Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

#423  GT7 to narazie projekt widmo, nikt nie wie jak bedzie wyglądać, kto wie, może dostaniemy tą samą kupę z kartonowymi samochodami z GT4 albo najbardziej odjechany projekt samochodowy wszech czasów. Póki nie ma next-genowego GT to stawianie go na równi z innym tytułem AAA jakim jest DriveClub, jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, pod względem wykonania i słuszności projektów to owszem można je porównywać, ba obie mają szansę wyznaczyć nowe standardy jakościowe.

Chodzi bardziej o tezę, że DC się nie przebije bo na rynek trafi pCARS.

Fun'owa, dynamiczna ścigałka z Club'owymi funkcjami społecznościowymi versus super real sim racer którym CARS chce się mianować.

Chyba rozumiesz o jaką zależność chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za blogiem PS:

 

five locations, 55 tracks, 50 cars and 50 tour events

 

 

Nie wyglada to zle w pelnej wersji. Choc wiele bedzie zalezec od tego co rozumieja przez 55 torow  skoro PS+ edt ma dostac 5 w 11 wariantach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna lokacja - Indie - 11 tras .

10 Aut .

Dostęp do wszystkich trybów , możliwość wbicia platyny .

Brak możliwości ukończenia kariery .

 

Za Darmo 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - 

5 lokacji - 55 tras 

50 Aut

Wszystkie 50 wydarzeń w karierze .

Działa tylko z wykupionym Ps+ lub z płyty .

 

Dodatkowe 150 zł ! ! !

 

 

 

Strasznie dużo . Czy warto ? Zobaczymy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skąd masz te 150 zł???

Ma być 50 euro czyli ok 195

 

edit już wiem

od tych idiotów z głównej kolejny raz sobie z dolarów przeliczyli

Edytowane przez pablos_83
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepiej... Także ja będę grał w wersję z plusa  :down:

 

Ps. Masz plusa za tych idiotów z głównej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze należy dodać że upgrade działa tak długo jak mamy PS+

kończy nam się PS+ =  tracimy upgrade

 

Trochę z ceną przesadzili 30 euro byłoby akceptowalne

Przy 50 euro lepiej czekać na obniżkę wersji płytowej a w międzyczasie ogrywać wersję PS+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 tras to bardzo dużo, super! Biorę płytę!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie na ile wystarczy kariera bo jakoś nie lubię gier społecznościowych. Ciekawe czy singiel da rade grać w tą grę :)

Co wiadomość o tej grze to gorsze informacje. 50 aut trochę mało, żeby chociaż były dobrze dobrane bryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony widzę, że jest na fali, jeśli chodzi o kretyńskie decyzje... 50€ za przedłużenie chcą i jeszcze trzymać ps+ każą? prościej kupić od razu pudełko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak będzie 50 aut dobrze dopracowanych plus dobry model jazdy zupełnie wystarczy.

Gran Turismo przyzwyczaiło nad do dużej ilości aut, ale mimo 1000 fur jeździłem zawsze może 100 swoich ulubionych.

Cena za upgrade rzeczywiście mogłaby być niższa, ale jeśli gra będzie warta czekania wydam kasę z uśmiechem na twarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pozoru to zagranie nie jest fair.

 

Jednak popatrzcie na to z innej strony... dostajemy, jako gracze, kilka opcji zabawy z grą.

 

1. masz PS plusa - dostajesz demo  - graj ile chcesz 11 tras i 10 autek.. nawet Platynę wbijesz.

 

2. podoba ci si demo ale chcesz trochę zaoszczędzić na zakupie, nie ma problemu - upgrade o 10 dolców tańszy niż normalna wersja ale w zamian sub plusa konieczny do gry

 

3. chcesz po prostu mieć grę i grać do woli.. dopłać 30/40zł i proszę.

 

 

Ja zobaczę jak będę bawił się w demo i jak mi się spodoba to kupię pełną cyfrową wersję gry - upgrade olewam. 40 złoty to nie majątek - Kubełek KFC potrafi kosztować więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pozoru to zagranie nie jest fair.

