Skocz do zawartości
pepe993322

Jaki telefon wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam note 4. Ostatni godny polecenia tele. A co do Z3c to mam na sprzedaż za 950 używany.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlusOne w wersji 64GB wrocil na stronke, specyfikacja mimo tego ze to nie jest nowy model calkiem ok, a i cena 1219 + przesylka jest  calkiem ok. 

Nie wiem czemu te nowsze modele mi sie mniej podobaja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszechstronnie się używa tele to lepiej android. Jak używasz tylko do SMS i dzwonienie to iPhone może być. Ale i tak iPhone to raczej lipa.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszechstronnie się używa tele to lepiej android. Jak używasz tylko do SMS i dzwonienie to iPhone może być. Ale i tak iPhone to raczej lipa.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Tutaj sie z Toba nie zgodze, uzywalem androida przez 4 lata i zmeczyl mnie ten system. Bawilem sie w rootowanie, wlasne konfiguracje menu, instalatory, aplikacje ulatwiajce zycie itp itd, jednak caly czas czegos mi brakowalo, pewnej plynnosci, zywotnosci baterii jak i ogolnej funkcjonalnosci telefonu. Od 7 miesiecy jestem posiadaczem iphone 5s i nie wyobrazam sobie powortu do andka. Piersze to iphone nie traci tak na wartosci jak inne smartphony, nie jest plastikowy, jest zgrabny i ladnie wykonany, system smiga bez zadnego zaciecia. Co potrzebuje to mam z aplikacji, darmowych czy to platnych. Telefon sprawdza sie rewelacyjnie pod wzgledem zabezpieczen i ogolnego uzytkowania. Telefon jak i system ma tez swoje wady ale jak dla mnie jest w tym momencie bezkonkurencyjny. Jak ktos pisze, ze nadaje sie tylko do dzwonienia i smsowania to pisze bzdury i pewnie nie uzytkowal tego telefonu.

Wyryto na telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać jaki tel miałeś. Weź tele z androidem w cenie iPhone i wtedy porównaj. Mój tel od początku używania ani razu nie przyciął. Exynos oszczędza baterie elegancko. Trzyma mi 3 dni najczęściej. Przez noc spada o 1% max. I też nie schodzi. Od niecałych 2 lat trzyma się ponad 2000 zł, ale to nie jest wzkaznik. Pracuje w sklepie i serwisie GSM i wiem jakie ludzie maja problemy. Zobacz reklamy iPhone. W reklamach jako nowości podają nagrywanie w 4k lub slow mo, gdzie u konkurencji to jest standard. Wszystko co napisałem jest "według mnie".

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ,że na telefonach znam się jak na mongolskim balecie a kończy mi się umowa i rozważałem Huawei P9 Lite, czy macie może jakieś opinie na temat tego sprzętu? Telefonu i apek używam sporo, za to gier na komórki nie tykam więc w tej kwestii wydajność itd. jest dla mnie drugorzędna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na p8 lite ludzie rzucili się jak samobójcy z klifu. Nie wiem czemu.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ,że na telefonach znam się jak na mongolskim balecie a kończy mi się umowa i rozważałem Huawei P9 Lite, czy macie może jakieś opinie na temat tego sprzętu? Telefonu i apek używam sporo, za to gier na komórki nie tykam więc w tej kwestii wydajność itd. jest dla mnie drugorzędna. 

 

To troche obok tematu - ale polecam pogadanie z operatorem ile mozesz przyciac na nie braniu telefonu w abo, i co wiecej mozesz dostac. 

A telefonu poszukac na wolnym rynku - z mojego doswiadczenie wychodzi zazwyczaj korzystniej czasami tyle samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystniej bez abo. Oblicz sobie.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli malo gadasz a chcesz  wysokie abo tylko dla telefonu - odpusc, osobno wychodzi taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ,że na telefonach znam się jak na mongolskim balecie a kończy mi się umowa i rozważałem Huawei P9 Lite, czy macie może jakieś opinie na temat tego sprzętu? Telefonu i apek używam sporo, za to gier na komórki nie tykam więc w tej kwestii wydajność itd. jest dla mnie drugorzędna. 

Gierki to najmniejsze zmartwienie, sam system operacyjny najwięcej zjada i im wyższy Android tym większe wymagania, jest to też sztuczne podbijanie wymagań telefonu.

Wystarczy wgrać wycieki ROMów na wyższy numerach androida na starsze telefony, albo słabsze modele i się mulą jak cholera.

Także mimo wszystko warto skupić się na bebechach. 

 

Jeśli chodzi o Huaweia to używa chyba on EMUI, która jest nawet spoko. Nie zjada zasobów i telefon pracuje przyzwoicie.

