Skocz do zawartości
cwir

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Co do laga, jestem jednym z największych przeciwników jego istnienia od premiery BF'a. Input lag został zminimalizowany praktycznie do poziomu 576p przed patchem. Input lag zawsze byl jest i będzie tylko, że normalnie wynosi coś kolo 100ms a nie jak było poporzednio nieco poniżej 200ms (czy coś kolo tego).

@okoni - tutaj zgodze się z CrueaLA są spadki animacji raz na jakis czas ale byly tez na 576p więc to w zasadzie norma.

@deadmau - stary weź sie ogarnij, to, że Ty sie przyzwyczaiłes do grania z input lagiem (to ja Ci nie wierze ze nie miałes go na monitorze, sam gram na monitorze i w trybie gra miałem Input'a) nie znaczy, że reszta graczy też była zdolna do takiego wyrzeczenia (ja nie byłem, podobnie zdecydowana większość moich "kumpli" z battleloga hehe). Grało Ci się dobrze, spoko cieszymy się Twoim szczęściem.

Co do samego dodatku to według mnie ma zadatki na najlepszy dodatek do BF'a. Do samego Scavengera byłem nieco negatywnie nastawiony po zapowiedziach ale pozytywnie mnie ten tryb zaskoczył. Jest trochę chaosu ale kiedy go nie ma gdzie nie zna się mapek i nie zna się rozłożenia broni/skrzynek z ammo. Mapki trochę większe niż Bazaar (jedna dużo większa nie znam jeszcze nazw). Epicentrum bardzo fajna mapka. Generalnie jak wczoraj graliśmy z chłopakami z Pol'u to wszyscy Ach-y i Och-y rozdawali jak nigdy więc raczej nie ma co narzekać. Co do broni to z tego co zauważyliśmy to strasznie koszą LKM'y - coś tutaj chyba popaprali. Samą kuszę traktuję raczej jako ciekawostkę aniżeli zabójczą broń. Strasznie wolno się przeładowuje ten syf (chyba dłużej niż SMAW nawet) ciężko to na początku ogarnąć ale satysfakcja jest jak już się kogoś ściągnie. Conquesta graliśmy na nowych mapkach i jest minimum 4 flagi więc to trochę daje do myślenia jeśli chodzi o samą ich wielkość. Słowem podsumowania - jak dla mnie to DLC to "must have" jeśli lubicie mapki z podstawki lub Back to Karkand.

Pozdro

dzięki stary za recke, za 2 tyg kupuje xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , chyba można stwierdzić że po naprawieniu tego aimlaga , wyeliminowaniu braku dźwięków został nam na rynku najlepszy szoter. moim zdaniem świetnie wpadli na pomysł z tymi dlc, są mapki dla każdego . można pokampić , polatać , pojeździć, powalczyć na bliski kontakt. naprawdę zgrabnie ten ogół wygląda. odpuściłem premium ,( liczyłem na lekką odskocznię w stronę moha czy bo2,te gry niestety też trapią podobne problemy co bf3, więc dałem sobie z nimi spokój), ale teraz zaczynam trochę żałować ,bo na każdy dodatek do bf3 muszę czekać 2tyg. szkoda że na te korekty które niektórym wręcz uniemożliwiały grę trzeba było czekać rok czasu.

@Liquidzie,

spokojnie , ogarnij mapki ,poznaj zakamarki , wyhacz zgliczowane miejscówki . za dwa tygodnie będziesz robił jako przewodnik dla świażaka ;)

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki stary za recke, za 2 tyg kupuje xD

Ciesze się, że mogłem pomóc. Nie wiem czy można się jakoś super podpierać moją opinią ale takie są moje odczucia. Naprawdę gorąco zachęcam do zabawy w nowym dodatku.

@okoni - no umoczyłżeś z tym premium straszliwie. Już byśmy się zabijali o bronie w Scavendzerze :) Łach jest z tego trybu :)

Z dodatkami w sumie DICE nieźle to ogarnęło. Trzyma Nas wszystkich przecież przy BeeFie juz ponad rok mimo, że podstawowy mechanizm rozgrywki był zwalony(input lag) podobnie jak strefa audio(crashe). Mają Pany łeb do tego biznesu nie da się ukryć.

