Skocz do zawartości
Darayavahus

Temat Motoryzacyjny- Kompleksy i Stereotypy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam bym siódemką chętnie polatał . Natomiast z tymi lusterkami to nie do końca tak jest . Ostatnio jechałem sobie prawym pasem , lewym jechał autobus i za nim pani mercedesem , którymś z tych małych , a lub b klasa , ja się prawym ładnie rozpędziłem , miałem wyprzedzać panią i autobus , jechałem dużo szybciej , a w ostatniej chwili pani również zdecydowała się wyprzedzać autobus i wjechała mi tuż przed maskę , z związku z czym musiałem bardzo ostro zahamować i wszystkie rzeczy , które miałem na fotelu pasażera wylądowały na podłodze ( w tym mój ulubiony odtwarzacz , który zawsze gra mi muzykę w samochodzie i bardzo denerwuje mnie każda rysa na nim ). A auto mam nie najmniejsze i dobrze widoczne , nie stosuję żadnych ledów czy innych śmiesznych rzeczy . Jeżeli ktoś nie zerka w lusterka , to już nie robi różnicy czy z tyłu jedzie samochód czy motor i może każdemu zajechać . Natomiast druga strona jest taka , że te motory często pojawiają się w ciągu sekundy i z bardzo dużą prędkością , więc nie rozumiem pretensji . Osobiście staram się jeździć 20 km/h więcej niż przewiduje ograniczenie , przy wyprzedzaniu wiadomo że nieco więcej , więc jeżeli ja jadę w granicach 100 w trasie przy dozwolonych 70 , a koło mnie bardzo szybko przelatuje motor , to naprawdę jest to troszkę przesada . Podejrzewam że poniżej dwukrotnego przekroczenia ograniczeń to się nie schodzi . Kiedyś w Uwaga Pirat na Tvn Turbo pokazywali parę motocyklistów , którzy sobie lecieli 210 na na dozwolnych 90 , przekroczenie o 120 km/h . Przegięcie . A później taki chodzi i naklejka naklejki , że motory są wszędzie , i żeby patrzeć w lusterka . Pewnie że są , tylko nie wiadomo skąd się biorą w ostatniej chwili i dlaczego tak szybko . Niestety ja sobie tego nie wymyślam i to nie ja tworzę opinię o motocyklistach , tylko oni sami , wiadomo że jest to na pewno jakieś uogólnienie , ale ja jeszcze nie widziałem jadącego z przepisową prędkością , dlatego tak jak napisałem , nie rozumiem roszczeń na temat lusterek . Ja non stop obserwuję lusterka , lubię znać sytuację z tyłu , widzę każde auto za mną , zawsze widzę wyprzedzające mnie auto , zerkam dosłownie kilka razy na minutę w jedno i drugie lusterko ( i wsteczne jeżeli jest ) , ale kurde motor zawsze mnie zaskoczy , normalnie jakby się teleportował , nie było i nagle jest . A z tymi tłumikami , to motor też słychać dopiero jak jest obok i z przodu , nadjeżdżającego z tyłu z reguły nie słychać . Możecie sobie hejtować ile chcecie , ale nienawidzę tych śmiercionośnych maszyn i popisujących się tak zwanych " dawców " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mam pogląd z dwóch stron. Od 15 lat jeżdżę samochodem, czasem "zawodowo" a od dwóch lat mam prawko na motocykl. Przerzucanie się argumentami, że w tvn turbo pokazywali motocyklistów którzy przekroczyli prędkość od 120km/h jest bezzasadna, bo 100x więcej pokazali jak o podobną prędkość przekroczył samochód osobowy, ale tylko dlatego, że jest ich 100x więcej :P

To prawda, że motocykliści pojawiają się znikąd, bo często kierowcy przeginają, jednak statystyki z zeszłego roku są nieubłagane. W większosci wypadków w których brał udział motocyklista winę za wypadek ponosił kierowca samochodu. I dlatego właśnie istnieje apel o patrzenie w lusterka, bo często jest to przyczyną wypadku. Co by nie mówić, z roku na rok jest lepiej. Jadąc ostatnio "7" kierowcy naprawdę zjeżdali do prawej krawędzi pasa tak, że wyprzedziłem na odcinku ze 100 aut a ani razu nie musiałem zmienić pasa na przeciwległy.

