Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie masz gwarancji/paragonu to możesz sobie podetrzec 4litery konsolą. Mam dziewczynę na prawie...więc obowiązują 24miesiące na reklamacje...jak nie to wojna z rzecznikiem praw...a z tego co czytalem na forum,to na słowo rzecznik praw wszyscy są potulni jak baranki. W poniedziałek jadę do serwisu sony. trzymajcie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zarejestrowalem sie specjalnie zeby pochwalic sie jedna z szybszych śmierci ps3

Mianowicie

Zakupilem ją, podpialem, wyskoczyl komunikat

Database musi zostac rebuilt

Ok...

Blad przebudowy, dysk musi zostac sformatowany, 2 pytania czy aby napewno

OK...

No i wisi sobie na

Formatting...

Nie wylaczaj systemu

0%

i tak wisi 3h :)

Poczytalem w necie i generalnie wyglada na pad dysku, mam nadzieje ze jak jutro zatargam pudlo do sklepu w ktorym dzis kupilem nowa konsole to wymienia mi od reki bo nie usmiecha mi sie teraz 3tyg czekac, a swieta ida...

pech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mnie dziś spotkało to szczęście i podczas oglądania Pandy KungFu na 18 minucie filmu czytnik stanął i nie czyta już płyt BD, po wyłączeniu i od czekaniu kilku minut udało mi się odpalić Resistance2 ale tylko na 3 minuty gry. Konsole kupiłem 07.2008 więc idę dziś do empiku oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rozumiem, że jesli oddaje sprzęt na gwarancji do serwisu to oddaje konsole (oczywiście ładnie zapakowaną w org. pudło jak od nowosci)ale bez kabli i pada.

Dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis czarny dzien !!! PS3 NIE WIDZI PLYTY !!!

JESTEM KOLEJNYM ... gralem w gta, zawiecha, restart i ....

ile naprawa czy warto, plej z anglii ma ok 1,5 roku 60gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 80GB - zakupiona 23.10.2008 w sklepie sirius.pl - 07.12.2008 r. - wysiadł mechanizm podawania płyt do napędu blu-ray.

Przy wkładaniu płyty wciągnął ją do połowy i nagle się zatrzymał, po wciśnięciu przycisku eject płytę wypluł ale podajniki (rolki/prowadnice) zawiesiły się i nie działają.

Z tego co czytałem do dosyć awaryjne są te mechanizmy.

Jutro będę kontaktował się z serwisem. Zobaczymy jak szybko uda mi się załatwić naprawę tej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje.

Taka "pierdola" (w porownianiu do uszkodzenia lasera/czytnika) ale tez uniemozliwia korzystanie ze sprzetu...

I co dodatkowo moze wkurzyc to ze nie dawno zostala zakupiona, choc z 2 strony lepiej ze siadlo teraz niz po gwarancji...

Jak widac 80-tki tez nie sa pozbawione wad...

Jesli moge przedstawic moje zdanie na ten temat to mysle ze SONY robiac kolejne wersje coraz bardziej "tnie po kosztach" a co za tym idzie nowsze wersje sa gorszej jakosci i bardziej awaryjne.

Owszem zdazaly sie tez awarie w 60gb ale mysle ze mimo wszystko byly to najlepsze -wersje.Potem 40-ka ktora kosztowala juz duzo mniej niz 60-tka(usuneli emulacje i sloty na kart SD ale i tak nie bylo to jak dla mnie az tyle warte) i w nich lasery padaja do dzis "jak muchy". I wkoncu najnowsze, najswiezsze wersje czyli 80 gigowe juz widze ze maja problemy (opieram sie nie tylko na poscie "powyzej") ...nie zapominajmy ze 80gb sa tansze od 40gb wiec jak to inaczej uzasadnic niz gorsza jakos wykonania jak w specyfikacji sprzetow roznica jest tylko w wielkosci dyskow.

[przyp.40gb-1500zl(dane na styczen 2008)80gb-1350zl(dane na grudzien 2008)

jbc ceny z www.ultima.pl

Co Wy o tym myslicie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i CZARNY DZIEN nastal dla mojej konsolki. Kupilem ja w lutym zego roku, wersja 40GB, gralem tylko w GT5P i GTA4 niezbyt czesto, wczoraj jednak kupilem Guitar Hero i wlasciwie 2 dni z rzedu bylo grane, a ze GH sie nie instaluje tylko czyta z plyty, to czytnik non stop dzial. i w pewnym momencie (a wlasciwie jak chcialem wylaczyc gre) zawieszka... Po restarcie nie widzi zadnych plyt, tzn z grami. Wciaga je do srodka, swiatelko od napedu niby sie swieci ale nic nie slychac zeby pracowal no i oczywiscie nie widzi tych gier. Wiec padl naped czy laser?