Edytowane przez Liquid_Snake
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe mapy są bardzo ciekawe bo dają wiele możliwości taktycznych, na początku gry bardziej zwiedzałem okolice niż szukałem wroga bo widoki z górnych pięter uszkodzonych budynków robią wrażenie, sporo wąskich uliczek przez które możemy też przemieszczać się nowymi pojazdami, wczoraj zarobiłem sporo xp za skutecznie podłożone miny, mnóstwo zakamarków gdzie czai się śmierć czyli kosa od tylu:-). Po pierwszym odpaleniu nowych map ich brunatna kolorystyka skojarzyla mi się z gra Mag i formacja SWER. Ogólnie dodatek jak kolega pisał wcześnie ma zadatki na the best.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że nowe mapki nie do końca podpasowały w moje klimaty(puki co) to rozumiem,ale prezentu od DICE ni cholery...,Za każdego "klajmora" dostaję teraz medal i 10000 tysi-promocja jakaś czy co??? :rofl: Ziba-12 klajmorów i ponad 120000 tys punktów... :rofl:

I po promocji,ale raport na BL jest :happy:

Edytowane przez unki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To,że nowe mapki nie do końca podpasowały w moje klimaty(puki co) to rozumiem,ale prezentu od DICE ni cholery...,Za każdego "klajmora" dostaję teraz medal i 10000 tysi-promocja jakaś czy co??? :rofl: Ziba-12 klajmorów i ponad 120000 tys punktów... :rofl:

Może masz takie klajmory że roz....dalaja takie wielkie dziury w ziemi że wpadają kolejno całe oddziały żołnierzy i punkty lecą:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , chyba można stwierdzić że po naprawieniu tego aimlaga , wyeliminowaniu braku dźwięków został nam na rynku najlepszy szoter. moim zdaniem świetnie wpadli na pomysł z tymi dlc, są mapki dla każdego . można pokampić , polatać , pojeździć, powalczyć na bliski kontakt. naprawdę zgrabnie ten ogół wygląda. odpuściłem premium ,( liczyłem na lekką odskocznię w stronę moha czy bo2,te gry niestety też trapią podobne problemy co bf3, więc dałem sobie z nimi spokój), ale teraz zaczynam trochę żałować ,bo na każdy dodatek do bf3 muszę czekać 2tyg. szkoda że na te korekty które niektórym wręcz uniemożliwiały grę trzeba było czekać rok czasu.

@Liquidzie,

spokojnie , ogarnij mapki ,poznaj zakamarki , wyhacz zgliczowane miejscówki . za dwa tygodnie będziesz robił jako przewodnik dla świażaka ;)

no to widze ze mamy ten sam problem. Brak premium i ten ból gdy oni graja na nowych mapkach a my dopiero za 2 tyg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us...1127211737.jpg/

Easter Egg :) Kogoś wyrzuciło z butów :biggrin:

Najs, buciki Faith Connors. Ja odkrylem buga ze gdy po respie (wazne zeby wczesniej nie klasc sie na ziemie), biegniemy, skoczymy i sie polozymy (tak jakby w locie) i upadamy na ziemie, nad glowa pojawia sie jego noga lol, jak sie wstanie jest ok, po ponownym skoku tez ok, mialem tak 3x wczoraj, dzis sprawdze jeszcze raz bo moze to byl tymczasowy blad.

A wie ktos gdzie jest ten gad z trofika?

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs, buciki Faith Connors. Ja odkrylem buga ze gdy po respie (wazne zeby wczesniej nie klasc sie na ziemie), biegniemy, skoczymy i sie polozymy (tak jakby w locie) i upadamy na ziemie, nad glowa pojawia sie jego noga lol, jak sie wstanie jest ok, po ponownym skoku tez ok, mialem tak 3x wczoraj, dzis sprawdze jeszcze raz bo moze to byl tymczasowy blad.

A wie ktos gdzie jest ten gad z trofika?

