Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli GZ będzie miało w sieci średnią 9,5, to taka kasa za 2h zabawy to jest żart z graczy. Nikt nie wątpi w to, że gameplay w MGS będzie ociekał miodem, ale zagranie w tym stylu pojawia się na rynku po raz pierwszy. Jeżeli GZ kosztowałoby ok. 50-70 zł, to bym się raczej nie zastanawiał. Nieważne jednak jak na to patrzeć, to jest po prostu rozszerzone demo i tyle. Do jasnej cholery nawet premierowe filmy na BR tyle nie kosztują. Argument odnoszący się do CoD'a jest zupełnie nietrafiony. 99% fanów tej serii kupuje ją dla multi i spędza tam setki godzin. Mnie ten tytuł nie jara, ale ludzie, którzy są w tę serię wkręceni dostają to, za co zapłacili.

 

Przepraszam, nie chcę nikogo urazić, ale naprawdę uważam, że trzeba być totalnym frajerem (i fanatykiem), żeby wyrzucić taki hajs na dwugodzinne demo. Nawet EA nie robi takich rzeczy! Zagłosujmy portfelem, bo mamy tutaj przykład bardzo niekorzystnego dla graczy precedensu, który może wyznaczyć nowy trend na rynku. Jeżeli cena nie spadnie po kilku miesiącach do 50 zeta za używkę, to sobie obejrzę playthrough na YT...

 

Ostatnie przygody snejka z numerkiem przechodzilismy 6 lat temu, dlaczego plujesz na tego cukierka i nazywasz fanów frajerami? wiesz jak dzisiaj działa rynek, możesz kupić przejść grę i sprzedać teniej o 20-30%, możesz kupić wersję cyfrową na ps3 która jest tańsza niż pudełko i możesz to zrobić w kilka osób, podzielić się kodem i kosztami, ja kupuję z kolegą wersję pudełkową na ps4, kasa na pół, pierw przejdę ja, potem on, potem pudełko będzie wędrować jak kto będzie chciał grać. I jestem niezmiernie szczęśliwy że Kojima dzieli sie z nami przygodami snejka, niewazne w jakiej postaci i za ile $ - MGSa nie da się porównać do żadnej innej gry, ja jestem z wężem od początku psx - ps2 - ps3, i chce poznać każdy kolejny epizod, i dla mnie GZ to bedzie najlepszy prezent, a kasa? człowieku, ludzie płacą po 260 zeta za Knacka, za jakieś gówna CoD, teraz wszyscy sie rzucą na Infaumosa który prawdopodobnie będzie bardzo słabą grą i również zapłacą za niego grube 250 zeta, więc przestań mi tu mówić że 170 zeta za MGSa to jest dużo, bo powiem ci jedno - w tym portalu game informer coś tam gośc powiedzial tak, że przeszedł 5 razy kampanię na skradanie, zawsze grał inaczej, i teraz zamierza przechodzić na rambo ... rozumiesz, 2 godziny, które mozesz przejść na dziesiątki sposobów, to lepszy wariant niż liniowy Knack czy tam Cod Ghost któremu poświęcisz 5 godzin i nie skończysz go inaczej niż zaplanowali twórcy. Bo nie wiem czy rozumiesz powagę tematu ale seria MGS to nie jest jakiś tam Splinter Cell, którego przechodzisz i zapominasz, MGS to unikatowy produkt, i może faktycznie lepiej żeby został tylko dla nielicznych :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie sądził o serii(a też jestem z Wężami od MGS na PSXa), Kojimie itd. to faktem jest że Grabeq ma 100% racji - chcą żebyś im zapłacił ciężką kasę za DEMO, a na takie zagrywki jest jedna sensowna odpowiedź "W@#$ się o sosnę!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli to znaczy, że tylko na PS360 i XO na niebie będą chmurki?

61QTjzN.png

Edytowane przez lubro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to znaczy, że tylko na PS360 i XO na niebie będą chmurki?

61QTjzN.png

ogarnij się one już pisał o tym na ps4 będzie "dynamiczne niebo''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie sądził o serii(a też jestem z Wężami od MGS na PSXa), Kojimie itd. to faktem jest że Grabeq ma 100% racji - chcą żebyś im zapłacił ciężką kasę za DEMO, a na takie zagrywki jest jedna sensowna odpowiedź "W@#$ się o sosnę!".