 

I tutaj sie z Toba niezgodze - ja niestety/stety jestem pamietliwy. 

 

Zupelnie co innego bylo mowione na zapowiedzi tej gry - liczba niedotrzymanych obietnic jest porazka sony. Cena upragedu za 80% gry (ktorej brakuje w stosunku do PS+ edt wydaje sie byc wysoka tym bardziej ze nie masz mozliwosci uzywac produktu po wygasnieciu subskrybcji. 

 

Owszem rozumiem Twoje podejscie (choc w mojej opinii to co zrobiles to jest racjonalizacja), masz pelne prawo do swojego zdania. I masz pelne prawo nie zgadzac sie z moim - jesli dojdziemy do takiego momentu proponuje zastosowac zasade dzentelmenska i zgodzic sie w tym iz sie nie zgadzamy. 

 

Ale ja zwyczajnie pamietam co Sony obiecywalo a co z tego wyszlo. Pomijam juz obsuwe... 

 

Powtorze nie bronie firmom maksymalizowac zyskow - ale jesli sie nawali z czyms to nie udaje sie ze wszystko jest OK, tylko sie przeprasza a jesli jeszcze chce miec sie pozytywny PR i wychwalanie swojej firmy to daje sie w ramach przeprosin bonus. To moze byc malo znaczacy gest ale ten prosty trick psychologiczny dziala. 

 

Sony od strony relacji z klientem w przypadku tej produkcji w mojej subiektywnej opinii poleglo na calej linii. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na konferencję sony jak zapowiadali ps4 i Drive club. Zobaczysz tam wzmiankę o DC i jego premierze w plusie w pierwszym roku usługi na ps4.

. Takze ich rzeczywista obsuwa to kilkanaście dni. Mnie zawiodło iż jest to tylko 1/5 gry, spodziewałem się chociaż 1/2 lub więcej. Wtedy i sam Upgrade musiałby być w korzystniejszej cenie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/5 aut i tras to nie jest 1/5 gry  tylko dużo więcej, bo ma się wszystkie tryby i możliwość zdobycia platyny

 

samo wstawienie 1000 aut nie sprawi że gra jest 20 razy większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na Wersji z PS+ będzie można sobie w przyszłości DLC jakieś dokupić i będzie śmigało z nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na konferencję sony jak zapowiadali ps4 i Drive club. Zobaczysz tam wzmiankę o DC i jego premierze w plusie w pierwszym roku usługi na ps4.

. Takze ich rzeczywista obsuwa to kilkanaście dni. Mnie zawiodło iż jest to tylko 1/5 gry, spodziewałem się chociaż 1/2 lub więcej. Wtedy i sam Upgrade musiałby być w korzystniejszej cenie.

 

Kudosy za znalezienie tego materiału :D nie wpadłem na to :P

 

I tutaj sie z Toba niezgodze - ja niestety/stety jestem pamietliwy. 

 

Zupelnie co innego bylo mowione na zapowiedzi tej gry - liczba niedotrzymanych obietnic jest porazka sony. Cena upragedu za 80% gry (ktorej brakuje w stosunku do PS+ edt wydaje sie byc wysoka tym bardziej ze nie masz mozliwosci uzywac produktu po wygasnieciu subskrybcji. 

 

Owszem rozumiem Twoje podejscie (choc w mojej opinii to co zrobiles to jest racjonalizacja), masz pelne prawo do swojego zdania. I masz pelne prawo nie zgadzac sie z moim - jesli dojdziemy do takiego momentu proponuje zastosowac zasade dzentelmenska i zgodzic sie w tym iz sie nie zgadzamy. 

 

Ale ja zwyczajnie pamietam co Sony obiecywalo a co z tego wyszlo. Pomijam juz obsuwe... 

 

Powtorze nie bronie firmom maksymalizowac zyskow - ale jesli sie nawali z czyms to nie udaje sie ze wszystko jest OK, tylko sie przeprasza a jesli jeszcze chce miec sie pozytywny PR i wychwalanie swojej firmy to daje sie w ramach przeprosin bonus. To moze byc malo znaczacy gest ale ten prosty trick psychologiczny dziala. 

