Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Ten delay na bank ma trochę związku z tym shitstormem, który spowodował UBI wypuszczając swoje ostatnie dziecko tj. bugfest unity. Redzi mają chyba świadomość, że gra chodzi trochę jak kupa aktualnie... swoją drogą niektóre informacje wskazywały na to tym kilka miesięcy temu.

 

Wydaję mi się, że Redzi za bardzo połechtali graczy tymi pięknymi gifami z trailerów oraz szybkim ukazaniem gry... stworzyli mit o witcherze, który zje wszystko na sniadanie - a tutaj mamy do czynienia z sytuacją gdzie gra jest opóźniona o 7 miesięcy! Jeżeli to nie jest początek "piekła" deweloperskiego...

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja DC zacząłem dopiero interesować się praktycznie przed samą premierą, tą w październiku tego roku :P

 

DC wyszedł jaki wyszedł, ale za Wieśka mocno trzymam kciuki. Może mam klapki :P na oczach, ale w Wieśka wierzę, wierzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, preferuję żeby gra miała i rok obsuwy, jeśli ma się to faktycznie przyczynić do poprawy jakości. Natomiast co do downgrade'u względem PC to cóż - raz że równają do X0, a dwa że taki już los multiplatform(ZWŁASZCZA na początku generacji) - wbrew słodkim słówkom które nam szeptają, w CDR nikt się nie będzie pi$lił w tańcu i stawała na, wiadomo czym, żeby gra wyglądała jak najlepiej na konsolach, bo to: a) kosztuje, a tak naprawdę nie przynosi wymiernych korzyści, i b ) oni są współczesnym studiem skupionym na pecetach i tyle - optymalizacja nigdy nie była i nie będzie ich mocną stroną - na piecach gier się od lat NIE optymalizuje bo po co? Lepiej dla wszystkich zainteresowanych(z wyjątkiem graczy rzecz jasna, choć typy spod znaku glorious PC master race zdają się tego nie rozumieć) zwyczajnie kazać iść do sklepu i dokupić nową Nvidie i ze dwie kości ramu. Czyli doprowadzą grę do punktu w którym będzie te 30 fps(wywalając co się nawinie) i na tym optymalizacja się zakończy.

 

A suma sumarum i tak mi to lata, grafika to od lat ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę.

 

Panowie, odnośnie optymalizacji sprawa nie jest taka zła jak się komuś wydaje. Gpu w ps4 to zmodyfikowana 7970m i desktopowy niedotaktowany 7870. Mam taką gpu w lapku i powiem Wam, że tutaj sprawa z wydajnością wygląda dużo dużo lepiej niż to, co dostajemy na konsoli. Far Cry 4 na predefiniowanych ultra w fhd wyciąga te 30 fps, czasem coś niżej, czasem wyżej. A tutaj przecież dochodzi jeszcze mnogość konfigu, sterowniki i brak api mantle, które z powodzeniem odciążają cpu i podnoszą wydajność gpu na GCN. Czyli to nie tak, że nie mamy optymalizacji na pc, bo takowa jest. Co dziwne, tej optymalizacji z niewiadomych przyczyn nie ma na konsoli posiadające swoje wewnętrzne api, w efekcie czego teoretycznie powinienem mieć gorszą wydajność niż na konsoli, a w praktyce jest ona o wiele wyższa na pc. Już nie piszę tutaj o praktykach ala Skyrim typu specjalne zwalenie kodu by wymusić kupno mocniejszych gpu, a później wypuszczenie patcha poprawiającego magicznie wydajność słabszych konfigów o 50%. Coś tu jest nie tak, tylko nie wiem co.

 

Co do Wieśka, jak pewna osoba nie z tego forum powiedziała, musiało się coś stać poważnego, że opóźnili premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa miala być giera na urodziny i nie będzie :down:  Nie ma co tłumaczyć CDP że dopracowana bedzie itd itp, niestety dali dupy . Nowa generacja póki co jest pod znakiem nietrafionych terminów premier, chyba żaden jeszcze team growy nie okiełznał mozliwosci nowej generacji i póki co są jak dzieci we mgle. Obstawiam że maj nie bedzie finalnym terminem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zdania ze dali ciała. Nie trafia do mnie zadne tlumaczenie typu 'wole poczekac niz grac w bugi' bo tak czy siak zakpili z graczy. W sumie to juz kolejny raz, wczesniej bylo o tym slywnym rownouprawnieniu, czyli braku 1080p w wersji na PS4.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 wyszedł 17 maja 2011 a Wiedźmin 3 jak dobrze pójdzie to 19 maja 2015 wiec wszystko się zgadza :)

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zdania ze dali ciała. Nie trafia do mnie zadne tlumaczenie typu 'wole poczekac niz grac w bugi' bo tak czy siak zakpili z graczy. W sumie to juz kolejny raz, wczesniej bylo o tym slywnym rownouprawnieniu, czyli braku 1080p w wersji na PS4.

