Skocz do zawartości
ONE

Thief

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość ponownego przechodzenia misji w późniejszym czasie , a nie tylko po skończeniu levelu ? Chodzi mi czy później można wrócić do plansz dozbierac różne zostawione skarby.

Tak oczywiscie mozna wrocic do kazdej misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wczoraj pierwsze 3 rozdziały.

Gram od razu na master + custom (no alert, no focus, no kills and knockouts, itd.)

Bawię się z grą świetnie, jednak są rzeczy które psują klimat.

 

Po pierwsze loadingi, mamy ósmą generację, a tutaj malutkie plansze i co chwile doczytywanie.

Szczególnie podczas łażenia po mieście gdzie znam lokalizację i co minutę jestem przy bramie.

 

Garrett zawsze był postacią, która nie dała się zauważyć, a tutaj co chwile oskryptowane dynamiczne ucieczki.

Wolałbym mieć możliwość cichego wejścia i takiego samego wyjścia.

 

AI jest jak w starych grach Thief, tylko że te gry dzieli 10 lat i w tym temacie deweloper poległ na całego.

 

Audio w takiej grze jak Thief to podstawa, a tutaj są problemy z głośnością.

Miałem sytuację gdzie ledwo słyszałem kogoś za winklem, a postać będąca za ścianą mówiła z maksymalną głośnością.

 

Natomiast możliwość dowolnego bawienia się ustawieniami gry jest genialne i powinno być w większej ilości gier.

Gdyby nie trzy pierwsze punkty powiedziałbym, że dostałem grę Thief na jaką czekałem, a tak jest tylko dobrze.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość ponownego rozegrania zleceń od agentów Vittori i Ector oraz misji głównych po ukończeniu gry ? 

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak, po zakończeniu gry wyświetli się komunikat, że można skończyć lub powtórzyć dowolną misję główną lub poboczną.

 

Właśnie ukończyłem grę na poziomie Custom Master + włączone 'handicapy' żeby uzbierało się 700pkt.

Grałem zupełnie w ciemno, miejscami było bardzo ciężko szczególnie że nie było mieć stać na strzały wodne, ani na liny.

Musiałem wczytywać zapis gry pewnie z 200 razy, gdyż jak tylko dostrzegli mnie strażnicy od razu reset.

Polecam każdemu, przejście gry w taki sposób, daje to niesamowitą satysfakcję.

Czas gry 8:30h, ale gra liczy czas od wczytania save, więc 4-6h można doliczyć.

Zabieram się teraz za normalną grę na poziomie Easy, żeby dokładnie zbadać całe miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez ukończyłem Thief czas gry u mnie 18 godzin(głównie wątek fabularny i dwie misje poboczne), ale muszę przyznać ze lizałem ściany i próbowałem różnych scieżek, poziom Mistrz +wyłączone asysty itd jedyna pomoc to interfejs przy otwieraniu zamków, skrzyń.


Teraz gram na Szelmie ze wszystkimi asystami i od nowa odkrywam Thief :) 

 

 

Gra jak dla mnie dobra. Fabularnie daje rade, chociaż wolałbym klimacik bez jakis potworków, troszeczke to naciągane i sztuczne. 

Graficznie gierka daje radę, są tekstury lepszej i gorszej jakości ale całościowo nie jest źle. Mgła, dym, gra świateł cieni robi świętną atmosferę można kroić nożem. 

Największą bolączką jest pocięty świat na fragmenty i wczytywanie przez to gry. I błędy techniczne, zanikanie czasami dzwięku(rozmowy strażników), doczytywanie tekstur, widać na filmikach i na poczatku każdego wczytania gry. Rozczarowaniem jest również walka końcowa to dno i metr mułu..... Widać, że panowie z Eidos Montreal nadal nie potrafią tworzyć walk z bossami ;) (W Deus Ex zrobiła to firma zewnętrzna, nie wiem jak w Thief)

 

