Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, trik działa.

50 headshootów wpadło po kilku wizytach w Diablim Dole :-) i "Śmierć w przestworzach" też

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, coś posucha w temacie od kilku dni :)

A przy okazji szczęśliwego Nowego Roku!!

 

Mam zapytanie odnośnie NG+.

Czy do nowej gry przechodzi absolutnie wszystko?

Oleje, eliksiry, wszystkie bronie, żarcie, cała zawartość schowka, recepty na alchemie i bronie etc?

Posiadana gotówka również?

 

Planuję przy pierwszym przejściu zrobić absolutnie wszystko (i jestem na dobrej drodze) i NG+ odpalić na najwyższym poziomie i przelecieć główną fabułę.

Jak ma się granie na NG+ do pierwszego przejścia? Przy dopakowanym Geralcie jest jakiekolwiek wyzwanie?

Trochę żałuję, że od początku nie grałem na najwyższym. Podbiłem LVL o jakieś 2-3 powyżej zalecanego w fabule i mam teraz spacerek.

 

I jeszcze jedna kwestia... mam w schowku tyle lootu, że już przy otwieraniu/przewijaniu przymula mi grę.

Setki sztuk z każdej dziedziny.

Gdzie najlepiej to wszystko sprzedawać?

Wiem jedynie gdzie konkretną kasę za trofea potworów dostanę (chociaż też trzeba czekać aż alchemiście się zasoby gotówki odnowią).

Ale bronie i te wszystkie śmieci... u kogo to sprzedawać?

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Wiedźmin 3 GRĄ ROKU według czytelników pssite.com :)

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytanie odnośnie NG+.

Czy do nowej gry przechodzi absolutnie wszystko?

Oleje, eliksiry, wszystkie bronie, żarcie, cała zawartość schowka, recepty na alchemie i bronie etc?

Posiadana gotówka również?

 

Wszystko przechodzi oprócz przedmiotów fabularnych. Większość zbroi, mieczy, olejów, eliksirów, receptur, jedzenia będziesz miał nadal, ale w grze od nowa będziesz musiał zbierać miecze i zbroje, bo z podstawki są za słabe. Gotówka przechodzi cała.

 

 

Jak ma się granie na NG+ do pierwszego przejścia? Przy dopakowanym Geralcie jest jakiekolwiek wyzwanie?

Trochę żałuję, że od początku nie grałem na najwyższym. Podbiłem LVL o jakieś 2-3 powyżej zalecanego w fabule i mam teraz spacerek.

 

Na samym początku jest trochę ciężko, gdy zaatakuje Cię np. gromada nekkerów, ale po znalezieniu nowego miecza, nabiciu 4-5 leveli i przede wszystkim podczas używania eliksirów/olei gra robi się znowu łatwa. Ciężko będzie dopiero w pierwszym dodatku "Serca z kamienia" i chyba wtedy na prawdę jest największa przyjemność i radość z gry.

 

 

I jeszcze jedna kwestia... mam w schowku tyle lootu, że już przy otwieraniu/przewijaniu przymula mi grę.

Setki sztuk z każdej dziedziny.

Gdzie najlepiej to wszystko sprzedawać?

Wiem jedynie gdzie konkretną kasę za trofea potworów dostanę (chociaż też trzeba czekać aż alchemiście się zasoby gotówki odnowią).

Ale bronie i te wszystkie śmieci... u kogo to sprzedawać?

 

Broń sprzedawaj kowalom a zbroje płatnerzom (chociaż ja już miałem tyle kasy, że sprzedawałem wszystko komu popadnie), wtedy dostaniesz najwięcej kasy (szczególnie tym w Białym Sadzie). A wszystkie inne pierdy po prostu kupcom, zielarzom itp.

 

Kasa tak na prawdę przyda Ci się dopiero w dodatku (pewnie będziesz w niego grać), ale nie będę Ci spoilerwać :-)

 

Enjoy!

Edytowane przez AdekO_o
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zapracowali na to, jedna z najlepszych gier w jaką miałem okazje pograć w moim parszywym życiu. Dodatkowo miłość do twórczości Sapka spotęgowała to wszystko... coś pięknego. Pamiętam jak w dzień premiery pojechałem do media i czekałem z setkami ludzi na otwarcie sklepu - widziałem w ich oczach to samo napalenie co u mnie :P  No i dodatek, który nie był ochłapem, ale 10 godzinnym dziełem, które okazało się lepsze niż 90% obecnych gier za 249zł. Jestem zachwycony! Gratulacje! <leci łezka>

