Skocz do zawartości
KopaczK

Final Fantasy X HD

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma PL, a szkoda bo napisy by się przydały .

Dla wielu osób to bariera nie do przeskoczenia, z Dark Souls PL się śmiali a ludzie chwalą lokalizację (napisy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie, ale zawsze Polskie napisy będą lepsze od Angielskich( w sensie że są, bo wiadomo jak jest z niektórymi tłumaczeniami) w końcu żyjemy w Polsce, życzyłbym sobie PL w Finalu XV, bo na pewno by się przyjemniej grało widząc ojczysty język na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam , mi do szczescia wystarczyloby jap dubbing + eng sub. Polski w grach moglby nie istniec chociaz tomb raider czy uncharted milo zaskoczyl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym jap. dub. i pl. sub. o wiele lepsza kombinacja, nie wiem co masz do Polskiego, aż tak Cię razi polonizacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym jap. dub. i pl. sub. o wiele lepsza kombinacja, nie wiem co masz do Polskiego, aż tak Cię razi polonizacja? 

 

Po prostu dziwnie bym sie czul chyba grajac w naszym jezyku w takie gry. Gram od dziecka po ang. i jakos zawsze jak mam gre po pl. nie umiem sie w ten klimat tak wrzucic poza tym dla mnie ang. jak drugi jezyk praktycznie bo studia w tym jezyku na codzien w pracy rowniez. Nie mam oczywiscie zadnego problemu z naszym jezykiem i w zadnym wypadku go tutaj nie neguje po prostu takie mam osobiste odczucia zwlaszcza w jrpgach by mi on po prostu chyba przeszkadzal. Teraz mam faze na nauke jap. ale to ciezki kawal chleba i trudno tez o dobrego korepetytora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole mieć polskie napisy, nie znam angielskiego na tyle dobrze, żeby zrozumieć wszystkie dialogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo znajomości angielskiego i tak wole rodzimy język, jeśli mam wybór ang. pol. zawsze Polski wybieram, a final po polsku to by było coś i nie mówie o fanowskim tłumaczeniu, tylko o takim od wydawcy, chyba jeszcze nie było na konsolach jRPG'a po naszemu, a byłoby to miłą odmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubbingu bym nie chciał za cholerę w FF X ale napisy jak najbardziej, chciałem dziewczynę zarazić tą grą aby grała sobie na Vicie  a ja miałbym PS3 wolne, a teraz jak się dobrała do Tomb Rider-a to nie mogę  w nic pograć na PS3 ....Mimo, że zna bardzo dobrze j.angielski to tłumaczy się, że nie chce się wysilać grając z rozumieniem a chillować  i chłonąć fabułe PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie dzisiaj kopia z Amazona 24 ele.

Pamiętam jak grałem w 2002 w Londynie. Zero internetu, zero pomocy, wszystko samemu trzeba było ogarnąć. Spojrzałem czas wbicia platyny 100 - 200h masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwazajcie zeby zebrac wszystkie slowniki al bhed jak chcecie za 1 razem wymaksowac gre bez przechodzenia jeszcze raz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie trzeba zobaczyc gdzie sa wszystke narazie mam 2 i ide na mecza gdzie bedzie 1 blitzball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tylko sa takie co mozna raz zebrac, bodajze w siedzibie al bhed wiec jeszcze masz kupe grania do tego momentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 3 missable są w Al Bhed Home i 1 w Bevelle Temple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można wracać do wcześniej odwiedzonych lokacji jak się dostanie airhsipa?

 

Ponad 20 godzin za mną, z czego jakieś 5-6 w blitzballu spędzone. Mam już całą drużynę i gra jak wciągnęła, tak nie puszcza. Im dalej w las tym lepiej, a już od samego początku byłem zachwycony. Nawet grindować mi się chce, chociaż z żadnym bossem jeszcze problemu nie miałem, po prostu lubię postacie rozwijać w Sphere Grid i zdobywać nowe itemy. Do tego dochodzi rozwój Aeonów i upgrade ekwipunku. Ale najbardziej do brnięcia dalej popycha mnie fabuła, czyli tak jak powinno być w jRPG-ach :).

 

Teraz naprawdę widzę czemu dla tak wielu fanów serii FFXIII była zawodem :P.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie wracać nawet praktycznie z buta ale są lokacje do których nie wrócisz ponieważ nie będą dostępne już.

 

Coś w stylu idziesz do miasta ale jak z niego wyjdziesz to nagle stado owiec przejmuje miasto i już nie możesz tam wrócić ponieważ owce odcinają się od świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ja juz mam x skonczony 3 calestiale pelna monster arene i zabieram sie do darkow , x-2 tez prawie skonczone i tu mam mala uwage ci co licza na CAT-NIPA to sie przejada troche sie zdenerwowalem ale coz ..... co prawda zadaje 9999 ale pojedynczo nie ma kontroli nad postacia i jeszcze na atak trzeba czekac wiecej niz normalnie na huuuu to ruszali to nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którą wersję polecacie?

PS3 czy PSV ?

Jakieś plusy/minusy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tylko od ciebie, ustalone bylo ze wersja na vicie jest rownie dobra. Jak chcesz grac na duzym ekranie lykaj na ps3. Ja wzialem na vite jako ze mniej tego typu gier na nia jest plus dla wygody. Jak nie chce przerwac gry robie stand by w vicie i ide na ps3 musialbym do save pointa latac albo zostwic konsole wlaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie gry zauważyłem sporadyczne drobne spadki animacji w wersji na Vitę, ale oprócz tego jest w porządku. Tak jak wyżej kolega wspominał, największą zaletą tej wersji jest fakt, że możemy zatrzymać grę w dowolnym momencie. 

 

Za mną już 45 godzin, a airshipa jeszcze nie dostałem :P. Najwidoczniej za dużo się bawię w zadania poboczne i blitzball. Nie będę już się rozpisywać, ale powiem tylko, że polecam grę każdemu, a szczególnie osobom które styczności z FFX nie miały. 

 

Szkoda tylko, że najlepsze gry na Vitę to remake'i/remastery gier z PS2 :P

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz mam iarshipa teraz trzeba zlozyc druzyne  i blitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo arena i blitza rusze tez chociaz wakki nie mam w teamie tym razem. Jak gralem na ps2 mialem auron wakka tidus. Teraz mam tidus lulu auron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcecie mieć problemu z areną to walczcie w każdej lokacji jakieś 30min...wtedy na pewno pod koniec gry odblokujecie całą arenę bez zbędnego latania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze przyfarmic riku i wakke bo nie moge zdobyc animy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam nikt wiecej nie gra? Ja troche utknalem na gagazet sanctiary keeper mnie leje ale pewnie jutro ogarne temat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×