Skocz do zawartości
kloose

The Order: 1886

Rekomendowane odpowiedzi

No to w końcu sam przetestowałem kawał gry i tak jak myślałem, gra mi się podoba :) . Akcje ze strzelaniem, przypominają mi trochę moje ulubione Gears of War i wcale nie ma ich tak mało. Grafika świetna i do dzisiaj lepszej w grach nie widziałem. Postacie wyglądają i poruszają się rewelacyjnie. Do tego fajny klimacik.

Na tą chwilę daję grze 8/10 i raczej już to się nie zmieni. Dałbym 9/10, ale muszę odciągnąć oczko za odrobinę za dużo scen przerywnikowych. No i mimo wszystko, mogłaby być odrobinę dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że trzeba zagrać żeby napisać sensowną opinię a nie wróżyć z fusów bo ludzie, którzy grali oceniają grze dobrze a Ci którzy jojczą, jojczą bo nie grają.

 

Prosze zauwaz ze wielu sie wycofalo z pisania w tym watku, i teraz coraz wiecej masz opinii samych grajacych i mysle ze tak bedzie spokojnie przez czas  jakis.

Ci co nie graja - a bazowali na recenzjach widza przeciwage w opiniach ludzi np na tym forum.

 

Wiec spokojnie... watek po przedpremierowej burzy mysle wraca do tematu glownego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Generalnie mam wrażenie, że gra najbardziej ucierpiała na byciu ocenianą nie taką jak jest, a taką jak odbiorcy chcieli, żeby była. A tu większość się może rozminąć.

 

Do tego dochodzi małe doświadczenie studia w tworzeniu nowych IP, no i trochę słabostek technicznych. Tak czy owak gry nie oceniam jako złej. Pograłem dzisiaj w nocy godzinkę i dopiero w poniedziałek będę mógł przysiąść na dłużej, także wtedy pełniejsza opinia. Na chwilę obecną, po tym krótkim czasie obcowania udało mi się odczuć, że gra nie jest dla wszystkich i może bardzo się nie podobać (a szkoda) - szczególnie ludziom przyzwyczajonym do typowych shooterów, w których biegają i strzelają jakby mieli ADHD ;). Początek pierwszego rozdziału dla przykładu ma zablokowane jakiekolwiek szybkie poruszanie. Jest za to bardzo dopracowane otoczenie, klimat, świetna muzyka - ideą twórców było więc zapewne, żeby gracze zatopili się w świecie. A to może odpowiadać tylko niektórym.

 

Ciekawe w którym kierunku pójdzie kontynuacja. Mam nadzieję, że ją dostaniemy, a twórcy wyciągną wnioski i dadzą bardziej doszlifowaną produkcję - w końcu silnik i większość technikaliów już ogarnęli i to na wysokim poziomie, czas na skupienie się na historii i popracowanie nad sposobem jej prezentacji, dopracowaniem, tempem i długością rozgrywki. Setting jest przecież świetny, czasy wiktoriańskie w połączeniu z legendami o królu Arturze i dodaniu wilkołaków, mimo że oklepanych, to jest ogromne źródło pomysłów.

 

Edit: Zapomniałbym. AI bardzo słabe, niestety.

Edytowane przez cMonry
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Postaram się jak najłagodniej ale z drugiej strony dość dobitnie, bo naprawdę ktoś musi się solidnie ogarnąć.

Szczerze to miałem gdzieś tą grę, ale z czystej ciekawości a także tym że jest to "eks" na naszą konsolę zacząłem na kilka tygodni coś tam czytać i interesować się tym tytułem bo fajnie wygląda, bo jest "tylko u nas" i takie tam inne bzdety.

Nie oczekiwałem niczego wielkiego, bo i z jakiej racji i na jakiej podstawie miało by tak być? Każdy średnio zainteresowany "w temacie" wie jakie były doniesienia, jaki jest pi razy oko czas ukończenia gry i tak dalej i tak dalej.

Moje typy sprawdziły się prawie w 100%.

Dawno nie grałem w tak słabą, płytką fabularnie, miałką, męczącą i marnująca mój czas grę, pomimo tego że nie odważyłem się jej zakupić to jednak zrobił to znajomy, szczerze powiem że pogratulowałem mu odwagi, niezły gość, zagrał va banque w PSS za wiadomo jaką kwotę.

Szczerze mu współczuje, bo myślał że poratuje go i się złożymy, niestety aż tak chyba dobrym kumplem nie jestem.