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zapracowali na to, jedna z najlepszych gier w jaką miałem okazje pograć w moim parszywym życiu. Dodatkowo miłość do twórczości Sapka spotęgowała to wszystko... coś pięknego. Pamiętam jak w dzień premiery pojechałem do media i czekałem z setkami ludzi na otwarcie sklepu - widziałem w ich oczach to samo napalenie co u mnie :P  No i dodatek, który nie był ochłapem, ale 10 godzinnym dziełem, które okazało się lepsze niż 90% obecnych gier za 249zł. Jestem zachwycony! Gratulacje! <leci łezka>

Ja teraz wsiąkam drugi raz. I tym razem robię 100 %. Akurat do Krew i Wino się powinienem wyrobić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesio wpadł od Mikołaja na XO, poprzednio przeszliśmy z żonką cały na ps4, jednak sprzedany został razem z konsolą.

Od świąt jakoś nie odpalaliśmy gry, a to nie było czasu, a to chęci... aż do przedwczoraj.

Wystarczyło raz odpalić i wsiąknęliśmy od nowa w ten świat.

Dla mnie to gra dekady, a nie roku. Wczoraj popłynęliśmy do 3 rano, a dziś do pracy trzeba było iść :D

I w pracy wyczekiwanie, kiedy znowu udamy się do Velen.

Zabawy jest mnóstwo, bo dokonujemy innych wyborów niż poprzednio, chociaż przy niektórych ciężko nie zachowywać się jak typowy Geralt ;)

Właśnie kończymy wątek Barona.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku.... Ale mnie szlag trafił. Okazało się, że nie zrobię platyny, bo jakieś jedno zlecenie źle zrobiłem. Ja pie..... A nie mam tak wczesnego sejwa.....

Masakra. Wszystkie starania poszły w piz*u. Tyle zbierania tych kart na darmo...

Zostaje Quickrun do skellige.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o trofeum za zabicie leszego w zleceniu? Zrób speedruna na very easy na NG+ (albo na zwykłym NG), na Skellige możesz się tak naprawdę dostać bez robienia questline'a Barona i Novigradu. Myślę, że powinieneś być w stanie go pokonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedlem za glosem serca i tez tego nie zrobilem, na szczescie gra jest tak zajebista ze i tak ja przechodzilem drugi raz wiec tak czy siak platyna wpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszy albo dopler, bo jego ponoć też da się pominąć (nie gonić to, gdy ucieka) choć to trudne bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem grac w wiedzmina wczoraj, mam parenascie godzin ale jestem dopiero na poczatku ,

Misja z Baronem i Ciri

Jest jakas misja, do ktorej warto dograc a potem robic sobie zadania poboczne czy juz teraz moge robic zlecenia bo mam wiekszosc opcji otwartych? Wiadomo, nie przekraczam pozjomu zadan. Chodzi mi o to czy jest w Wiedzminie cos takiego, ze warto zrobic najpierw misje XXX bo ona nam odblokowuje cos tam/nowe miasta, krainy i dopiero potem bawic sie w zadania poboczne i zdobywanie rynsztunku?

Edytowane przez Davey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o trofeum za zabicie leszego w zleceniu? Zrób speedruna na very easy na NG+ (albo na zwykłym NG), na Skellige możesz się tak naprawdę dostać bez robienia questline'a Barona i Novigradu. Myślę, że powinieneś być w stanie go pokonać ;)

Ja źle zrobiłem zlecenie "w sercu lasu".

Da się tak szybko dostać na skellige. Myślałem, że dopiero jak będę w Novigradzie.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały Sad -> Velen -> jedziesz pod most do Novigradu, robisz poboczne zadanie i dostajesz glejt -> w Novigradzie płacisz za podwózkę na Skellige i voila ;)

 

Na NG trochę ciężko to zrobić, bo trzeba mieć te 1000 koron na statek na Skellige, ale na NG+ będziesz mieć dość hajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska powiedzcie mi, w którym momencie najlepiej zacząć questy związane z dodatkiem Serca z Kamienia?

Gram całkowicie od początku i nie wiem. Widziałem tylko, że trzeba mieć coś koło 30 lvl, ale jest jakiś moment szczególny w którym warto zacząć te misje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je zacząć po zakończeniu głównego wątku, ale jeśli zaczniesz je wcześniej, to główne postacie z podstawki mogą mieć dodatkową opcję dialogową (np. komentującą naszą nową bliznę ;)). Pamiętaj tylko, żeby mieć >30 lvla, bo DLC jest dosyć trudne.