Uczymy się kultury jazdy, głównie poprzez nabyte doświadczenia na zachodzie. Jak ktoś miał okazję podpatrzeć jak jeździ się w niemczech czy francji, włoszech i przenosi to na polskie drogi to kultura jazdy się podnosi. I często ona zastępuje prostackie i aroganckie zachowania kierowców typu:brak jazdy na zakładkę, jazda lewy pasem ruchu, nie wpuszczanie innych kierowców itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trend jest dość czytelny. WV to wioski i małe miasteczka a duże miasta bmw. Wczoraj jak jechałem w korku do pracy to jechałem równolegle z gościem w X6 w wesji M. Ładne auto, łysy palant za kierownicą a muza ropierdolona tak że 3 pasy go słyszały przy zamkniętych szybach. Ta marka niestety przyciąga pewien typ ludzi i basta. Dresy jeżdżą 10-20 letnimi, karki 4-5 letnimi a co lepsze cwaniaczki nowymi...ot i kup sobie bmw :P

co ci przeszkadzaja ludzie lysi?moze ktos ci zrobil krzywde i masz jakies uprzedzenia,nie sadz ludzi po wygladzie,a to ze ktos sobie slucha muzyki przy zamknietych szybach to chyba nie jest oznaka buractwa gorzej by bylo jak by te szyby otworzyl,a ze w bmw jest dobre naglosnienie to sobie chlopak puscil.Zobacz lepiej na tych na motorach jaki to element ja osobiscie nie spotkalem zadnego normalnego na drodze.zawsze sa to buraki,najczesciej bez tlumika albo popisowki przez miasto,najbardzie bawia mnie takie typki co jada spokojnie jak zobacza ludzi albo jakies laski to gaz gaz na max haha mam polewke z takich "motocyklistow"moze sa jacys normalni ale to tacy po 50 na harleyu reszta tych co spotkalem to bandda gamoni Edytowane przez PAWEL_VIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że każdy ma prawo do własnego zdania :) . Ale są różne sytuacje . Sam ostatnio jechałem dłuższy odcinek lewym pasem , bo na prawym były takie koleiny stworzone przez tiry , że nie mogłem auta prosto utrzymać . I kolejny kontrowersyjny temat , ostatnio widziałem na rozpadającym się golfie naklejkę " tiry na tory " . Ja uwielbiam wszelką motoryzację ( oprócz motorów , których nie uznaję za jej część , wiadomo ) , ciężarówki także , lubię sobie popatrzeć na nie w trasie , podoba mi się , że siedzi się tak fajnie wysoko i w ogóle się jaram . Ale są tacy , których denerwują , zwłaszcza wyprzedzanie na autostradzie :D . Mnie to w ogóle nie drażni , zwłaszcza że sam busem jeżdżę i też je ledwo wyprzedzam . Czasami uda mi się do 130 km/h rozpędzić , ale to musi być z górki , przy dobrej pogodzie i z wiatrem :D . Ale z reguły trzymam się koło 100-120 , bo strasznie głośno mi się robi w kabinie i nawet się odezwać nie można , więc te tiry też jakąś chwilę wyprzedzam . Ale kupiłem sobie ostatnio kamerę i udało mi się nagrać ja tir wyprzedzał 3 inne tiry , trwało to dokładnie 2 minuty , a za nim jechała znerwicowana a klasa i po wyprzedaniu gość zjechał od razu przed tego , a drugi z tylu otworzył drzwi , wychylił się z auta i machał ręką w powietrzu jakby mu chyba kibicował , tak ja to zinterpretowałem przynajmniej , także się pośmiałem , jak uda mi się znaleźć ten filmik to pokażę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ci przeszkadzaja ludzie lysi?