Dokładnie nie pamiętam mapy ale wczoraj jak graliśmy to na C trzeba się przeczołgać przez rurę i tam znajdziesz tę figurkę dinozaura, jeżeli chodzi o mapę to tak jak pisałem, nie pamiętam nazwy ale obstawiam Epicentrum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Trzeba się przeczołgać przez rurę która jest koło flagi C na epicentrum

Edytowane przez chowder
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Trzeba się przeczołgać przez rurę która jest koło flagi C na epicentrum

no własnie niewiedziałem za co wpadło mi trofeum jak sie tedy przeczołgałem :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj z chłopakami kolejne kilka godzinek. Rozgrywka tym bardziej przekonała mnie, że jest to najlepszy dodatek od czasów Back to Karkand. Obczaiłem troche MTAR'a i teraz kombinacja laser+uchwyt przedni kosi jak złoto z bliska. Na dalszy dystans wiadomo nie należy się spodziewać rzeźni ale z bliska lepszej broni engiego nie ma.

Edytowane przez Liquid_Snake
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj z chłopakami kolejne kilka godzinek. Rozgrywka tym bardziej przekonała mnie, że jest to najlepszy dodatek od czasów Back to Karkand. Obczaiłem troche MTAR'a i teraz kombinacja laser+uchwyt przedni kosi jak złoto z bliska. Na dalszy dystans wiadomo nie należy się spodziewać rzeźni ale z bliska lepszej broni engiego nie ma.

W pełni popieram. Wg mnie jest to wg najlepszy dodatek razem z B2K. CQC i AK uważam za dużo słabsze.

Mapy trochę nieznane ale dzisiaj się bardziej do nich przekonałem.

Co do samej kuszy jeszcze to jedno rozczarowanie. Na dalekie strzelanie można zapomnieć. Przy odległości ok 70m na luniecie x7 trzeba celować ok 1cm poniżej ostatniego trójkąta. Mówię oczywiście o bełtach zwykłych. Wybuchowe mają jeszcze gorszy opad i lepiej je traktować jako swoisty granatnik. Dwóch pozostałych jeszcze nie odblokowałem. Więc jaki widać bullet drop jest koszmarny.

Aha, przy takich odległościach aby kogoś zabić na hita trzeba trafić w głowę inaczej zabierzemy jakieś 70%.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugi typ bełtów, których pewnie nie odblokowałeś - na daleki dystans. To się nie dziw jak Ci kiepsko strzelanie na dalekie odległości idzie z amunicją na krótki dystans ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bełt wyważony i powiem szczerze, że sytuacja o niebo lepsza. Do 100m czuć minimalny opad.

Druga sprawa, że teraz gra snajperem nabiera zupełnie innego znaczenia. Możemy powalczyć w zwarciu i kusza jest tutaj pomocna jak i również z pojazdami. Dzisiaj pograłem i powiem, że gra się 100 razy lepiej. Nie trzeba się chować przed czołgami, można podjąć z nimi walkę. 3 strzały w bok i czołg unieruchomiony. Zniszczenie mamy jakieś 5 strzał. Więc ciut słabiej niż RPG.

Bez żadnego perka mamy 10 strzał, więc można pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zagrałem po prawie tygodniu przerwy. Pobrałem dodatek + patcha i aż chce się grać od nowa :).

Mapki bardzo fajne - wyważone między CQ a AK. Wizualnie ciekawie (w końcu 720p nie wkurza input lagiem).

Szkoda, że tak krótko grałem, bo widać, że trochę czasu zajmie poznanie tych mapek.

Na razie 2 rzeczy mnie rozczarowały:

tryb Szabrownik - jak któryś z kolegów napisał CHAOS a do tego dziwny wybór broni

destrukcja - niestety to jest tragicznie rozwiązane. Tyle budynków, czasami aż się prosi, żeby zwalić komuś gruz na łeb a tu nic... Okna sobie można RPG/M320 rozwalić a nie kawałek ściany.

Laga faktycznie nie czuć. Czy jest w 576p to nie wiem, ale jeśli faktycznie tam się pojawił to tylko zapytam - WTF? To jest tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć.

