Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja najłatwiej pyknąć ten trofik "utrapienie koronera" czy jak tam ;)

Rzucamy jakąś konkretną petardę (chyba 1 a później 2 tak?) a później znakiem go??

Wpisać w wyszukiwarce - Ten temat: utrapienie koronera :P

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalMan

 

Kusza i bełty rozrywające - krwawienie

Petarda gwiazda tańcząca - podpalenie

Petarda czarcia purchawa - zatrucie

Edytowane przez Awruk87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki Gon ukończony po 3 tygodniach intensywnego grania i rozpoczęte drugie podejście. Co tu dużo gadać - jak dla mnie bezdyskusyjnie najlepszy "nowożytny" RPG(bo zwyczajnie nie da się go porównać do gier z lat 90 czy klasyków z Infinity Engine - inna epoka i inne standardy) Biorąc pod uwagę budżet i to co udało się z nim osiągnąć, to uważam że zastrzeżenie można mieć chyba tylko do poziomu trudności i totalnie i dokumentnie spi@#$lonego UI - tak ch@#$wego inventory to ja, jak żyje, nie pamiętam.

 

Poziomi trudności przy odrobinie chęci można ciut wyrównać odpuszczając sobie najbardziej wyżyłowane odwary, sprzęt i kombinacje znaków, ale to jednak półśrodek - po to gram na death march żeby gra zmusiła mnie do wysilenia się, a niestety wysilać to się musiałem żeby wykombinować jak tu sobie trochę utrudnić. Jedyny plus tego to to że od pewnego momentu totalnie nie zwraca się uwagi na nagrody/exp i gra tak jak serce podpowiada a nie tak żeby zgarnąć jak najwięcej XP. Osobiście polecam build mieszany - chyba największa frajda z gry bo korzysta się ze wszystkiego(przynajmniej na początku) co Geralt ma na podorędziu. Specjalizowanie się w konkretnej dziedzinie bardzo szybko prowadzi do tego że postać staję się wyraźnie op - build na znaki z setem cechu gryfa to jakaś aberracja, młynek w secie kota zresztą też nie jest najbardziej zbalansowaną kombinacją ;)

 

Gwint świetny choć kiepsko zbalansowany, mam nadzieję że pociągną temat (bo reskiny z nadchodzącego DLC to jakiś żart - zamiast nowych kart/przeciwników do ogrania nowe obrazki na karty neutralne...)

 

Mógłbym trochę pomarudzić na słabo rozwiniętego antagonistę i kilka innych pierdół ale zwyczajnie nie ma sensu - GRA POMNIK. Badziewia od Bethesdy nie mają przy Wiedzminie racji bytu.

 

edit. 

 

Przeglądałem temat i zwróciłem uwagę że jakiś mądrala pisał że nie trzeba nic naprawiać bo jemu miecz zepsuł się "może 5 razy w ciągu gry" - otóż jeśli wyskakuje Ci powiadomienie na głównym ekranie gry, to znaczy że doprowadziłeś element ekwipunku na skraj bezużyteczności. To nie jest system zero-jedynkowy, miecz z mniej więcej 85-100% sprawności będzie zadawał 100% obrażeń, ale już poniżej tego obrażenia są zmniejszane o odpowiedni procent - czerwona ikonka młota i adnotacja np. -30, a powiadomienie na głównym ekranie gry znaczy że zaniedbałeś naprawianie do tego stopnia że miecz/zbroja prawie nie nadaje się do użytku.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo wszystko nadal nie wiem czy jest jeszcze jakas gra w Gwinta przede mna. Szukanie teraz po mapie i zagadywanie do kazdego handlarza i karczmarza jest bez sensu. Chyba wtedy juz lepiej zaczac grac od nowa.

Tak czy siak, powtarzam pytanie, czy pod koniec gry w robiąc zadanie "Ostatnie przygotowania" jest jeszcze ktos z kim bede mogl zagrac w Gwinta (ewentualnie kupic karte). Jesli nie, to znaczy ze jednak cos pominalem.

