Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Czarną :yes:

 

Man! Im większą wybierzesz tym lepiej dla Ciebie, uzależnij wybór od zasobności portfela :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eaglewhite:

 

Z jRPGów to polecam Personę 3 Portable, jeśli nie grałeś na PSP i Personę 4 Golden. Jest jeszcze świetnie zrobiony remaster Final Fantasy X. Reszta gier z tego gatunku, w jakie grałem na Vicie to średniaki :P

 

Mam Vitę już prawie dwa lata. Przez pierwszy rok byłem z niej bardzo zadowolony, ale teraz nie widzę za bardzo żadnych perspektyw, jeśli chodzi o gry AAA. Konsolka ma moc, którą pokazało parę tytułów, ale na razie wygląda na to, że na tych niewielu tytułach się skończy. Ja lubię gry dopracowane, w jakimś stopniu szanujące czas gracza i jego pieniądze.

 

Większość gier z Plusa to ostatnio indyki, które są w porządku na krótsze sesje, ale brakuje mi siedzenia parę godzin pod rząd przy takich hitach jak, takich jak wspomniana już wyżej P4G, Uncharted, Tearaway czy Gravity Rush. Nawet jak już jestem gotowy wysupłać trochę więcej pieniędzy o kupić coś spoza PS+ to i tak nie widzę żadnej interesującej mnie gry na Vitę, nie licząc Killzone Mercenary na ten moment.

 

Posiadając trzy inne konsole w domu, przez wakacje Vita głównie leżała i się kurzyła. Przyczyną może być fakt, że wszystkie hity AAA z Plusa ograłem po kolei, a potem Sony się zorientowało, że im gier do rozpiski zabraknie i trzeba dawać indyki :P. Takie gierki powinny być odpoczynkiem od dużych tytułów, ale niestety od paru miesięcy przodują w rozpisce PS+. Być może sekret tkwi w odpowiednim zróżnicowaniu produkcji.

 

Ja kupiłem Vitę głównie dla Persony 4 Golden i ta gra jest dla mnie najlepszym usprawiedliwieniem zakupu Vity (ponad 80 godzin niesamowitej historii, do której chce się wracać - po więcej informacji skierować się do odpowiedniego tematu :)), chociaż muszę przyznać, że parę produkcji mnie jeszcze zaskoczyło.

 

Nie twierdzę, że konsola jest porażką, ale strasznie boli niewykorzystany potencjał. Posiadając 2,5-letnią platformę powinienem niecierpliwie wyczekiwać premiery kolejnych ciekawych tytułów, a tak niestety nie jest.

 

Mimo tych zniechęcających słów konsolkę polecam, jeśli nie przeszkadzają Ci opisane bolączki.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy update softu dla Vity. Można teraz podejrzeć procentową ilość trofeów zdobytych przez ogół graczy, czyli to samo co na PS4. Można też zmieniać motywy w menu, choć póki co dostępny jest tylko domyślny motyw. Za resztę przyjdzie nam zapłacić.  :whistling:  No ale można za to zmieniać tła dla każdej zakładki w menu z kilkunastu wersji kolorystycznych. Całkiem fajne bajery, których wcześniej mi brakowało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym samym myślimy ale różne tła dla ekranów już raczej były dawno. Od pierwszego dnia na zakładce gdzie mam gierki dla Córki ustawiony jest róż, na innych z grami mam niebieski a tam gdzie są ikonki systemowe i aplikacje zielony. Ot co, taki ficzer :pardon:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie coś było od początku?  :shok:  To żeś mnie sprowadził na ziemię, a już się podjarałem, że mogę sobie w końcu kolorki pozamieniać. :sweat:

 

Zauważyłem to dopiero teraz, gdy doszła w opcjach zmiana motywów. Nie wiem gdzie to było wcześniej umieszczone.  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie edycji ekranu; przytrzymujesz palucha na tle, wchodzisz w edycję i w prawym dolnym rogu na każdej podstronie jest ikonka do zmiany koloru tła :) Nie wiem jak jest teraz bo jeszcze nie robiłem update'u ale jeśli tak samo to znaczy że nic się nie zmieniło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest teraz, czyli nic się nie zmieniło. Że też o tym wcześniej nie wiedziałem. No cóż, człowiek uczy się przez całe życie.  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodni temu się dowiedziałem, że nie dość, że można zmieniać kolorki, to jeszcze można mieć inną tapetę na każdym ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Vitę od września 2012 i potwierdzam, że można było zmieniać tapety i kolory dla każdego ekranu już wtedy, bo na początku się tym bawiłem, a w końcu i tak mam standardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad promocjami z środy na vitę ale w pusie znowu bogato wrzucili.

