Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

no ja w sumie o warstwe fabularna to sie nie obawiam, jestem ogromnym fanem MGS i tutaj raczej to nie zawiedzie. Ale jak juz wspomnialem bardziej boje sie o techniczne sprawy, ze wzgledu ze to multi. Ciekawe w sumie (nie hejtujac) na ilu plytach bedzie na xboxa. Mysle ze ps3 ma wygodniej dzieki bluray. Zreszta nie ma co gdybac, poczekamy do premiery. Zapowiada sie ze zloze po raz pierwszy preorder w zyciu (mialo to pozostac na okazje Versusa.. no ale ;D ).

I bardzo mnie cieszy ze to story BB, bo juz na prawde naciagane bylo by branie solida w obcasy. Moim zdaniem jego opowiesci zostaly juz zakonczone przy 4 (w ktora nie gralem jeszcze wiec nie spoilowac). No chyba ze jakies story co bylo miedzy 2 a 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na PC też będzie :)

Jak dla mnie dobrze, niech jak najwięcej osób pozna tą świetną markę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie podoba. MGS powinien być marką tylko i wyłącznie Sony jak God Of War, Gran Turismo i inne. Zresztą co oni będą z tego wiedzieć...? Fabuła w tej grze to najmocniejszy punkt i żeby jako tako się w tym orientować trzeba znać poprzednie odsłony chociaż w niewielkim stopniu. To tak jakby oglądać 2h film mniej więcej od 70 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo do mnie przyjdzie MGS 4. Dodam że nigdy nie grałem w żadną część tej kultowej serii :( Dużo tracę zaczynając od czwórki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak? Z tego co wynika z gameplay'u, to Snake szuka kogos o imieniu Paco i jeszce jakiegos goscia ... Poparzony facet mowi do dzieciaka cos o zdradzie i jego powrocie do wioski... warpie zeby to byl Snake.

W tej klatce to jest Paco, chłopak z MGS: PW. Ogólnie aby dobrze ogarnąć o co chodzi w MGS: GZ trzeba ograć MGS: PW (dostępny min. w kolekcji HD). Te gry będą ściśle ze sobą powiązane.

Co do poparzonego gościa, może to Psycho Mantis? W tamtych czasach już mógł mieć tyle lat.

Niedługo do mnie przyjdzie MGS 4. Dodam że nigdy nie grałem w żadną część tej kultowej serii :( Dużo tracę zaczynając od czwórki ?

Bardzo dużo, ogólnie nie będziesz miał pojęcia "kto z kim i dla czego". To tak jak zacząć oglądać jakiś serial od dwóch ostatnich odcinków.

Jednak na PC też będzie :)

Jak dla mnie dobrze, niech jak najwięcej osób pozna tą świetną markę :)

Pokaż mi info mówiące o tym. Konami zapowiedziało ten tytuł tylko na PS3 i X360.

PS. Jest na tym forum jakiś mod, który zmieni nazwę tematu na prawidłową?

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo do mnie przyjdzie MGS 4. Dodam że nigdy nie grałem w żadną część tej kultowej serii :( Dużo tracę zaczynając od czwórki ?

Wszystko z fabuly?

MGS4 jest zakonczeniem fabularnym serii i prawie wszystko co sie tam dzieje ma jakies powiazanie z poprzednimi wersjami. Gra sama w sobie nawet nie znajac fabuly jest bardzo dobra, a po ograniu wczesniejszych czesci to prawdziwe mistrzostwo... Wtedy dopiero fabula wciaga jak bagno i nie pozwala odejsc od konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej klatce to jest Paco, chłopak z MGS: PW.

Chico ;) i tak, również mi się wydaje ze to właśnie on siedzi w klatce.

Niedługo do mnie przyjdzie MGS 4. Dodam że nigdy nie grałem w żadną część tej kultowej serii :( Dużo tracę zaczynając od czwórki ?

Nie lepiej było zacząć od kolekcji HD? Trudno Ci bedzie sie w tym wszystkim połapać bez znajomości poprzedniczek...