A mialem buga z uwięzionym typem w klatce na poludnie od Novigradu, zaraz za przejsciem granicznym. Nie bylo nigdzie klucza, a widzialem jak u innych klucz dropił bandyda na koniu. Niestety wyczyscilem teren kilka razy

i zaden nie dal mi tego klucza, wiec typ w klatce po czasie zniknał. Z tego co wiem, to jakis handlarz. Jesli on mial karte lub byla mozliwosc zagrania z nim o karte, mozliwe ze to mi przepadlo :sad:

Też macie problem z wyścigami konnymi obok pałacu Vegelbudów? Robiłem questa dla Latreca i tam obok ! stoi sobie organizator tychże zawodów. Wygrywam trzy razy pod rząd, dostaję XP, kasę, ale q niezaliczony i widnieje jako aktualny wciąż. Dodam, że mam jeszcze do wygrania wyścigi na Skellige w zadaniach pobocznych, a ten Vegelbudów jest jako osobny !, co robić?

 

Mam to samo na Hindarsfjall na Skellige. Zadanie poboczne "Wyścig śmiałków: Ku chwale bogini!", niestety pojawiam sie na linii startu i nic sie nie dzieje. Nie ma nikogo, kto moglby wystartowac wyscig czyli zadnego bukmachera itd.

Nie wazne o ktorej porze dnia i nocy przyjde, to albo pojawiaja sie jacys ludzie albo ich nie ma, ale nie ma jak wystartowac :sad: Po lewej stoi tylko do drzewem jakas widac ze zmartwiona kobieta "Astrid zwana Żmiją" ale nie da sie do niej zagadac.

Tez nie wiem co robic.

 

Do tego wszystkiego dwa poboczne zadanka mam na mapie, dwa wykrzykniki, jeden pod Dębem Gedyneith na Skellige, podchodze zeby zagadac do Druida i nie da sie  :(  Drugie to Przystań Urialii (wyspa na polnocnym wschodzie). Tez nie da sie zagadac do Rybaka.

 

Ehh, strasznie zbugowala mi sie ta gra pod koniec :(((

Edytowane przez carsonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się zbugowal to po ptakach, możesz co zreszta sam zrobię, wydrukować sobie listę wszystkich kart z podanego linka i odchaczyc karty które masz, będziesz wiedział których nie masz, i od kogo można je dostać. Niektóre jak ta kupca są missable, można je pozyskać tylko w jeden sposób. A z kupcem jest jeszcze taka sprawa, ze trzeba zabić bandytów i "potfory" na jego drodze do wioski, bo może tam nie dotrzeć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego dwa poboczne zadanka mam na mapie, dwa wykrzykniki, jeden pod Dębem Gedyneith na Skellige, podchodze zeby zagadac do Druida i nie da sie  :sad:  Drugie to Przystań Urialii (wyspa na polnocnym wschodzie). Tez nie da sie zagadac do Rybaka.

 

Ja mam to samo z tym druidem. Wykrzyknik nad głową, a jak podchodzę to nie da się zagadać.

Może coś jeszcze trzeba zrobić, ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nadal nie wiem czy jest jeszcze jakas gra w Gwinta przede mna. Szukanie teraz po mapie i zagadywanie do kazdego handlarza i karczmarza jest bez sensu. Chyba wtedy juz lepiej zaczac grac od nowa.

Tak czy siak, powtarzam pytanie, czy pod koniec gry w robiąc zadanie "Ostatnie przygotowania" jest jeszcze ktos z kim bede mogl zagrac w Gwinta (ewentualnie kupic karte). Jesli nie, to znaczy ze jednak cos pominalem.

 

Przecież jest tam lista kart i gdzie się je wygrywa/kupuje - jeśli nie masz jakiejś karty to dość łatwo będzie namierzyć z kim nie grałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z tym druidem. Wykrzyknik nad głową, a jak podchodzę to nie da się zagadać.

Może coś jeszcze trzeba zrobić, ktoś wie?

 

Ja jeśli mam taką sytuację, to wpadam na daną postać albo medytuję przed nią, wtedy pokazuje się X i mogę wejść w interakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Ja gram postacią nastawioną na szybkie ataki i znak Igni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalMan

 

Kusza i bełty rozrywające - krwawienie

Petarda gwiazda tańcząca - podpalenie

Petarda czarcia purchawa - zatrucie

 

Na jakiejś konkretnej kreaturze trofik robiłeś?? Potwór ze zlecenia? Bo na zwykłych to pewnie nie bo padają jak muchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli mam taką sytuację, to wpadam na daną postać albo medytuję przed nią, wtedy pokazuje się X i mogę wejść w interakcje.

