Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 6

Rekomendowane odpowiedzi

Ferrari p4/5 w wersji wyścigowej ? myślałem, że tylko jedna (drogowa) wersja tego cudeńka jest na świecie :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Ferrari w GT jak najbardziej cieszy, mam nadzieje ze zobaczymy tez drogowe P4/5 i najnowsze LaFerrari. A co do Lancii i Alfy to byly juz w poprzednich GT, wiec raczej chodzi o zrobienie modeli premium. W sumie jakby na PS4 wyskoczyli z autami z PS2 to bylaby to mega kompromitacja.

@Medmaxx:

Wlasciciel postanowil zbudowac tez wersje wyscigowa zeby systartowac w Nurburgring 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko liczyć czas na kolejne doniesia o robocie nowych furek. Jeśli teraz do okresu wakacyjnego sporo się tego nazbiera, to możemy spekulować, że Prologue wyjdzie gdzieś za ok. rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni katuje GT5 uzywajac DFP. To ze dopiero teraz zaczalem przygode z GT wynika z faktu iz PS3 mam od niedawna, jak juz pisalem gdybym kupil GT5 jako pierwsza gre to pewnie nic innego bym nie odpalil.

Co do GT6 - nie wiem co wymysla, bo mozliwosci jest sporo.

Mozna robic cos nowego, wprowadzac duzo zmian, z ktorych nie wszystkie beda cieplo przyjete. A mozna jechac na sprawdzonym schemacie sluchajac opinii uzytkownikow i poprawiajac to co sie nie do konca podobalo.

Nie bede oryginalny piszac co chcialbym aby zostalo zmienione w GT6:

- model zniszczen - ogladajac jak moj Bob skatowal Mini - to wygladalo jakby grill mu sciekal a nie byl poobijany. I bez tego jest duza frajda z jazdy ale ta poprawda dodalaby wiecej frajdy.

- wiecej wozow z europy - japonczykow jest masa, ale przyznam ze mnie swietnie jezdzi sie stocowymi golfami czy c30, z mila checia poprowadzilbym V50 RS czy XC90.

- AI ktore troche walczy na torze o pozycje, ktore popelnia bledy. Jak do tej pory przyznam ze widzialem moze jeden wyscig w Bspec gdzie faktycznie przeciwnicy wypadali z toru, wzjezdzali w bandy. Ale wrazenie ze AI jedzie jak po sznurku jest bardzo silne. Przykladowo jesli ktos siedzi nam na zderzaku to zazwyczaj powoduje to ze chcemy jechac tak aby ten nas nie wyprzedzil, mozemy jechac bardziej agresywnie co zwieksza prawdopodobienstwo popelnienia bledu. Pare takich smaczkow by sie przydalo.

- liczba wozow nie musi rosnac moze wzrosnac ich roznorodnosc. Tzn aktualnie mam 2 garbusy jeden premium jeden standard roznica jednego konia mechanicznego pozatym to wozy sa prawie takie same, w jednym widze kokpit w drugim nie. Czy nie lepiej zamiast tego miec jednego garbusa i dodac jeden woz innej marki lub inny model?

- mozliwosc instalowania i odinstalowywania upgradow lub zakupu tego samego wozu 2x zeby jeden sobie stuningowac a drugim jezdzic stockowym dla samej przyjemnosci z jazdy.

Moj osobisty problem polega na tym ze GT5 mimo pewnych niedociagniec jest gra cudowna. Tak wiec nie wiem co powinno zawierac GT6 oprocz wymienionych powyzej poprawek zeby mnie skusic do jej kupna. GT5 jest moim zdaniem wyjatkowe bo to gra na lata - nawet jesli ktos ja splatynowal to moze dalej grac dla samej przyjemnosci z jazdy.

Edytowane przez nallegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt ci nie broni kupić tą samą fure nawet 100 razy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinni zrobić też coś z trybami w A spec. Z chęcią widziałbym jakieś mistrzostwa ale takie z prawdziwego zdarzenia gdzie wybiera się samochód, a przed sobą się ma 20 wyścigów. Coś na wzór F1. Kosztem wyścigów wytrzymałościowych.. Bo nie wiem czemu ma służyć wyścig 24godzinny. Ewentualnie 4 godz max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież nikt ci nie broni kupić tą samą fure nawet 100 razy.

A to ja przepraszam :(

W swojej naiwnosci myslalem ze jesli mam juz znaczek obok wozu ze jest zakupiony to wydawalo mi sie iz jest to rownoznaczne z brakiem mozliwosci jego ponownego zakupu.

Jak wiadac mimo paru tygodni z GT5 ciagle jestem n00bem :P

Dzieki za rozwianie watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje bez zmian...niech coś zrobią,żeby AI nie jezdziło jak po sznurku! Niech się coś dzieje,do cholery!!!A autek mnie osobiście już nie trzeba wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem czemu ma służyć wyścig 24godzinny. Ewentualnie 4 godz max.