PS. Jest na tym forum jakiś mod, który zmieni nazwę tematu na prawidłową?

Spokojnie, wiadomość do moda poszła, jak wejdzie na forum pewnie zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi info mówiące o tym. Konami zapowiedziało ten tytuł tylko na PS3 i X360.

Ma być multiplatformowe. Konsole - jedna platforma, PC - druga platforma.. to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być multiplatformowe. Konsole - jedna platforma, PC - druga platforma.. to chyba oczywiste.

Nie do końca ;) czyli co X360 i PS3 to według Ciebie jedna platforma? Gra nie wyjdzie na PC, podobnie jak MGR.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W życiu nie słyszałem, żeby ktoś wydając grę na ps3 i x360 mówił o niej multiplatformowa.

MGR też miał być na PC, a że nie wyjdzie to już inna sprawa, zapowiedź była.

Edytowane przez mikouaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W życiu nie słyszałem, żeby ktoś wydając grę na ps3 i x360 mówił o niej multiplatformowa.

MGR też miał być na PC, a że nie wyjdzie to już inna sprawa, zapowiedź była.

I tak jakiś koleś mający XBoxa powie, że Gears Of War jest lepsze...A tak na poważnie już...szkoda. Na prawdę szkoda, że ta seria przestała być już tylko "nasza". Ja rozumiem - sprzedaż to bardzo ważna sprawa. Wątpię by KONAMI miało problemy finansowe. Zresztą o wyniki sprzedaży MGS można być spokojnym. 5 mln sprzedanych egzemplarzy to przecież norma. Cała seria to sprzedaż ponad 30 mln sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W życiu nie słyszałem, żeby ktoś wydając grę na ps3 i x360 mówił o niej multiplatformowa.

MGR też miał być na PC, a że nie wyjdzie to już inna sprawa, zapowiedź była.

Gra multiplatformowa, to gra, która wyszła na więcej niż 1 platformę. I tak, Red Dead Redemption czy Mortal Kombat to tytuły multiplatformowe. Konic tematu z mojej strony.

I tak jakiś koleś mający XBoxa powie, że Gears Of War jest lepsze...A tak na poważnie już...szkoda. Na prawdę szkoda, że ta seria przestała być już tylko "nasza". Ja rozumiem - sprzedaż to bardzo ważna sprawa. Wątpię by KONAMI miało problemy finansowe. Zresztą o wyniki sprzedaży MGS można być spokojnym. 5 mln sprzedanych egzemplarzy to przecież norma. Cała seria to sprzedaż ponad 30 mln sztuk.

Jak dla mnie MGS: GZ może wyjść nawet na smartfony, byle tylko nie odbiło się to jakością na ''naszej'' tj. pstrójkowej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być multiplatformowe. Konsole - jedna platforma, PC - druga platforma.. to chyba oczywiste.

Hahah, a to dobre, nawet śmieszne.

I tak jakiś koleś mający XBoxa powie, że Gears Of War jest lepsze...A tak na poważnie już...szkoda. Na prawdę szkoda, że ta seria przestała być już tylko "nasza". Ja rozumiem - sprzedaż to bardzo ważna sprawa. Wątpię by KONAMI miało problemy finansowe. Zresztą o wyniki sprzedaży MGS można być spokojnym. 5 mln sprzedanych egzemplarzy to przecież norma. Cała seria to sprzedaż ponad 30 mln sztuk.

Sony w tej chwili nie opłaca się wydawać milionów na ekskluzywność tej gry. Kto kupił PS3 dla MGS zrobił to przy okazji czwórki. W obecnych czasach, gdy Sony boryka się problemami finansowymi i pewnie pakuje mnóstwo kasy w PS4, wykupienie gry dla któej mało kto kupi PS3 jest pozbawione sensu. Co innego MGS5, który pewnie już trafi na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł wcale tego nie potwierdza. Tym bardziej, że ponoć na końcu jakiegoś trailera widziano 3 loga - PS3, X360 i PC. W dodatku demo prezentowane na PC! Dlaczego nie na PS3 lub X360-dev kit?

