Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC

Rekomendowane odpowiedzi

ta gra jest dobra do pogrania ze znajomymi. Online często zdarzają się osły co biją tylko w brzuch i ciężko jest wygrać z takim. Sam tak parę razy zawalczyłem i mój przeciwnik niepotrafił przed tym uciekać. Kopy w brzuch zabierają dodatkowo staminę więc w końcu nie ma jak uciekać... Straszny błąd gry i już go chyba nie naprawią bo raz próbowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem parę godzin i muszę powiedzieć, że jest to chyba pierwsza gra w historii, która zwyczajnie mnie zniszczyła. Nie jestem w stanie nawet przejść całego treningu, bo w klinczu nie daję rady zablokować zerwania klinczu - na kilkadziesiąt prób udało mi się może kilka razy, i to szczęśliwie, bo dalej nie wiem kiedy i jak wychylić analoga. Pograłem też online, udało mi się awansować (4 walki wygrałem przez KO), ale jak już w wyższej lidze trafiłem na kogoś z minimalnym pojęciem o grze to nie ma szans na nic. Najśmieszniej jest, jak walka przejdzie do parteru, zawsze kończy się tak, że gość obija mnie w full mount i jedyne co umiem zrobić to przewrócić się na plecy - jak to się kończy wiadomo. Podobnie jest w klinczu, tyle że tam nawet nie mogę w żaden sposób zmienić pozycji, rywale zwyczajnie mnie leją, a ja nie umiem zrobić nic. Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że fakt, że nieco ogarniałem UFC od THQ pozwoli mi chociaż nauczyć się w to grać, a tymczasem nic, zero.. Szkoda, bo mimo kilku wad gra wygląda naprawdę fajnie.

Przy dosiadzie jak grasz z nie ogarniającym parter wystarczy wciskać R3, a zawodnik będzie próbował zepchnąć przeciwnika z siebie. Na bardziej ogarniętych polecam L1+ pół okręgu prawą gałką, będzie przejście pozycji do "jednej nogi uwięzionej". Z wirtuozami parteru dostaje, najlepiej nie dać się poprostu sprowadzić - wiem wiem łatwo napisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że fakt, że nieco ogarniałem UFC od THQ pozwoli mi chociaż nauczyć się w to grać, a tymczasem nic, zero.. Szkoda, bo mimo kilku wad gra wygląda naprawdę fajnie.

Według mnie sterowanie jest niemal identyczne jak w poprzednikach od THQ - na całe szczęście EA od siebie nie dołożył prawie nic, ewentualnie zamienili coś miejscami.

W poprzednich częściach jak i w odsłonie od EA ruchy w parterze lub w klinczu dzielą się na zwykłe i te 'zmodyfikowane' (minor i major transitions - o ile dobrze pamiętam) Zwykłe to kręcenie  tylko prawej gałki i one są mniej siłowe albo takie samo kręcenie tyle że z przytrzymanym L1 dające więcej (np. przejście od razu o 2 pozycje w parterze), ale łatwiejsze do zablokowania. Jak grałeś w ufc od THQ to spokojnie sobie poradzisz.

Ja już ogarnąłem w większości tych kopaczy po brzuchu i nogach, grając tak jak koledzy wyżej pisali ... raczej z kontry (R2+ guziki) plus do tego trzeba pilnować staminy swojej i rywala jak się zbliży bez staminy lej chama jakąś kombinacją bo one jakby 'bolą' trochę bardziej

Czasami też warto posiłkować się chwilową ucieczką, z przytrzymaniem wciśniętych gałek (może wystarcza jedna np L3) 

nt. klinczu też mi ktoś odpowiadał stronę wcześniej

Mam już na końcie ponad 100 walk online i coraz bardziej mi się podoba, wku... denerwuje mnie tylko jak matoły ciągle biorą tych samych zawodników np. Aldo ale i takich spokojnie można podejść a przynajmniej próbować. Sam orłem nie jestem jeżeli chodzi o UFC i raczej więcej mam porażek niż zwycięstw to ostatnio idzie mi coraz lepiej i zaczynają się ładne serie.

