Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

@wojtasoo88: Ja dotychczas obyłem się bez grindu, zrobiłem tylko parę misji na GP i nie czułem potrzeby wracania się i bicia potworków tylko dla CP. Spróbuj może team dostosować, ja po wypróbowaniu paru kombinacji chodzę z Fang, Sazhem i Vanille - jak sobie załączę Espionage (dwóch Saboteur i Synergist) to wróg ma przerąbane :).

 

Zacząłem już 12 chapter i żałuję trochę że nie mogę wrócić na Gran Pulse i porobić trochę questów pobocznych :P. Bossowie stają się nie tyle wymagający, co czasochłonni i bez aerosoli jest ciężko niektórych pokonać poniżej 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki strife, poczytam sobie na bank jak wroce z pracy:)

 

Adams w sumie ja chodze z light/fang/hope ale moze musze pozmieniac i zobaczyc jak to wpadnie w innej kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę po 50h i przyznam że zwiększenie poziomu trudności pod koniec było dobrym pomysłem. Nawet walki z niektórymi przydupasami trzeba było powtarzać i odpowiednio do nich dostosować taktykę. Ostatniego "prawdziwego" bossa biłem chyba ponad godzinę, wkurzał strasznie tym instakillem :P. Na pewno nie będę się bawił już w questy poboczne, bo nie widzę sensu w expieniu dla samego expienia.

 

Rozumiem narzekania na fabułę i muszę przyznać że czasami ciężko było cokolwiek wynieść z cutscenek. Nawet datalog pobieżnie lub niezrozumiale tłumaczył ważne dla fabuły terminy, a na pewno nie jest to wynikiem mojej nieznajomości języka angielskiego. Historia była strasznie pogmatwana i mocno średnia. 

 

Myślałem że na tamtej generacji już żadna gra mnie nie zaskoczy pod względem graficznym, a tu proszę. FFXIII jest przepiękna, niezliczoną ilość razy zatrzymywałem się by podziwiać widoki lub jakieś efekty graficzne, a nie jestem z tych co się strasznie jarają technikaliami. Na początku miałem problem z odróżnieniem wstawek FMV a cut-scenek na filmiku gry. Muzycznie też było bardzo dobrze, oprócz paru wkurzających kawałków, a motywy przy walkach z bossami często nuciłem.

 

System walki bardzo mi się podobał, trochę czasu minęło zanim zrobiłem swój wymarzony team, a i wtedy musiałem paradigmy modyfikować by sobie poradzić z co trudniejszymi wrogami, szczególnie pod koniec. Rozwój postaci ciekawy, ale dużo miejsca do popisu tam nie było.

 

Wkurzała korytarzowa struktura poziomów, ale po dotarciu na Gran Pulse stwierdziłem że wolę różnorodne lokacje, od takiego niby otwartego świata wciśniętego trochę na siłę, w celu pokazania że jednak trochę swobody umieją zapewnić. 

 

Ogólnie to zgadzam się z większością negatywnych opinii, ale nie zmienia to faktu że gra mnie strasznie wessała jak mało która i świetnie się przy niej bawiłem. Nie miałem dużych wymagań, a FFXIII mnie bardzo zaskoczyło. Dałbym takie naciągane 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna gdzies wydropic te spraye co daja buffy przed walka? Przydaja sie bardziej niz ciagle przeskakiwanie na synergist:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je kupić w sklepie i w sumie tak jest najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem jakos hmm, od jakiegos etapu czy sa dostepne normalnie? Musze chyba cofnac na gran pulse i podkoksic troche postaci bo mnie lupia rowno w taejin tower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Niestety nie wiem czy wszędzie można je kupować ale na GP na pewno są do kupienia w Eden Pharmaceuticals.

