Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Kto poradzi jak najlepiej skonfigurowac kierownice DFGT w GT5 zeby jezdzilo sie jak najbardziej realnie? kiere mam od dzis i nie bawiłem sie jeszcze dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Kto poradzi jak najlepiej skonfigurowac kierownice DFGT w GT5 zeby jezdzilo sie jak najbardziej realnie? kiere mam od dzis i nie bawiłem sie jeszcze dokładnie :)

Było 1500razy, co tu w ogóle jest do ustawiania? Siłe FF ustaw według własnych preferencji, jeśli chcesz żeby było jak najbardziej realistycznie, to daj tryb symulacji w opcjach kiery, TCS, ABS, wspomagacze itd. możesz ustawiać przed każdym wyścigiem, daj wszystko na OFF i będziesz miał real. Ot tyle masz ustawień w tej grze, jakby ci sie chciało to po 3min byś to SAM zauważył. No ale po co skoro można pośmiecić na forum, bo ciężko jest samemu do banalnych rzeczy dojść. Ale nawet do banałów czasem trzeba pomyśleć, a jak widać wielu ma z tym problem Hejjj !

Edytowane przez pizipizi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znów wrócił dylemat :P Warto dopłacać 80 zł do Thrustmaster F430 czy brać DFGT za 370 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam małe pytanie odnośnie stojaka pod kierownice a mianowicie czy ktoś posiada ten stojak .Jak kazdy zainteresowany wie, ze WSP ciezko dostac BRS'a opinie sa troszkę negatywne z tego co wyczytałem confused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam małe pytanie odnośnie stojaka pod kierownice a mianowicie czy ktoś posiada ten stojak .Jak kazdy zainteresowany wie, ze WSP ciezko dostac BRS'a opinie sa troszkę negatywne z tego co wyczytałem confused.gif

Przy braku dostępności WSP, wydaje sie byc całkiem ciekawym rozwiązaniem. Wiadomo ze zdjecia ciężko ocenic jakie zostały uzyte materiały,ale jeśli podana waga jest realna, to powinno byc solidnie i całkiem stabilnie. Potwierdź u producenta czy stojak naprawde tyle waży i jeśli tak, to mysle ,że warto zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to brak dostępności WSP??? dzisiaj zrobiłem im przelew... na stronie nie ma info, że jest brak, co prawda każą czekać 3 tygodnie, ale chyba przyślą??? macie jakieś złe doświadczenia?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to własnie nazywam zła dostępnoscią. We wrześniu jak kupowałem swój stojak, to po przelaniu kasy miałem stojak za 2 dni. Nie każdy chce czekać te 3 tygodnie i jeszcze sie może okazac,że będzie( mam nadzieje że w twoim przypadku tak się nie stanie) tygodniowy poslizg, a to robi sie juz miesiąc niekomfortowego giercowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się, że miesiąc to w miarę długo, no ale mimo wszystko wolę poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy braku dostępności WSP, wydaje sie byc całkiem ciekawym rozwiązaniem. Wiadomo ze zdjecia ciężko ocenic jakie zostały uzyte materiały,ale jeśli podana waga jest realna, to powinno byc solidnie i całkiem stabilnie. Potwierdź u producenta czy stojak naprawde tyle waży i jeśli tak, to mysle ,że warto zamówić.

Tez mi sie tak wydaje ze napewno bedzie on lepszy (stabilniejszy) niz BRS a w dodatku to poprawiona konstrukcja wzgledem poprzedniej wersji u tego producenta, która również jest na allegro. Cena także zadowalająca i wysylka gratisthumbsup.gif caly czas sie nad nim zastanawiam bo swieta coraz bliżej??biggrin.gif Moze znajdzie sie ktos kto jednak ten stand posiada bo nigdzie w sieci nie potrafie wyszukac opini co do tego przedmiotu a komentarze na allegro nic nie mowiaconfused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy 900 stopni w kierownicy naprawdę się przyda?