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych paru godzinach już idzie mi nieco lepiej, to z czym dalej sobie nie radzę to blokowanie przejść - kompletnie nie mogę wyczuć momentu, w którym trzeba wychylić analoga, zresztą przy blokowaniu przejść mam też problem z orientacją, czy wychylać w lewo czy w prawo;P. Ale idzie do przodu, gram online i gra sprawia sporą frajdę, chociaż brakuje mi krwi - w grze od THQ nieraz jucha lała się mocno, tutaj na ekranie co najwyżej pojawia się parę czerwonych pikseli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie też zależy od statystyk zawodnika, wtedy trzeba chyba bardzo dobrze wyczuc kiedy blokować... Jest chyba też tak, że jeśli wciśniesz w złą stronę a później dobrą to się nie obronisz. .Krwi jest dużo ale trzeba dobrze rozciąć łokciami np ;d  . Macie też tak czasami, że mimo naciskania lewej gałki zawodnik nawet nie próbuje wstać ? 

Edytowane przez matyzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA szaleje, kolejny duży update dla UFC już dostępny , wraz z 3 nowymi zawodnikami i  kolejnymi zmianami w rozgrywce ;) 
Ciekawe ilu jeszcze dostaniemy za darmo , zanim zaczną wypuszczać już płatne paczki DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA szaleje, kolejny duży update dla UFC już dostępny , wraz z 3 nowymi zawodnikami i  kolejnymi zmianami w rozgrywce ;) 

Ciekawe ilu jeszcze dostaniemy za darmo , zanim zaczną wypuszczać już płatne paczki DLC

 

No to pięknie.

 

Edyta:

 

New and Updated Content 

  • - Addition of 3 new fighters. 2 in Welterweight: Matt Brown, Mike Pyle and 1 at Heavyweight: Stipe Miocic 

    - Updates to fighter records 

    - Gameplay – Added Referee TKO stoppage if dominant fighter throws too many blocked strikes without the submissive fighter trying to improve his position 

    - Gameplay – Added the ability to catch kicks on parries if the attacking fighter has low stamina or high leg damage when throwing a kick. If Parry button is held, a takedown will be initiated. 

    - Gameplay – Added new defensive standup transitions from Full Guard. Moved Sweep to Advanced Transition 

    - Gameplay – Added Back Mount escape for submissive fighter 

    - Gameplay – Added manual taunts. Press Left or Right Directional buttons to taunt 

    - Gameplay – Successful Basic Single Leg Takedowns will now end in Half Guard 

    - Online – Added Coins to Championships. Watch partner videos from the Home Panel and earn Coins to trade in for Season Points.

Gameplay 

  • - Fixed issue where dominant fighter could stall transitions 

    - Fixed an exploit where fighters could sneak in a free hammer fist during Posture up and down animations 

    - Fixed exploit in Side Control where users could land a free shot after transitioning to Side Control. 

    - Fixed an issue with Cage Clinch Break denial inputs. 

    - Tuning – Increased base punch speed of all weight classes 

    - Tuning – AI tuned to be less aggressive. AI is more aware of stamina and fight pacing. 

    - Tuning – Duration and probability of Health Events has been tuned 

    - Tuning – Stamina loss on strikes landed has been adjusted 

    - Tuning – Tuned denial windows for various ground transitions, getups and submission attempts

    - Tuning – Animation speeds adjusted for strikes that were being abused Online 

    - Added delay on submission attempts after a failed submission. 

    - Submissions cannot be attempted when attacker has minimal Stamina 

    - Fighters can change stances while blocking 

    - Adjusted Antônio Rogério Nogueira’s and Robbie Lawler’s Hand Power and Speed attributes

Career 

  • - Fixed issue where Crucifix was unavailable in career. Will now be available on new Career save files after purchasing transition.

Online 

  • - Allow users to view Fighter Stats and Abilities in Online Championships Fighter Select Screen 

    - Disabled Online Pause in all Online modes. User can still access the Pause menu, however it does not pause gameplay. 

