Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam 13 splatynowałem w około 100h, 13-2 w 40-50. Gdyby nie długość gry, to 13-2 byłaby o wiele lepsza niż pierwsza trzynastka.

Edytowane przez otherer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:

1.Gdzie można dostać misje 63,64?Czy mogę je dostać nie mając ukończonych poprzednich?

2.Czy upowanie Grown Egg powiększa mnożnik cp?

3.Gdzie farmicie Cp?Znalazłem miejsce u wejścia do mah'habara gdzie behemot walczy z drugim potworkiem gdzie za jedną walkę zgarniam 13200cp-macie lepsze?

4.Nie mam jeszcze zrobionych wszystkich misji,ani wymaksowanych postaci,czym zając się najpierw?Maksowaniem ,farmieniem trapezów czy wbijaniem misji na 5star?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 64 To most w Oerbie na końcu, gdzie walczyłeś z Barthandelusem, 63 - Sulyya Springs Subterranean Lake, jesli robiłes tam jakies misje to prawdopodobnie możesz się tam teleportowac. Misja 64 odblokuje się chyba na końcu, chociaz może już tam jest, a 63 to nie wiem...

2. nie

3. Lepszego chyba nie ma jesli chodzi o czas/ilość CP, ew. jak masz mocną (przynajmniej lvl 5 w podstawowych rolach) drużynę to możesz iść na Adasie, mniejsze lub większe.

4. U mnie to było różnie, ogólnie miałem u postaci rozwinięte na maxa po 3 podstawowe role, a potem latałem po GP robiąc misje na 5 gwiazdek (robiłem to zwykle za pierwszym podejściem - deceptisol tu mocno się przydaje :P) trapezy na końcu.

Jeszcze jak masz pytania to pisz

Edytowane przez M4NG4N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej CP dostaniesz posiadając CP EGG czy jakoś tak...wtedy masz pkt CP x2...a zabicie tych dwóch walczących mobów trwa niecałe 30s więc tam się najszybciej nabija punkty...

EDIT: Growth Egg dostaje się za misję 55...jajko zwiększa dwukrotnie ilość otrzymywanego CP

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Growth Egga już mam,Adasia z 63 już ubiłem,w sumie z misji to mam 81% i też wymaksowane po trzy role.

Najgorzej że jeszcze nie mam ani jednego trapeza ,ubiłem już 3 duże Adasie i masę małych ale nic ciekawego nie wydropili;/

Macie jakiś patent na dużego kaktusa i dwie Raktavije?

Czy jest trofik za 63misje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wsio zabić noob techniką o nazwie "quick stagger"...góra dwie tury i wpada 999stagger od ręki...po czym się tylko dobija przeciwnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba, nie pamiętam. Na kaktusa to na necie pisza że musisz mieć sazha w drużynie bo on ma takie coś że Ci błyskawicznie stagger ładuje na maxa. ale ja miałem Light zamiast niego i zadziałało. Żeby mieć ten instant stagger to postać musi mieć: 1. Stagger Lock or Quick Stagger weapon with a sash as accessory 2. sash and a Champion's Badge 3. multiple sashes and the Survivalist Catalogue Jedna z tych 3 opcji. Raktavije tez były ciężkie za 1 razem dla mnie. Może podleveluj? Na początku debuffy, a potem COM/RAV/RAV -> stagger i 3x RAV, to tak w wielkim skrócie i pamietaj żeby na każdej postaci mieć Witch Bracelet. aerozole przed walką też się przydadzą. Jak musisz się leczyć to najlepiej SYN/COM/MED albo MED/MED/SAB jak chcesz jeszcze debuffy im założyć

Edytowane przez M4NG4N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Growth Egga już mam,Adasia z 63 już ubiłem,w sumie z misji to mam 81% i też wymaksowane po trzy role.

Najgorzej że jeszcze nie mam ani jednego trapeza ,ubiłem już 3 duże Adasie i masę małych ale nic ciekawego nie wydropili;/

Macie jakiś patent na dużego kaktusa i dwie Raktavije?

Czy jest trofik za 63misje?

Wymaksuj postacie to nie będzie tak ciężko ja walczyłem z 2xRaktavija używając SEN-COM-SEN ,MED-MED-MED i MED-MED-SEN z tym że sposób na Quick Stagera mi nie wchodził ale nie spełniłem wszystkich wymagań he he walka trwała z 28min ale dałem rade , kaktus jest cienki zrób jak koledzy radzą .

