej historii więcej realizmu.

2. W FC3 wystąpi system leków i łagodnych narkotyków, które mają podnieść nasze zdrowie. Będzie to zupełnie inny system niż w FC2, gdzie musieliśmy przyjmować tabletki na malarię. W FC3 dostaniemy od lekarza specjalne recepty i sami będziemy musieli stworzyć lekarstwa z rosnących w okolicy roślin. Należy jednak uważać, bo zjedzenie czegoś niepewnego (nieznanych owoców, roślin) może spowodować konkretne halucynacje w najmniej spodziewanym momencie.

3. W grze będzie możliwość poszukiwania skarbów. Na wyspie ukryte są świątynie w stylu Indiany Jonesa. Autorzy tekstu mają nadzieję, że aby zdobyć skarb, będzie trzeba solidnie ruszyć mózgownicą i dzięki temu odkryć nowy, bardziej logiczny element FC3.

4. Dzikie zwierzęta. Warto pamiętać, że na każde zwierzę można zapolować, odpowiednio się nim zająć, a później sprzedać w sklepie mięso/skóry etc. Należy jednak pamiętać, że dla wielu dzikich zwierząt to gracz jest łakomym kąskiem, a nie na odwrót. Dlatego lepiej wystrzegać się spotkania z małym stadkiem tygrysów, czy krokodyli.

5. Far Cry 3 ma przypominać (oczywiście w odpowiednich proporcjach) Just Cause 2. Głównie przez możliwość jazdy z jednego krańca mapy na drugi. Co ważne - będzie również istniała możliwość latania na lotni i zeskakiwania z niej na przeciwników z nożem w ręku.

6. Interesująco zapowiada sie też kampania coop, w którą możemy grać łącznie w cztery osoby. Z tego co kojarzę, ma się ona rozgrywać na zupełnie innej wyspie, niż na tej, na której toczy się akcja gry.

Całość do przeczytania tutaj - http://gamingillustr...st-your-sanity/

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach







Napisy po naszemu też są... Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczcie na to. Pierwszy filmik od twórców opowiadający o grze tuż przed premierą. Na początek otwarty, interaktywny świat.

A tutaj załączam mapkę całego archipelagu i tak jak mówiłem - dwie wyspy do singla, jedna wyspa do coopa i jedna do multi. Całość zapowiada się smacznie! Can't wait!

2luw4gn.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom mi też się nie podoba. Angielski dubbing o wiele lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała osoba i otoczka wokół tego głównego psychola jest świetna. Prezentuje się to na prawdę fajnie, ale z zakupem się wstrzymam przynajmniej do czasu pierwszych opinii i recenzji. Po Medal of Honor, który wyglądał świetnie żadnej grze nie zaufam nie licząc kilku wyjątków w dniu premiery.

@kloose: Świetne filmiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama żałosna. Nie ma co w ogóle zwracać na nią uwagi. Dobrze, że w samej grze będą tylko napisy bez dubbingu.

Ogólnie to mam wrażenie, że "wiara" w nowego Far Cry nie jest jakaś wielka, bo dyskusja też nie jest szczególnie ożywiona. Spróbuję jeszcze raz ją wzmocnić, bowiem... Najnowszy numer Game Informera był wypasiony nie tylko z powodu 18-nastu stron o "GTA V". Pojawiła się tam też obszerna zapowiedź "za pięć dwunasta" najnowszego Far Cry 3 pt. "Greetings from Far Cry 3". Skany poniżej ;) Jak sam przeczytam trochę uważniej, to podzielę się faktami, o których dotychczas nie było wiadomo. Póki co wrzucam, byście też mogli sami skorzystać :)