    - Tuned White Belt promotion and division belt thresholds.

Miscellaneous 

  • Fixed an issue with incorrect video for ‘GSP Switch Kick’ move. 

    - Fixed a crash when adjusting Walk out music 

    - Fixed an issue with Mat damage 

    - Changed Antônio Rogério Nogueira’s stance to southpaw 

    - Various replay fixes 

 

 

Gra coraz bardziej zbliża się do UFC od THQ.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno... Miocic na papierze wygląda średnio... ale to jest bestia!!! Właśnie miałem nową opcję walcząc z Velasquezem , gdzie sędzia sam przerwał walkę z powodu dużej ilości ciosów na broniącego się Velasqueza  ;) Dużo łatwiej teraz wygrać walkę w ten sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przewrócić typa jak złapie mu nogę przy low kicku? I jak zablokować gościa który chce wstać z tej pozycji jak go trzymam między nogami? Nie potrafię tego zablokować i założyć ruber guard ( czy jakoś tak)

Ogólnie aktualizacja przyjemna :)

Edytowane przez handy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden taki fajny update i może czas wrócić do UFC :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak, już gra się bardzo przyjemnie i trzeba trochę pomyśleć żeby wygrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do tych co posiadaja Ea sport UFC na ps4 , zrobiłem sobie postac w karierze , skończyłem z overallem 95 i mam mały problem gdy chce zawalczyc nim z komputerem lub kolegą  w fight now , moja postać ma 57 overalla i niewiem jak dokładnie to zrobić aby mial tyle samo jak konczyłem kariere , również zależy mi na grze tą postacią przez internet tylko ze tam też jest 57 overall . Mam nadzieje ze ktos miał podobny problem i go rozwiązal czekam na odpowiedz z gory dziekuje.

Edytowane przez Cytrusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ovr zmieniasz w ustawieniach gry. Swoją postacią możesz grać tylko w nierankingowych starciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;;;

Edytowane przez paxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy wby wbić pucharki z jakimś znajomym. Bardzo proszę o zapraszanie na PSN : Frredy. Jak i parę sparingów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie dodać daw1985, ale jestem dobry, wiec łatwo nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszcie mi mniej więcej system submussion, tj. jak konczyc walkę i jak się z tego bronic, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy update : http://www.easports.com/ufc/news/2014/ea-sports-ufc-patch-notes-september?utm_campaign=ufc-social-global-ic-fb-content-update-3-100214-fb-text-site-sust&utm_source=facebook&utm_medium=social&sourceid=ufc-social-global-ic-fb-content-update-3-100214-fb-text-site-sust&cid=28145&ts=1412330906528
 

 

Opiszcie mi mniej więcej system submussion, tj. jak konczyc walkę i jak się z tego bronic, dzieki.

Gdy Ty poddajesz : prawym analogiem starasz blokować ruch rywala ( wychylasz analog w zależności w którą stronę robi to przeciwnik). W między czasie pojawia sie na moment wskazówka w którą stronę trzeba wychylić lewą gałkę, aby przejść do kolejnej pozycji.

Podczas ucieczki musisz wychylać prawy analog w stronę inną niż rywal, gdy "dojdziesz do końca skali" uciekniesz z poddania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem tego.

 

A skąd mam wiedzieć w którą strone wychylić gałkę, prócz migania na ekranie podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj apogeum zdenerwowania :D

 

4 próby poddan przez przeciwnika i 4 porazki

 

Nie rozumiem tego gównianego systemu poddań, całkowicie nie ogarniam o co chodzi :D

