Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

@podymasz: to dziala dopoki nie zaczynaja rzucac granatami ;)

Pozdr

Koniczowka

Zaczęli właśnie... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indie odlaczyly się od projektu xcom a niech to piorun jasny trafi :) kurcze mam już firestorma ale trzeba inwestować w lepsze uzbrojenie mysliwców bo ciężko coś ustrzelić. 1 firestorm a skąd tu kasę naruchac na kolejne hehe, mam propozycje za 7 lekkich plazm dają mi aż 1800 kasy opłaca się choć mam ich tylko 2 sztuki na składzie, odkul by się człowiek finansowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli właśnie... :angry:

Hehe ja kiedyś kiedy jeszcze nie wiedziałem, że przeciwnik będzie miał granaty zebrałem swoich w grupe i nie zwróciłem uwagi, że stoją koło dystrybutora z paliwem na stacji... człowieku jak walnęło to nie było co zbierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest czasem dziwna jeśli chodzi o spostrzeganie wroga, mój snajper na dachu nie widzi wroga który jest na dachu budynku za ulicą :/ mogliby to poprawić i pare innych rzeczy też jak np czasem dziwne obliczanie procentu celnosci gdy wróg jest dosłownie 3 metry od nas, pozatym tak mi kijowo losuje awans zoltodziobow na szeregowcow ze mam chyba z sześciu snajperów :/ a używam w misji jednego chyba ze jestem zmuszony przez hospitalizację innych to wtedy mam 2. Generalnie gram 2 żołnierzy wsparcia maja po 2 miejsca w ekwipunku, 2 szturmowców plus strzelby, snajper i grenadier i nie ma bata na moich marines wszyscy w stopniu pułkownika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestrzelilem UFO zlikwidowalem wszystkich, wracam do bazy i podczas lotu dostałem misje uprowadzenia, ale najpierw musiałem doczekać przylotu skyrangera do bazy i dopiero wtedy wybrałem się na misje uprowadzenia, ja patrzę a tu tylko 2 marines zdrowych o fuck :) grenadier i żołnierz wsparcia no i dałem radę tą dwójką ukończyć misje. W ogóle w achikach jest aby misje przejść solo czyli jednym żołnierzem, powiem ze da się bo np. pózniej miałem misje rozbrsjania bomby a przeciwnikami byli sami chudzielce i taka misje w pancerzu latającym lub tyran spokojnie możnaby było przejść. Aha w grze nazewnictwo pozostało orginalnego z UFO z 1993 skyranger firestorm, elerium, muton i cała reszta choć chudzielca nie było i dodali tez swoje jednostki i fajnie. Wczoraj miałem okazje złapać elitarnego mutona ale chyba się nie da ponieważ miałem 70% szans i za każdym razem kończyło się niepowodzeniem, po kazdej nie udanej próbie load i znowu lipa i tak ponad 10x niemożliwe ze z tak duża szansą po tylu próbach wchodziło te 30% szans, wydaje mi się ze żywcem nie da się gnoja złapać. Aha w tym statku ktory zestrzelilem zlapalem żywcem psionika, nie pamietam nazwy taki wysoki w plaszczu i dzięki przesłuchaniu mam wszystkie wynalazki i technologie prawie darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby ktoś nie grał jeszcze to trochę spojlerujesz, chociażby tym jakie jednostki się pojawią, nie ma zaskoczenia potem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tego ich bojowego dysku wraz z dronami. Do tej pory jak były misje, to koncentrowałem się na rozwalneiu tego dziadostwa w pierwszej kolejności - żeby potem był spokój. Wczoraj gram sobie w najlepsze w miejsę terroru we Francji, a tu co? SĄ TRZY!!! :pinch:

Przyłapałem się że choruję na syndrom "jeszcze jedna misja". Tak mówię żonie i przechodzę jeszcze pięć... :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te dyski potrafią dać w kość. Zwłaszcza, że najpierw trzeba raczej zlikwidować drony, które im towarzyszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski jak dyski ale gorsze są takie wielkie mechy, maja niesamowita sile rażenia i mnóstwo HP

Nie no pisanie o jednostkach to nie spojer zreszta wymieniamy się doświadczeniami itp a o fabule nikt nie wspomina bo wtedy jest spojler, zreszta każdy tu pisze o walkach jakie prowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko:) No te mechy to już jest masakra zwłaszcza jak jest więcej niź jeden i są na dalekim dystansie, że trzeba jeszcze podejść zanim się zacznie strzelać do nich to już wogóle potrafią zdziesiątkować drużynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po ile hp maja wasi marines u mnie maja ponad 20 kreseczek dwie jednostki noszace tytan i tarcze chrysalida taka niebieską

Z tych wszystkich jednostek to jakoś najmniej podchodzi mi snajper, dziwne ma % trafień choć mam go zawsze w zespole to wolałbym kolejengo szturmowca bo posiadam ich tylko 2, coś nie mogę wylosować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia to chyba nie Azja tylko Oceania tak mi się wydaje bo nie chce mi się sprawdzać bo w grze występuje jako Azja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia to chyba nie Azja tylko Oceania tak mi się wydaje bo nie chce mi się sprawdzać bo w grze występuje jako Azja

:swoon2: Nie, to taki kraj w Europie, graniczący m.in. z Niemcami, Czechami czy Szwajcarią, wiesz..... :crazy: Pewnie niedługo kolejne pokolenia nie będą wiedzieć na jakim kontynencie nawet i Polska się znajduje palm.gif EOT

Edytowane przez zmstr
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli błąd jest w grze bo podciagneli australie pod kontynent Azji a przecież Australia jest sama w sobie kontynentem i częścią oceanii

Zmstr a ty tutaj nie kozacz bo Australia to nie kraj tylko kontynent wiec najpierw poczytaj zanim zaczniesz się mądrzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia to nie kraj tylko kontynent wiec najpierw poczytaj zanim zaczniesz się mądrzyć

palm.gif nie wiem czy śmiać się czy płakać :pardon: Może ktoś go uświadomić? :rofl: bo nie chce mi się wątku zaśmiecać o tak genialnej grze, jaką jest XCOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmstr a ty tutaj nie kozacz bo Australia to nie kraj tylko kontynent wiec najpierw poczytaj zanim zaczniesz się mądrzyć

Poważnie ale zaczynam się bać. Sam wybrałem drogę edukacji przez którą geografię miałem ostatni raz w podstawówce. Ale ludzie, są jakieś granice.