A co może mieć łysy do łysego? :P Tutaj chodzi o pewną mentalność. Łysy, skórka, biemdablju, łańcuch na szyi z czerwonego rosyjskiego złota, na nadgarstku bransoletka z napisem "modern talking" i do tego techno rozwalone na maxa :P

a to ze ktos sobie slucha muzyki przy zamknietych szybach to chyba nie jest oznaka buractwa gorzej by bylo jak by te szyby otworzyl,a ze w bmw jest dobre naglosnienie to sobie chlopak puscil.

Nie zrozumieliśmy się, był zimny łokieć - może przy 6 st klima mu padła więc i szybki były opuszcozne, a co do jakości nagłośnienia, to też nie było najwyższych lotów, głównie przez skrzepiący bagażnik

Zobacz lepiej na tych na motorach jaki to element ja osobiscie nie spotkalem zadnego normalnego na drodze.zawsze sa to buraki,najczesciej bez tlumika

Masz na myśli tych na motocyklach czy spotykasz kogoś kto jeździ na samym silniku i dzisisz się, że nie ma tłumika? ;)

ŁukaszWro ---> też uwielbiam "Tiry", kiedyś nawet planowałem podjąć pracę jako kierowca ciągnika, tak w ramach zmiany profesji na rok czy dwa, jednak życie jakoś inaczej się poukładało. Też jeżdze sporo busami głównie do Belgii i Holandii i mam wrażenie, że tam dopóki na autostradzie nie ma 3 pasów ruchu to tir tira nie wyprzedzi. Na obwodnicy trójmiasta jest nawet zakaz wyprzedzenia przez ciężarówki - zbyt dużo wypadków było z tego tytułu. Także tutaj mam mieszane uczucia.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... wczoraj nastąpiły dwie najbardziej oczekiwane premiery hipercarów, a wy ciągle tu Onet robicie.LaFerrari..... tak nazywa się następca Enzo. Według mnie strasznie gejowska nazwa, ale same auto MEGA, Italia przy nim już nie urzeka :biggrin:

482844_10152622924585571_2091144146_n.jpg

http://www.laferrari.com/en/

Kolejnym, wyczekiwanym przez wszystkich autem oraz bezpośrednim konkurentem jest oczywiście Mclaren P1. Design mnie kompletnie nie pociąga, widać że docisk ma tu kluczowe znaczenie. Ponoć docisku potrafi wytworzyć 600kg, 5x więcej niż MP4-12C

mclaren-p1-2012-paris-auto-show_100403684_m.jpg

http://www.mclarenau...n-unveiled.aspx

Lamborgjini zapowiadało, że na targach Genewy również pokaże swój najszybszy model...

Lamborghini-Veneno-awesome1.jpg

http://www.topgear.com/uk/car-news/lamborghini-veneno-geneva-motor-show-2013-03-04?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ongoing

No i tu pełne zaskoczenie. Podejrzewałem, że zobaczymy Aventadora SV, a tu taka niespodzianka.

3 egzemplarze, każdy po 4 mln ojro, każdy już sprzedany.

Osobiście nie mogę się już doczekać dokładnych testów, szczególnie pierwszej dwójki. Obstawiam górowanie P1 nad LaFerrari jeżeli chodzi o urywanie sekund na torach.

Edytowane przez medmaxx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari równie piękne co nieosiągalne ;)

Nawet nie ma czego komentować, to jest bardziej dzieło sztuki niż samochód użytkowy - przynajmniej dla mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie 13 we wtorek na skrzyżowaniu ul. Wybickiego i Zwycięstwa w Lęborku kierujący vw golfem, 58 letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo motocyklem honda 24-latku. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji – kierowca golfa otrzymał 300 zł mandatu oraz 6 punktów karnych na swoje konto. Jest to pierwsze w tym roku zdarzenie drogowe z udziałem motocykla w powiecie.

Policja, w związku z coraz większą liczbą motocyklistów na drogach, apeluje do kierowców, aby zwracali większą uwagę na użytkowników jednośladów.

