Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie niedawno o tym przeczytałem na Gamefaqs. W spoilerze poniżej nie ma nic istotnego dla fabuły, chodzi mi tylko o konstrukcję gry.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, żeby poznać całą historię, trzeba przejść 36 misji fabularnych i powtórzyć następnie część z nich w wersji Extreme. Po pierwszych 36 odblokowuje się pierwsze zakończenie, a po powtórzeniu w wersji Extreme ujawnia się kolejne szczegóły fabuły. Jeśli tak, to jest to nieziemskie dymanie graczy i sztuczne przedłużanie rozgrywki.

Nie, 1 zakończenie masz po przejściu 31 misji czyli przed tymi powtarzającymi się w trudniejszej wersji. Mam nadzieje, że odpowiedniki w Extreme nie są liczone pod inne zakończenia, bo o ile pierwszą misję na Extreme przeszedłem w 19 minut na Skę, tak pozostałe nie muszą już być tak lekkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True ending nie odblokowuje się po przejściu wszystkich misji i żółtych side opsów

trzeba zaliczyć wszystkie misje fabularne, wszystkie 157 side opsy, rozwinąć bazę na maxa i wtedy odblokowuje nam się misja 46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True ending nie odblokowuje się po przejściu wszystkich misji i żółtych side opsów

trzeba zaliczyć wszystkie misje fabularne, wszystkie 157 side opsy, rozwinąć bazę na maxa i wtedy odblokowuje nam się misja 46

Grania na kolejne 50 godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True ending nie odblokowuje się po przejściu wszystkich misji i żółtych side opsów

trzeba zaliczyć wszystkie misje fabularne, wszystkie 157 side opsy, rozwinąć bazę na maxa i wtedy odblokowuje nam się misja 46

Zoabaczyłem zakonczenie po 31ej i teraz serio zeby zobaczyc prawdziwe zakonczenie musze zmeczyc wszystkie misje+157 sidow??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zaliczyć wszystkie misje fabularne, wszystkie 157 side opsy, rozwinąć bazę na maxa i wtedy odblokowuje nam się misja 46

 

Bzdura, nie trzeba zaliczać wszystkich side opsów tylko te żółte, a baza również nie musi być rozwinięta na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zdziwiłem bo słyszałem że wystarczą tylko te żółte.

jeśli by tak było to niezrozumiałbym całkowicie Kojimy bo to zakończenie po 31 to żadne zakończenie tylko koniec chaptera 1 tak jak zreszta było napisane na końcu

a to co nazywamy "prawdziwym zakonczeniem" jest tak naprawde zakonczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila grę ukończyłem na prawdziwym zakończeniu szczęka opadła tak prosty motyw widziany juz w filmach znowu nabrał mnie w tej grze:) udało nawet się szybko pogonic na alledrogo i gra się zwrocila;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila grę ukończyłem na prawdziwym zakończeniu szczęka opadła tak prosty motyw widziany juz w filmach znowu nabrał mnie w tej grze:) udało nawet się szybko pogonic na alledrogo i gra się zwrocila;)

to napisz ile w koncu jest tych wszystkich misji zeby dobrnac do "prawdziwego" konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem do 43 misje potem odblokowanie misja z quiet opcjonalna a po quiet 1 misja super trudność Oil coś tam, i potem odrazu 5 misji się odblokowuje bazę miałem 3/4 a side opsy te żółte i połowę tych zwyklych 46 to ostatnia prawdziwa misja jakże i piękna jakże i zadrwiła z naszej spostrzegawczości;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem do 43 misje potem odblokowanie misja z quiet opcjonalna a po quiet 1 misja super trudność Oil coś tam, i potem odrazu 5 misji się odblokowuje bazę miałem 3/4 a side opsy te żółte i połowę tych zwyklych 46 to ostatnia prawdziwa misja jakże i piękna jakże i zadrwiła z naszej spostrzegawczości;)

dzieki. i na to zakonczenie czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiek z tej gry. Skonczylem misje 30 i mam napisy koncowe a misji podobno jest wiecej niz 42...

Jesli to koniec to co oni robili caly ten czas, bo gra ma fabule slabiutka. Niczego nie wyjasnia. Jak na koniec MGS to slabo.

Wiesiek gra roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie trzeba zaliczać wszystkich side opsów tylko te żółte, a baza również nie musi być rozwinięta na maxa.

 

To niby jakim cudem nie mam jej dostępnej skoro ukończyłem wszystkie misje fabularne + żółte side opsy ?

chyba, że bazę mam jednak za słabą bo niektóre platformy mam na 2/4 a trzeba mieć wszystko minimum 3/4 bo innej opcji nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć wszystkich platform na 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nieporozumienie, że w ogóle o tym dyskutujemy. To ma być ostatnia część sagi i zakończenie powinniśmy dostać na koniec gry, bez  kombinowania, odblokowywania czegokolwiek i rozbudowywania bazy. Takie rzeczy są dla łowców trofeów. Co raz mniej się dziwię, że wjeb*li Kojimę z Konami, może powinien odstawić prochy. W linku poniżej jest opisane, co trzeba zrobić, żeby odblokować "true ending".

