Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga GT5

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak akurat to ostatnie stwierdzenie kierujesz nie do tej osoby co powinieneś. Jako jeden z nie licznych nie opuściłem, ani jednego wyścigu w sezonach w których się zgłaszałem. 0 opuszczonych wyścigów, słownie zero. Myślisz, że dlaczego dalej jeżdżę w lidze? Zobowiązałem się do startów to będę startował dopóki będzie to miało sens. Jazda w mniej niż 8 osób to nie jest już ściganie dla mnie.

Atmosfera to jest taka a nie inne nie z mojej winy tylko z winy gry, która jest ostrym gównem i niszczy psychiczne każdego. Masz przykład kuboola. Chłopakowi podobało się do tej pory jeżdżenie walka itd. Dziś stwierdził, że chyba trzeba będzie skończyć ściganie w tej grze. Świadczy to tylko o tej grze.

Widzę, że nie podoba Ci się to, że próbujemy odzyskać radość z niedzielnego ścigania, bo tobie jest dobrze tak jak jest. Już to raz napisałem i się powtórzę, ale co tam. Jak nie podoba Ci się to, że rozmawiam o lidze w GT5 to nie musisz tego czytać. Proste rozwiązanie, skup się na jeździe i zobaczymy czy będziesz taki skory do obrony ligi jak zostanie te twoje 6 osób na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klacza przestań szukać winnych w koło, a szczególnie widzisz winnego we mnie, ale nie w grze.

Przeszkadzamy Ci w czymś? Nakłaniamy ludzi do odchodzenia, itd.? Poza tym co to są małe dzieci, że mamy im mówić co mają robić?

Ktoś będzie chciał to odchodzi, kto chce zostać to zostaje, proste. Nikt w tandetną grę się męczyć nie ma zamiaru, a już tym bardziej nie 3 rok z rzędu...

Mała Liga w F1 to moje takie dziecko i nigdy nie pozwolę mu zginąć. To, że nie mam ochoty jeździć w tandetną grę to chyba nikogo nie powinno dziwić.

Ja jestem za tym, żeby liga w F1 dobiegła końca, tak jak to zostało ustalone. Ale jak większość odpuści to co? Na kogo winę zwalisz? Na mnie? Czy może na debilną grę, która odbiera całą zabawę z jazdy.

Chciałeś, żebyśmy sobie zrobili osobny temat to zrobiłem, żeby było wszystko w jednym miejscu. A Ty znów masz problem z czymś...

Chcesz coś dodać odnośnie ligi w GT5 to z miłą chęcią posłuchamy, w innym wypadku zatrzymaj komentarze dla siebie.

Wracając do GT5.

Poza tym kto powiedział, że nie możemy sobie jeździć już np. teraz? Można zrobić podkładkę, potestować różne opcje, itd.

Niedziela to nie jedyny dzień. Tak jak Error mówi, w sobotę o 21:00 można machnąć jakieś testy. Wszystko wylosuje się na poczekaniu.

Zresztą tak jakteż Kowi mówi, coś czuję w kościach, że Liga w GT5 wystartuje szybciej niż się wszystkim wydaje.

Ale nie drążę tematu, bo zaraz będzie że buntuje ludzi do opuszczania lig, itd., a wcale czegoś takiego nie mam na myśli.

Deeny, a to jeszcze nie jest nawet 5% tego co mam zamiar przygotować :)

Ruszymy z pompą i ludzie będą walić drzwiami i oknami. Poważnego ścigania to już chyba wszyscy mają dość.

Mattaman, ja to w bym widział tak, że po ukończeniu niedzielnego eventu, 3 osoby na liście obecności wybierają po prostu kolejny event.

Czyli mówią dokładnie na jakich mniej więcej torach (np. podają wstępnie 5/6 torów) oraz jakie fury (np. podają mniej więcej kategorię, ilość PP, napęd, itd.).