Szybko ktoś zacżął sezon i szybko go zakończył niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie to stereotypowe myślenie, że wszyscy na motocyklach to nienormalni (bo faktycznie jakby ktoś wsiadł na motor i próbował jechać to byłby bezsprzecznie nienormalny), że kierowcy BMW to zazwyczaj dresy, że kierowcy VW to miłośnicy wiejskiego tuningu itd. Akurat w jednym z przypadków, czyli posiadaczy VW, paradoksalnie wbrew opiniom pojęcie o tuningu (wizualnym oczywiście) mają chyba największe ze wszystkich miłośników różnych marek. Oczywiście jeśli są zrzeszeni w klubach i forach, a nie typowe buraki z neonami, stroboskopami i marzący o lambo doors :D Znajdźcie mi na choćby jednym z for dotyczących VW pochlebne opinie o lusterkach gej-lookach, sorry.... m-lookach, światłach do jazdy dziennej, brewkach czy "sportowych" tłumikach. Akurat bardzo dobrze poznałem to środowisko i jeśli ktoś siedzi tam już jakiś czas, to pojęcie o stylach tuningowych ma. Wchodząc na dwa inne fora innych marek (gdy poszukiwałem kolejnego auta) - przerażenie.... chłopaki sobie brewki montują, doradzają sobie sportowe tłumiki do 1,1 i kłócą się w temacie, które pokrowce na kierownicę są lepsze :unsure: Normalnie masakra jakaś....

I ponownie w temacie zawitał nam znaffca motoryzacji. Masz jakieś pojęcie o tuningu? Bo już mi szkoda klawiatury na twoją "wiedzę". Doedukuj się koleżko na temat stylów tuningowych - u wujka google na pewno znajdziesz odpowiedni link, a dopiero wypowiadaj się na temat jakichś aut. Akurat ta Bora to bardzo fajnie zmodzone auto, które na corocznym Worthersee przykuwałoby pozytywną uwagę. Ale co ja się będę kłócił z takim znawcą :rofl:

Ktoś ci chyba krzywdę w dzieciństwie zrobił, kto jeździł VW i motocyklem, co by tłumaczyło twoje wypowiedzi, ewentualnie powiększanie własnego malutkiego penisa poprzez dowartościowanie się wypowiedziami na temat vw i motocykli ale w to już wnikać nie chcę :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w jednym z przypadków, czyli posiadaczy VW, paradoksalnie wbrew opiniom pojęcie o tuningu (wizualnym oczywiście) mają chyba największe ze wszystkich miłośników różnych marek. Oczywiście jeśli są zrzeszeni w klubach i forach, a nie typowe buraki z neonami, stroboskopami i marzący o lambo doors :biggrin: Znajdźcie mi na choćby jednym z for dotyczących VW pochlebne opinie o lusterkach gej-lookach, sorry.... m-lookach, światłach do jazdy dziennej, brewkach czy "sportowych" tłumikach.

Jedni lubią śledzie, drudzy jak im z dupy jedzie. Na dużej ilości for poświęconych poszczególnym markom czy modelom są praktycznie same nieskundlone auta. Nie myśl, że fora VW to mekka tuningu. Tu dla przykładu niby ładny korek, ale pod maską gnojówka z golfa 2 :banana:

http://www.gumtree.p...-1989-421090561

I co, poprzez pryzmat jednej osoby mam wyrobić sobie zdanie o wszytskich użytkownikach VW?

I ponownie w temacie zawitał nam znaffca motoryzacji. Masz jakieś pojęcie o tuningu? Bo już mi szkoda klawiatury na twoją "wiedzę".

Jakąś tam podstawową z zakresu stylingu oraz mechaniki może posiadam, i dam sobie rękę uciąć, że program+stożek+wydech nie dadzą w wolnossącym, nie za dużym silniku przyrostu +30 HP ;)

Edytowane przez medmaxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co, poprzez pryzmat jednej osoby mam wyrobić sobie zdanie o wszytskich użytkownikach VW?