Swoją drogą głupi atykuł. Imo od początku było mówione, że Fox Engine działa na obecnej generacji? A że ma zadatki na next-gen to inna sprawa. Jak frostbite 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że chłopak w klatce to Raiden, przypatrując się jego oczom tak wnioskuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raidena zwerbował Solidus, gdy był dzieckiem. A tutaj Solidus ma max 10 lat na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydawało, ze to moze byc Raiden... chociaz gdzies juz potwierdzono, ze to Chico z Peace Walker'a

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grochem o ścianę. Raiden w tych czasach nie istniał, kilka lat miał Snake, Liquid i Solidus, ale to raczej nie oni są w tej klatce, bo podczas rozmowy wynika, że to Chico.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

During a special stage event at the Tokyo Game Show today, Kojima Productions shared new details on Metal Gear Solid: Ground Zeroes.

Here’s the breakdown:

∙ Loading is always done in the background, so it’s basically an open world where loading screens do not exist.

∙ The exception to this is when you travel by helicopter—there a loading screen will be inserted.

∙ There will be many Grand Theft Auto-style open worlds, and these are connected by helicopter.

∙ The video that has been released is of the prologue stage, so it’s a small open world. There are bigger ones.

∙ The game has a concept of time, so it varies from morning to afternoon, and then to night in real time. [This could mean "game time," I'm not sure.]

∙ Before using the FOX Engine on other titles going forward, they want to create the standard with open worlds.

Czyli w zasadzie jest tak jak we wszystkich wcześniejszych Gearach - mamy levele(choć tym razem nie pocięte na części) po których możemy się względnie swobodnie poruszać, a między nimi, mniej lub bardziej swobodnie przemieszczamy się śmigłowcem(który spełnia rolę load screena) Cykl dnia i nocy to też żadna nowość - jakby ktoś nie zwrócił uwagi to mieliśmy z tym doczynienia w 2gim rozdziale MGS4 - ameryce południowej.

Nie wiem ile z takich kwiatków jak te "nowości" to wynik kulawego tłumaczenia z japońskiego i dziennikarskiej indolencji, ale póki co to każda "rewolucja" o której mówił Kojima jest, delikatnie mówiąc, mało rewolucyjna.A podsumowując to widzę w "Ground Zeroes" kontynuację tak idei, jak i fabuły Peacewalkera

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje ze w grze jak i w 4ce nie zabraknie "horrendalnej" ilosci cut-scenek. Ludzie moga mowic co chca, mi to zawsze w serii pasowalo, rowniez dlugie rozmowy przez codec'a ;). Co do calej reszty, ufam teamowi Kojima P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem sobie kolekcję HD, potem przejdę "czwóreczkę". I tak zanim to wszystko przejdę, nowy MGS wejdzie na rynek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje ze w grze jak i w 4ce nie zabraknie "horrendalnej" ilosci cut-scenek. Ludzie moga mowic co chca, mi to zawsze w serii pasowalo, rowniez dlugie rozmowy przez codec'a ;). Co do calej reszty, ufam teamowi Kojima P.

Mnie też zawsze dziwili ludzie narzekający na zbyt duży nacisk na fabułę w MGSach - to trochę jakby ktoś jojczył że w NFSach jest zbyt dużo jeżdżenia samochodami. Natomiast, nie mogę, niestety, podpisać się pod Twoim ostatnim zdaniem - Kojima i jego ekipa już od ładnych kilku tytułów przejawia oznaki okrutnego wypalenia - powiedzmy to sobie szczerze - w praktyce mechanika serii wciąż niezmiennie bazuje na tym co stworzyli w "Sons of Liberty", a i fabularnie Kojimę od lat niebezpiecznie ciągnie w stronę mętnej filozofii i czerstwego banału(mam tu na myśli odpowiednio MGS2 i 4) To powiedziawszy i tak mam gorącą nadzieję że przynajmniej jedna z nadchodzących części będzie dla serii równie orzeźwiająca jak Snake Eater.

