Skocz do zawartości
Patricko

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Wersje Arcade spokojnie odpalą grę z tego co gdzieś tam wyczytałem...tylko będzie więcej doczytywania z płyty.

 

EDIT: Ok mój błąd...wychodzi na to że Ci co nie mają tyle miejsca będa musieli kupić jakiegoś pena albo coś i na nim zainstalować GTAV.

 

 

By zapewnić możliwie najlepsze doświadczenia płynące z rozgrywki w ogromnym i niezwykle szczegółowym świecie gry, gra będzie wymagała instalacij na obu platformach. W przypadku Xboksa 360, gra zostanie wydana na dwóch płytach, gdzie pierwszy dysk posłuży wyłącznie do instalacji, zaś drugi będzie wymagany w napędzie do rozgrywki. Po przeprowadzaniu procesu instalacji gracze będą mogli korzystać zarówno z Grand Theft Auto V, jak i Grand Theft Auto Online bez potrzeby zmieniania płyt", głosi tekst na stronie Rockstara. Oczywiście, są jeszcze kolejne szczegóły.

 
"Instalacja przy pierwszym uruchomieniu gry na Xboksie 360 będzie wymagała odpowiedniego dysku twardego lub sformatowanej pod wymogi konsoli pamięci flash USB 2.0 o pojemności 16 GB (i co najmniej 8 GB wolnego miejsca) i prędkości odczytu co najmniej 15 mb/s. W przypadku PlayStation 3, gra ukaże się na jednej płycie i rozpocznie proces instalacyjny zaraz po włożeniu płyty do napędu. Instalacja wymaga 8 GB przestrzeni dyskowej. Gracze będą mogli rozpocząć rozgrywkę zaraz po jej ukończeniu".
Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy XBOXy bez dysku nie odpalą gry? PS3 12GB Slim tez nie? 

 

a przypadkiem ps3 superslim 12GB nie ma ~10GB wolnego miejsca? w takim wypadku na wersję pudełkową starczy a cóż... wersja 12GB do cyfrowej dystrybucji (17GB) się nie nadaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem ps3 superslim 12GB nie ma ~10GB wolnego miejsca? w takim wypadku na wersję pudełkową starczy a cóż... wersja 12GB do cyfrowej dystrybucji (17GB) się nie nadaje..

Też może nie starczyć, bo jeżeli gra zajmuje 8 gb to nawet przy instalacji może potrzebować więcej miejsca na dysku, chyba że przy wgrywaniu z płyty wymagane jest wyłącznie tyle ile zajmuje po wgraniu, chociaż wydaje mi się to trochę mało prawdopodobne.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prz instalowaniu z płyty wymagane jest tylko to minimum, 2x miejsca jest wymagane przy instalowaniu gier z pss ( najpierw pobiera pliki a potem instaluje i kasuje pliki ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież trzy posty wyżej masz jak wół napisane, że instalacja na PS3 wersji płytowej wymaga 8GB. I nie ma (co raczej oczywiste, bo pliki instalacyjne są na płycie a nie dysku) tu zastosowania zasada znana z dystrybucji cyfrowej zgodnie z którą na dysku trzeba mieć 2 razy więcej miejsca żeby grę zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no to chyba że tak, sugerowałem się bardziej tym że na PC też podaje się w wymaganiach dot. miejsca na dysku więcej, aniżeli gra zajmuje po instalacji. No chyba że już coś totalnie pomieszałem, w takim razie sorry za zamieszanie i dzięki za sprostowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singularity wspomniałeś, że GTA V przy zakupie na PSS będzie można pobierać na spokojnie już od 13 września? Rozumiem, że to pewna informacja? Fajnie by było móc odpalić grę 0:01 po północy 17tego. Tym bardziej że do pracy mam na drugi dzień na 12 wiec bym nockę mógł zarwać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można spodziewać się pierwszych recek?

15 czy dopiero 17? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singularity wspomniałeś, że GTA V przy zakupie na PSS będzie można pobierać na spokojnie już od 13 września? Rozumiem, że to pewna informacja? Fajnie by było móc odpalić grę 0:01 po północy 17tego. Tym bardziej że do pracy mam na drugi dzień na 12 wiec bym nockę mógł zarwać. :)

 

Sony i PSS pokazało wiele razy jak można skopać premierę jakiejś gry...spytaj Zduna o NNK z tego co pamiętam.