Mam teraz służbowego Y635, ale to tylko do dzwonienia używam i nic poza tym, na co dzień mam Galaxy S5, które w zupełności wystarcza (a i tak zmienię na S7).

Wracając do Huaweia to nie powinieneś na niego narzekać, ale pamiętaj że to średnia półka smartfonów, nie oczekuj cudów od wyświetlacza i aparatu.

Jak położyłem tego Y635 obok mojego S5 to różnica w wyświetlaczach niebo, a ziemia. Także pomyśl co dla Ciebie jest ważniejsze.

Jakość bebechów czy po prostu cena końcowa urządzenia.

 

Co do abo, to tak jak koledzy mówią, od zawsze najlepsze oferty są bez żadnych urządzeń. W innym wypadku to po prostu raty za sprzęt + około 30% odsetek dla operatora, praktycznie nigdy się to nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze trochę opinii i chyba wezmę ten telefon bo do moich zadań tj. email. tweeter, wiadomości, chrome, raczej zupełnie wystarczy. A z ceną to poszperam jak to wyjdzie najlepiej.  Dzięki za pomoc :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to weź coś z dużym dobrym LCD.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu by nie robić syfu więc spytam tutaj - ma ktoś z was jakiś tablet z Windowsem? Jak macie to napiszcie jak to mniej więcej działa...głównie interesowałyby mnie opinie na temat Lenovo Yoga 2 właśnie z Windowsem 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yoge 2 na quad corze, 4gb ramu etc. Jezeli chodzi o dzialanie chodzilo szybko, nie mam sie  czego przyczepic. Sprzedałem bo w zasadzie pobawilem się i po 2 miechach zdalem sobie sprawe ze kupilem za okolo 2 kafle sprzet o micro ekranie (11 cali czy cos) ktory nie jest mi do niczego potrzebny :). Na kibelek wystarczy ekran 5.5 cala na smarcie, a do reszty wystarczy kazdy zwykly lap. Do grania sie to w zadnym stopniu nie nadawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwko tabletom. Wydaje mi się ze zwykły notebook zjada każdy tablet. Może rozważysz tel na Windowsie z dużym ekranem? To moja opinia, nigdy nie rozumiałem tego żeby kupować tablet za kupę pieniędzy po to żeby internet przeglądać. Bo te tańsze to nawet nie biorę pod uwagę, bo to syf i unikać. Nie hejt uje, wyraziłem swoje zdanie.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows na tablety świetna sprawa, nie wiem teraz jakie tam tablety wychodziły bo sam przeniosłem się już dawno na xperie, ale wybierając jakiś dobrze wykonany model mając na nim windowsa na pewno nie będzie się zawiedzionym. 

Odnośnie postu poprzedniego notebook nie zjada tableta bo nie jest przystosowany do tego samego co ma się robić i jak wygodnie się korzysta z tabletu. Zawsze też można wybrać jakiś tablet z dołączaną klawiaturką :) Zgadzam się jednak, że trzeba wydać więcej, żeby sprzęt był jakościowo dobrze wykonany, inaczej to kupa złomu za jakieś tam mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3, Z3 compact, Z5 czy Z5 compact?

Chodzi głównie o to, aby nie płacić tylko za coś "nowszego". Parametry w Z5 wydają mi się lepsze, ale nie na tyle aby dopłacać te 500 zł. Ktoś coś?

Edytowane przez szycha_dot1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3 świetny telefon świetna cena

Tap z Z3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwko tabletom. Wydaje mi się ze zwykły notebook zjada każdy tablet. Może rozważysz tel na Windowsie z dużym ekranem? To moja opinia, nigdy nie rozumiałem tego żeby kupować tablet za kupę pieniędzy po to żeby internet przeglądać. Bo te tańsze to nawet nie biorę pod uwagę, bo to syf i unikać. Nie hejt uje, wyraziłem swoje zdanie.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

 

Co kto lubi co komu pasuje, ciekaw jestem ilu tabletow uzywales? 

Powiem tak sam wyglaszalem podobne poglady na co mi tablet, co z tym robic... i fakt te tanie to jakas pomylka w znajomitej wiekszosci. 

 

Pamietaj jednak ze nie kazdemu lezy przegladanie netu na 5,5 czy 6calowym telefonie jak i nie kazdemu podoba sie idea az tak duzego wyswietlacza w telefonie. 

 

Przyznam ze dopiero jak sam kupilem tablet (padlo na ipad2 ladnych pare lat temu) to nagle zobaczylem jak to zwieksza wygode, owszem netbooki sa uzyteczne ale jednak tablet oferuje cos innego, uproszczony dodtykowy interfejs dzieki czemu np otwarcie ebooka czy pdfa jest w mojej opinii szybsze (nizli mazianie palcem po touchpadzie, podobnie z przewijaniem), appki szyte na miare, i naprawde fajnie sie to obsluguje.