Najwyraźniej nie jesteś maniakiem motoryzacji. 24h wyścig to święto i choć troszkę można czerpać z niego. Nigdy nie weźmiesz w prawdziwym udziału, ale możesz się spotkać z 2 kumplami i trzasnąć wyścig u siebie w kubełkowym fotelu przed TV, ze zmianami kierowców jak w realu. To że Tobie to nie potrzebne to nie znaczy że nikt inny nie wykorzystuje takiej możliwości.

Jeśli chodzi o mnie to chciałbym więcej zawodów specjalnych oraz jak już Pirx pisał lepszego AI bym musiał walczyć 10 okrążeń by wyprzedzić przeciwnika, a nie machnąć go przed pierwszym zakrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, również uważam że 24h są ciekawe w rzeczywistości, ale spędzać tylko czasu przed TV to dla mnie nieporozumienie.

Po co i na co to komu w grze to nie wiem. Z kumplami siedzieć przed TV 24h na dobę? Może i fajna zabawa by była, ale tylko z początku, potem wszyscy mieliby dość.

No, ale nie mi to oceniać. Osobiście uważam, że 24h w grze to przegięcie i nie powinno być obowiązkowe do ukończenia gry.

Chcesz to jedź, ale niech mnie zmuszają do kończenia tego, żeby 100% mieć.

Druga sprawa to B-Spec. Tak niepotrzebnego trybu już dawno nie było. W poprzednich częściach GT tego nie dotykałem, bo nie było to tak potrzebne.

Ale tutaj również na nas wymusili używanie go (no bo albo B-Spec, albo jedziemy sami 24h). Co to za frajda patrzeć jak samo autko jedzie po torze?

Potencjał B-Spec ma, ale tylko w tych rywalizacjach sieciowych, gdzie mamy swoich kierowców i puszczamy ich z kierowcami innych.

No i żeby wyścigi odbywały się od strony serwera i leciały nawet wszyscy mają konsolę wyłączoną, a nie że jeden musi mieć to odpalone, ale czegoś takiego to raczej nie doczekamy.

Ale do grania w singlu to to jest dla mnie nieporozumienie. Szkoda czasu na to marnować. Zamiast głupiego B-Spec mogliby zrobić 2x albo nawet i 3x większego A-Speca.

Nie kumam po co ten tryb istnieje w tej grze...

No i tak jak koledzy wspomnieli. Więcej zawodów specjalnych. Bardzo mi się podobały i było to spore wyzwanie (Vettel), a ukończenie go naprawdę dawało sporą satysfakcję.

Wolałbym, żeby zrobili więcej specjalnych aniżeli mieliby robić więcej licencji, bo te po ograniu 5 części GT zaczynają się robić trochę nudne, acz wciąż je bardzo lubię.

No i już takie sprawy poboczne, jak levelowanie, itd. Wg mnie zupełnie niepotrzebny ten level jest, szczególnie że nic w grze on nie daje (poza wymaganiami do fury).

Ewentualnie zrobić coś ala w Forzie, czyli przywiązanie do danej marki. Im dłużej jeździmy jakąś marką to odkrywamy jakieś dodatkowe części, których normalnie nie można kupić.

Zdobywanie kasy i tyle wystarczy. No i niech zwiększą ten głupi limit...zdobycie tych 20mln obecnie w GT5 to chwila moment. Zrobiliby 100mln i można by śmiało zbierać i chomikować.

Pomijam już takie sprawy jak wszystkie fury Premium (i żeby znikło to słowo, wszystkie fury mają być tip-top z kokpitami) czy więcej tras, warunki pogodowe na każdej z nich, itd.

Oczywistym jest również zwiększenie płynności działania w menu...kupowanie fur, części, itd. to katorga. Wieczne loadingi przy zakupie czegokolwiek mocno zniechęcają.

Fajnie byłoby jeszcze móc przejść do tryby photo-mode bezpośrednio podczas jazdy. Wciskamy pauzę, przechodzimy do trybu photo i możemy robić foty.

Specjalnie puszczanie replaya, czekania na odpowiedni moment, itd. To takie rozwiązanie na opak niestety.

To takie moje wstępne przemyślenia. O ile kocham Gran Turismo, tak ciągle można coś ulepszyć.

Ale czasami zaczynam się obawiać, że mamy w grze miliard Mazd MX-5, a raptem kilka zwykłych Volkswagenów czy innych zachodnich aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie :)

Fajnie jakby dali różne wyścigi na licencji FIA, WTCC, GT a także rajdy WRC, tory/trasy i auta z wymienionych kategorii.

Niech popracują co najważniejsze nad lepszą fizyką taką jak jest np. w GTR i Race.

By autka nie były aż tak sztywne kartonowe.