Ale tu mam zonk, bo konsole dostalem w promocji u operatora komorkowego i nie wiem do kogo teraz isc z ta konsola...

Konsola kupiona w lutym 2008, wersja 40GB. Dzis padl czytnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty Boże. Pokój wszystkim duszom [*]

Konsole mam od dnia europejskiej premiery...wiecie co mam mówić w serwisie w Poznaniu odnośnie obowiązującej w UE 24miesięcznej gwarancji?

Dołączam się do pytania. Tez mam ps3 od dnia europejskiej premiery. Narazie konsola chodzi mi jak burza ale dobrze by bylo wiedziec na zapas.

aha...ile może kosztować naprawa lasera?

Laser raczej sie nie naprawia tylko wymienia. Koszt, ponoć około 1000 - 1100 złoty :O Przynajmniej taka cena była chyba gdy ps3 stalo po 2000 zeta. Moze jesli teraz jest tansze to i koszt wymiany lasera tez poszedł w dół. Tak czy inaczej cena nie jest mała. Ja na wszelki wypadek mam na koncie odłożonego tysiaka na czarną godzine. Rofl! Serio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laser raczej sie nie naprawia tylko wymienia. Koszt, ponoć około 1000 - 1100 złoty :O Przynajmniej taka cena była chyba gdy ps3 stalo po 2000 zeta. Moze jesli teraz jest tansze to i koszt wymiany lasera tez poszedł w dół. Tak czy inaczej cena nie jest mała. Ja na wszelki wypadek mam na koncie odłożonego tysiaka na czarną godzine. Rofl! Serio :D

To już bym wolał kupić nowe PS3. No chyba, że masz wersję 60gb ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie "kłopot" w tym, ze mam. Nie chciałbym, zeby w razie jakiegos padu (tfu! odpukac) wymienili mi ją na peestrójkę nawet z dyskiem 500 giga. Tym bardziej, ze od czasu zapowiedzi trailera god of war 3 mam w najblizszym czasie zamiar skonczyc w koncu god of war 2 (na ps2 doszedłem do ostatniego etapu, pozniej kupiłem gta 4 i juz do goda nie wrociłem) na ps3. Ponoc to jedyna gra z ps2 w ktora na trójce mozna grac w hd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chcesz sobie złozyc własną playstation 3 z najtanszych podzespołów? :D Wątpie czy tak się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce. Widzialem, ze mozna kupic, wiec pytam czy te sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie już tak zdesperowany i zdecyduje się na zakup i wymianę lasera to proponowałbym wcześniej zajrzeć do konsoli jaki mamy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasne, ze trzeba sprawdzic. Ale pisaliscie, ze taka rzecz kosztuje 1000zl. Te lasery sa po 180zl. Skad taka roznica? Jakies ciulate sa, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08.12.2008 r.

Zaraz po godzinie 10:00 zadzwoniłem do Centrum Obsługi Klienta PlayStation.

Przedstawiłem sprawę, miły Pan poinformował mnie, że konsolę mogę wysłać od razu do serwisu w Warszawie, serwis PRAM - jedyny serwis PlayStation w Polsce, nie mylić z autoryzowanymi punktami serwisowymi Sony - tak przynajmniej przedstawił sprawę Pan z którym rozmawiałem. Podał mi numer do serwisu PRAM, adres oraz e-mail.

Zadowolony z rozmowy, zabieram się do dzwonienia, za którymś razem udało mi się nawiązać połączenie, znowu opowiedziałem o swoim przypadku. Otrzymałem informację, że muszę wysłać e-mail z danymi osobowymi, modelem konsoli a w odpowiedzi otrzymam naklejkę którą trzeba umieścić na paczce dla kuriera.

Wysyłam samą konsole + dowód zakupu + kartę gwarancyjną + opis usterki.

Jednak to nie koniec wykonywania telefonów. Co się okazało - z racji że mieszkam w małym miasteczku - kuriera mogę zamówić do godziny 11:00, a na naklejce widnieje dzisiejsza data tj. 08.12.2008 r. W e-mailu od serwisu PRAM wynika, że paczka musi zostać wysłana dzisiaj. Więc za telefon i do UPS'u, przedstawiłem sprawę jasno i dostałem odpowiedź, że przesyłka może wyjśc jutro, nie ma żadnego problemu.