no to panie masz problem z głowy, jest za drogo dla ciebie to nie kupuj, napisałem wam kilka możliwości kupienia - w kilka osób, i uwierz mi dużo będzie kluczów do sprzdania na allegro do wersji ps3 za 40-50 zeta, ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przygody snejka z numerkiem przechodzilismy 6 lat temu, dlaczego plujesz na tego cukierka i nazywasz fanów frajerami? wiesz jak dzisiaj działa rynek, możesz kupić przejść grę i sprzedać teniej o 20-30%, możesz kupić wersję cyfrową na ps3 która jest tańsza niż pudełko i możesz to zrobić w kilka osób, podzielić się kodem i kosztami, ja kupuję z kolegą wersję pudełkową na ps4, kasa na pół, pierw przejdę ja, potem on, potem pudełko będzie wędrować jak kto będzie chciał grać. I jestem niezmiernie szczęśliwy że Kojima dzieli sie z nami przygodami snejka, niewazne w jakiej postaci i za ile $ - MGSa nie da się porównać do żadnej innej gry, ja jestem z wężem od początku psx - ps2 - ps3, i chce poznać każdy kolejny epizod, i dla mnie GZ to bedzie najlepszy prezent, a kasa? człowieku, ludzie płacą po 260 zeta za Knacka, za jakieś gówna CoD, teraz wszyscy sie rzucą na Infaumosa który prawdopodobnie będzie bardzo słabą grą i również zapłacą za niego grube 250 zeta, więc przestań mi tu mówić że 170 zeta za MGSa to jest dużo, bo powiem ci jedno - w tym portalu game informer coś tam gośc powiedzial tak, że przeszedł 5 razy kampanię na skradanie, zawsze grał inaczej, i teraz zamierza przechodzić na rambo ... rozumiesz, 2 godziny, które mozesz przejść na dziesiątki sposobów, to lepszy wariant niż liniowy Knack czy tam Cod Ghost któremu poświęcisz 5 godzin i nie skończysz go inaczej niż zaplanowali twórcy. Bo nie wiem czy rozumiesz powagę tematu ale seria MGS to nie jest jakiś tam Splinter Cell, którego przechodzisz i zapominasz, MGS to unikatowy produkt, i może faktycznie lepiej żeby został tylko dla nielicznych :)

Jeśli chcesz kupuj. Twoja sprawa. Każdy z nas wyraził swoją opinię. Z tym "opluwaniem cukierków"(?) to się trochę zagalopowałeś. Nie wiem czy zauważyłeś, ale zarówno ja jak i Danny oraz Bansai, bardzo, ale to bardzo cenią serię MGS. Sam uważam ją za najlepszą serię w historii gier. W moim przypadku, nie uzasadnia to jednak płacenia za sam napis Metal Gear Solid. To nieczyste zagranie ze strony Konami. Wypuszczają kawałek kodu, część większej całości i żądają kasy jak za 70% gry. Za seriale pilotażowe nie powinno się płacić. Serio, nie musisz się już tłumaczyć, powołując cały czas te same, nędzne w Twojej ocenie tytuły. To nie jest potrzebne. Kupujesz? OK. Zakończyłeś posta w nieudolnie sarkastyczny sposób, tak jakbyś był zupełnie wyjątkowym graczem, bo łykniesz GZ w dniu premiery, a inni to bezrozumna masa. Uwierz mi, każdy z nas w to zagra, tylko raczej później niż wcześniej. I rezygnujemy z zakupu w dniu premier nie dlatego, że nie lubimy tytułów od Kojimy, tylko dlatego, że deweloperzy robią z graczy co raz większych osłów i czas powiedzieć głośno "NIE". Owszem, należysz do nielicznych. Małej grupy, która uważa, że Konami postępuje w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przygody snejka z numerkiem przechodzilismy 6 lat temu, dlaczego plujesz na tego cukierka i nazywasz fanów frajerami? wiesz jak dzisiaj działa rynek, możesz kupić przejść grę i sprzedać teniej o 20-30%, możesz kupić wersję cyfrową na ps3 która jest tańsza niż pudełko i możesz to zrobić w kilka osób, podzielić się kodem i kosztami, ja kupuję z kolegą wersję pudełkową na ps4, kasa na pół, pierw przejdę ja, potem on, potem pudełko będzie wędrować jak kto będzie chciał grać. I jestem niezmiernie szczęśliwy że Kojima dzieli sie z nami przygodami snejka, niewazne w jakiej postaci i za ile $ - MGSa nie da się porównać do żadnej innej gry, ja jestem z wężem od początku psx - ps2 - ps3, i chce poznać każdy kolejny epizod, i dla mnie GZ to bedzie najlepszy prezent, a kasa? człowieku, ludzie płacą po 260 zeta za Knacka, za jakieś gówna CoD, teraz wszyscy sie rzucą na Infaumosa który prawdopodobnie będzie bardzo słabą grą i również zapłacą za niego grube 250 zeta, więc przestań mi tu mówić że 170 zeta za MGSa to jest dużo, bo powiem ci jedno - w tym portalu game informer coś tam gośc powiedzial tak, że przeszedł 5 razy kampanię na skradanie, zawsze grał inaczej, i teraz zamierza przechodzić na rambo ... rozumiesz, 2 godziny, które mozesz przejść na dziesiątki sposobów, to lepszy wariant niż liniowy Knack czy tam Cod Ghost któremu poświęcisz 5 godzin i nie skończysz go inaczej niż zaplanowali twórcy. Bo nie wiem czy rozumiesz powagę tematu ale seria MGS to nie jest jakiś tam Splinter Cell, którego przechodzisz i zapominasz, MGS to unikatowy produkt, i może faktycznie lepiej żeby został tylko dla nielicznych :)