2 gry które miałem na celowniku :) + jedna niewiadoma.

Cebula master, znowu całkowite wydatki na gry na vitę pozostaną na poziomie 0zł

 

1064510_print-trimmed-1.png

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vicie mam wgrane ponad 20 gier, z czego kupiłem tylko dwie - Killzone Mercenary za 70 zł w świątecznej promocji i ostatnio Machinarium za dychę. Także u mnie też nie jest źle z wydatkami, choć na powyższy order pewnie się już nie łapię. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak wyśle gierkę z Vity na PS3 to przekopiuje się wszystko łącznie z sejwami? Nie mam jak obecnie połączyć Vity do internetu i przesłać zapisów do chmury, a nie chcę ich stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PS Vite od roku czasu i naprawdę uważam ze to dobry zakup a właściwie uzupełnienie kolekcji bo mam jeszcze PSX, PS3 i PS4 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry PUDEŁKOWE polecicie na Vitę? Mam małą kartę, nie chcę inwestować w większą. Poza tym nie chce mi się ciągle ściągać gier i ich usuwać. ;p

 

@edit - oraz akcesoria. Na razie mam tylko folię ochronną (na przód, bo tył mi się odklejał) oraz na oku grip.

Edytowane przez fryderyk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa na to, że Vita otrzyma normalny Remote Play dla PS3?
Aktualnie jest on, delikatnie mówiąc, biedny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej, bo glownym atutem vity mial byc RP pod ps4, wiec czas chyba na przesiadke. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa i wiadomo jaka,z piracenie PS3 tylko mówię.

Za piractwem czegokolwiek nie jestem.

Niby po Polsku napisałeś a i tak musiałem trzy razy przeczytać Twój post aby zrozumieć co Autor miał na myśli, chociaż i tak nie jestem przekonany co do słuszności moich przypuszczeń ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem klasycznie... piractwo przyjemniejsze od oryginała :D.

Mam zaległości na PS3 chętnie bym je nadrobił nie wychodząc z łóżka, a tu taki zonk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiły się zmienne motywy do menu Vity. Wszystkie za darmochę w PSS. Byłby to nawet fajny dodatek, ale zmienia tylko domyślne ikonki. Powinno to działać tak, że wszystkie pozostałe ikony (gry) mają zmienioną kolorystykę chociaż. Niestety zaraz pewnie wydawcy by sapali, że im Sony kolor ich gry zmienia.

 

Pojawiła się też w końcu apka Live with PlayStation, która bardzo fajnie działa. Jakość streamów jest znakomita. W końcu mogę sobie komfortowo obejrzeć gameplaye z gier. Dobra rzecz.  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze nowa aplikacja Network Media Player, jak ktoś ma NASa w domu czy jakoś inaczej udostępnia filmy po lokalu to może streamowac na Vite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować kartę 16GB czy odłożyć kasę na 32? Obecnie mam 4 GB od roku i troszkę irytuje mnie mała pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować kartę 16GB czy odłożyć kasę na 32? Obecnie mam 4 GB od roku i troszkę irytuje mnie mała pamięć.

Mi styka 16 czasami jedna lub dwie gry skasuje z dysku, ale wg mnie lepiej dolozyc do 32 albo kupic 64. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować kartę 16GB czy odłożyć kasę na 32? Obecnie mam 4 GB od roku i troszkę irytuje mnie mała pamięć.

 

Zależy w jakiej cenie rozważasz kupno obu tych kart. Ja posiadam 32GB i nie wyobrażam sobie grania na mniejszej. Biblioteka gier z PS+ jest przeogromna i bez problemu można taką kartę zapełnić. Choć szesnastka również wystarczy, wszystko to kwestia odpowiedniego używania myku z download/delete. Przelicz sobie tylko jaką różnicę w cenie będziesz musiał dopłacić, albo podaj kwoty - łatwiej będzie doradzić.

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pykam na 32GB i mam jeszcze chyba 2 sztuki 4GB. Biblioteka gier z Plusa szybko zapełnia kartę. Choć zależy ile grasz i jak szybko kończysz gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×