Na razie tyle, jutro wysyłam paczkę.

Pozdrawiam

--------EDIT--------

Paczka uszykowana, konsola + dokumenty powędrowały do pudełka od PS3 :) Pudełko owinąłem stretchem nakleiłem etykietę i czekam z niecierpliwością do jutra.

--------EDIT--------

09.12.2008

Paczuszka z konsolą pojechała do serwisu, jutro powinna być na miejscu.

--------EDIT--------

10.12.2008

Przesyłka dotarła o godzinie 11:10 została odebrana.

------------------

Dzisiaj mamy 12.12.2008 r (urodziny miesiąca ;)) i jak na razie zero odzewu, fakt faktem, że odpowiedzi spodziewam się dopiero po weekendzie, aczkolwiek miło byłoby mieć konsolę z powrotem na święta. Zobaczymy jak dalej potoczy się sprawa.

--------EDIT--------

22.12.2008

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu PRAM w Warszawie, okazało się, że konsola jest na Słowacji i przesyłki mogę spodziewać się dopiero po Nowym Roku. Załamany i zrezygnowany czekam z niecierpliwością.

--------EDIT--------

05.01.2009

Dostałem wreszcie naprawioną konsolę! Została odnowiona obudowa i przypisany nowy numer seryjny. Serwis spisał się szybko i sprawnie, gdyby nie przerwa świąteczna, prawdopodobnie paczkę miałbym wcześniej.

Ze szczerego serca moge polecić serwis PRAM w Warszawie, zero problemów, szybko i sprawnie. Pozdrawiam

Edytowane przez kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc podzwoniłem dziś do rzeczników praw, napisałem odpowiednie pismo,które nieco nastraszyło Sony i przyjęli do serwisu pomimo,że konsola jest po ICH gwarancji. czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z niektorymi inaczej nie mozna...troche to przykre...

Dopoki sie ludzi nie przestraszy nie traktuja NAS (klientow) powaznie...

Czy w momencie kiedy dokonam formatowania dysku utrace moje konto na PSN ???

Bo profile na konsoli sie usunal ale potem moge utworzyc jeszcze raz taki sam tylko pytanie czy przyjmie jeszcze raz moje dane na PSN, co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pamiętasz swojego maila i hasło do konta PSN to tak:) cała lista znajomych się odtworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc podzwoniłem dziś do rzeczników praw, napisałem odpowiednie pismo,które nieco nastraszyło Sony i przyjęli do serwisu pomimo,że konsola jest po ICH gwarancji. czekam na dalszy rozwój sytuacji.

na pewno przydało by się jak byś napisał tutaj takie pismo. wielu Ci za to podziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc podzwoniłem dziś do rzeczników praw, napisałem odpowiednie pismo,które nieco nastraszyło Sony i przyjęli do serwisu pomimo,że konsola jest po ICH gwarancji. czekam na dalszy rozwój sytuacji.

A mógłbyś zapodać to pismo? Może być na priv. W sumie Sony wcale nie ma obowiązku przyjmować po gwarancji do naprawy serwisowej. Ustawa wyraźnie o tym mówi, dlatego jestem bardzo ciekaw, co ci powiedział rzecznik :)

U mnie straszenie rzecznikiem nie pomogło, ba, sam serwisant mi powiedział, że jeśli się nie zgadzam z ich decyzją (brak przedłużenia gwarancji) to mogę się udać do rzecznika. No ale ja naprawiałem na gwarancji i chciałem ją przedłużyć. Słowa serwisanta zostały potwierdzone przez federację konsumentów, dlatego dziwi mnie, że Sony zmiękło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam!

Mam wersje 40GB kupiona w UK, oczywiscie mieszkam w Wielkiej Brytanii.Grałem sobie dzisiaj w Uncharted, po czym konsola mi lekko się obsunela z szafki, ale kabel HDMI został, ekran zanikł, probowalem resetowac, nic...Zmieniałem 2 kable HDMI, nie działa... jakby nie wykrywało kabla HDMI, ale przez componenta działa wszystko, zero problemow, co mozecie doradzic? Nie wiem kompletnie co w tej sytuacji zrobic, a problem w tym, ze karte gwarancyjną zgubilem podczas przeprowadzki :( Konsole kupiłem w kwietniu tego roku.Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×