2zjgg44.jpg

35mh44m.jpg

1z4bwg8.jpg

mkdt7s.jpg

30c6df6.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skany, z przyjemnością poczytam. A co do samej gry to ja jestem przekonany że będzie kapitalna. Bardzo dobrze mnie nastrajają wypowiedzi 2 osób które miały okazję spędzić z grą już kilka ładnych godzin "a lot like Skyrim with guns, mercenaries, less bullshit & combat that doesn't suck" i "imagine Far Cry 2 with all the annoying shit fixed and a ton more fun things to do added". Co nie zmienia faktu że po tym jak 4 dni po premierze kupiłem używanego Dishonored za 150zł, postanowiłem olać preorder - mam w co grać, więc Drodzy Wydawcy: jeżeli chcecie zobaczyć moje pieniążki to musicie postarać się zdecydowanie lepiej niż 200zł+jeden z kilku DLC, które parę chwil po premierze będzie można kupić(pewnie wszystkie w komplecie) za 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego się obawiam to że na PS3 będzie to wszystko wyglądać leciwie, w dodatku z doczytywaniem tekstur... Na kompie na pewno będzie wyglądało fenomenalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOT!

IGN Live Presents: Far Cry 3

http://uk.ign.com/ar...sents-far-cry-3

(grają właśnie na żywo!! na XBoxie)

EDIT - Stream się skończył. Trwał chyba ponad dwie godziny. Już niebawem w tym linku będzie można z odtworzenia obejrzeć cały stream z FC3 ;)

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda fenomenalnie. Troszkę środowiskowo zalatuje Just Cause 2.

Mam nadzieje, że oprócz wyglądu będzie też coś sobą reprezentować bo marne napierdzielanie już mi sie znudziło.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierkę sobie już zamówiłem. Wychodzi po moich urodzinach, więc pieniądze powinienem mieć :) Lubie sandbox-y, lubię skradanie, lubie biegać bo ciekawych miejscówkach więc ta gra to ideał będzie. Wiecie może co jest zawarte w pre-orderach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie ideał to stwierdzisz jak ją przejdziesz.

Na chwilę obecną byłbym ostrożny w tego typu "odważnych" stwierdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co jest zawarte w pre-orderach?

Skoro już sobie zamówiłeś, to powinieneś wiedzieć, że do pre-orderu jest koszulka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierkę sobie już zamówiłem. Wychodzi po moich urodzinach, więc pieniądze powinienem mieć :)

spoko kolego, że najpierw zamawiasz, a później się zastanawiasz z czego to zapłacisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi wygląda... BOSKO! Sami zobaczcie. Najbardziej rozbrajające jest to "Fatality" na samym końcu rundy :D jedno jest pewne - Ubisoftowi nie można odmówić braku pomysłów. Widząc to promo, naprawdę cieszę się, że pre-order mam już od dawna złożony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, fajnie się to prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło to na mnie spore wrażenie. Fatality genialne, chociaż myślałem, ze jak przeciął sznur to i tak go zabije ;p I fajne z tym gazem, który powoduje, że nie wiemy kto przyjaciel, a kto wróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom zajarania rośnie wprost proporcjonalnie do pojawiania się... konkretnych tekstów nt. "Far Cry 3". Nie są to recenzje, wygląda na to, że te opublikowane zostaną dopiero za miesiąc, w styczniowych numerach największych magazynów na świecie. W sumie trochę szkoda, ale embargo wygasa na "FC3" dosyć późno. W USA premiera jest dopiero 4 grudnia, a w Europie kilka dni wcześniej. Poniżej dwa obszerne artykuły ze świątecznych numerów amerykańskiego PC Gamera i amerykańskiego Xbox Official Magazine.

Starałem się zrobić to w miarę wyraźne, tak by każdy mógł sobie w spokoju poczytać :) Zasłaniam spoilerem, by nie rozbijać tematu.

b4ueiu.jpg

21muss6.jpg2rr9nrc.jpg

20gftc4.jpg10z245l.jpg

10zbnsz.jpg

emvq8.jpg2vl1m3k.jpg

53r7yx.jpgif7t07.jpg

2j4ocvk.jpgea5tna.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×