No i od razu powstaje ankieta i wisi ona sobie do soboty/niedzieli rano. Jeden z tych eventów pojedziemy na bank, więc zdobycie fury nie powinno być problemem.

Poza tym zawsze można udostępnić furę komuś, nie ma problemu. Ja tych starych z lat 90'tych mam od groma, bo je uwielbiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, bo w GT5 jestem kompletnie zielony-szczególnie w online.. ile osób może maksymalnie jechać w jednej sesji (lidze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gralem w ta gre i uwazam ze ona sie do takich wyscigow nie nadaje.

Ona jest bez sensu, nie wiem jak taki bubel mozna bylo stworzyc, zero emocji.

Jedyna pozytywna sprawa to powtorki, takie moje zdanie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s0-Vicky, również maksymalnie może jechać 16 osób.

Klacza, no przecież nikt Cie nie zmusza do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda sprawa z udostępnianiem aut? W sensie, jeśli ktoś udostępnia auto do rozgrywek online (była chyba taka opcja?) to wszyscy mogą je zassać, czy tylko jedna osoba naraz? Rozumiem, że można grać takim autem wyłącznie online? A co z jakimś treningiem solo, by oswoić się z samochodem?

Drugie pytanie - w gt5 są jakieś kwalifikacje, czy kolejność startu jest zawsze losowa?

Oto, jak ja to wszystko widzę:

1) Opcja pierwsza. Wbijamy grupą do lobby, dajemy losowy tor oraz losowanie samochodów. Jak już wszyscy będą (nie wcześniej) z 15 min rozgrzewki, gdzie każdy może sobie wstępnie chwilę pośmigać po wylosowanym torze i jazda. Najlepiej dać jeden wyścig zbliżony dystansem do tych obecnie (ok. 40 min jazdy) lub 2 mniejsze, ale wtedy trochę skrócić rozgrzewkę, np. z 10min na każdy tor. Zresztą do ustalenia.

2) Opcja druga (bardziej mi się podoba) Tworzymy kalendarz rozgrywek, polegający na wymyślaniu różnych Eventów, tak jak wcześniej koledzy wspomnieli. Mogą tutaj być np. wyścigi jednej marki (np. same Lambo, albo ściślej określony model Lambo) lub szersze kryterium. Ważne przy tym, że tor w dalszym ciągu zostaje losowany tuż przed wyścigiem. Konstrukcja ligi mogłaby tak wyglądać, że przy 16 osobach w lidze, każda z nich ma prawo do zaproponowania jednego, dowolnie wymyślonego Eventu. Eventy można zaplanować z góry, albo np. z tygodniowym wyprzedzeniem.

Z rzeczy pozostałych - pełne zniszczenia, wyłączenie wszystkich asyst prócz ABSu na 1, gentelmeńska umowa, że jak auto ma manualną skrzynię biegów, to wszyscy zmieniają biegi dźwignią, a nie łopatkami.

Myślę też, że ludziom zależy na różnorodności, zwłaszcza, jeśli mamy grę, która oferuje tak wiele. Nie ma sensu się zamykać tylko na wolne autka i sądzę, że po kilku wyścigach osobowymi autami można sobie dla odmiany machnąć jakieś gtry, czy bolidy F1 nawet. Ostatnio z Kuboolem zrobiliśmy sobie zawody Indy po owalu formułą GT i było super, mimo tylko 2 zawodników. Przy 16 osobach zabawy byłoby genialnie.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gralem w ta gre i uwazam ze ona sie do takich wyscigow nie nadaje.

Ona jest bez sensu, nie wiem jak taki bubel mozna bylo stworzyc, zero emocji.

Jedyna pozytywna sprawa to powtorki, takie moje zdanie i tyle.

Ścigałeś się klaczuś online w gt5? Powiem Ci tak, nawet jak śmigaliśmy sobie we trzech, ja patricko i pitian, to mieliśmy miliard razy lepszą zabawę niż daje nam F1 w tym momencie.