2. Na jakich ustawieniach jedziecie? 270 starczy?

3. Brak drążka jest poważną wadą kierownicy?

Edytowane przez Code

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, nie przyda sie, wiele osob nawet probuje zmienic na mniej, ale sie nie da.

2. Nie mozna zmienic ustawien stopni kierownicy.

3. Drazka zmiany biegow? Jesli sa manetki to tez da rade, podejrzewam, ze i tak bedziesz smigal na automacie a jak juz przejdziesz na manual to manetki daja rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pierwszego pytania to myślę, że właśnie 900o się przyda bo przecież prawdziwe samochody też tyle mają, a chyba chodzi tutaj o realizm? Z drugiej strony powinno się dać jakoś zmieniać np. do gokartów.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pierwszego pytania to myślę, że właśnie 900o się przyda bo przecież prawdziwe samochody też tyle mają, a chyba chodzi tutaj o realizm? Z drugiej strony powinno się dać jakoś zmieniać np. do gokartów.

900o daje rade... to nie jazda maluchem po garażu :D

Rzadko kiedy i tak będziesz kręcił więcej niż 360o (no chyba ze wjedziesz w bande).

Skret kierownicy w wyścigu jest uzależniony od tego czym i jak szybko jedziesz, także spokojnie jadąc 250-300km/h nie będzie trzeba kręcić kółkiem jak przy wirowaniu pralki żeby wejść w zakręt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo realne wymiary, jak zaproponowana cena za kierę. Wiem ze 26cm, bo chciałem ja obszyc skóra i dlatego mierzyłem.Ale niech potwierdzi to jeszcze ktos,kto ją w tej chwili ma.. 28 cm ma g27, a DFGT ma na 200% mniejszą srednicę.

Mają taką samą średnicę czyli 28cm. Miałeś jakąś lewą miarkę. Masz filmik z porównaniem G25, DFGT i DFP:

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwe 900 stopni odgywa wazna role w prawdziwym zyciu. No ale wlasnie. Czy w grze bede parkowac lub nawracac (no, moze po dzwonie :P) ? Bo do innyh rzeczy to mi sie ten duzy kat nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o kierownicach.Ale co do tego z jakim poziomem obrotu kierownica jest lepsza, to trzeba pamietac,ze kiery ze 180 czy 270 stopniem obrotu beda znacznie bardziej czułe na ruchy kierowcy. Łatwo wtedy przy zbyt mocnym skręcie, stracic panowanie nad samochodem,który zareaguje zbyt żywo na ruch kiery. Trzeba sie do tego przyzwyczaić. Ja wcześniej miałem jakas kierę ze 180 stopniami i dopiero jak kupiłem DFGT z 900 ,to wciagnałem się w scigałki. Dla mnie kiera 900 stopni jest o niebo lepsza i wygodniejsza w jeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają taką samą średnicę czyli 28cm. Miałeś jakąś lewą miarkę. Masz filmik z porównaniem G25, DFGT i DFP:

Nie wiem co ten filmik ma udowodnić. Nic tam nie mówia o wymiarach. Masz obraz z odległosci około 2m i przy takim widoku na pewno nie stwierdzisz czy kiera ma 1 lub 2 cm wieksza średnice.

Zreszta ja napisałem o G27 i ta kierownica ma na 100% większa średnicę od DFGT. Czy to na moim czy twoim centymetrze. Mam więc tylko pytanie,miałeś obydwie te kierownice? Bo ja miałem i nie dość ,że mierzyłem to jak juz napisałem miałem DFGT obszytą skóra, i na G27 ta owijka była za mała. To tyle, dla mnie mozesz wierzyć,ze DFGT ma i 33 cm -powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwe 900 stopni odgywa wazna role w prawdziwym zyciu. No ale wlasnie. Czy w grze bede parkowac lub nawracac (no, moze po dzwonie :P) ? Bo do innyh rzeczy to mi sie ten duzy kat nie przyda.

