Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie widzę ostro budujecie więc się WAS zapytam :P Bo ja zaczynam poznawać ten tryb i MAM olbrzymie problemy z budową ogrodzeń :P

 

Domyślnie łączą się ze sobą np. metalowe ściany po linii prostej (ale o ZGROZO!!) często "wiszą" na ch.. wie czym a pod ogrodzeniem mamy szpara (co mnie BARDZO IRYTUJE) a pod kątem mogę stawiać ścianę ALE tylko obok poprzedniej (ale nie łączy się z nią bezpośrednio)...

 

Jakieś rady dla początkującego budowlańca?? (chciałem otoczyć Sanktuarium dookoła ale nie wiem czy warto :P w sensie nie dookoła  może tylko od strony rzeki)

Co do przerw między ziemią a ścianą to ja rozwiązałem to w bardzo prosty sposób, wybrałem inne ściany :D Chodzi o to, że ściany mają różne wysokości, mniejsze pasują też do większych i dlatego pojawiają się szpary. A co do budowania na ziemi to nie mam pojęcia, ja na razie buduję wszystko na fundamentach starych domów. Ja natomiast problem z lewitującymi obiektami uświadczyłem przy sadzeniu roślin, te krzaki zbóż (nie pamiętam nazwy) unoszą się u mnie w powietrzu. Plus jest taki, że na pierwszy rzut oka nie widać. Co do budowania pod kątem to chodzi Ci o budowanie narożników? Ja to robię tak, że stawiam ścianę, do niej dach i gdy chcę postawić ścianę pod kątem prostym to idealnie "ustawia się" do ściany i dachu. Prawdę mówiąc to sam też dopiero poznaję tajniki budowania :D

Swoją drogą lubi ktoś grać i gadać podczas gry? :D Jeśli komuś brakuje towarzystwa przy przemierzaniu pustkowi to dajcie znać, można pogadać podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w trybie budowy powinni dodać możliwość wyłączenia "auto przyciągania się elementów" nic mnie tak nie wkur... jak ta funkcja  :laugh: może też jakaś kamera z góry, coś na zasadzie simsów?  ;)

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy śmieci wszystkie rozkładacie na czynniki? Czy jest np tak że pozbieramy jakieś części złożymy daną rzecz do kupy i wtedy podbija się jego wartość. Jest tak czy po prostu wszystkie śmieci na przemiał robić i brać rozebrane potrzebne części?

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprawdzić gdzie aktualnie są nasi towarzysze? Wysłałem paladyna do sanktuarium i przepadł...

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserowalem, to smieci nie trzeba rozkladac - w czasie budowania gra bierze pod uwage poszczegolne surowce ze smieci i w razie potrzeby je rozwala sama bez pytania. Wystarczy wszystko dodac do przechowywania w stole, a i tak samo bedzie pobieralo. 

 

Jeszcze nie wiem jak zrobic aby zawartosc stolow przechodzila na inne osady ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ktoś pisał to jeśli gra sama rozbiera przedmiot to wtedy bierze z niej tylko potrzebną część, a pozostałe znikają, chociaż sam nie sprawdzałem tego dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trofka za poziom trudności? Pytam się, bo nie chce zaglądać w trofea, żeby nie psuć sobie zabawy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ktoś pisał to jeśli gra sama rozbiera przedmiot to wtedy bierze z niej tylko potrzebną część, a pozostałe znikają, chociaż sam nie sprawdzałem tego dokładnie.

Dokładnie dlatego trzeba samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trofka za poziom trudności? Pytam się, bo nie chce zaglądać w trofea, żeby nie psuć sobie zabawy. :biggrin:

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy wiecie gdzie najlepiej szukać amunicji? Mam spore braki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy wiecie gdzie najlepiej szukać amunicji? Mam spore braki :/

Amunicji najlepiej szukać na posterunkach bandytów, pośród ciał zabitych wrogów oraz w sklepach. Jak to możliwe, że brakuje Ci amunicji wszystkich typów, coś z nią zrobił? Ja w ogóle nie używam VATS, pruję do wszystkiego bez zastanowienia i zanim wystrzelam jeden rodzaj amunicji, wszystkich innych podstawowych rodzajów mam znów po 300+ bez specjalnego szukania, a najbardziej pospolitej amunicji .38 mam 2000+ sztuk. Amunicja energetyczna to co innego - to dziadostwo znacznie ciężej znaleźć, ale to może być kwestia szukania w złych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problemy z ani. Kupuje i ciągle chodzę jak biedak i mój budżet nigdy nie przekracza 500 kapeli:p więc problem z walutą też jest. Ja najchętniej przytulil bym masę ogniw i 10 mm:) to ja mam pytanie skąd najlepiej brać kapsle?:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie kilku rodzajow broni czy tylko jednego typu ? Moze to jest problem bo tak jak kolega wyzej pisal ciezko jest sobie wyobrazic ze brakuje wam kazdej amunicji.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje .308, ale za to mam sporo innej, głównie .38 - to idzie w setki. Inna rzecz, że ja na razie głównie łażę, odkrywam mapę i bawię się w budowanie osady, a questów za bardzo nie ruszam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.38 i 10mm jest przecież pełno. Z pozostałymi może być problem, ale te dwie podstawowe to wypadają z każdego łosia z bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakiś sposób na pewnego buga czy trzeba mi czekać do łatki?