Nigdzie oficjalnie nie było informacji o tym, że ps4 nie będzie miało full hd w wieśku 3 czacha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra na którą czekałem, która miała mi sprzedać konsolę przesunięta :(

Koniec maja to już bardzo słaby okres, na przełomie lutego i marca łatwiej wygospodarować 100h na siedzenie przed konsolą

Jak pokazuje która historia tej generacji przekładanie premier nie spowodowało gwałtownego wzrostu jakości.

Kolejne przesunięcie po prostu wk$(%!@ nie tylko graczy ale i inwestorów (na GPW CDP już leci 9% w dół)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że ten 29 maj to prawie czerwiec, czyli wakacje. Skiepścili po całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie skiepścili- tak miało być:)

przez ostatnie dni sprzedawali swoje akcje - przesunięcie ogłosili po zamknięciu giełdy teraz poczekają chwilę i kupią po niższej cenie z powrotem swoje akcje żeby ponownie po premierze sprzedać z jeszcze większym zyskiem

tak to się robi-nie znam skali ich problemów finansowych ale jeśli są spore to taki myk będzie jeszcze w kwietniu gdzie przesuną na grudzień i ponownie zarobią

także zanim gra wyjdzie to trochę kasy jeszcze się obróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony lepiej robią że chcą wydać dopracowaną grę, z drugiej sieją zamęt i ja np już nie kupię na premierę tylko poczekam parę tygodni na oceny i opinie. Dwukrotna przesunięta premiera o czymś świadczy, w firmie nie dzieje się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony lepiej robią że chcą wydać dopracowaną grę, z drugiej sieją zamęt i ja np już nie kupię na premierę tylko poczekam parę tygodni na oceny i opinie. Dwukrotna przesunięta premiera o czymś świadczy, w firmie nie dzieje się dobrze.

Miesiac temu w grze bylo 60 000 bledow i gra wygladala gorzej niz czesc druga.

Jak kolwiek to glupio zabrzmi, kolega kolegi testuje wiedzimna 3 info z pierwszej reki, wiec easy.

Lepiej poczekac miesiac dluzej niz potem narzekac ze nas oszukali....

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu w grze bylo 60 000 bledow i gra wygladala gorzej niz czesc druga.

Jak kolwiek to glupio zabrzmi, kolega kolegi testuje wiedzimna 3 info z pierwszej reki, wiec easy.

Lepiej poczekac miesiac dluzej niz potem narzekac ze nas oszukali....

Nie wiem skąd te liczby wytrzasnales, ale to daje ponad 300 błędów na dzień do usunięcia :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na tę grę tak jak reszta graczy. Planowałem nawet z premierą Wieśka 3 zakupić PS4, ale widzę, że chyba trzeba będzie poczekać i do grudnia :) Coraz mniej rzeczy przekonuje mnie do przesiadki na nową generację, mało gier, problemy deweloperów, ograniczenia PS4 (brak możliwości odpalenia filmu czy muzyki z pena? WTF??). Na razie zostaję przy PS3, poczekam na slima next gena i poprawiony software. A we Wieśka 3 pewnie zagram na PC jak zarobię na nową kartę graficzną hahaha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba błędów jest dość sensowna, tylko twój kolega zapewne podał ci liczbę ticketow w bazie, a do tego zaliczają się różne taski dla devów etc. wiec samych błędów jest ilościowo pewnie z 5-10k mniej. Pracuje w tej branży i naprawdę spodziewaliście się ze w grach jest mniejsza ilość błędów? To co aktualne firmy serwują jako open betę, to praktycznie finałowy produkt, który nie umywa się do tego, co jest naprawdę testowane. Dla testera, beta to build, gdzie nie ma crasha co 5min, a na takim stadium jest aktualnie Wiesiek.

Nie wiem skąd te liczby wytrzasnales, ale to daje ponad 300 błędów na dzień do usunięcia :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, The Division miało wyjść w lutym (nie wiem czy już zmienili datę) więc, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od lutego do maja można sobie pograć w Diwizje, a od maja Wiedźmin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba Ci się pomyliło. Moea było o marcu a nie lutym - to po pierwsze.

A po drugie to jak na razie termin bety tylko dla xone. O ps4 nic nie wiadomo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu w grze bylo 60 000 bledow i gra wygladala gorzej niz czesc druga.

Jak kolwiek to glupio zabrzmi, kolega kolegi testuje wiedzimna 3 info z pierwszej reki, wiec easy.

Lepiej poczekac miesiac dluzej niz potem narzekac ze nas oszukali....

 

Kolego - jesli piszesz ze kolega kolegi a to Ty przekazujesz wiadomosc to jest to wiadomosc z 3ciej reki ;)

jesli to faktycznie liczba bledow (zakladam otwartych) to powiedzialbym ze sporo.