Pozwolą sobie zapodać filmik który już kiedyś Patricko zapodawał, z jego kolekcji na jubute. Czysty spontan, walka koło w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gralem w ta gre i uwazam ze ona sie do takich wyscigow nie nadaje.

Ona jest bez sensu, nie wiem jak taki bubel mozna bylo stworzyc, zero emocji.

Jedyna pozytywna sprawa to powtorki, takie moje zdanie i tyle.

No widzisz, tak to już w życiu jest. Jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą :)

Nie podoba Ci się GT5, to nie będziesz z nami jeździł i tyle. Lepiej dla Ciebie, zaoszczędzisz dużo czasu na nauce torów :)

Ja najchętniej już dziś bym spakował F1 2012 z pozostałymi dwoma częściami, sprzedał pakietem ten szajs i zaczął tworzyć ligę w GT5. Jestem jednak jednym z organizatorów i nie wypada mi opuszczać statku przed innymi pasażerami. Dobrze, że rozmawiamy już o lidze w GT5 na poważnie. W końcu zajmiemy się fajną zabawą w dobrym gronie, a nie szarganiem sobie nerwów na koniec tygodnia. Jestem jak najbardziej za. Większość pomysłów o których tu piszecie trafia w mój gust, a szczególnie losowanie torów i standardowe fury. Jeździliśmy już tak nie raz, a to wspomniane Schwimmwageny na Top Gear, a to Nascary na Daytonia itp. Zawsze była super zabawa i zacięta walka. Mam tylko nadzieję, że podtrzymamy czas rozgrywania wyścigów w niedzielny wieczór, bo u mnie inne dni odpadają.

Edytowane przez pitian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ooczywiscie ze pojade, mimo ze gra mi nie pasuje. Ja nie bede co wyscik plakal jak inni.

Na kiedy planujecie start ligi? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowi, niezły zaciesz mam jak to oglądam. Był ubaw :D Nie zapomnę jak co wyścig było mówione, że "to już ostatni raz", po czym zaraz ktoś rzucał "może jeszcze raz, ostatni już" i tak z paręnaście razy pod rząd XD O Schwimwagenach i gokartach nawet nie wspominam. Pamiętam jak ktoś miał namieszane w skrzyni i limiter mu wył, a na prostej jeszcze nie był XD To chyba byłem ja nawet :P

Pitian, jasne, niedziela wieczór to jedyny i idealny termin. Jedynie jak Liga w F1 trwa to będzie można inne dni wybierać i to też kwestia testów póki co, nic oficjalnego.

Klacza, powoli to Ty zaczynasz być nudny z tym, że inni płaczą...

Poza tym nie boisz się, że torów nie będziesz znać? XD To nie F1, tutaj jak przygrzmocisz na mocnych uszkodzeniach to masz wyścig z głowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym najchętniej przesiadł się już na rywalizację w Lidze GT5... bo tego gniotu od CM mam już naprawdę dość

Pomysły są naprawdę zacne i liczę na to że wystartujemy szybciej niż 7miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jest swietny! Oczywiscie F1 zawsze bedzie na pierwszym miejscu ale tutaj tez chetnie pojezdze bo od tego jest kierownica zeby nia krecic! Powodzenia w organizacji Panowie, ja niestety za wiele nie pomoge bo jestem poki co zielony ale licze ze pojdzie to szybko i sprawnie!

Duzy + za inicjatywe! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowi, niezły zaciesz mam jak to oglądam. Był ubaw :biggrin: Nie zapomnę jak co wyścig było mówione, że "to już ostatni raz", po czym zaraz ktoś rzucał "może jeszcze raz, ostatni już" i tak z paręnaście razy pod rząd XD O Schwimwagenach i gokartach nawet nie wspominam. Pamiętam jak ktoś miał namieszane w skrzyni i limiter mu wył, a na prostej jeszcze nie był XD To chyba byłem ja nawet :P

Pitian, jasne, niedziela wieczór to jedyny i idealny termin. Jedynie jak Liga w F1 trwa to będzie można inne dni wybierać i to też kwestia testów póki co, nic oficjalnego.

