Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011 - Ustawki

Rekomendowane odpowiedzi

190km/h w 1 zakręcie :shok:

250km/h w 12 zakręcie :shok:

nic dziwnego że robicie czasy w 1:20:xxx, IMO jest to przegięcie z przyczepnością

proponował bym podanie setupu aby wszyscy na nim jechali i mieli jednakowe szanse jeśli liga ma być fair play, bo nie ma pewności czy takie czasy to tylko skill czy cziterstwo poprzez wykorzystywanie bugów nawet nieświadome

Edytowane przez SeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka predkosc w 12 zakrecie - IMO nic dziwnego, kwestia treningu ;) niestety robie "tylko" 1:21:xxx ;) i to nie przy zbugowanym setupie tylko 1/1/9/9(chociaz nie wiem czy on tez nie jest zbugowany) :P

Ale respekt Patricko za jazde w deszczu ;)

Edytowane przez F3niX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko o ile wczoraj dobrze usłyszałem to bez trakcji śmigasz. Po opanowaniu jazdy bez, czasy są lepsze? Na początku trochę próbowałem bez trakcji, ale często bolid mi jakoś kompletnie tracił przyczepność :tongue: . W tamtym roku jakoś tak nie pływał z wyłączoną trakcją, choć pewnie to też kwestia praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz tak, że TC spowalnia delikatnie bolid. Wyłączenie TC daje za to dodatkowe efekty na zakrętach w postaci efektownych bączków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponował bym podanie setupu aby wszyscy na nim jechali i mieli jednakowe szanse jeśli liga ma być fair play, bo nie ma pewności czy takie czasy to tylko skill czy cziterstwo poprzez wykorzystywanie bugów nawet nieświadome

W sieci jest kilka stron z gotowymi setupami na każdy tor i na każdą pogodę :thumbsup:. Bez sensu żeby wszyscy jechali na identycznych ustawieniach bo w końcu teamy nie dzielą się tajnymi informacjami :smile:. Poza tym jak pojeździsz dużo na jednym torze to opanujesz wszystkie zakręty i punkty hamowania - praktyka i jeszcze raz praktyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje przejazdy są na normalnym setupie zrobione. Zawieszenie mam ustawione na 1,1,7,7. Możesz wierzyć lub nie, inni robią lepsze czasy również na rzekomo normalnych setupach.

Poza tym już nie wiadomo co jest zbugowane w tej grze, a co nie, bo i tak robienie czasów poniżej 1:23.xxx jest trochę chore (wynik Vettela z tego roku to chyba 1:23.xxx).

Jestem ciekaw jak sprawa będzie wyglądać po patchu, bo jeszcze się okaże, że wszystkie ustawienia od 6 w górę na zawieszeniu są zbugowane, itd. :)

PS.

No i nie jestem na tyle głupi, żeby nagrywać przejazd na zbugowanym setupie i jeszcze się tym chwalić w necie :)

Nigdy nie jechałem na 11/11 i nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jeździłeś na zbugowanym setupie. Chodziło mi o to czy po opanowaniu jazdy bez kontroli trakcji idzie zrobić lepsze czasy niż mając ją włączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jeździłeś na zbugowanym setupie. Chodziło mi o to czy po opanowaniu jazdy bez kontroli trakcji idzie zrobić lepsze czasy niż mając ją włączoną.

Oczywiście, że tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na włączonej trakcji, ale czasy idzie robić mniej więcej podobne z tego co grałem, może minimalnie lepsze bez trakcji, ale musisz mieć opanowany bolid idealnie.

Ale bez trakcji jak grałem to byłem w stanie zrobić mniej więcej podobny czas, także troszkę więcej treningu i zrobisz bez problemu.

Kwestia wyczucia gazu na wyjściach z zakrętów, bo za mocno przesadzisz i bączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka predkosc w 12 zakrecie - IMO nic dziwnego, kwestia treningu ;) niestety robie "tylko" 1:21:xxx ;) i to nie przy zbugowanym setupie tylko 1/1/9/9(chociaz nie wiem czy on tez nie jest zbugowany) :P

Ale respekt Patricko za jazde w deszczu ;)

to ustaw sobie ostatnią opcję z quicksetupu i sprawdź czy przejedziesz 1 zakręt z prędkością 190km/h, do skilla Patryka na pewno mi brakuje ale IMO 190km/h jest nierealne żeby się tam zmieścić bez najeżdżania na trawę, bo przewalić na wprost wiadomo że można, dla porównania prawdziwe bolidy mają tam prędkośc w okolicy 145km/h , więc prędkość o prawie 50km/h większa to jednak coś nie halo

Te moje przejazdy są na normalnym setupie zrobione. Zawieszenie mam ustawione na 1,1,7,7. Możesz wierzyć lub nie, inni robią lepsze czasy również na rzekomo normalnych setupach.