Kusza - chyba całkiem dobrze zbalansowana. Z bliska zabija na hit, dość długie przeładowanie to równoważy. Muszę odblokować resztę, bo niestety tylko podniesionymi setami grałem. Na Metro zagrałem rundę i robi się w szafkach śmiesznie jak po dwóch stronach korytarza konkurs kuszniczy się odbywa :biggrin:

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, lecącą strzałę fajnie w lunecie snajperskiej widać. Polowałem na typa który kampił , szukam go lunetą i nagle patrzę coś czerwonego do mnie leci. Zanim zdążyłem się zastanowić o co kaman to wyłapalem heada od jakiegoś miejscowego robin hooda. :-D

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, lecącą strzałę fajnie w lunecie snajperskiej widać. Polowałem na typa który kampił , szukam go lunetą i nagle patrzę coś czerwonego do mnie leci. Zanim zdążyłem się zastanowić o co kaman to wyłapalem heada od jakiegoś miejscowego robin hooda. :-D

Pewnie zabrał Twoj loot i rozdał biednym :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jestem w ciężkim, pozytywnym szoku, że w końcu nie ma input laga, a samo sterowanie jest o niebo płynniejsze. Z drugiej jednak mam za złe DICE, że zrobili to dopiero po ponad roku od premiery. W takim układzie powinniśmy zapłacić przy premierze 100 zeta i teraz 100 zeta, bo dopiero naprawili najpoważniejszy bug w grze zaraz obok początkowych problemów z komunikacją przez HS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie naprawdę gra mi się teraz naprawdę miodnie snajperem. Input laga niema więc celowanie jest o niebo łatwiejsze.

Dodatkowo czuć, że snajperki są teraz tak śmiercionośne jak na PC i strzelenie w typa z bliska w korpus zabija o wiele częściej niż przedtem.

Tak jak ktoś napisał, gra przeżywa drugą młodość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, teraz Wsparcie, z wszystkimi bełtami rządzi. I na pojazdy, i "snajpi", i rozsiewa czujki ;) , według mnie, troszku przesadzili.

Talah Market: piękna mapa, aż się prosi o większą ilość graczy, trzeba jednak kupić Premium na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś napisał, gra przeżywa drugą młodość.

Ja bym powiedziel inaczej - dopiero teraz gra powinna zostac wydana, EA zrushowalo BF3 bo sie glupio uparli ze beda walczyc z MW3, i dlatego rok temu otrzymalismy jedynie pol-produkt. A teraz? Zupelnie inna gra - prywatne serwery, party system i voice chat dzialaja tak jak powinny, w koncu welininowali input-laga (ciekawe gdzie sa teraz ci zatwardziali obroncy co tak rok temu krzyczeli ze tak ma byc, pewnei porzucili BF3 bo teraz to arcade'owka dla dzieci ;)), mapy sa w koncu dostosowane pod konsolowe 12vs12 (bo w podstawce owszem, zabrali 1-2 flagi/ladunki do wysadzenia, ale powierzchnia rozgrywki i liczba pojazdow pozostaly jak na PC), nie mowiac juz o tych wszystkich niezliczonych bugach ktore sukcesywnie wyeliminowali. Takze dopiero teraz jest to jeden z najlepszych FPS'ow dostepnych na rynku, wczesniej byla to co najwyzej wersja beta.

Edytowane przez Żywy
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się jednak nie zgodzę... ułomną wersję można spotkać tylko na konsolach, a w szczególności na PS3 gdzie jest najwięcej problemów - wasz "input lag", dawne problemy z VoIPem których na X360 na próżno szukać, nie mówiąc już o PC. Ktoś kto mówi, że gra została "zrushowana" nie grał chyba na blaszaku, gdzie od dnia premiery wszystko działa świetnie! Czemu gracze na PC mieliby czekać ROK na grę, która działa świetnie na ich platformie tylko dlatego, że największe buble i problemy wychodzą na sześcioletnich konsolach? BF3 był robiony na PC i już, nawet mapki dostajecie zkopiowane z wersji na PC. Na 24 graczy dostajecie przykładowo 5 flag na zbyt dużej mapie, na której na PC gra się w Wielkim Podboju, nie małym jak na konsolach.

Edytowane przez deadmau49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×