Mimo wszystko grę polecam, szczególnie ze względu na klimat oraz że na poziomie Mistrzowskim na prawdę trzeba się przy grze namęczyć, ale sprawa to mega frajdę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 6 rozdziałach i 20 misjach pobocznych. Nie chciałem zbytnio szaleć, więc na dzień dobry wybrałem poziom trudności złodziej. Ciężko jest mi powiedzieć, czy to gra, której oczekiwałem. Na pewno fabularnie trochę za dużo dla mnie fantasy. No i ten, spoiler alert? No, uwaga. Po co te gollumy? Cała akcja w szpitalu świetna (początkowo byłem do niej sceptycznie nastawiony, bo nie chciałem kupić horroru, ale w końcu wsiąkłem), a potem na koniec bubel w postaci tych dziwadeł. Ani to straszne, ani fajne. No i Garret jak na ducha robi spore zamieszanie. Schemat podobny w niemal każdym rozdziale. Pojawia się spod ziemi Baron i nasz cichociemny włamywacz biegnie przed siebie z gracją Rambo. Równie dobrze mógłby wpadać do każdej lokacji ze spluwą, bo i tak kończy się to zdemaskowaniem. Śmieszy też wielka rewolucja na ulicach Miasta, w skład której wchodzą dwie osoby. Większe tłumy chyba nawet na koncertach Dody.

 

Największy dramat to jednak konstrukcja miasta. Wczytywanie, wczytywanie, chrupiąca animacja otwierania okna, wczytywanie, belka,wczytywanie... Aż tak ograniczone są poprzednie konsole, że miasto nie mogło być podzielona maksymalnie na trzy strefy? No i co za osioł wpadł na pomysł stworzenia nieoznakowanych między wymiarowych portali  okien prowadzących do innych dzielnic. Żeby to trwało kilka sekund, to ok. Ale nie, najpierw koślawa animacja, a potem ekran ze wskazówkami. Okropieństwo do którego trzeba przywyknąć. O debilach udających strażników (o czym sami zdają sobie z tego sprawę, co słychać w dialogach) pisał i mówił już każdy. Mimo tego czasami potrafią zaskoczyć.

 

Koniec z narzekaniem. Jest cholernie klimatycznie. Aż chce się zajrzeć w każdy kąt i wyczekać odpowiedni moment, aby dokonać kradzieży kieszonkowej. Szukanie odpowiednich przycisków i dróg sprawia wiele frajdy. Zdecydowanie nie jest to korytarz, o którym słyszało się przed premierą. Misje poboczne są zróżnicowane i bywają zarówno banalnie proste, jak i trochę trudniejsze. Każda ma również swoje fabularne tło. Mimo licznych wad na pewno jeszcze nie raz wrócę do Miasta w celu wbicia platyny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Gollumy' w każdej części serii były i długo przed premiera byłem pewny, że teraz nie będzie inaczej.

Fabularni jest to całkiem nieźle uzasadnione, zawiódłbym się gdyby jakiegoś zombie w grze nie było :)

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi świeczkami rozsianymi po mieście, po zapaleniu których słychać "dziękuję", "odchodzę" itd? To do czegoś zmierza?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie thief, wiele pomyj zostało wylanych na tą grę jednak muszę przyznać że początek zrobił na mnie niezłe wrażenie. Ukończyłem jedną misję (dotrzyj do wierzy) i grało się bardzo dobrze. Na plus zaliczyłbym rewelacyjny klimat oraz design lokacji. Odnośnie mechaniki się nie wypowiem bo za mało jeszcze grałem, Największym jednak trupem w szafie była grafika i muszę przyznać że jest całkiem ok. Tak jak już wspomniałem design jest genialny do tego dochodzi świetne oświetlenie i niesamowity efekt burzy i deszczu (to jak krople rozświetlają się przy błyskach to poezja) + parę fajnych efektów jak np parallax mapping. W zasadzie gdyby było 60 fps i trochę lepsze tekstury w niektórych miejscach to nie było by się do czego przyczepić. I zagadka na koniec, jak to możliwe że gra przycina w pre-renderowanych cut-scenkach ?? :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć (te osoby które przeszły grę) czy po przejściu dalej możemy latać po mieście? Pytam, bo nie wiem czy robić 8 rozdział, a chcę wbić jeszcze 2 trofiki które są dosyć czasochłonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć (te osoby które przeszły grę) czy po przejściu dalej możemy latać po mieście? Pytam, bo nie wiem czy robić 8 rozdział, a chcę wbić jeszcze 2 trofiki które są dosyć czasochłonne.