 

 

A tak to wyglada na zdjeciu. Wykrzyknik na biało (na mapie i minimapie jest zolty), krzyzyk nad glową ale i tak nic sie nie da zagadac. Druid tylko wkółko powtarza "Wiedźminie". Czyli miniquest zbugowany i raczej nic sie nie da zrobic.

 

Z Rybakami sprawa jest inna, bo tam nad glową nie maja w ogole krzyzyka, zebym mogl zainicjowac dialog. Wpadanie na nich czy medytacja nic nie pomaga  :(

Restart konsoli i gry również :(

 

Szkoda.

post-31258-0-84733400-1434126100_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w takim razie ciekawi mnie jeszcze ewentualny quest od rybaka na wyspie, mozliwe ze tez nie ma znaczenia dla fabuly ale jednak chcialbym go zagrac a nie moge :(

Ale bug gdzie nie moglem uwolnić handlarza z klatki, od którego chyba kupowalo sie lub dostawalo karte do Gwinta to juz duze niedopatrzenie :( i pozostaje pewien niesmak.

 

Rownie dobrze moglbym powiedziec, ze kupujac gre powinienem otrzymac pełnowartosciowy produkt, a nie działający w 99.999%. Bo questy ktorych nie mozna uruchomic to tak jakby wada produktu, mowiac juz jezykiem handlowca.

Nie marudze, bo dla mnie to najlepszy RPG w jaki gralem, zwlaszcza ze uwielbiam uniwersum Sapkowskiego i napewno przejde gre drugi raz dokonując w pewnych miejscach innych wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Premiera odbedzie sie 19 czerwca :)

To juz folia nawet musi miec premiere? :))

 

Inna sprawa, ze fajny gadżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalMan

 

Kusza i bełty rozrywające - krwawienie

Petarda gwiazda tańcząca - podpalenie

Petarda czarcia purchawa - zatrucie

Na jakiejś konkretnej kreaturze trofik robiłeś?? Potwór ze zlecenia? Bo na zwykłych to pewnie nie bo padają jak muchy ;)

 

Podbijam bo jakoś bez echa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam chodzi w novigradzie? u mnie czy deszcz czy pogodnie cholernie klatkuje ... shit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, może restart konsoli pomoże albo dysk się dławi (jeśli masz zapchany dysk, to warto zrobić porządek)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mysiej wieży jest quest, czy wybór na tak będzie prognostykiem powtórnego spotkania? Czy było minęło :)

Sorry że nie w spoilerze, starałem się zapytać tak żeby nie zdradzać, ale nie potrafię w tapatalku zrobić opcji "spoiler" nie widzę opcji.

Jak gamoń nie wiem gdzie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy questy poboczne są bardzo istotne ?

Szczerze mówiąc nie przepadam za tym rodzajem gier ale fabuła i wątki kobiece mega interesujące.

Niestety nie dysponuje czasem i chęciami zabawy w misje poboczne.

Będą jakieś utrudnienia rozgrywki przez granie tylko misji fabularnych ?

Bo już widzę że proponowany LVL do misji to 7 a ja nadal 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalMan ja jeszcze nie wbiłem tego trofika, bo aktualnie skupiam się na zabiciu 50 przeciwników strzałami w głowę. Wbijaj na potworach o podobnym poziomie co Ty to wytrzymają jeden strzał z kuszy i dwie petardy nawet wyśmienite. Do tego masz potwory, które strzegą skarbów schowanych pod ? bo one zazwyczaj są dość mocne i jak już zauważyłeś potwory ze zlecenia Potrzeba tylko 10 więc z tym trofeum nie ma żadnego problemu a moim zadaniem może wpaść samo podczas przechodzenia gry jeśli zwraca się uwagę na % wywołania tych efektów

Edytowane przez Awruk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy aby do tego trofiku potrzeba tylko headshoty na humanoidach czyli ludziach, elfach i innych odmiencach.