Klacza, powoli to Ty zaczynasz być nudny z tym, że inni płaczą...

Poza tym nie boisz się, że torów nie będziesz znać? XD To nie F1, tutaj jak przygrzmocisz na mocnych uszkodzeniach to masz wyścig z głowy :P

Kowi, niezły zaciesz mam jak to oglądam. Był ubaw :biggrin: Nie zapomnę jak co wyścig było mówione, że "to już ostatni raz", po czym zaraz ktoś rzucał "może jeszcze raz, ostatni już" i tak z paręnaście razy pod rząd XD O Schwimwagenach i gokartach nawet nie wspominam. Pamiętam jak ktoś miał namieszane w skrzyni i limiter mu wył, a na prostej jeszcze nie był XD To chyba byłem ja nawet :P

Pitian, jasne, niedziela wieczór to jedyny i idealny termin. Jedynie jak Liga w F1 trwa to będzie można inne dni wybierać i to też kwestia testów póki co, nic oficjalnego.

Klacza, powoli to Ty zaczynasz być nudny z tym, że inni płaczą...

Poza tym nie boisz się, że torów nie będziesz znać? XD To nie F1, tutaj jak przygrzmocisz na mocnych uszkodzeniach to masz wyścig z głowy :P

Juz raz pisalem, dla mnie nieznajomosc toru jest wtedy jak nie wiem czy hamowac przed 150 metrem czy 100 bo tego nie pamietam i tyle!!!

Mam nadzieje ze gra nie pozwala na ciencie zakretow, szykan?

Bo takie nieuczciwe praktyki nie sa fer i zaznaczam ze nie kazdy tak robi.

Kazde ciencie powinno byc surowo karane i za tym postuluje juz na samym poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda sprawa z udostępnianiem aut? W sensie, jeśli ktoś udostępnia auto do rozgrywek online (była chyba taka opcja?) to wszyscy mogą je zassać, czy tylko jedna osoba naraz? Rozumiem, że można grać takim autem wyłącznie online? A co z jakimś treningiem solo, by oswoić się z samochodem?

Drugie pytanie - w gt5 są jakieś kwalifikacje, czy kolejność startu jest zawsze losowa?

Niestety nie można śmigać online pożyczonymi autami.. Jednak przy 16 osobowej lidze, na pewno ktoś trafi na dane brakujące auto, i może Ci je przesłać :)

W GT5 nie ma kwal. ale można zresetować pokój i nastawić start, załóżmy za 30 minut. W trakcie tego czasu, każdy kręci kółka, i startuje z pozycji jaką wywalczył.

Mam nadzieje ze gra nie pozwala na ciencie zakretow, szykan?

Bo takie nieuczciwe praktyki nie sa fer i zaznaczam ze nie kazdy tak robi.

Kazde ciencie powinno byc surowo karane i za tym postuluje juz na samym poczatku.

Organizatorzy zasysają powtórki i mogą dokładnie prześledzić losy każdego zawodnika podczas całego wyścigu :)

Odradzam ustawianie aut losowych na podstawie PO, bo po ostatnim patchu, zostało to tak spierdzielone, że hej..

Edytowane przez MrKubool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściganie w GT5 daje zdecydowanie więcej frajdy niż w F1.

Ja z chęcią też bym pojeździł, ale nie ukrywać że sobota była by dla mnie zdecydowanie lepsza, bo ostatnio niedziele mam cały czas zajęty, a z racji że nasza liga SuperGT została zawieszona to sobota się zwolniła :)

Co do samochodów w online to mamy dostępny cały garaż, ten sam co w singlu, dodatkowo są samochody zalecane i te mają wszyscy takie same.

Kwalifikacje są, nie jako odrębna opcja ale czasy ustanowione podczas Jazdy próbnej decydują o kolejności na starcie.