Wiec jesli chodzi o sprzety uzywam:

Lapciak - gry starsze, PnC, indie, pisanie dokumentow, net jesli akurat siedze przy lapku.

Tablet - gry szyte na miare (np te od TellTale jak  i pare innych), www, YT, porownywarki cen, allego, appki do banku i wymiany walut, mail, wtedy kiedy nie mam przy sobie lapciaka, lub jesli po prostu wole sie polozyc z tabletem w lapie. 

Telefon - rozmowy, sms, mapy, popierdolkowane gry na kibel, mail, cos do mierzenia aktywnosci ruchowej, i pare prostych appek jak porownywarki cen. Przegladanie netu tylko jesli nie mam innej opcji bo 4 czy 5 calowy ekran pasuje mi mniej nizli ten z tabletu 9,7" (ale to moze byc wina mojego starczego wieku :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi co komu pasuje, ciekaw jestem ilu tabletow uzywales?

Powiem tak sam wyglaszalem podobne poglady na co mi tablet, co z tym robic... i fakt te tanie to jakas pomylka w znajomitej wiekszosci.

Pamietaj jednak ze nie kazdemu lezy przegladanie netu na 5,5 czy 6calowym telefonie jak i nie kazdemu podoba sie idea az tak duzego wyswietlacza w telefonie.

Przyznam ze dopiero jak sam kupilem tablet (padlo na ipad2 ladnych pare lat temu) to nagle zobaczylem jak to zwieksza wygode, owszem netbooki sa uzyteczne ale jednak tablet oferuje cos innego, uproszczony dodtykowy interfejs dzieki czemu np otwarcie ebooka czy pdfa jest w mojej opinii szybsze (nizli mazianie palcem po touchpadzie, podobnie z przewijaniem), appki szyte na miare, i naprawde fajnie sie to obsluguje.

Wiec jesli chodzi o sprzety uzywam:

Lapciak - gry starsze, PnC, indie, pisanie dokumentow, net jesli akurat siedze przy lapku.

Tablet - gry szyte na miare (np te od TellTale jak i pare innych), www, YT, porownywarki cen, allego, appki do banku i wymiany walut, mail, wtedy kiedy nie mam przy sobie lapciaka, lub jesli po prostu wole sie polozyc z tabletem w lapie.

Telefon - rozmowy, sms, mapy, popierdolkowane gry na kibel, mail, cos do mierzenia aktywnosci ruchowej, i pare prostych appek jak porownywarki cen. Przegladanie netu tylko jesli nie mam innej opcji bo 4 czy 5 calowy ekran pasuje mi mniej nizli ten z tabletu 9,7" (ale to moze byc wina mojego starczego wieku )

Ja używałem tego co moja luba ma, hybryda 2w1. Jakbym miał do wyboru przeglądać neta leżąc, to wybrał bym tablet, ale czy warto wydawać tyle po to żeby neta na większym ekranie niż smartfon moc oglądać? Dodatkowo wachlowac dwoma urządzeniami? wole zostać przy smartfonie z 5,7" na którym mogę zrobić większość rzeczy.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3, Z3 compact, Z5 czy Z5 compact?

Chodzi głównie o to, aby nie płacić tylko na coś "nowszego". Parametry w Z5 wydają mi się lepsze, ale nie na tyle aby dopłacać te 500 zł. Ktoś coś?

Mam Z5 Compact - dla mnie to rewelacyjny telefon. Dlaczego dopłaciłem względem Z3? Wygląd - moim zdaniem Z5 wygląda znacznie ładniej, bardziej elegancko przez matowe wykończenie tylnej części obudowy i ramki. Również fakt, że gniazdo USB nie ma zatyczki. Jak się chce szybko podpiąć telefon do ładowarki czy samochodu to się bardzo przydaje. Czytnik linii papilarnych to też bardzo fajny gadżet. Nie jest to coś niezbędnego, ale dodatkowa linia zabezpieczeń nie jest niczym złym. No i przekonało mnie to, że telefon kupuję na kilka lat. Poprzednio kupiłem też flagową Xperię T i służyła przez ponad 2,5 roku, z Z5 będzie podobnie, więc dopłata rozłoży się w czasie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo korzystam aktualnie z Z5 Compact i to najlepszy telefon jaki na razie miałem, żywotność baterii, gabaryty, szybkość, fotki, wszystko daję mega radę. Polecam zdecydowanie, nawet przycisk głośności na dole daję się do siebie przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić telefon. Interesują mnie Galaxy S5 (albo neo), Xperia z3 lub Z3 compact. Czy moglibyście pomóc mi wybrać któryś z nich, albo coś w podobnych cenach. Dodam, że interesują mnie telefony w przedziale 800-1000 zł, używane, na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×