 

@up...jeżeli wsio pójdzie o kasę to 17-stego będa pierwsze recki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony i PSS pokazało wiele razy jak można skopać premierę jakiejś gry...spytaj Zduna o NNK z tego co pamiętam.

 

Czyli możliwa "kicha" w stylu "Cannot connect to server"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej w stylu "przykro nam ale niewielka część gry o wielkości 4gb jest chwilowo niedostępna z powodu błędu".

 

Bierz pudełko jak masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singularity wspomniałeś, że GTA V przy zakupie na PSS będzie można pobierać na spokojnie już od 13 września? Rozumiem, że to pewna informacja? Fajnie by było móc odpalić grę 0:01 po północy 17tego. Tym bardziej że do pracy mam na drugi dzień na 12 wiec bym nockę mógł zarwać. :)

 

tak, tak podaje PSS po zakupie GTAV. Mam tam też listę pobierania i pod GTA pisze, że planowana dostępność do pobrania od 13.09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobry ruch z ich strony, nie będzie takiego cyrku jak z TLoU ;)

 

Jeszcze mam nadzieję, że będzie można odpalić samą grę juz o 00.01 ewentualnie o tej 1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co najważniejsze nie ma żadnego downoadera jak z TLOU tylko normalnie pliki w store są. Jeśli ktoś pozwoli by konto z grą było główne to gra mu się sama pobierze o podanej tam godzinie. Tylko, że mało kto w PL kupuje gry na głównym koncie więc pobieranie trzeba sobie samemu włączyć albo przestawić konto z GTA na główne (autologowanie na to konto ustawić) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno byc zawsze przy preorderach z pss bo slyszalem ze czasami niezle problemy robili ;). Typu rozpoczecie pobierania w dzien premiery po poludniu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytalem, że sporym argumentem przeciw wydawaniu GTA na PC jest ogromny odsetek piractwa. Przed GTA IV stwierdzili, że mieli juz ogromne straty przy San Andreas, dlatego tez nie wydano miedzy innymi RDR i dlugo czekali na IV. Chociaz koniec koncow pojawiło się, ale czy zrobilo taką furore jak na konsolach i czy zyski były porównywalne? Przypuszczam, że nie, ale cholera tam wie.

 

Co do samej premiery V uważam, że jest to jedno z wazniejszych wydarzan ostatni lat jesli chodzi o konsolowy swiat :P A jeśli chodzi o mój poziom podjarania to jest podobnie co do Wiedzmina 2 (na ktorym osobiscie sie zawiodlem).

 

Myśle tez, ze w sklapach takich jak MM, empik, albo rtv moze pojawic sie dzien wczesniej :P Napewno pojade i bede na bieząco sprawdzal. Przeciez bywaly sytuacje, gdy przez pomylke pracownikow gra trafila na polke wczesniej. 

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V najdroższą grą w historii :) 265 mln na marketing. (Gta IV-100mln)

 

@down Mała pomyłka, poprawione :)

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na reklamowanie, a cały budżet. I nie 240mln, a 265. Ale reszta się zgadza. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle tez, ze w sklapach takich jak MM, empik, albo rtv moze pojawic sie dzien wczesniej :P Napewno pojade i bede na bieząco sprawdzal. Przeciez bywaly sytuacje, gdy przez pomylke pracownikow gra trafila na polke wczesniej. 

W tesco (w wybranych sklepach) masz nocną premierę, oczywiście w marketach otwartych 24h.

Pisałem z zapytaniem w których dokładnie będzie można dostać grę o 00:01, trzeba dzwonić do konkretnego markety bo na infolinii nie wiedzą co i jak.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tesco (w wybranych sklepach) masz nocną premierę, oczywiście w marketach otwartych 24h.

Pisałem z zapytaniem w których dokładnie będzie można dostać grę o 00:01, trzeba dzwonić do konkretnego markety bo na infolinii nie wiedzą co i jak.

Zawierzając stronie www tak wygląda lista tych marketów:

http://www.tesco.pl/gamezone/pobierz/lista-sklepow-GTA5.pdf

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki, akurat ten do którego mam 10min autem jest otwarty.

Jak mnie bardzo będzie cisnęło to pewnie podjadę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój pre-order odbieram w paczkomacie przy tesco w Krakowie to zerknę w nocy jak to wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×