Poza tym już nie wiadomo co jest zbugowane w tej grze, a co nie, bo i tak robienie czasów poniżej 1:23.xxx jest trochę chore (wynik Vettela z tego roku to chyba 1:23.xxx).

Jestem ciekaw jak sprawa będzie wyglądać po patchu, bo jeszcze się okaże, że wszystkie ustawienia od 6 w górę na zawieszeniu są zbugowane, itd. :)

PS.

No i nie jestem na tyle głupi, żeby nagrywać przejazd na zbugowanym setupie i jeszcze się tym chwalić w necie :)

Nigdy nie jechałem na 11/11 i nie mam zamiaru.

Dokładnie o tym pisze. Vettel wykręcił czas 1:23:529 więc kręcenie czasu o 3s lepszego, a taka różnica w F1 to przepaść, jest po prostu nierealne. Nie mówię nic o twoim skilu bo masz i to sporego tylko o tym że należało być jeździć na identycznym setupie aby każdy miał jednakowe szanse i zbugowany setup nie miał wpływu na wyniki. Nikt na 100% nie powie czy tylko jedno setup , kilka a może całą fizyka jest z dupy i czy jakikolwiek patch to poprawi. W F1 2010 jakoś się nie kwapili z poprawianiem bugów wiec jakoś nie licze specjalnie na to że tutaj będzie inaczej.

Edytowane przez SeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw sobie ostatnią opcję z quicksetupu i sprawdź czy przejedziesz 1 zakręt z prędkością 190km/h, do skilla Patryka na pewno mi brakuje ale IMO 190km/h jest nierealne żeby się tam zmieścić, dla porównania prawdziwe bolidy mają tam prędkośc w okolicy 145km/h , więc predkośc o prawie 50km/h to jednak coś nie halo

Tylko pamiętaj o tym, że ustawienia inżyniera w F1 2011 zmieniają TYLKO skrzydła. Reszta pozostaje bez zmian, a masz jeszcze balans, sprężyny, skrzynie biegów, nachylenia kół, itd.

To wszystko robi wielkie różnice w stosunku do normalnych ustawień od inżyniera, które w tej grze można po prostu uznać niepotrzebne.

O ile w F1 2010 jeszcze jako tako dawały rady niekiedy, tak tutaj nie wiem po co to dali...pewnie kolejny bug, że tylko skrzydła się ustawiają i nic więcej.

Co do przyczepności to tak jak mówię, pogrzeb więcej w bolidzie, znajdź może jakieś ustawienia w necie, itd. Jak widzisz jakiś setup ze sprężynami na 11/11 to ustaw sobie 7/7 w tym miejscu i tyle.

Zobaczysz kolosalną różnicę w jeździe i prędkości jaką możesz pokonywać niektóre zakręty.

PS.

Wczoraj robiliśmy czasy 1:11.xxx na Monaco... Także to już w ogóle był odpał taki, jak w F1 2010 zejście na 1:14.xxx było masakrycznie trudne.

W tej edycji raczej nie ma się co sugerować rzeczywistymi czasami, bo nie ma to tutaj żadnego pokrycia z tego co widzę.

PS2.

Podobno CM już oficjalnie potwierdziło, że pracują nad poprawieniem wszystkich zgłoszonych problemów.

Dla mnie wystarczy, że poprawią bug z setupami oraz możliwość ścinania zakrętów i wystarczy, resztę przeżyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o tym, że ustawienia inżyniera w F1 2011 zmieniają TYLKO skrzydła. Reszta pozostaje bez zmian, a masz jeszcze balans, sprężyny, skrzynie biegów, nachylenia kół, itd.

To wszystko robi wielkie różnice w stosunku do normalnych ustawień od inżyniera, które w tej grze można po prostu uznać niepotrzebne.

O ile w F1 2010 jeszcze jako tako dawały rady niekiedy, tak tutaj nie wiem po co to dali...pewnie kolejny bug, że tylko skrzydła się ustawiają i nic więcej.

Co do przyczepności to tak jak mówię, pogrzeb więcej w bolidzie, znajdź może jakieś ustawienia w necie, itd. Jak widzisz jakiś setup ze sprężynami na 11/11 to ustaw sobie 7/7 w tym miejscu i tyle.

Zobaczysz kolosalną różnicę w jeździe i prędkości jaką możesz pokonywać niektóre zakręty.

PS.