No przez pryzmat pojedynczych przypadków pan LukaszWro ocenia całe grupy czy to motocyklistów, czy posiadaczy VW. Fora VW to nie mekka tuningu, ale właśnie na tych forach najłatwiej można zauważyć, czy ktoś kuma styling, czy nie. Na forach niektórych marek/modeli tego nie widać, co pisałem powyżej.

Jakąś tam podstawową z zakresu stylingu oraz mechaniki może posiadam, i dam sobie rękę uciąć, że program+stożek+wydech nie dadzą w wolnossącym, nie za dużym silniku przyrostu +30 HP ;)

Czemu Ty mi odpisujesz na posty zwrócone do naszego forumowego guru samochodowego? :D Co do przyrostów mocy poprzez program to temat rzeka :) W małych nie poszalejesz ale zobacz co możesz zrobić np. z ARL-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ty mi odpisujesz na posty zwrócone do naszego forumowego guru samochodowego? :biggrin: Co do przyrostów mocy poprzez program to temat rzeka :) W małych nie poszalejesz ale zobacz co możesz zrobić np. z ARL-a :)

Bo może właśnie chodziło mu o przyrost mocy ;) ARL to 150 HP turboklekot ? ja mówię o przyroście 30HP w WOLNOSSĄCYM, niedużym silniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w jednym z przypadków, czyli posiadaczy VW, paradoksalnie wbrew opiniom pojęcie o tuningu (wizualnym oczywiście) mają chyba największe ze wszystkich miłośników różnych marek.

Wiadomo .

http://lawka.pl/filmy/1398/Montaz_subwoofera_w_Volkswagen_Golf_MK3_Kabrio

Z tobą , ziomuś , to ja nawet nie podejmuję dyskusji .

Odniosę się tylko do " pojedynczych przypadków " , bo mam kolejne rewelacje i takie skur**syństwo tylko w wieśwagenach , zawsze wieśwagen .

http://img202.images...44/dsc0645z.jpg

Nie wiem jakim idiotą trzeba być , żeby stanąć w taki sposób mając za sobą 2 metry miejsca i mogąc zaparkować normalnie . Do tego skur*iel siedział w samochodzie dłuższą chwilę i patrzył jak ludzie się przeciskają . Odjechał dopiero jak facet z wózkiem mu powymachiwał ręką .

http://img801.images...7/dsc0647nc.jpg

http://img585.images...0/dsc0649kb.jpg

To jest oczywiście drobiazg , bo to co ostatnio zobaczyłem , to już przechodzi wszelkie moje pojęcie .

http://img707.images...1/dsc0670dl.jpg

Zupełnie pusty plac , wolnych kilkaset metrów kwadratowych , gość zaparkował swojego gofra w sposób zupełnie dla mnie niezrozumiały , nie widzę najmniejszego sensu , ani to przy krawędzi parkingu , ani przy żadnym wejściu do budynku , w dodatku bokiem . Ale co najważniejsze POD MOJĄ RAMPĄ Z NAKLEJKĄ NIE ZASTAWIAĆ , ku*wa ! ! ! Naprawdę nie wiem jakim trzeba być idiotą i ignorantem . Oczywiście z takiego powodu , że nie mogłem podjechać pod rampę , to rzeczy z auta musiałem wziąć w rękach na kilka razy , dobrze że nie miałem palety czy skrzyni do wyciągnięcia . Co by się zastanowił nad swoim parkowaniem , samochód zostawiłem gościowi 5 cm przed zderzakiem , w tak samo logiczny sposób jak on .

http://img850.images...4/dsc0671py.jpg

Szczyt wszystkiego . Dzisiaj z kolei rajdowiec w swoim golfie dwójce władował się na krzyżówkę na czerwonym i wymusił na mnie oraz samochodzie mnie poprzedzającym gwałtowne hamowanie . Gdybym nie jechał drugi , tylko pierwszy , to nie wiem czy miałby co zbierać ze swojego gofra , zwłaszcza że po to sobie ostatnio kupiłem kamerkę , żeby nagrywać te śmieszne wieśwageny i ja ewidentnie wjeżdżałem na krzyżówkę na zielonym , więc on od przynajmniej 3 sekund musiał mieć czerwone + poprzedzające 5 sekund żółtego . Ale mówcie sobie , że to są pojedyncze przypadki i kierowcy wieśwagenów są najlepsi na świecie , a ja się nie znam .