 

Sorry, że wpieprzam się między poważne dysputy, ale za całego tego słowotoku bije jeden przekaz - nieważne, ile ów produkt kosztuje, bo i tak biorę na pół z kolegą a później może sprzedamy, więc kasa nie stanowi problemu. I w sumie nie ma znaczenia, że MGS będzie epickim dwugodzinnym doznaniem, które oczywiście będzie można przejść na ileś tam sposobów, a Infomus prawdopodobnie będzie bardzo słabą grą (sic!), bo i tak kupisz na pół i opchniesz dalej, jak zapewne większość gier na premierę. Mimo że MGS to unikatowy produkt, a nawet jedyny w swoim rodzaju, to podejście do radzenia sobie z ceną na premierę pozostaje nadal to samo, bez względu na tytuł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam serię MGS za najlepszą jaka powstała, ale w tym wypadku muszę zagłosować portfelem. Po prostu nie podoba mi się taka zagrywka i powyżej 100 zł na pewno za GZ nie zapłacę. Replayability to zawsze fajny dodatek, ale nie zdarzyło mi się jeszcze żebym powtarzał jakąś misję od razu po ukończeniu tylko dla wyższej rangi lub paru znajdziek. Mając ograniczony budżet i wybór między 2-godzinnym MGS-em, a 50-100 godzinnym FFX (którego nie miałem okazji przejść wcześniej) to biorę drugą pozycję bez zastanowienia.

 

Ktoś tam pisał że historię poznaję się słuchając czegoś w stylu audiologów - strasznie mi przeszkadzało takie opowiadanie historii w Bioshocku. Zawsze będę wolał zajebiście wyreżyserowaną cut-scenkę niż słuchanie czyjegoś pitolenia przez parę minut i zastanawianie się co w tym czasie robić :P.

 

Nigdy nie myślałem że będę się musiał poważnie zastanawiać nad zakupem nowego MGS-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie, może poczekajmy na premierę i zobaczymy ile tego gameplayu rzeczywiście jest tam w środku. Informacje w sieci są ze sobą sprzeczne. Jeżeli okaże się, że dostaniemy main story na 2h, a dodatkowe misje zajmą drugie tyle i nie będą popierdółkami, to warto będzie zapłacić te 160 zł. I nie chodzi mi tutaj o łażenie w kółko i robienie tej samej rzeczy na 100 sposobów. Z drugiej strony Phantom Pain wychodzi dopiero w 2015 r., mówi się, że dopiero w grudniu więc nie ma się co spieszyć.

 

Edit:

 

@Malakay

 

Zwracam honor. W większość ankiet ok. 70% ludzi twierdzi, że kupi tę grę, olewając protest przeciwko takim zagraniom deweloperów. Tak więc nie należysz do mniejszości.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie jaka gra sprzedaje się najlepiej w Japonii? :P

 

Oczywiście MGS :O A gra nawet nie miała premiery! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym wiedzieć, na czym polegają te misje poboczne. Tylko tyle jest mi potrzebne, do podjęcia decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w takim razie w Polsce krzykną teraz :) Do tej pory były po ~160zł. Kto wie, może sam się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 120zł ma kosztować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ultimie poprawili cenę na 130:)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gameplay już widzieliśmy dano temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gameplay już widzieliśmy dano temu.

Tym razem można zobaczyć gameplay z polskimi napisami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaram się... :D

post-9535-0-89227300-1393509247_thumb.jp

post-9535-0-58466800-1393509303_thumb.jp

post-9535-0-57646000-1393511821_thumb.jp

Edytowane przez korwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ground Zeroes potaniało, kosztuje teraz 129zł. Zamówiłem preorder z miejsca. Wcześniej miałem dylemat czy kupować w premiere bo 200zł za 2h fabuły to trochę przesada... Jednak Konami zachowało się w porządku, mam nadzieję że produkt poza fabułą będzie miał w sobie tyle contentu by przedłużyć jej żywotność, bo gra na jeden dzień to nie gra.

Edytowane przez PancziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CD-Action piszą, że 8 godzin:

http://www.cdaction.pl/artykul-37169/metal-gear-solid-v-ground-zeroes--juz-gralismy.html

 

Może wyjść ciekawie, punktowanie naszych akcji bardzo mi się podobało w nowym Hitmanie, wygląda na to że tutaj jest podobnie. Poczekam jeszcze na więcej playtestów z innych źródeł, ale każda kolejna informacja po tej od GameInformera o możliwości ukończenia gry w 2 godziny nastraja pozytywnie.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×