W grach SIMBIN przy lekkim stuknięciu pięknie reagują fury, cudne zniszczenia, lub na każdym wyboju czy kerbsie dosłownie czuć jak auto się trzęsie i reaguje przy dohamowywaniu czy przyśpieszaniu ajj.

Dźwięki pracy aut, silniki, zawieszenia itp.

Jak powyżej koledzy piszecie, by nie było milion sztuk jednego modelu, gdzie Audi RS5 gdzie Porsche GT3 i wiele innych zacnych aut :(

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Porsche nie ma licencji, ale RUFa mogli by dać w premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link z NewEgga, na GTPlanet.net jest info o tym.

Już przestali zbierać pre-ordery i usunęli linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia po co składać takiego pre ordera? Czy to coś da, że już dziś zamówiłbym GT6 o którym nie wiadomo nic, oprócz tego, że będzie? Na razie nie ma się co napalać i trzeba poczekać czy coś na E3 pokażą. Ja liczę na wysyp info zarówno o GT6 jak i o PS4 na tychże targach.

A co do samego GT6 to mi marzy się taki pseudo A-spec online, gdzie zaczynalibyśmy karierę od słabszych aut i tworzyli mistrzostwa. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialo by to sens, jakis czas temu jeden z przedstawicieli Sony pytany o losy PS3 gdy wyjdzie PS4 wygadal sie, ze PS3 dostanie jeszcze mase fajnych gier jak wlasnie GT. GT5 wyszlo 3 lata temu wiec czas najwyzszy na kolejna odslone serii. I w sumie dobrze by bylo gdyby Gt6 wyszlo jeszcze na PS3, niech dopracuja i poprawia to co bylo spartolone w GT5 i dopiero sie wezma za czesc na PS4 (ktore poki co dostanie Drive Club), bo naprawde szkoda byloby marnowac takiej mocy na wozy i trasy z PS2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u ludzi przekonanie że DC będzie w jakimkolwiek stopniu konkurencją dla serii GT. To są kompletnie rożne gatunki przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyscigowka to wyscigowka, tak samo jak CoD i BF mimo ze sa bardzo odmienne to oba sa militarnymi shooterami. Z perspektywy Sony bez sensu jest wypuszczanie dwoch gier z tego samego gatunku w tym samym czasie na ta sama platforme. Poza tym GT5 to najlepiej sprzedajacy sie ex na PS3, wiec nic dziwnego ze szostke beda chcieli wydac na PS3 gdzie baza uzytkownikow to az ~75MLN, byliby idiotami gdyby tak nie postapili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat myślę, że gdyby GT6 miało się pojawić na premierę PS4 (czego tak na prawdę nie wiemy) to podniosłoby sprzedaż samej konsoli i to znacznie. GT6 to zdecydowanie jeden z największych system sellerów w rękach sony, jeśli się pojawi razem z PS4 na rynku to ja lecę z wywieszonym jęzorem po nową konsole i grę.

Drive Club to zupełnie inny rodzaj gry, z serią GT łączy go tylko tematyka jaką zawiera. Zupełnie inny target jeżeli chodzi o kupujących jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie jesteś maniakiem motoryzacji. 24h wyścig to święto i choć troszkę można czerpać z niego. Nigdy nie weźmiesz w prawdziwym udziału, ale możesz się spotkać z 2 kumplami i trzasnąć wyścig u siebie w kubełkowym fotelu przed TV, ze zmianami kierowców jak w realu. To że Tobie to nie potrzebne to nie znaczy że nikt inny nie wykorzystuje takiej możliwości.

Tak to swieto, ale jak wiesz ma ono swoje reguly (ilosc kierowcow bioracych udzial, max czas prowadzenia auta jednorazowo, wymagany czas odpoczynku, max czas prowadzenia auta w trakcie wyscigu).

Jakos szczerze w GT5 zaczalem wytrzymalosciowa ale meczy mnie ona strasznie.

Zapraszanie owszem jesli masz pod reka znajomych ktorzy chca i maja czas tak spedzic 24h - skoro w GT5 zostala dodana mozliwosc zapisu gry w Pit Stop to mysle ze dobrym posunieciem byloby umozliwienie jechania wytrzymalosciowych wyscigow ze znajomymi online, gdzie wymagane jest tylko aby gre mial wlaczony jeden gracz.

Jesli chcialbym trzymac sie realizmu to 24h Nürburgring wolno mi jechac 150minut po czym musze miec conajmniej 2h przerwy, poniewaz pracuje duzo latwiej jest mi posiedziec te 150minut wieczorem, jesli pozniej zapisze gre i wroce do niej kolejnego wieczoru potrzebuje 10dni na ukonczenie tego eventu. (pomine fakt ze w chwili obecnej toru caly czas sie ucze i daleki jestem nawet od 4h wyscigu na nim).

Innymi slowy wytrzymalosciowe moga zostac ale forma w jakiej sie odbywaja powinna zostac zmienniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×