 

Sony od strony relacji z klientem w przypadku tej produkcji w mojej subiektywnej opinii poleglo na calej linii. 

 

Ok do rzeczy.

 

Po. 1. zajefajnie trafić na kogoś kto rozumie co to punkt widzenia. Mogli byśmy się trochę pospierać i nadal nie rzucać mięsem ;D

 

Po. 2gie - może to dziwne i subiektywne spojrzenie na świat...  ale przed tym smutnym czasem kiedy to wybiła mi 30stka, ciągle gdzieś biegłem: na autobus, do kina, na spotkanie, po grę, do dziewczyny - trochę smutne, że dziewczyna wpadła na koniec wyliczanki ;D.  

(ps. odnośnie subiektywności dla nie wtajemniczonych : tylko algorytmy komputerowe są obiektywne - człowiek nigdy nie jest i nie będzie obiektywny, jego opinia ZAWSZE będzie skażona subiektywnością. Więc uważajcie na opinie Recenzentów)

 

Po 30stce nagle zrozumiałem, że nie muszę ciągle biec: bo będzie kolejny autobus, seans o innej godzinie, spotkanie można przełożyć, gry są w wielu sklepach a dziewczyna jak kocha to poczeka... ;p

 

Chodzi mi o to, że na dobre rzeczy warto czekać.

 

To, że sony zmieniło swoje wcześniejsze ogłoszenie nie jest w porządku ale biznes is bizness... wiedzieli, że to nie będzie dla nich pozytywne. Sam napisałem do nich na Twitterze kozystajć z #NODCSUB. 

 

Ci goście (SONY) mają całe budynki analityków szacujących zagorzenie, straty i zyski... najwyraźniej to im się opłacało.

 

Microsoft miał też analityków przed premierą Xbox One i sądzili, że taranem przejdą przez graczy :) Sony, popełnia błędy ale daleko im do Microsoftu.

 

A-rather-dapper-monkey-rides-a-goat-GIF.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po. 1. zajefajnie trafić na kogoś kto rozumie co to punkt widzenia. Mogli byśmy się trochę pospierać i nadal nie rzucać mięsem ;D

 

Jak pisalem po dzentelmensku mozna zgodzic sie ze sie nie zgadzamy. Do tego jednak potrzebna  jednej rzeczy nie patrzec wasko - a  choc troche probowac zrozumiec inny punkt widzenia.

 

 

Ale zeby bylo na temat owszem, premiery juz  czepiac sie nie bede... teraz nawet stane na chwile po drugiej stronie barykady i powiem ze oburzenie na sposob sprzedazy tzw upgrade - "technicznie" jest bezpodstawne bo sony na blogu 2013/08/20 - podalo informacje ze upgrade bedzie obowiazywal tylko z wykupionym plusem.

 

Niemniej tutaj mozna zaczac zabawe za chwytanie za slowka bo w tym samym wpisie mamy informacje:

"PlayStation Plus Edition daje wam wybrane wozy sposrod wszystkich 5 klas, piekne lokacje oraz  ekscytujace tory ktore pozwola na granie w kazdym z trybow gry, niemniej nie zawiera calej dostepnej zawartosci chyba ze zdecydujecie sie na upgrade"

 

To czy wozy beda ze wszystkich klas to sie okaze, piekne lokacje to okreslenie nieprezycyzyjne bo nie mowi o tym czy chodzi o tory czy lokacje geograficzne.

To wszystko bylo pieknie marketingowo napisane...

 

I tutaj jedynym problemem sa chyba oczekiwania  - oczekiwania czesci ludzi ktorzy wyobrazali sobie to  tak (wliczajac w to mnie) - no dobra dadza moze 60 moze 75% gry reszte bedzie mozna kupic jako DLC pewnie drozej jesli chodzi o stosunek % zawartosci do ceny ale pewnie duzo taniej niz pudelko. Moze sie szykowac dobry deal.