Jeżeli chodzi o stożkowy filtr powietrza , to mniej ważny jest rodzaj silnik , bardziej istotne jest czy jest to nowsza konstrukcja z komputerem i kompletem czujników , w takim silniku " stożek " powoduje tylko błędy w komputerze z powodu przepływu innej ilości powietrza niż powinna być . Aczkolwiek i tak wszyscy je zakładają to swoich be pięć w tedeiku , bo przecież oni się znają , a ja nie .

Edytowane przez LukaszWro
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA ten gosciu z pierwszego filmiku wygral czapke sliwek w kategori burak roku haha,nie wiem skad wynajdujesz takie filmiki ale widze ze to twoja misja.Co do vwieswagenow to po czesci sie zgodze z toba,osobiscie nie spotkalem sie na drodze z jakims ladnym niezwiesniaczonym tjuningiem,ale ale viesagena goni i to dosc mocno w palmie pierwszenstwa honda czyli glosno ryczy nic nie jedzie,ostatnimi czasy na przelomie 2 lat pojawila sie nowa wies moda na honde z tjuningowanym wydechem i spojlerami z tesco teraz to jest na czasie,popularne zwlaszcza u lebkow swierzo po kursie na prawko,wiadomo kosztuje to tyle co komplet srednich felg to i lebasy znalezli sobie furmanke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co , to tam niżej jest druga część filmu z subwooferem :)

Macie jeszcze Bmw :D

http://www.wiocha.pl/881122,W-GARAGE-u-wujka-Zdzicha-za-szopka

Chociaż mój ojciec też tak robił , jak sporo ładnych lat temu byliśmy na działce na wakacjach i strzelił mu pasek , a akurat były kopane fundamenty pod ganek przed domem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁukaszWro --> widzę u Ciebie pewną manię prześladowczą :P bo jak rozumiem robisz zdjęcia tylko VW na "mieście"? :P Myślę, że powinna Ciebie zatrudnić na 1/8 Straż Miejska, przynajmniej jedną markę na ulicach mieliby z głowy. Żarty, rozumiem - każdy ma jakieś hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardzie bawia mnie takie typki co jada spokojnie jak zobacza ludzi albo jakies laski to gaz gaz na max

Kompletnie nie rozumiem takiego zachowania, ja widząc fajną dziewczynę zwalniałem żeby jak najdłużej oko nacieszyć :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle też...z tłumika strzelę jak przechodzi za mną co by pęd "powietrza" podniósł jej sukienkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palp - no pisałem, że ktoś go skrzywdził w dzieciństwie albo sobie małego przedłuża :D Takich zdjęć jak on to ja sobię mogę nacykać setki każdego dnia od Daewoo, poprzez Mercedesy, aż po Jaguary i w każdej marce znajdzie się grupa kretynów, która nie potrafi zachować się na drodze i grupa pseudotunerów psująca wizerunek auta. Idąc jego tokiem myślenia to wszyscy faceci w dżinsach to złodzieje, bo gdzie nie pokażą zdjęcia złodzieja, to ma dżinsy :rofl:

Z tobą ' date=' ziomuś , to ja nawet nie podejmuję dyskusji .[/quote']

Masz rację, bo lubię dyskutować z ludźmi którzy mają jakiekolwiek pojęcie o czymś o czym się wypowiadają.