A ja zakupiłem sobie kolekcję HD, potem przejdę "czwóreczkę". I tak zanim to wszystko przejdę, nowy MGS wejdzie na rynek ;)

Chyba musiałbyś we wszystkich kompletować emblemy - Konami raczej nigdy nie spieszy się z wydawaniem pełnoprawnych MGSów - o ile dobrze pamiętam pierwszy prawdziwy trailer MGS4 pojawił się na TGS w 2005, a gra została wydana w którym 2008? 2009?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zawsze dziwili ludzie narzekający na zbyt duży nacisk na fabułę w MGSach - to trochę jakby ktoś jojczył że w NFSach jest zbyt dużo jeżdżenia samochodami. Natomiast, nie mogę, niestety, podpisać się pod Twoim ostatnim zdaniem - Kojima i jego ekipa już od ładnych kilku tytułów przejawia oznaki okrutnego wypalenia - powiedzmy to sobie szczerze - w praktyce mechanika serii wciąż niezmiennie bazuje na tym co stworzyli w "Sons of Liberty", a i fabularnie Kojimę od lat niebezpiecznie ciągnie w stronę mętnej filozofii i czerstwego banału(mam tu na myśli odpowiednio MGS2 i 4) To powiedziawszy i tak mam gorącą nadzieję że przynajmniej jedna z nadchodzących części będzie dla serii równie orzeźwiająca jak Snake Eater.

Widzsz własnie tą fabuła to sie tak Koima z nami "bawi" :biggrin: - tu zrobi jakaś bombę typu 1Szy MGS, potem coś nazwijmy to "dobrego, na poziomie ale gorsze niz poprzednik (przynajmniej pod wzgledem fabularnym - bo rozgrywkę cały czas stara sie tam ulepszać), potem znowu jesli nie bombe to naprawde coś pożadnego jak MGS snake eater, potem znowu nawiązuje do 2 częsci i tak na zmianę teraz będzie jeszcze prawdopodobnie Rising - fabuła pociągnieta dalej z 2 i 4 - ale slasher potem Ground Zero gdzie pewnie bedzie podciągnieta fabułą z snake eater włąsnie i tak w kółko :biggrin: - zgadzam sie z toba Koima pod względem fabularnym sie już "wypala" - ale z drugiej strony zobacz on już ciągnie tą serię 15 lat :P według mnie juz i tak sie długo trzyma na rynku. Po prostu zawirowaniami fabuły -raz czasy Solid Sneka raz Bigbossa jeszcze po drodze gdzies tam i dla Raidena znalazł Koima kawałek kodu do zagospodarowania :P - przedłuża swoją "agonię" . Ale robi to po pierwsze : tak umiejętnie że to cały czas łykamy :P Po drugie: że prawda jest taka - rozgrywkę stara się cały czas polepszać, być na czasie, zawsze powalać graficznie - to według mnie taki swojego rodzaju "artysta projektujący gry" - on sie tymi nowościami, coraż większymi możliwościami coraz lepszą grafą jara - stara się robić fajne gry (żadko ale pożadnie), udało mu sie wpleśc nawet slashera w ta fabułe - jak dla mnie byłby to idealny DLC do MGS 4 ale cuż i Koijma biedaczyna musi zarobić i jest osobna gra :P. Tak wieć wiesz to że on sie bedzie wypalał i kombinował to jest normalne i na to musimy być gotowi ale jak u mnie ma szacun że i tak potrafił 15 lat serię gier na rynku utrzymać i dopiero zaczęły mu sie pomysły kończyć. Według mnie teraz w dobie typowych "głupawek" i bezmuzgich schooterów ( w które chętnie pogrywam nie omieszkam dodać :P) to jego gry i tak wypadaja świetnie.

Edytowane przez senior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78hi4.jpg

7cQR2.jpg

2lit3.jpg

Po prostu WoW...to co pokazali na VGA2012 wgniata w fotel...wiadomo że za TPP będzie stał ojciec marki MGS, Hideo Kojima...teraz pada tylko jedno pytanie...czy będzie to jakoś powiązane czy po prostu zrobi zupełnie nową grę w stylu MGS'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×