Pytanie w temacie: czy warto kupować DLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze jest błąd i tyle ale dobrze ze podciagneli pod Azję po nie zaburzylo to ekranu swiata choć blednego ale to nic

Lipa z tym dlc bo wyszły dwa a można ściągnąć na dniu polskim tylko jeden, mówię o grze w polskiej wersji językowej. Poczekam aż bedą oba dostępne ale np ten slingshot to po zakupie go trzeba grać od nowa, z sejwa dodatek się nie uruchomi wprowadza nowa postać i 3 misje, moim zdaniem bardzo skromny dodatek

Ubolewam ze w multi nie ma trybu hot seat :(

tak genialnej grze, jaką jest XCOM

Po pierwsze gra nie jest genialna, owszem bardzo wciąga ale jest dosyć uproszczona w stosunku do pierwowzoru, warstwa ekonomiczna potraktowana jest bardzo po macoszemu, badania,produkcja i ekwipowanie samolotow oraz zolnierzy i tyle.... słabo! Nawet nie da sie sprzedać broni z ktorej nie bedziemy korzystać. Ktoś w recenzji napisał ze na początku ilość opcji może przytloczyc nóż kuwa naprawdę myślałem ze będzie tego sporo a tu zonk, a jeśli chodzi o walkę taktyczna no to wpadki są niezłe z tym oflankowaniem nawet, kolesia zaszedlem w budynku od tyłu i nadal liczył mu się bonus od osłony mimo ze byłem o jakieś 3 pola od niego, brak możliwości strzelania gdzie się chce i w co chce to już totalna wpadka!!! Rozwalanie plazmą ścian to była podstawa a tutaj tylko z przypadku można coś rozdupczyć podczas walki z wrogiem. Żenujący jest obraz na ktorym widzimy ufokow a nie mozemy w nich strzelic bo nasz koles ich nie widzi mimo ze stoi na wprost bez zadnych przeszkod na drodze tak jak w opisywanej przezemnie sytuacji ze snajperem na dachu,generalnie jestem grą pozytywnie zaskoczony (ze w ogóle po 19 latach ktoś reanimowal ten tytuł) mimo niedorobek dalej wciąga jak orginal i to jest jej wielka zaletą. Jeśli bedą wychodzić patche i dodatki to powinno być coraz lepiej choć i tak sadze ze z graniem w ta grę przerzuce się na PC ze względu na powstawanie modów robionych przez zapalencow aby gra była własnie GENIALNA bo narazie jest "tylko" bardzo dobra.

//EDIT by Kryman

Cztery posty, post po postem. Warn!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy misja z atakiem na bazę obcych (gdzieś na Grenlandii - do tej misji trzeba było zbudować sobie Klucz Uniwersalny) jest jakoś kluczowa? Bo odkładam ją od dość dawna (najpierw nie miałem techników, potem miałem rannych kluczowych żołnierzy, potem wyskoczyło mi gdzieś porwanie, a jak odpaliłem to dostałem potężnie w tyłek - straciłem pół oddziału i wczytałem zapis sprzed misji) i nie wiem czy muszę się za nią zabierać. Czy zrobienie tej misji odblokuje mi coś ważnego fabularnie?

Drugie pytanie - kiedy będę mógł zbudować robota?

A gra wymiata - gram od wczoraj i wsiąkłem absolutnie.Uwielbiam jak wyskakuje na mnie przeciwnik z cienia i nadziewa się na "wartę" połowy oddziału. 100 złotych i tona zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy misja z atakiem na bazę obcych (gdzieś na Grenlandii - do tej misji trzeba było zbudować sobie Klucz Uniwersalny) jest jakoś kluczowa?

Are you serious?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Are you serious?

Jest ważna fabularnie, tyle się domyśliłem, ale czy trzeba ją robić jak najszybciej czy też mogę ją odkładać.

Ostatnio przeszedłem jakiś kluczowy punkt i zamiast walczyć ze zwykłymi spotykam same Mutony i latające dyski. Upierdliwe te cholerstwa, trzeba to przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołnierze wsparcia w stopniu majora mają tzw drugą kieszeń czyli możliwość umieszczania 2 przedmiotów ja zwykle daje tam apteczke i granat obcych no i tutaj jest coś nie tak z grą bo rzadko kiedy na polu bitwy mam dostęp do tego granatu! Coś jest zwalone i nie widać tego granatu a jedynie apteczke!!! Czy u was tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba mam, trzeba wkładać w kolejności najpierw granat potem apteczka i jak narazie mam wszystko widoczne i dostępne podczas bitwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzana: nie spotkalem sie z tym problemem. Dla mnie zawsze najbardziej oczywistym zestawem dla Supporta jest apteczka + ogluszacz - i nigdy nie mialem problemu z "dostepnoscia" tych przedmiotow w grze.

Pozdr

Koniczowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×