Chodzi o to, cisnę sobie spokojnie główny wątek po stronie Bractwa Stali, dochodzę do misji gdzie

trzeba zbudować ten teleporter do Instytutu. Buduje go, podłączam, prefekt Ingram mówi ze mam iść pogadać z starszym Maxsonem. Problem polega na tym że ten Bitchson zbugował mi się w budynku do którego nie można wejść, zaraz obok obszaru gdzie się buduje teleporter. Nie można wejść, nie można pogadać, nie można pocisnąć dalej wątku głównego.

Chyba muszę czekać na łatkę :/ a że wszystko co poboczne już porobiłem, to nudzi mi się :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie detektyw raz zbugowal to musiałem strzelić w niego z karabinu i ukazała sie dalsza ścieżka do rozmowy a proponbractwa dobrze ze mówisz to nie ruszam narazie mam masę innych rzeczy do zrobienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzi skubany, ani pogadać, ani to zabić, ech. Drzwi oczywiście nieaktywne, terminalu do otwarcia brak. Gdbym grał na PC to wpisałbym komendę i sobie przeleciał przez ścianę, a tak to lipa.

LM22xAn.jpg?1

Moja masa innych rzeczy do zrobienia się wyczerpuje (40lvl & 40h na liczniku :biggrin:), także chyba wracam do Wieśka i czekam na patcha do Fallouta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazbieram śmieci, mam po kilkaset stali i drewna i za każdym razem jak zaczne budować to i tak mi brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24h nabite, 30lvl i zbliżam się do końca wątku głównego (+trochę pobocznych zrobione). Generalnie mam mieszane uczucia do tej gry, są kapitalne momenty, ale i masa rzeczy/zmian, które mnie irytują; A więc plusy:

+wciągająca eksploracja

+klimat

+poprawiona względem poprzednich odsłon mechanika strzelania

+zróżnicowany bestiariusz (jak i w poprzednich częściach, ale podoba mi się zachowanie przeciwników w tej części, choć zdarzają im się wpadki)

+masa ciekawych miejscówek do zwiedzania

+power armor daje radę

+granaty i miny też!

 

No i teraz mniej przyjemna część:

-zmiany w systemie special, nijakie perki, poszczególne ścieżki rozwoju nie różnią się tak i nie dają tylu unikalnych opcji co w poprzednich częściach

-tragiczne questy... w grach bethesdy nigdy mi to nie przeszkadzało, jakoś przyjemniej mi się je robiło, tutaj mam wrażenie, że wszystko sprowadza się do identycznego schematu; Do tego te powtarzające się questy, co się strasznie rzuca w oczy

-jeszcze gorsze dialogi. Wszystko sprowadza się do schematu 1) Tak 2) Nie 3) Tak? 4) Sarkazm

-brak systemu karmy

-irytujący, mało autentyczny główny bohater, nie potrafię się z gościem utożsamić

-choć eksploracja przyjemna, to świat nie jest tak ,,duszny'' jak w poprzednich odsłonach, nie czuje się tego, że ludzkość jest udupiona

-brak trybu HC, hojność gry w obdarowywaniu nas gratami i zasobami (początek na hardzie był w sam raz, teraz gram na very hard i mam wszystkiego mnóstwo)

-zmiany w systemie VATS, i jego niewielka użyteczność, trochę się z tego CoD zrobił

-frakcje nie dają rady. Są nijakie, a ich motywy i konflikty niespecjalnie mnie interesowały. BoS są pyszni i irytujący, Minutemen banda chłopów z widłami, Railroad nawet nie wiem, o co im chodzi dokładnie.

-minecraftowe dodatki i modowanie broni nie pasuje mi do tej gry i zaburza immersję. Ale widzę, że wielu osobom się ten dodatek spodobał, także ten minus mocno subiektywny.

-no i na koniec rzucę truizmem: bugi i spadki fps-ów

 

No sporo tego wyszło. Jednak jak to gra od bethesdy, wkurza w wielu aspektach, ale jednocześnie bardzo wciąga i trudno się powstrzymać od zapuszczenia się do jeszcze jednej lokacji. Dla mnie gra na siódemkę z plusem, fani już i tak kupili, reszta może spokojnie poczekać na sporą obniżkę (albo obniżkę obniżki edycji goty, za dwa lata).

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie znalazłem broń z obrażeniami ponad 90 i do tego jest to półautomat na amunicje 45, której mam ponad 2000, bo nigdy nie jej wcześniej nie używałem. Ja nie miałem problemu z ammo. Jak ktoś wyżej pisał używam 4 broni. Mam snajperkę na 50mm i 308 + do tego gana na ogniwa i karabin na 5.54mm. Teraz doszła broń na 45mm  ;)

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem jakiś pancerz lepszy niż podstawowy i mam tylko taką skórzaną szarfę :) można pod to coś założyć czy mam latać w majtkach? :)

 

Kilka godzin już pograłem i muszę przyznać że świat jest mega klimatyczny, jak idziemy to aż trudno się zdecydować co i gdzie zwiedzać.

Teraz miałem burze która wyglądała super w kolorach żółto-zielonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×