Tak jak pisał mataman to można zabronić tuningu w warunkach uczestnictwa. Co do zużycia opon i spalania paliwa, to jeśli chcecie jeździć słabszymi samochodami, tym samym na jakiś sportowych oponach to one w 20 min się nie zedrą przy normalnym zużyciu opon, ale jest możliwość ustawienia Szybkiego lub Bardzo szybkiego zużycia jeśli koniecznie chcecie pitstop, ta opcja tyczy się tak samo paliwa od razu.

A i sharent trening solo możesz zrobić sobie po prostu w Treningu, albo sam sobie zakładasz pokój prywatny i jeździsz sam (tak tutaj się da grać solo online:) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam ustawianie aut losowych na podstawie PO, bo po ostatnim patchu, zostało to tak spierdzielone, że hej..

Co dokładnie? Od patcha nie grałem w online, tylko wyczytałem w newsie, że niby poprawiali coś właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili? Zerknij na dział Gran turismo tu na forum, i prześledź ostatnie strony ligii GT By Night.. Chłopaki zakończyli event, bo okazało się, że przy takim samym PO, niektóre auta mają po 100 koni więcej, i 200kg mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekawy co się namieszało. Ostatnio jak tak graliśmy, to nie było z tym żadnego problemu.

Pamiętam, że jeździliśmy naprawdę dzikimi furami, ale z równym PP było naprawdę wyrównanie.

Pomijam fakt, że spiny szły jeden za drugim u każdego :biggrin:

Ale chętnie się dowiem co tam jest nie tak teraz.

Zresztą PD to nie CM, także jak coś namieszali to pewnie zaraz poprawią :)

EDIT:

Oki, to już wiadomo. Ale zanim my wystartujemy, to pewnie już dawno to załatają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedna rzecz.

Chcecie sobie potrenowac w sobote i przykladowo bede jechal z wami. Wtedy mam dostepne takie fury jak wy?

Jak to z tym jest, bo pamietam ze cos kiedys online jechalem, ale to strasznie lipne autka mialem w porownaniu do innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dostępne fury ze swojego garażu oraz pakiet furek zalecanych takich jak wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybór padnie na furę, której nie masz w garażu, ani nie ma na standardowej liście online, to musisz kupić i tyle.

Jak nie masz kasy to przejedź parę sezonówek i zaraz będziesz miał hajsu na każdą furę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybór padnie na furę, której nie masz w garażu, ani nie ma na standardowej liście online, to musisz kupić i tyle.

Jak nie masz kasy to przejedź parę sezonówek i zaraz będziesz miał hajsu na każdą furę.

Jak wybór padnie na furę, której nie masz w garażu, ani nie ma na standardowej liście online, to musisz kupić i tyle.

Jak nie masz kasy to przejedź parę sezonówek i zaraz będziesz miał hajsu na każdą furę.

Widzisz tylko to jest realny problem. Nie jest on jakis duzy, tylko jednak pasuje wczesniej zebrac ekipe, tym co nie maja gry dac czas na jej zakup i dodatkowo przejscie.

Bo tym co maja wiecej czasu to zajmie chwile, ale tym co mniej to juz dluzej.

W 16 osob ligi beda?

Ja jestem za 16, bo to jednak inna frajda jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fury można pożyczać i posyłać jako prezenty (czy jakoś tak, nie pamiętam już).

Także jak ktoś chce nabić kasy to wystarczy poprosić kogoś o furę pod sezonówkę i po problemie.

Można też poprosić, żeby ktoś inny kupił Ci furę. Tymi co zamierzamy się ścigać to nie kosztują dużo.

Akurat kwestia z furami to wg mnie najmniejszy problem.

Tak, w 16 osób. Im więcej tym lepiej.

Nascar przy 16 osobach to musi być niezła rzeźnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie od kwietnia do czerwca mozna cos pojechac, ewntualnie pozniej przerwa przez lipiec i sierpien i we wrzesniu skonczyc(takie testy, przetarcie,ale juz liga)

A juz od pazdziernika rozpoczad taki prawdziwy sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×