 

Kup jeszcze ten sprej który daje niewidzialność. Wtedy możesz mieć PPS nawet na huntowanych mobkach. Dzięki temu zaczynasz walkę prawie z całym paskiem stagger nabitym i jedno uderzenie wprowadza w stan masakrowania.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem te sie czasami przydawaly ale juz mam malo wszystkich wiec wlasnie musze poszukac gdzie kupic:)

 

Generalnie gdyby gra miala od poczatku do konca taki poziom trudnosci jak w tower to by bylo calkiem niezle i wymagajaco tak mi sie wydaje albo za slabo podpakowalem bo na gran pulse super dlugo nie bylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tower nie jest jakoś wybitnie trudne...nawet ostatni boss w tej grze to jakaś kpina w porównaniu z huntami z GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie cofam zeby porobic te kilka misji poczatkowych ktore da rade przed przejsciem gry bo nie zrobilem ich wczesniej i teraz postacie sa takie sobie. Generalnie chyba zmienie troche team bo na razie mam Fang/Light/Hope chyba wypieprze Hope'a i wrzuce Sazha z jego haste bo zakladam ze hope haste dostaje duzo pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z 1/2 wszystkich huntów powinieneś dać radę zrobić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski konca gry i rownie bliski odlozenia jej w sumie im dalej tym coraz nudniej, dziwne uczucia ta czesc wywolala we mnie co prawda jestem fanem serii i od poczatku bylem nastawiony pozytywnie i gralo mi sie niezle tak teraz srednio mi sie chce wlaczac gre. Mam jeszcze druga czesc ale boje sie ze bedzie taka sama albo nawet gorsza brak slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski konca gry i rownie bliski odlozenia jej w sumie im dalej tym coraz nudniej, dziwne uczucia ta czesc wywolala we mnie co prawda jestem fanem serii i od poczatku bylem nastawiony pozytywnie i gralo mi sie niezle tak teraz srednio mi sie chce wlaczac gre. Mam jeszcze druga czesc ale boje sie ze bedzie taka sama albo nawet gorsza brak slow.

XIII-2 jest lepsza niż XIII chyba pod każdym względem :)

 

 

Ja ostatnio odpaliłem sobie XII na emulatorze (FHD + aa) i XIII jest po prostu słaba (cała trylogia) w porównaniu do XII czy nawet X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że XIII-2 jest jeszcze łatwiejsza niż XIII ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO zależy...ci bossowie z głównej linii fabularnej są raczej słabi ale jak odpalisz specjalny skill który ma tworzyć paradoxy to wtedy już są wyzwaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski konca gry i rownie bliski odlozenia jej w sumie im dalej tym coraz nudniej, dziwne uczucia ta czesc wywolala we mnie co prawda jestem fanem serii i od poczatku bylem nastawiony pozytywnie i gralo mi sie niezle tak teraz srednio mi sie chce wlaczac gre. Mam jeszcze druga czesc ale boje sie ze bedzie taka sama albo nawet gorsza brak slow.

Ja po jakichś 30+ godzinach, gdy gra zaczynała mi się powoli nudzić zrobiłem sobie dwutygodniową przerwę i po tym czasie jak odpaliłem ponownie Finala to w parę dni doszedłem do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze tez tak zrobie, albo zabiore sie za XIII-2 i porownam a potem ew. wroce bo toz to jakas masakra jest i gra conajmniej srednia. Majatku nie kosztowala bo dalem 40zl niecale ale zawsze;) Tak samo z 2 czescia tez jakies 59 nowka wiec szalu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze tez tak zrobie, albo zabiore sie za XIII-2 i porownam a potem ew. wroce bo toz to jakas masakra jest i gra conajmniej srednia. Majatku nie kosztowala bo dalem 40zl niecale ale zawsze;) Tak samo z 2 czescia tez jakies 59 nowka wiec szalu nie ma.

Na pewno opłaca się przejść XIII-2 w końcu to "fajnal" :) Pamiętaj, że za miesiąc wychodzi jeden z najlepszych fajnali ever (top 2) czyli X HD. Także będzie w co grać :) heh a tu jeszcze persony 4 gold nie skończyłem ;/ Głupia sesja >... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno przejde i XIII i XIII-2 po prostu chwilowo mnie odrzucila, raczej skoncze bo to w koncu final.

 

No czekam na X hd rowniez a co do persony widzisz ja nawet nie zaczalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam przy farmieniu Oretoisów czy CP załączyć sobie audiobooka - jak ktoś celuje w platynę to może spokojnie kilka książek przesłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×