Co nie zmienia faktu, ze 900 stopni to duzo jesli chodzi o gre, mozecie gdybac o realizmie blablabla, ale kierownica z mniejszym katem skretu tez da rade, po prostu bedzie trzeba sie przyzwyczaic do tego ze autko reaguje znaczaco na kazdy ruch. Wiadomo ze 900 stopni bedzie bardziej precyzyjne niz mniejszy kat, ale nie zmienia to faktu, ze to i tak baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo.

Code, wejdz sobie na strone o simracingu i zobacz, ze tam malo kto gra na 900 stopniach. Bardzo malo osob w ogole podchodzi do 720. Takze jesli chcesz kupic tansza kiere np. Thrustmastera F430, ktory ma mniejszy kat skretu to wejdz do tematu kierownice, poczytaj sobie recenzje i porownania tych kierownic. Polecam rowniez na youtube obejrzec filmiki G25vsThrustmaster vs Fanatec, tam tez bardzo chwala ta kiere, nadmieniaja ze kat skretu jest mniejszy, ale uwierz mi, ze w niektorych przypadkach Ci to nawet pomoze. Ja mam G25 i powiem Ci, ze czasami chcialbym zmienic kat na mniejszy. Takie moje zdanie i szanuje zdanie innych, dla niektorych bedzie lepsze 900 dla innych mniej. Tylko nie zniechecaj sie do jakiejs fajnej kiery tylko dlatego, ze bedzie miala mniejszy kat skretu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o cenę. Mam do wyboru DFGT (900 stopni) i F430 (270) stąd moje pytania ;) Ale szczególnie koledzy MR ART PL i mroczas rozwiali moje wszelkie wątpliwości. Dzięki, zamawiam Thrustmasterka z pixmani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, bo na ta chwile cena F430 poszla znaczaco w dol a DFGT ma cene z kosmosu wywindowana przez premiere GT5. DFGT jest swietna kiera, i nic tego faktu nie zmieni, ale teraz kiedy mozna dostac za 400zl albo F430 albo DFGT to JA bralbym F430 i wiele osob tez ta droga poszlo, chociazby ze wzgledu na dobrze wykonane manetki oraz pedaly.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten filmik ma udowodnić. Nic tam nie mówia o wymiarach. Masz obraz z odległosci około 2m i przy takim widoku na pewno nie stwierdzisz czy kiera ma 1 lub 2 cm wieksza średnice.

Zreszta ja napisałem o G27 i ta kierownica ma na 100% większa średnicę od DFGT. Czy to na moim czy twoim centymetrze. Mam więc tylko pytanie,miałeś obydwie te kierownice? Bo ja miałem i nie dość ,że mierzyłem to jak juz napisałem miałem DFGT obszytą skóra, i na G27 ta owijka była za mała. To tyle, dla mnie mozesz wierzyć,ze DFGT ma i 33 cm -powodzenia.

Wcale nie wierze w to, że kierownica ma 33cm ale wszędzie podają 28cm i nigdzie, nie podają że jest mniej. Na filmiku widać wyraźnie, że wielkością jest podobna, a może nawet taka sama jak G25. Jest na pewno większa od DFP która ma 25.5/26cm (byłem u kolegi i mierzyłem.) Nie chcę się tutaj kłócić o jakąś głupią średnicę ale po filmiku i informacjach z internetu nie możliwe, że ma 26cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się podłączyć kierownicę Tracer do PS3??A dokładniej chodzi o GT5,w opcjach jest tylko konfiguracja Logitech i Thrumaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mam odpowiedziec na takie argumenty.Ty opierasz sie na informacjach z internetu(notabene wcześniej podawałem link gdzie sprzedawca podaje średnicę 33cm) a ja miałem tę kierę i musiałem ją dokładnie zmierzyć pod tę owijke ze skóry. Takie są fakty, zreszta wcześniej także ktos pisał,że ma G25 i że DFGT jest od niej mniejsza. Ba ale w internecie twierdza inaczej :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się stało, że nagle nigdzie nie ma Logitec Driving Force GT? Jeszcze w listopadzie było sporo ofert za 390zł, a teraz pusto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×