Wytłumacz ktoś dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gra po tym patchu stała się wolniejsza. Zagrałem sobie dwie walki online i myślałem, że to z winy laga moich przeciwników, ale na singlu z komputerem też tak to wygląda. Nie bardzo mi się to podoba, bo zamiast szybkich sierpowych ciosów przy powiedzmy 1/3 staminy wychodzą tak wolne ciosy, że woła to o pomstę do nieba. W prawdziwym oktagonie to nawet Mark Hunt w 5 rundzie bije dwa razy szybciej ledwo słaniając się na nogach niż tutaj jakiś zawodnik z wagi półcieżkiej w 1 rundzie. Ciekaw jestem, czy tylko ja to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gra po tym patchu stała się wolniejsza. Zagrałem sobie dwie walki online i myślałem, że to z winy laga moich przeciwników, ale na singlu z komputerem też tak to wygląda. Nie bardzo mi się to podoba, bo zamiast szybkich sierpowych ciosów przy powiedzmy 1/3 staminy wychodzą tak wolne ciosy, że woła to o pomstę do nieba. W prawdziwym oktagonie to nawet Mark Hunt w 5 rundzie bije dwa razy szybciej ledwo słaniając się na nogach niż tutaj jakiś zawodnik z wagi półcieżkiej w 1 rundzie. Ciekaw jestem, czy tylko ja to zauważyłem.

 

Gra po wszystkich paczach coraz bardziej zbliża się do symulacji. Kara na staminę jest coraz większa i bardzo dobrze bo ogranicza to spamowanie.

W mojej opinii jak i sporej grupy ludzi np. na forum EA gemplej staje się coraz lepszy i z tym się zupełnie zgadzam.

Jest bardziej dynamicznie, wreszcie można wyprowadzać fajne dłuższe i szybsze kombinacje ciosów, oczywiście w zgodzie ze staminą tylko i wyłącznie.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra po wszystkich paczach coraz bardziej zbliża się do symulacji. Kara na staminę jest coraz większa i bardzo dobrze bo ogranicza to spamowanie.

W mojej opinii jak i sporej grupy ludzi np. na forum EA gemplej staje się coraz lepszy i z tym się zupełnie zgadzam.

Jest bardziej dynamicznie, wreszcie można wyprowadzać fajne dłuższe i szybsze kombinacje ciosów, oczywiście w zgodzie ze staminą tylko i wyłącznie.

No ja się niestety z Tobą nie zgodzę, że gameplaj robi się coraz lepszy. Ea zaczyna robić to samo co zrobiło w którejś z serii Fight Nighta. Spowolniło rozgrywkę do absurdalnego tempa, że każdy miał 2 sekundy czasu na reakcje widząc niemrawe ciosy przeciwnika. Jestem w całej rozciągłości za zmianami w rozgrywce, żeby coraz więcej było dążenia do realizmu, a nie wygranych przez kompletnych noobów spamujących ciosami na korpus, czy 10-cioma pod rząd obaleniami, bo ciągle mają siły na wszystko, ale chyba nie tędy droga. Nie może być tak, że sport obfitujący w spektakularne dynamiczne uderzenia, niejednokrotnie wielkie oktagonowe wojnę pełne chaotycznych wymian na pełnych obrotach stanie się jakimiś szachami w stylu, ja ci raz na górę i raz na dół i czekam, bo paska już nie mam, zobaczymy co teraz ty zrobisz. Moim zdaniem przesadzili i mogli jedynie poprawić zasadę działania staminy nie ingerując za bardzo w szybkość zadawanych ciosów. Teraz wygląda to mega nienaturalnie kiedy doprowadzasz przeciwnika do KO ciosem tak ślamazarnie wyglądającym, że ustałby go amator 17 latek. I jeszcze jedna kwestia, przechwytywanie nogi przy kopnięciu, powinni to poprawić, bo (przynajmniej ja) za każdym razem kiedy robię to na przeciwniku bezkarnie wkładam mu najsilniejszy z ciosów co często kończy się Ko. I widzę, że nie ma przed tym obrony, bo chyba na 15 walk każdą, ale to każdą przechwyconą nogę zakończyłem później ciosem na głowę.

Edytowane przez wredny30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z grą po sieci, a mianowicie quick mogę zagrać i wszystko jest wporządku, ale nie mogę nikogo zaprosić, a zaproszenia do mnie docierają z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Jak to naprawić? dzieje się to tylko w UFC

Edytowane przez JoeBlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×