Można. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$29.99 na amerykaskim storze - tak więc już za stówkę chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej a czy wersja z PS STORE US ma możliwość odpalenia języka PL??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z save'ami w grze. Gra po wyjsciu nie zapamietuje moich recznie robionych zapisow i zawsze cofa mnie do poczatku misji "wesola wyrocznia". Wczoraj gralem jakies 3h po przejsciu tej misji (robilem zadania poboczne w miescie)i wszystko w plecy. Dzisiaj zrobilem probe i w polowie misji zapisalem i wyszedlem. Po powrocie znowu cofnelo mnie do poczatku. Ma ktos jakis pomysl co z tym fantem zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Custom na pewno to nie jest, pogrzebie w ustawieniach czy czegos nie wylaczylem. Sprawa jest o tyle dziwna, ze formalnie mam mozliwosc zapisu i nawet pojawia sie ikonka zapisywania rozgrywki a mimo to po wyjsciu z gry i powrocie gra zaczyna sie na poczatku misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przywrocenie ustawien domyslnych ani ponowna instalacja gry nic nie daly :( jezeli zapisuje gre recznie i wybiore "wczytaj ostatni zapis" to cofa mnie na poczatek rozdzialu, natomiast gdy wybiore "wczytaj" to widoczny jest moj zapis i moge go wybrac i normalnie zaladowac gre. Niestety przy wyjsciu z gierki i ponownym wejsciu zapis reczny znika z menu zupelnie i gra ladowana jest od poczatku rozdzialu ;( pozostaje mi chyba tylko kontakt z supportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutek, mam tą samą sytuację i mi też po wyjściu z gry znikł mój zapis ręczny gry. Wczoraj doszedłem do drugiego rozdziału i nagle pojawił się ten problem. Chociaż zapisałem grę ręcznie po wróceniu do menu pokazuję cały czas przy "Kontynuuj" zapis punktu kontrolnego. Początkowo bez wyłaczenia gry wczytałem ten zapis i dopiero potem mogłem wczytać zapis ręczny. Ale dzisiaj uruchamiam grę i tylko widoczny jest zapis punktu kontrolnego. Zapis ręczny znikł.

Może jakby skopiowało się się z systemu PS4 zapisy na przykład do chmury PS Plus i potem przy uruchamianiu gry wczytać, bo mam najdzieję, że mój zapis ręczny nie znikł permanentnie tylko gdzieś się zawieruszył w systemie. Tak czy siak trzeba ten problem jakoś rozwiązać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie identyczna sytuacja, już myślałem, że to przez aktywowanie dodatkowej misji "napad na bank"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do wszystkich co mają problemu z zapisem gry.

Jak zapiszecie grę i potem wybierzecie Load Last Save to wywala was na początek misji, tak?

Co się dzieje jak weźmiecie Save i potem Load i z listy wybierzecie wasz save ręczny, też was cofa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jest OK, problem w tym ze po wylaczeniu gry ten reczny save znika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to błąd w samej grze i Eidos podobno już nad tym pracuje, jest jednak rozwiązanie.

Problem podobno wynika ze złej interpretacji czasu przez grę po zmianie czasu. Jednemu z użytkowników pomogło zapisanie gry i nie odpalanie jej przez 48h  :]

Po tym czasie włączył grę i wszystko wróciło do normy, nawet jak to nie pomoże to Eidos/Square wie o problemie i pracują nad rozwiązaniem.

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy patch naprawi save czy sprawi, że sytuacja się nie powtórzy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, dobrze że najpierw pobrałem gierkę na PC z torrent i sprawdziłem czy jest warta tych 200 pln. I dobrze że jej nie kupiłem, mam czyste sumienie że nie wydałem tych pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×