No chyba że piszecie o innym pucharku to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba zabijać ludzi, krasnoludy, elfy i niziołki a ja akurat miałem dużo walk z ludźmi. Zabijam ich sobie powoli i wykańczam strzałami w głowę by później nie farmić tego trofeum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy questy poboczne są bardzo istotne ?

Szczerze mówiąc nie przepadam za tym rodzajem gier ale fabuła i wątki kobiece mega interesujące.

Niestety nie dysponuje czasem i chęciami zabawy w misje poboczne.

Będą jakieś utrudnienia rozgrywki przez granie tylko misji fabularnych ?

Bo już widzę że proponowany LVL do misji to 7 a ja nadal 5 :)

Sporo stracisz pomijając niektóre poboczne misje, bo niektóre wątki poboczne są rozbite na kilka kolejnych misji i są czasami dłuższe niż całe fabuły niektórych gier.

Ale czy aby do tego trofiku potrzeba tylko headshoty na humanoidach czyli ludziach, elfach i innych odmiencach.

No chyba że piszecie o innym pucharku to spoko

50 headshotów tylko na ludziach, elfach, krasnoludach i niziołkach. Nie polecam farmienia tego w jednym miejscu no chyba że nie nudzi was taka zabawa. Ja po prostu zawsze zabijałem z kuszy 1-2 ostatnich bandytów jak natrafiałem na jakąś grupkę. Najpierw zjechanie życia mieczem potem kilka strzałów kuszą z auto-aim i na koniec Axii, ustawienie się po lewej stronie przeciwnika żeby trafić w głowę bo z innej strony nie zawsze zalicza. W grze jest tyle grupek bandytów, że w końcu wpadnie 50 headshotów.

Overkill - krwawienie, zatrucie i podpalenie na raz najłatwiej robić na cyklopie. Jest na Skellige jedno miejsce gdzie po zabiciu go i medytacji od razu się respi, zobaczcie sobie na YT filmik - unlimited XP 8000XP/min czy coś takiego. Ja robiłem ten trofik właśnie tam, czarcia purchawa do zatrucia, eliksir filtr petriego na 100% nałożenia specjalnych efektów znaków plus Igni do podpalenia i ostatni skill z pierwszej gałęzi czerwonego drzewka do krwawienia po ciosie mieczem. Dodatkowo cyklopa można wyłączyć z walki używając alternatywnego Axii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Panowie czy questy poboczne są bardzo istotne ?

Szczerze mówiąc nie przepadam za tym rodzajem gier ale fabuła i wątki kobiece mega interesujące.

Niestety nie dysponuje czasem i chęciami zabawy w misje poboczne.

Będą jakieś utrudnienia rozgrywki przez granie tylko misji fabularnych ?

Bo już widzę że proponowany LVL do misji to 7 a ja nadal 5  :)

 

 

Bez obrazy i  z cały szacunkiem... To po co kupiłeś ten tytuł?? (MOC drzemie właśnie w tym, że zadania poboczne są MEGA genialne i mają czasem BARDZO spory wpływ na to jak reszta zadań się potoczy)...

 

Masz mało czasu??

 

Ja pracuję 10-12h dziennie, pomagam żonie, ogarniam 15 miesięczną córkę, więc nie pitol nie mam czasu... Bo rozumiem, że GRA to wyścigi  aby tylko szybko skończyć wątek główny czy co? Bo nie rozumiem...

 

JAK NIE MASZ czasu to będziesz np. grę przechodził jak ja z 4 miesiące (ze wszystkimi misjami głównymi i pobocznymi) a nie jak inni w 3 czy 4 tygodnie...

 

No chyba, że chcesz się pochwalić kolegom w gimnazjum, że przeszedłeś Wieśka z 6 dni...

 

EDIT: I jakoś mnie nie boli, że za 2 tygodnie będę dalej przechodził W3 (gdy większość już ją skończy) każdy gra swoim tempem i na ile mu pozwala życie/czas...

 

Ale fakt być może masz z 4 dzieci, żonę, wymagającą pracę lub nawet 2 etaty... To chylę czoła za determinację...

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×