Jeżeli chodzi o stożkowy filtr powietrza ' date=' to mniej ważny jest rodzaj silnik , bardziej istotne jest czy jest to nowsza konstrukcja z komputerem i kompletem czujników , [b']w takim silniku " stożek " powoduje tylko błędy w komputerze z powodu przepływu innej ilości powietrza niż powinna być[/b]

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ot cała wiedza naszego guru :rofl: Muszę powiedzieć chłopakom na warsztacie, by przestali pakować te stożki i customowe doloty, bo powoduje to tylko błędy. Może z tego na SSS nie było czołówki przez dwa ostatnie lata :rofl:

A wracając do rozmów z ludźmi mającymi jakiekolwiek pojęcie :)

medmaxx - tak to ten silnik. Tutaj silnik strojony u kolegi na zakładzie:

A tutaj jego auto w moim ulubionym wydaniu, czyli jak to pisze nasz guru stary Wieśwagen golf dwójka z R32 pod maską:

Fajnie to chodziło, teraz siedzi pod maską 2,0 TFSI i jakoś mniejsze wrażenie robi :)

EDIT:

Jeszcze dorzucę filmik z zewnątrz tego Mk2 mojego kolegi co by nasz sensei i guru motoryzacyjny utwierdził się w przekonaniu jakie te wieśwageny złe... zuooooo :rofl:

Edytowane przez zmstr
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak podjęcie dyskusji z Łukim :) Łuki może z Wrocławia, nie wiem sugeruję się po nicku(może to bliski kontakt z zachodnią granicą sprał Ci mózg); zawsze, ale to ZAWSZE ma rację, nie ważne czy chodzi o motoryzację, czy o dysk w PS4.

Ja rozumiem, że to jest forum i każdy ma subiektywne opinie, ale Łuki... ty już czasem przesadzasz, są pewne granice. Podyskutuj z ludźmi, ale nie narzucaj im na siłę swoich poglądów :)

Żeby nie robić offtopu w offtopie :starwars: to napiszę, że Honda znów powróciła do koncepcji, żeby wrzucić kombi do modelu Civic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze ktory nie ma doswiadczenia ani praktyki i pisze brednie o stozkach , polecam dalsza lekture w googlach , do ktorej juz szybko zajrzac i dorzucil wzmianke o kolektorze . I niech przestanie wrzucac filmy z 20-letnimi szrotami , ktore widocznie wywoluja u niego erekcje . Tylko pogratulowac zachwycania sie zlomem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo btw. jest szansa tak ustawić forum aby klikając w link otwierał się on w nowej karcie a nie nadpisywał tą z forum? To tak dla czystej wygody.

ŁukaszWro --> zastanów się proszę nad tonem swoich wypowiedzi, Zawsze zamiast rozmawiać, przekonywać się argumentami, albo stosujesz osobiste wycieczki albo atakujesz kogoś personalnie. Wyluzuj troszkę, jesteśmy tutaj po to aby sobie spokojnie rozmawiać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie te r32 się napędza, nie słyszałem o tym projekcie ani nie miałem przyjemności go oglądać na żadnych zawodach 1/4 mili. Wiesz może, dlaczego deska z golfa 4 tam siedzi ? Wagowo ta z mk2 jest chyba lżejsza ? ARL na 300 koni to już też raczej grube mody ;) No i dlaczego został wrzucony tam 2.0 TFSI ? przecież w VRze dużo większy potencjał jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wypowiedzi naszego guru stwierdzam, że szkoda na niego słów, bo to jakiś pryszczaty nastolatek, którego cała wiedza o motoryzacji to internet i auto taty. Czas zacząć ignorować wypowiedzi kogoś o wiedzy przedszkolaka, to może przestanie się tu udzielać :)

medmaxx - musiałbyś poszperać w archiwum SSS. O deskę to się w zasadzie nie pytałem, choć wiedziałem, że jest inna włożona :P Wagowo jest dużo lżejsza bo nie dość, że golas (choć niby przygotowany do klasy street) to jeszcze niektóre elementy jak maska np. są z lekkich materiałów.

Czemu TFSI? Chyba chciał być pierwszy w kraju z takim projektem. Na początku tak to wyglądało:

http://bartpol-hamownia.pl/userfiles/r20.jpg

Czy wycisnął z tego silnika coś więcej, nie wiem, bo kontakt nam się urwał jakiś czas temu i nie mam nawet czasu podlecieć. Ogólnie polecam kolegę jeśli ktoś chciałby skorzystać z hamowni lub strojenia - http://www.bartpol-hamownia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×