 

Coz rzeczywistosc pokazala ze mimo iz jestem za starym misiem zeby mnie brac na sztuczny miod tutaj bardzo chcac jakis wyscigow ktore usprawidliwia zakup PS4 dalem poniesc sie fali hurra optymizmu.

 

W tym wypadku nastapilo nadmierne rozbudzenie oczekiwan, ktore teraz zwyczajnie wywolalo rozczarowanie.

 

dla zainteresowanych prehistoria link do wpisu na blogu: http://blog.eu.playstation.com/2013/08/20/driveclub-pre-order-offers-and-cover-art-revealed/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

osobiście widziałem to tak- content za darmo to około 60% zawartości gry a reszta za około 120zł (30€) do zakupienia w PSN na stałe juź

 

Problem moim zdaniem nie leży jednak w tym ile dają w wersji PS+ darmowej ale w całej reszcie- chorej cenie upgradu obwarowanej koniecznością posiadania dalej PS+ (oczywiście, większość i tak go będzie mieć wiadomo dlaczego ale chodzi mi np, o tych co wolą singla a darmowe gry z ps+ nie zachęcają tych osób do opłacania tej usługi jak to na ps3/vita jest....) względem wersji bez ograniczeń- serio te 10€ rabatu mogą sobie wsadzić bo gra w pudełku będzie szybko za ~100-120zł....

 

 

edit: @MagEllan

 

" podalo informacje ze upgrade bedzie obowiazywal tylko z wykupionym plusem."

 

sny podało tylko, że upgrade będzie można zakupić mając ps+ a nie, że będzie trzeba go dalej mieć żeby grać... to jakby gry zakupione z 10% rabatem były nie na stałe ale na czas abonamentu...

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sny podało tylko, że upgrade będzie można zakupić mając ps+ a nie, że będzie trzeba go dalej mieć żeby grać... to jakby gry zakupione z 10% rabatem były nie na stałe ale na czas abonamentu...

 

Z calym szacunkiem ale po to podlinkowalem wpis z blogu zeby  rozwiac watpliwosci

 

you can buy an upgrade to the full game – or just buy individual items as you go along. If you do decide to upgrade, everything you’ve earned so far will be carried over. Note that DRIVECLUB PlayStation Plus Edition (and any upgrades) is only available for use during the period of your PlayStation Plus membership.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit: mag szybszy

 

Przeczytaj sobie ze zrozumieniem

To jest tak jak z DLC do gier z PS+

Masz PS+ dokupujesz DLC do np Battlefield 3 ale tracisz wszystko gdy subskrypcja wygasa

 

 

If you’re an active PlayStation Plus subscriber and have been playing the PlayStation Plus Edition, but decide you want the full DRIVECLUB experience, you can purchase a one-time upgrade for €49.99/$49.99/£42.99. This will give you access to all five locations, 55 tracks, 50 cars and all 50 tour events, as long as your PlayStation Plus subscription remains active.

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: mag szybszy

 

 

hahah

Pablos - teraz rzecz sie rozbija o historyczne notatki to co wkleilem to fragment z 2013/08/20 - czyli jednak jesli chodzi o forme zakupu i obowiazywania upgrade Sony nie zmienilo zdania.

 

Pamiec ludzka krotka ale internety pomagaja wygrzebac informacje :)  czasami te pokazuja ze sie mylilismy a czasami mozna komus powiedziec - obiecales cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok, macie racje... mój błąd ;)

 

w takim razie zostaje tylko aspekt ceny upgrade'u.... 

Edytowane przez Singularity
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta szybko spadającą cena też nie byłbym taki pewien. Przez to ze gra będzie w plusie może nie cieszyć się zbyt wielką sprzedażą, może być mało egzemplarzy z drugiego obiegu. Ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, ale z drugiej strony jeśli gra się obroni to wiele osób nie poprzestanie na edycji plusowej.

A idąc dalej pudełko wydaje się mimo tych kilkunastu zł bardziej atrakcyjne od przywiązanego do plusa upgrade'u.

Swoje zrobi też posucha w racerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×