Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Czytasz w ogóle data log czy jak to sie tam nazywa?

 

No czytam i ogladam filmiki normalnie nie opuszczam nic wiec tez sie dziwie ze tak to idzie. Mam nadzieje ze zwolni przy tym gran pulse i faktycznie jeszcze ladnych troche godzin mi zabierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co grali.  Jestem aktualnie na gran pulse i ciekawi mnie kiedy jest najlepszy moment zeby porobic wszsytkie questy i podbic postacie wlasnie teraz czy mozna jeszcze z pozniejszych chapterow swobodnie wracac do gran pulse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaksujesz postaci dopóki nie przejdziesz gry i nie zaczniesz post game, tak samo jest z questami. 

 

W FFXIII masz ograniczenia lvl'owe na dany chapter i nie podbijesz nic powyżej dopóki nie przejdziesz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz już miał swobode do końca gry, nawet przed samym końcowym bossem możesz wrócić do GP i robić co tam chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to spoko. Myslalem ze ta swoboda na gran pulse tyczy sie tez sphere grid ale z tego co Trace pisze to rozumiem ze w post game dopiero jest taka pelna swoboda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymmm...ja w to chyba grałem ponad 60h a i tak nie zrobiłem całego GP ponieważ niektórzy bossowie mnie tam kładą na strzała silniejszego...oczywiście omijam noob taktykę pokroju quick stagger....

o to ja sie musze pochwalic rozwalilem wszystkich razem z Vercingetorixem ale totalnie wpienialo mnie ograniczenie na zdobywanie crystalium lv.

Ok to spoko. Myslalem ze ta swoboda na gran pulse tyczy sie tez sphere grid ale z tego co Trace pisze to rozumiem ze w post game dopiero jest taka pelna swoboda.

Masz tak do konca gry max osiagniesz 4lv crystalium natomiast po przejsciu gry wczytujesz save i mozesz wbic jeszcze 5lv crystalium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem żeby dużego żółwia położyć :/ a co dopiero hunty z końca listy ;D ale niedługo wracam do Fabula Nova Crystalis i zobaczę co się da tam wymajstrować żeby szło lepiej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem żeby dużego żółwia położyć :/ a co dopiero hunty z końca listy ;D ale niedługo wracam do Fabula Nova Crystalis i zobaczę co się da tam wymajstrować żeby szło lepiej ;D

 

Ja zaraz jak wszedlem na gran pulse poszedlem na zolwia:D Ale szybko sie zdziwilem jak mi na hita postaci rozwalil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie na którego żółwia ? tam trzy biegają ;D Jest ten mały ( dziecko ) ten większy zwykły i taki co wygląda jak forteca XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego najwiekszego co noge ma wieksza niz postaci:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 30+ godzinach jakoś mi się grać odechciało na ten moment. Już wolałem jak się korytarzami biegało bo przynajmniej lokacje się częściej zmieniały i cutscenki nie polegały na tym że Snow nam pokazuje gdzie trzeba iść :P. O jakiejś dużej swobodzie po dotarciu na GP ciężko mówić, a backtracking się robi trochę denerwujący, bo nie sczaiłem za bardzo systemu waypointów. 

 

Fabularnie jest dość ciekawie, ale nie na tyle by mnie to zmuszało do parcia naprzód. Zrobię sobie przerwę i na pewno jeszcze powrócę do gry. Ogólnie wymagań strasznie dużych do FFXIII nie miałem i z początku nawet byłem zaskoczony jak bardzo mnie gra wessała.

 

Szkoda też trochę że Eidolony można pokonać w palcem z nosie. Po prawie godzinnym powtarzaniu walki z Odinem miałem nadzieję że właśnie summony będą stanowić jakieś wyzwanie w grze, czemu nie podołały zwykłe walki z bossami.

 

 

Co do waypointów, to mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie one działają? W w komunikacie w grze było napisane że po ukończeniu questów pobocznych można użyć Cie'th Stone jako punktów szybkiej podróży. Ja takiej opcji jednak nie widzę, być może coś przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do waypointów, to mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie one działają? W w komunikacie w grze było napisane że po ukończeniu questów pobocznych można użyć Cie'th Stone jako punktów szybkiej podróży. Ja takiej opcji jednak nie widzę, być może coś przeoczyłem.

Dobrze było napisane w komunikacie w grze, ale to nie dotyczy wszystkich Stone'ów, tylko niektórych. Na mapie obszaru są zaznaczone innym kolorem, z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to te od teleportu maja poświatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi dal wpier... ostatni eidolon za kilkoma pierwszymi podejsciami. Gdyby wiecej bylo takich walk to gra by na prawde miala potencjal az zal ze tylko kilku bossow tak lupie zad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Racja, brakowało trochę bossów jak w ff8 w domu Ultimecji albo ff10 dark aeonow ;)

PS. Nie mówiąc już o Weaponach..

Edytowane przez Jazzhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej brakowało miast, npc'ów i jakiejś większej integracji ze światem, było za pusto i plastikowo, no i ostatni boss, bardziej bezpłciowego chyba się nie dało zrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie racje z tym czasem gry teraz przy 11 rozdziale mam juz 25 godzin nabite. Czyli podejrzewam ze jeszcze ze wszystkim w miare dopoki mnie nie zanudzi i nie siegne po druga czesc(na platyne raczej sie nie pisze) bedzie z 40-50 jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod koniec 11 chaptera duzo jeszcze mi grania zostalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od chapteru 11 do "końca gry" zeszło z 50-60h. :P

 Fabularnie zostało dosłownie parę godzinek,ale dopiero po przejściu gry dostajesz pełną swobodę i po tym momencie możesz zabrać się za polowanie na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi bo gra mi sie podoba na tyle ze chce sie pobawic w misje i masterowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...dzisiaj próbowałem wykonywać misję Ciet'h i wpadłem na Zintrę. Dostałem wciry od lewej do prawej...troche szkoda że jak zginie lider zespołu to jest game over ale no cóż...trzeba próbować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez mnie to irytuje bo losowo nam sie zdarzy zaliczyc end game przez takie cos wlasnie a tak by sie wskrzesilo reszte ekipy i jechane dalej;) Mogli to odblokowac z 11 chapterem gdzie juz nie mamy jako tako lidera tylko sami go wybieramy. Musze przyznac ze od gran pulse jak poszedlem dalej mam male problemy chyba trzeba bedzie sie cofnac i podbic troche crystarium.Warto na ten moment ulepszac jakies bronie i accesory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po 11ch sami nie wybieramy lidera przypadkiem już?  Chyba można już dowolnie mieszać po 11ch z tego co kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po 11ch sami nie wybieramy lidera przypadkiem już?  Chyba można już dowolnie mieszać po 11ch z tego co kojarzę.

 

No mozna mozna. Ma ktos jakis sposob albo miejsce na grind w taejin tower? Troche mi tam lomot spuszczaja:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×