 

http://www.shacknews.com/article/91134/how-to-unlock-metal-gear-solid-5-the-phantom-pains-secret-mission-46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z tego wychodzi, że jednak bazę mam dalej za słabą bo pozostałe warunki mam spełnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Troszkę już pograłem, parę misji zrobiłem. Mocny MGS, usprawnianie Mother Base sprawia frajdę, fabuła interesująca jak to w każdej części było, możliwości i ogrom kombinacji na przejście misji duży więc nic tylko siedzieć i kombinować, najlepsza skradanka jaka powstała w dziejach na pewno to jest właśnie chociażby ze względu na te możliwości choć pozostać w ukryciu całą misję to jak na razie dla mnie nie lada wyzwanie. Gramy dalej, na razie mega dobra rzecz, obok Wieśka kandydat na grę roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem do 43 misje potem odblokowanie misja z quiet opcjonalna a po quiet 1 misja super trudność Oil coś tam, i potem odrazu 5 misji się odblokowuje bazę miałem 3/4 a side opsy te żółte i połowę tych zwyklych 46 to ostatnia prawdziwa misja jakże i piękna jakże i zadrwiła z naszej spostrzegawczości;)

 

Mógłbyś nam napisać ile Ci to wszystko zajęło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dnia premiery do dzisiaj grając dziennie po 12 godzin bez pośpiechu i z włączonym reflex time bez tego pewnie 20 procent dużej by zajelo;) a i każda misję wykonywałam po cichu na rankingu s lub a jak będziesz grał na hurra ze wjezdzasz na pełnej ku...z czołgiem itp to czas dużo się skroci;)

Edytowane przez Aborygen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dnia premiery do dzisiaj grając dziennie po 12 godzin bez pośpiechu i z włączonym reflex time bez tego pewnie 20 procent dużej by zajelo;) a i każda misję wykonywałam po cichu na rankingu s lub a jak będziesz grał na hurra ze wjezdzasz na pełnej ku...z czołgiem itp to czas dużo się skroci;)

 

12h dziennie? nice... tez mam grę od premiery, ale mam dopiero ok. 30%. Bawię się w Side Ops'y i w głównym wątku jestem dopiero jakoś przed 20 misją.

 

W 100% mogę potwierdzić wypowiedzi innych, że to już nie metal gear, ale wciąż doskonała skradanka, która daje kupe mozliwości i radochy.

Edytowane przez Sponsor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma tyle zawartości, że aż przeraża. Raptem 83 godziny na liczniku a zaliczone 66/157 side opsów. SZOK! Co by jednak nie mówić, to gameplayowo jest mistrzostwem. Zero nudy, zmęczenia i wciąga jak bagno. Chce cholernie poznać prawdziwe zakończenie, ale nie mam serca tak szybko jej kończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wleczecie się :P 70 godz., side-opsy na 100%, wszystkie misje na S, teraz te zadania w misjach robię. Olałem pierdoły otwartego świata w stylu zbierania zwierzątek i roślinek, mam od tego ludzi w bazie :D Tylko w drogę znów wszedł kolejny poroniony designerski pomysł z czekaniem, aż nam się rzeczy w development zbudują. Dorobiłem się tego kostiumu Raidena z GZ, a jeszcze każą mi czekać 2 i pół godziny, żebym go mógł ubrać :/ A uprzyjemniłby przemierzanie tych pustych kilometrów w misjach.

Edytowane przez brzmiwtrzcinie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to największe rozczarowanie gamingowe jakie przeżyłem, a tak czekałem. Oczywiście to subiektywne odczucie i jak widać - całe szczęście - jestem w zdecydowanej mniejszości. Niemniej jednak po kilkunastu godzinach nie jestem w stanie kontynuować, nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Poniżej opinia z Metacritic, która doskonale moim zdaniem podsumowuje tę odsłonę serii. Na wszelki wypadek otagowana. 

 

[...]All those little details. Boss battles, story and even Snakes personality are practically non-existent. The worst thing, however, is the terrible game design: select a mission, land in the mission area, go from A to B, leave the mission area, rinse and repeat, get bored to death. Yeah, that's the whole game, open world obviously doesn't work for MGS... 
If you actually liked MGS 1-3 or even 2008s Metal Gear Soap Opera (which now seems great in comparison) then MGS5 isn't your game of the year, it's the disappointment of the decade. / by Korf

 

Może coś jest ze mną nie tak, może się zestarzałem i gry mnie już tak bardzo nie jarają. Niemniej jednak dla mnie Phantom Pain jest bliżej Assassin's Creed czy Far Cry'a niż serii MGS. 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×