Podsumuje to tak, jeśli chcecie spędzić te 5/6/7 godzin dobrze się bawiąc i grać w tytuł na poziomie i omijajcie tę grę szerokim łukiem. Bo po prostu sobie z nas zakpili ;)

I zmienię zdanie na temat "interaktywnego filmu".

Nie to nie jest film, a jeśli tak to kiepski, klasy B. Tutaj za bardzo nawet nie było by czego zekranizować. Bo historia jest jak rodem ze Zmierzchu z tymi wszystkimi pompatyczno-pseudopatetycznymi dialogami.

Jedyny plus za grafikę bo stoi na wysokim poziomie, i to jest klucz moim zdaniem, gra miała pokazać jakieś tam możliwości techniczne naszej konsoli. Nic więcej.

Powtórzę jeszcze raz, dawno nie miałem tak słabej gry przed oczami, którą nawet ciężko nazwać grą...

Mam nadzieje że takie "standardy" się nie przyjmą i jest to ostatni taki "duży" wybryk w tej branży, bo jeśli nie to jesteśmy w czarnej dupie, a grać będziemy w gry z poprzednich generacji albo coraz to nowsze remastery, lub takie 1/100 perełki, raz do roku, jak kwiat paproci zakwitające - Alien: Isolation.

Podobno są już pierwsi śmiałkowie co ukończyli grę bez pada w ręku.

Licho Sony, oj licho...

W sumie o gustach się nie dyskutuje, ale dzięki bogu dopiero teraz to przeczytałem a nie przed zakupem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje partnerki - gra jest super!

 

Niepotrzebnie- zapraszam na swojego fejsa, zobaczysz jakie mam partnerki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem (zajęło mi to jakieś 6h). Jestem bardzo zadowolony. Grafika powala. Udźwiękowienie również. Nawet ten polski dubbing nie razi tak jak myślałem. Fabuła bardzo dobra, może troche przewidywalna, ale jest chęć poznania końca historii. Najsłabsze aspekt to gameplay. Strzelanie tak samo drętwe jak w TLOU, ale idzie przywyknąć. 

 

Grafika 10/10

Audio 9/10

Fabuła 8/10

Gameplay 7/10

Ocena końcowa: 8,5

 

Pipol, mi też się Knack podobał i twierdzę, że niesłusznie został zjechany w recenzjach podobnie zresztą jak The Order.

 

gratuluje przebiegnięcia przez grę, jestem w VI chapterze i mam 5-6 godzin grania za sobą, tyle że na Hardzie często powtarza się zadymę, bardzo łatwo zginąć ... spolszczenie jest słabe, brakuje tekstów z gazet, oraz innych notek, w AC Unity były przetłumaczone gazety, artykuły, tam to była prawdziwa biblioteka, tutaj są niedoróbki ... 

 

pytanie o bronie, po skończeniu gry będzie można rozpocząć jakiś etap z inną bronią? muszę pochwalić design właśnie pukawek, to na amunicję termitową - massakra, przepiękna sprawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gratuluje przebiegnięcia przez grę, jestem w VI chapterze i mam 5-6 godzin grania za sobą, tyle że na Hardzie często powtarza się zadymę, bardzo łatwo zginąć ... spolszczenie jest słabe, brakuje tekstów z gazet, oraz innych notek, w AC Unity były przetłumaczone gazety, artykuły, tam to była prawdziwa biblioteka, tutaj są niedoróbki ... 

 

pytanie o bronie, po skończeniu gry będzie można rozpocząć jakiś etap z inną bronią? muszę pochwalić design właśnie pukawek, to na amunicję termitową - massakra, przepiękna sprawa :)

Nie uważam, żebym przebiegł. Ja i na normalu często ginąłem :P

Edytowane przez Turin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę co rusz więcej pozytywnych opini ,tych co grali a nie tych co "widzieli " i zaczynam się zastanawiać nad kupnem . Oczywiście z drugiej ręki jak cena bedzie przyzwoita :)))) Klimat co prawda "nie mój" ale przemawia ex oraz  grafa . Jest to chyba pierwsza gra od premiery PS4 ,która zaczyna pokazywać możliwości konsoli. A co do tego czy to gra czy film interaktywny ,to pier........ zdania innych ,skoro mnie sie podoba :)

Reasumując ,dam grze szanse ale za jakiś czas , niestety brak multi dyskfalifikuje zakup premierowy.

Tymczasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mną 4 pierwsze chaptery + "prolog" i powiem tak: jeśli to będzie tak wyglądać do końca to mamy mocne 9/10 spokojnie...

 

genialny gameplay, fajna fabuła, historia może nie jakaś super ale trzeba przyznać, że wciąga i to ostro... 

 

zaczłąłem gdzieś o 17, jest 22:00 z czego miałem może z 1.5h przerw łącznie (inna sprawa, że w kilku miejscach trochę mi zajęło zanim ruszyłem ale nie długo. Gra jest na prawdę niezla i spokojnie mogę stwierdzić, że to najbardziej niedoceniona gra na PS4... widać ludzie, w tym recenzenci oczekują COD i BF i na tym koniec a coś co wykracza za sztampowe ramy gier od razu jest "be".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gratuluje przebiegnięcia przez grę, jestem w VI chapterze i mam 5-6 godzin grania za sobą

 

Nie martw sie, pozniej przeskoczysz przez 2-3 chaptery ogladajac 15 minut cutscenke xD

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie grę.. Kupiłem wczoraj więc na spokojnie przeszedłem. Tak czytam niektóre zachwyty nad tą gra i aż mi słabo. Jedyne co się zgadza to piękna grafika... I kiepski dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednemu podoba się Rouge Legacy, drugiemu The Order, po co zaraz mdleć?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukonczylem na hardzie w 11h z lizaniem scian ale tez bez przesady,po pierwsze swietna wielowatkowa historia,az chce sie juz dalej poznac co dalej :) duzo watkow zostalo niedopowiedzonych i zostawionych na kolejne czesci,samo zakonczenie rodzi wiecej pytan niz odpowiedzi.

Ogolnie oceniam na 8.5/10 i kolejny raz sie przekonuje ze niema co opierac sie na recenzjach,solidny dopracowany tytul,ale niekazdemu spodoba sie filmowy gameplay

Ps. Jak odblokowac w menu zbrojownie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrojownia jest chyba odblokowywana z kodu za preorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z preordera jest odblokowana, tak to wygląda:

rBSj7jL.jpg

 

 

przvvkJ.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nic wròciłem z pracy, czas odpalić i zobaczyć o co tyle szumu. Nawet kupiłem motyw żeby było klimatyczniej. Do zobaczenia za 4h ;)

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak dla mnie dramat :D

tam cos sie gra czy oni wiecznie pieprzą jakies bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak dla mnie dramat :D

tam cos sie gra czy oni wiecznie pieprzą jakies bzdury?

Nie no cały czas pieprzą zwłaszcza vinnie Jonesa bo to wiadoma pipka jest

Nie no cały czas pieprzą zwłaszcza vinnie Jonesa bo to wiadoma pipka jest

Ps jedziemy go tak w tyłek ze nawet bollocks chłopak nie wydusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzis zaczalem, dzis skonczylem. Zakonczenie nie wyjasnia praktycznie niczego, wszystkie ciekawe watki pozostaja otwarte.

 

2/10, moze byc.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no cały czas pieprzą zwłaszcza vinnie Jonesa bo to wiadoma pipka jest

Ps jedziemy go tak w tyłek ze nawet bollocks chłopak nie wydusi

czy Ty własnie sobie sam odpisałes?

bedziesz wszystkich krytykował ktorym sie gra nie spodoba? typowo polskie

taki stary chłop a taki głupi

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ty własnie sobie sam odpisałes?

bedziesz wszystkich krytykował ktorym sie gra nie spodoba? typowo polskie

taki stary chłop a taki głupi

Nie kolego masz prawo krytykować ale nie tak jak robisz

Krytykujesz w vinnie jones style i masz taka odpowiedz

Ja byłem krytykiem gry -obecnie jadę pewnie z polowe gry i pewne jest ze na ten hejt co dostala nie zasłużyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziś pograłem i gra całkiem fajna, tylko początek liznąłem, może po dłuższej sesyjce zmienię zdanie, ale raczej się na to nie zanosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DLC będą płatne? :D 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie muszę wskazać jeden pozytyw. Myślałem że grę łyknę na raz a tu miła niespodzianka. Za mną 5 godzin gry na Hardzie i zaczynam IX chapter. Idę spać, myślę że dużo gry mi już nie zostało...

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie no jak dla mnie dramat :biggrin:

tam cos sie gra czy oni wiecznie pieprzą jakies bzdury?

Na początku trochę pieprzą, ale po niedługim czasie jest więcej akcji niż pieldolenia ;) .

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×