Wczoraj robiliśmy czasy 1:11.xxx na Monaco... Także to już w ogóle był odpał taki, jak w F1 2010 zejście na 1:14.xxx było masakrycznie trudne.

W tej edycji raczej nie ma się co sugerować rzeczywistymi czasami, bo nie ma to tutaj żadnego pokrycia z tego co widzę.

PS2.

Podobno CM już oficjalnie potwierdziło, że pracują nad poprawieniem wszystkich zgłoszonych problemów.

Dla mnie wystarczy, że poprawią bug z setupami oraz możliwość ścinania zakrętów i wystarczy, resztę przeżyję.

Wiem że zmieniają się tylko skrzydła. Ale chodziło mi o użycie standardowego setupu danego przez CM, który powinien być w jakiś tam sposób przetestowany w porównaniu do tego co można wykrzesać grzebiąc samemu. Nie wiemy czy lepsza przyczepność bolidu po grzebaniu w setupie jest spowodowana właśnie przez lepsze dopasowanie czy przez bugi.

W F1 2010 też potwierdzali i wyszła kupa, poprawili nieco nagminne łapanie kapci i tyle. Więc w te ich zapewnienia bym jakoś szczególnie nie wierzył.

Edytowane przez SeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu ustawek mam prośbę, aby w trakcie sesji kwalifikacyjnej nie robić głosowania do przerwania sesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram komarzycha, ten cały vote to kolejny idiotyzm ze strony CM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie ktos zglosi kto moze hosta zalozyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na włączonej trakcji, ale czasy idzie robić mniej więcej podobne z tego co grałem, może minimalnie lepsze bez trakcji, ale musisz mieć opanowany bolid idealnie.

Ale bez trakcji jak grałem to byłem w stanie zrobić mniej więcej podobny czas, także troszkę więcej treningu i zrobisz bez problemu.

Kwestia wyczucia gazu na wyjściach z zakrętów, bo za mocno przesadzisz i bączek.

Otóż Patricko troszkę sie mylisz ;) dzisiaj jadąc na Australii bez trakcji na ustawieniach sprężyn 1,1,7,7 ciężko mi było zejść poniżej 1:21.xxx, jak tylko włączyłem trakcję czas poprawił się o SEKUNDĘ! Nie, nie ściemniam, myślę że w tej grze jazda z kontrolą i bez dużo sie od siebie różni, w 2010 tego nie było, w 2010 bez trakcji nawet lepsze czasy się kręciło niż z trakcją na ON, prosiłbym aby najbliższy trening zrobić wszystkie asysty na OFF.

ps. aha, i jeszcze taka mała prośba, jak ktoś filmuje swoje okrążenie kwalifikacyjne to prosiłbym aby na początku pokazywał swoje ustawienie zawieszenia, chyba nie proszę o zbyt dużo ;)

Edytowane przez MateoF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male pytanko...zmieniacie cos w ustawieniach oprocz suspension? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykręcić takie czasy jak KOWI, Patricko czy Helion to trzeba zmienić praktycznie wszystko :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn? ;> mozna prosic o jakies propozycje zmian ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. przednie skrzydło, balans, zbieżność kół. Popróbuj trochę i przejdź kilka kółek, a znajdziesz to czego szukasz. Zależy jaki tor, ale możesz skrócić biegi lub je wydłużyć. Ja osobiście na Australii lubię je nieco wydłużyć.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa masz gotowy setup

Aerodynamics

Front Wing Angle: 3

Rear Wing Angle: 4

Braking

Balance: F 48% - R 52%

Pressure: High

Balance

Front Anti-Roll Bar: 4

Rear Anti-Roll Bar: 7

Suspension

Front Ride Height: 1

Rear Ride Height: 1

Front Spring Stiffness: 6

Rear Spring Stiffness: 7

Gearbox

Gear 1: 130 kph / xxx mph

Gear 2: 161 kph / xxx mph

Gear 3: 190 kph / xxx mph

Gear 4: 220 kph / xxx mph

Gear 5: 252 kph / xxx mph

Gear 6: 284 kph / xxx mph

Gear 7: 321 kph / xxx mph

Engine Fuel Map: Rich (Mix 3)

Fuel: Low (3 to 5)

Alignment

Camber Front: -3.20

Camber Rear: -1.20

Toe Front: 0.07

Toe Rear: 0.26

Pomimo że zawieszenie nie jest ustawione na 11 to uważam że jest to cziterski setup. Na quicksetupie ledwo wyciągałem czas 1:24.xxx a na tym setupie bez problemu osiągam 1:21:xxx. W dodatku pokonanie łuku nr 8 z włączonym DRS na tym setupie to nie problem co nie powinno mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×