Edytowane przez Silvena
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały Sad -> Velen -> jedziesz pod most do Novigradu, robisz poboczne zadanie i dostajesz glejt -> w Novigradzie płacisz za podwózkę na Skellige i voila ;)

Na NG trochę ciężko to zrobić, bo trzeba mieć te 1000 koron na statek na Skellige, ale na NG+ będziesz mieć dość hajsu.

Bo tak naprawdę to chodzi o zrobienie tylko tego zlecenia.

Jeśli wybiorę NG+ to nic nie namieszam z sejewmi albo dlc? Nadal chce aby to ten sejw zwyczajny na NG był tym głównym. By nie było, że kupię dlc i będę chciał grać na grze NG, a tu lipa, bo nowy NG+ będzie tylko ważny.

Z NG poza hajsem, to może być też problem z Levelem, bo ten quest jest na 22 poziom.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie dwa ręczne zapisy przed końcem gry.

Na tym drugim cały czas nadpisuj, aż trafisz w ng+ do Skellige, zrobisz zadanie, pucharek i kasacja save'a.

I wczytujesz ten pierwszy zapis z ng.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z NG+ poza hajsem, to może być też problem z Levelem, bo ten quest jest na 22 poziom.

No a na NG+ będzie pewnie na 50-ty poziom :P Ale innego rozwiązania dla Ciebie nie ma, najwyżej będziesz klepał tego leszego przez 10 minut... Albo przejdziesz grę drugi raz normalnie robiąc fabułę aż do Skellige, ale jest to czasochłonne. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je zacząć po zakończeniu głównego wątku, ale jeśli zaczniesz je wcześniej, to główne postacie z podstawki mogą mieć dodatkową opcję dialogową (np. komentującą naszą nową bliznę ;)). Pamiętaj tylko, żeby mieć >30 lvla, bo DLC jest dosyć trudne.

A po Wyspie Mgieł, ale przed zakończeniem da radę to zrobić?

Czy w ogóle najlepiej się za to brać po samym zakończeniu gry?

Fabularnie nic nie tracę robiąc te zadania po zakończeniu? Ma to jakiś logiczny ciąg fabularny?

Sorry za te pytania, ale Wieśka ogrywałem po premierze czyli dość dawno, a dodatku w ogóle nie znam.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większego znaczenia nie ma kiedy zaczniesz, możesz po Wyspie Mgieł to zrobić (a przed jest raczej niewskazane, bo będziesz miał niski poziom), możesz całą fabułę zrobić i dopiero się wziąć za dodatek. DLC to oddzielna historia, prawie w ogóle nie nawiązująca do podstawki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Silvena.

 

W ogóle mam wrażenie, że te patche trochę zbalansowały rozgrywkę.

Nadal jest dość łatwo, ale już nie aż tak jak kiedy zaczynałem przy pierwszych dwóch patchach.

Nie gram na najwyższym, bo nie mam parcia już na achivementy, a jednak zdarzyło mi się zginąć :P

Poprawili też chyba levelowanie.

Co prawda staram się zadania robić po kolei (w/g sugerowanego lvl - polecam też innym tak właśnie obrać kolejność), ale mimo przekroczenia niektórych o 2-3 punkty, nadal mam na zielono zadania i xp wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawili też chyba levelowanie.

Co prawda staram się zadania robić po kolei (w/g sugerowanego lvl - polecam też innym tak właśnie obrać kolejność), ale mimo przekroczenia niektórych o 2-3 punkty, nadal mam na zielono zadania i xp wpada.

 

Maksymalnie możesz przekroczyć o 5 pkt, jeśli przekroczysz o więcej to questy robią się szare i wpada mniej exp (zawsze tak było)

 

Zazdroszczę każdemu, kto zaczyna dopiero przygodę z Wiedźminem ... piękna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie możesz przekroczyć o 5 pkt, jeśli przekroczysz o więcej to questy robią się szare i wpada mniej exp (zawsze tak było)

 

Zazdroszczę każdemu, kto zaczyna dopiero przygodę z Wiedźminem ... piękna sprawa.

Nie pamiętałem, że zawsze tak było, ja grałem i przeszedłem całego nie zważając na to.

Teraz grając od nowa po prostu przypomniały mi się te posty z lamentami, że zadania są na szaro.

Ja wtedy ukończyłem grę mając coś koło 35-36 lvl.

 

Jak ktoś dopiero zaczyna, to faktycznie ma fajnie, ale nawet grając jeszcze raz jest masa radości.

Zwłaszcza, jak dokonuje się innych wyborów niż poprzednio.

Chłopaki z CDPR naprawdę się postarali i gra jest mega rozbudowana.

Długo mi się nie znudzi :)

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×