 

 

Liczba błędów jest dość sensowna, tylko twój kolega zapewne podał ci liczbę ticketow w bazie, a do tego zaliczają się różne taski dla devów etc. wiec samych błędów jest ilościowo pewnie z 5-10k mniej. Pracuje w tej branży i naprawdę spodziewaliście się ze w grach jest mniejsza ilość błędów? To co aktualne firmy serwują jako open betę, to praktycznie finałowy produkt, który nie umywa się do tego, co jest naprawdę testowane. Dla testera, beta to build, gdzie nie ma crasha co 5min, a na takim stadium jest aktualnie Wiesiek.

 

 

No ja bym zalozyl ze liczba w bazie jesli mowimy o bledach to powinny byc bledy sporo wiele systemow ma podzial na Task i Bug czy inne User Story.

No nie spodziewalbym bym sie 60K kiedy premiera miala byc kiedy w marcu (jesli dobrze pamietam), dalej bazujac na swoim doswiadczeniu powiedzialbym ze 10K to bylo by duzo (choc wiele zalezy od ich tego jak plasuja sie na skali waznosc / impakt).

Jedyne co moge powiedziec z doswiadczenia to ze w przypadku oprogramowania (zakladam ze z grami nie jest inaczej) czesto pod naciskiem robi sie tak zwany Bug Kill. Polega to na tym ze wszyscy maja skupiac sie na bugach i ich ilosc ma byc zredukowana. Smutne jest to ze zeby zadowolic tych co patrza na slupki i wykresiki masa bledow zostaje zamknieta z powodu: odrzucone/nie bedzie naprawiony lub (co w wypadku SW innego niz gry jest jeszcze  gorsze) Work as designed (i po co biedny tester wytyka blad zeby ktos moze przemyslal  jeszcze raz design skoro te laduja w koszu) o tym jak potem cale zespoly traca motywacje do pracy to mozna by elebarolat napisac ale to nie o tym watek.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, stosunkowo spora ilość baz nie posiada rozróżnienia na task i bug w przypadku numeracji ticketow. Oczywiście można je posortowac, ale numer ticketu zostaje bez zmian. Do tego domyślam się ze stan 60k to zapewne zapewne stan na dzień dzisiejszy, licząc ilość ticketow od początku. Czyli zamknięte bugi tez policzył. Do tego spora ilość błędów pewnie nie zostanie naprawiona na premierze, bo czy każdy gracz zauważy, że po trzaśnieciu npc drzwiami w twarz, po 100 próbach, npc idzie inaczej. Są i tego typu błędu, które zauważy gracz dopiero po 100h gry i zostaną naprawione później.

Oczywiście zakładam ze 60k nie jest ilością otwartych błędów, a kolega kolegi kolegi chciał się zwyczajnie popisać. Powyżej pewnej ilości błędów, tester zwyczajnie ma prawo zgłaszać tylko crashe i blockery, aż ilość błędów nie zostanie zredukowana

Edytowane przez Aazrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na tę grę tak jak reszta graczy. Planowałem nawet z premierą Wieśka 3 zakupić PS4, ale widzę, że chyba trzeba będzie poczekać i do grudnia :) Coraz mniej rzeczy przekonuje mnie do przesiadki na nową generację, mało gier, problemy deweloperów, ograniczenia PS4 (brak możliwości odpalenia filmu czy muzyki z pena? WTF??). Na razie zostaję przy PS3, poczekam na slima next gena i poprawiony software. A we Wieśka 3 pewnie zagram na PC jak zarobię na nową kartę graficzną hahaha

Szczerze jak rok temu kupowałem to się nie zastanawiałem ile będzie gier. Minął rok a ja dalej w bf4 ;) sam się zastanawiam pi co mi ta ps4 jest. O sorry w Ufc fajnie się grało przez jakiś miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak rok temu kupowałem to się nie zastanawiałem ile będzie gier. Minął rok a ja dalej w bf4 ;) sam się zastanawiam pi co mi ta ps4 jest. O sorry w Ufc fajnie się grało przez jakiś miesiąc.

Argumenty o malej ilosci gier da w tej chwili conajmniej smieszne. Chyba,ze jest sie trollem przesiadujacym przed konsola po parenascie h dziennie....wtedy faktycznie biblioteka tytulow do ogrania szybko sie kurczy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Playstation Polska pojawił się taki wpis ... 

Chyba nie musimy przedstawiać tego pogromcy potworów? Oto kolejny tytuł, którego nie sposób pominąć w growych planach na rok 2015. Ostrzcie srebrny miecz i szykujcie przycisk Share - trzecia odsłona Wiedźmina zadebiutuje już w maju na PS4!

 

 

i teraz tak, czy to dla wszystkich platform w maju? czy tylko dla plejaka :)

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×