Najłatwiej wsio zabić noob techniką o nazwie "quick stagger"...góra dwie tury i wpada 999stagger od ręki...po czym się tylko dobija przeciwnika...

Tylko że nie na wszystkich to działa są wyjątki tak jak na czar Death.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam Staggerować kaktusa?

Z tym instatnt stagerem mam problem bo nie mam żadnej zrobionej broni ze staggerem.

Dobra to musze mieć w ekipie shaza z bronią z quick staggerem,do tego champions badge tak?co daje cb na lv.3?

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć nawet Lighting z dowolną bronią, ważne żeby jakaś z postaci miała na sobie np. sash + champions badge albo sash + survivalist catalog, bo te kombinacje dają skilla Instant stagger i nawet nie trzeba mieć Sazha z bronią. Pamiętam że ten Instant stagger nie nabija się od razu tylko za którymś razem, w razie czego sie podleczaj i bij dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie muszą starczy że je masz ale powiem ci że to jest losowe mnie akurat ten skill nie wchodził zbyt często a na niektórych walkach po prostu nie masz szans wbić quick stagger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squal właśnie ubiłem zielonego.Szkoda tylko że na 3stara,ale jeszcze wrócę do niego z zegarkiem.

Teraz zostały Raktavije i misja 41 Tonbery razy 3,masz jakiś pomysł? Co w nich wchodzi,ubijam jednego lub dwóch i tyle.

Trzeci dokańcza dzieła;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squal właśnie ubiłem zielonego.Szkoda tylko że na 3stara,ale jeszcze wrócę do niego z zegarkiem.

Teraz zostały Raktavije i misja 41 Tonbery razy 3,masz jakiś pomysł? Co w nich wchodzi,ubijam jednego lub dwóch i tyle.

Trzeci dokańcza dzieła;/

Tak użyj tabletki co daje ci prawie pełen pasek staggera to co zaczynasz runde z pełnym paskiem atb, wtedy walnij Quake i zestagerujesz wszystkich trzech dwóch załatwisz raz dwa a trzeciego se już potem udupisz bez problemów.

Deceptisol.

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj potem znać ,resztę strategi musisz wykminić sam ale Deceptisol+quake zdziwi tych małych oszołomów aż im japy opadną i wtedy walka jest łatwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nawet nie myślałem żeby uzywać go w innych walkach :P Zrobiłem tylko tego kaktusa, i zapomniałem o tym skillu.... a i tak z deceptisolem da się większość misji zaliczyć na 5 gwiazdek przy pierwszym podejściu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padli szybko,dwa staggery robią swoje;)

Trochę podbiłem staty, ale robić 4,5,6 rolę na 5lvl. to już masakra,potrzeba fabryki cp;D

Mam już misje na 90%,ale dalej żadnego trapeza.

Do ubicia zostały 2 Raktavije,misja 64,53 i coś tam jeszcze.

Mam tylko nadzieję że Treasure hunter wpadnie,nawet nie patrzyłem na listę ale też nic nie sprzedawałęm.

Chce wbić co się da z trofików i odstawić na półkę z perełkami na ps3 bo już czeka Tales of G;D

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pomogło co napisałem. No tales jest świetny klimatem przypomniały mi się czasy SOTSS,DRAGON QUESTY,GRANDIE itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struggler sorka ale przez najbliższe 4 dni nie bedę na forum bo nie mam w domu neta i tylko w pracy korzysztam więc nie będę mógł ci pomuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struggler, podaj mi swoje PSN ID ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę misje 51 -Attacusa.

Czy na niego działa Death lub patent z quick staggerem,koleś strasznie gra mi na nerwach.Dwa razy pod koniec walki rzucił mi Death na lidera i lipa,gdyby nie to padłby bez problemu,kwestia tego jak zrzucić z siebie death???

Czy nakłada ten status zawsze na lidera czy jest możliwość że rzuci na kogoś innego?

Mam Vanil/Snow/Fang team,do tego żągluje pomiędzy Sab/Com/Sab, Rav/com/com,med/sen/sen i med/sen/sab. Non stop go buffuje i wskakuję na atak,na meditate lub concentrate jestem w med/sen/sen.

Będę wdzięczny za help.

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×