Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zglosilem reklamacje do serwisu fixit.pl mam jeszcze pare pytan:

kupilem kierownice w sklepie internetowym pytanie brzmi czy musze wyslac orginal faktury na serwis??

jak wyglada wysylka jesli w moim miescie niema Upc czy musze za wysylke placic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marekrybnik - jak nie zaniesiesz do ups to wysyłasz na swój koszt, faktury może być kopia.

Kovalov - miałem okazję grać na "zdrowej" g27, w mojej nawet jak jechałeś prosto po asfalcie w f1 to stuk nie ustępował, nawet na minimalnych ustawieniach forcefeedbacku, ustępował dopiero przy całkowitym wyłączeniu. Wiem że on występuje, ale nie aż tak uciążliwie.

A co do zwrotu gotówki

"Firma FixIT świadczy usługi serwisowe, nie jesteśmy stroną sprzedaży, w

związku z czym nie mamy możliwości realizacji korekty pieniężnej."

Więc co więcej mogę zrobić :pardon: chyba że Ty wiesz jak żądać zwrotu gotówki i byś mi dał jakieś wskazówki :)

Mardok - sam nie wiem o co chodzi, piszą że producent nie ma jej na magazynach za co bardzo przepraszają. A przypominam im się mailami dość często, proponowano mi nawet wysyłke innego sprzętu logitech za równowartość ceny mojej g27.

Chciał bym żeby sprawa się dawno rozwiązała, ale piszą że nie ma na magazynach producenta i tyle, nie moge/nie umiem im niczego udowodnić.

Edytowane przez Foq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest,szara Polska rzeczywistosc.Dostaniesz 'nowke" po regeneracji tylko jeszcze czekaja na dostawy takich sztuk a to moze trwac.

Mam pytanie czey w g25/27 jak sie kreci kiera to czuc takie minimalne zabki,czy gladko sie kreci?

I jest pewnie tak jak pisze Kovalov,ze to normalna praca tej kiery,napewno wg producenta nie jest to wada,a ze trafiaja sie egzemplarze lepsze to tez normalne.Tak samo w Ps3 slim,kazdy wciagacz plyty pracuje inaczej,teraz mam druga nowa konsole i strasznie charczy,w starej cziszej chodzilo a w wersji Fat to juz wogole bajka bez porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G25 czuć ząbki, w G27 idzie super gładko :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marekrybnik - jak nie zaniesiesz do ups to wysyłasz na swój koszt, faktury może być kopia.

Kovalov - miałem okazję grać na "zdrowej" g27, w mojej nawet jak jechałeś prosto po asfalcie w f1 to stuk nie ustępował, nawet na minimalnych ustawieniach forcefeedbacku, ustępował dopiero przy całkowitym wyłączeniu. Wiem że on występuje, ale nie aż tak uciążliwie.

A co do zwrotu gotówki

"Firma FixIT świadczy usługi serwisowe, nie jesteśmy stroną sprzedaży, w

związku z czym nie mamy możliwości realizacji korekty pieniężnej."

Więc co więcej mogę zrobić :pardon: chyba że Ty wiesz jak żądać zwrotu gotówki i byś mi dał jakieś wskazówki :)

Mardok - sam nie wiem o co chodzi, piszą że producent nie ma jej na magazynach za co bardzo przepraszają. A przypominam im się mailami dość często, proponowano mi nawet wysyłke innego sprzętu logitech za równowartość ceny mojej g27.

Chciał bym żeby sprawa się dawno rozwiązała, ale piszą że nie ma na magazynach producenta i tyle, nie moge/nie umiem im niczego udowodnić.

Stuki są również na asfalcie, np. jadąc na Nurburgringu (dość dziurawy tor biggrin.gif) ze zbyt sztywno ustawionym zawieszeniem, kierownica tłucze się tak jak na szutrach. Na gładkim asfalcie np. (Suzuka, Monza) jest u mnie cisza, no może jakieś pojedyncze hałasy się trafią od czasu do czasu.

Firma, która wystawiła fakturę za sprzęt powinna zwrócić gotówkę, ale to nie jest takie proste, więc polecam konsultacje (lub zgłoszenie) u Rzecznika Praw Konsumenta biggrin.gif. Pomoc jest darmowa i zazwyczaj skuteczna. Nawet jak mieszkasz w małej miejscowości, to przecież możesz zadzwonić, lub przejechać do najbliższego miasta powiatowego. Poniżej link do stronki (po prawej jest wyszukiwarka miast gdzie są stosowne urzędy) thumbsup.gif.

http://www.uokik.gov.pl/

Mam pytanie czey w g25/27 jak sie kreci kiera to czuc takie minimalne zabki,czy gladko sie kreci?

Jest tak jak napisał Hakuna. G 27 ma przekładnie ślimakowe, więc "efektu zamka błyskawicznego" nie ma biggrin.gif. Jednak są wyżej opisywane stuki, za których część odpowiadają właśnie te ślimaki.

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma, która wystawiła fakturę za sprzęt powinna zwrócić gotówkę, ale to nie jest takie proste, więc polecam konsultacje (lub zgłoszenie) u Rzecznika Praw Konsumenta biggrin.gif

http://www.uokik.gov.pl/

Fakture wystawił mi sklep internetowy, a kierownica teraz przebywa w serwisie do którego musiałem ją wysłać na własną ręke, więc chcąc żądać zwrotu musiał bym prosić o odesłanie mi kierownicy z serwisu, po czym udanie się do Rzecznika Praw Konsumenta, i "wycieczka" do siedziby sklepu internetowego. Powinienem tak zrobić na samym początku :confused:

Bo jak widać zdania są podzielone, dużo osób wystawia takie opinie,

W G25 czuć ząbki, w G27 idzie super gładko

Również inne g27 na którym grałem tak nie robiło - nie w takim stopniu, można powiedzieć że w minimalnym.

Edytowane przez Foq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek kupi cos przez internet i zaraz jakies problemy sa wydalem za kierownice 1100 zl jak dla mnie to kupa kasy jakbym wiedzial ze takie problemy sa to bym sobie darowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

http://allegro.pl/wy...1512863690.html

a ma ktoś może taki stojaczek pod kierownicę?

Potrzebuje do DFGT, używał ktoś tego?

Stosunkowo tani jest ale nie wygląda na bardzo stabilny.

Też się zastanawiałem nad zakupem tego stojaka, jednak odstrasza mnie ten ściąg

Przypuszczam, że przez zastosowanie takiego rozwiązania stojak będzie niestabilny, długi pręt który utrzymuje całą kierownice, jakoś słabo to widzę. Może ktoś z Was ma taki stojak i podzieli się wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stojak (pomijając jego wątpliwą stabilność) nie ma regulacji "tacki" na której montujemy kierownicę. Jeżeli ustawicie pionową rurę po skosie w swoją stronę będziecie mieli kierę skierowaną na jajka :whistling:. To podstawowa cecha, która dyskwalifikuje ten sprzęt wg mnie.

Jeżeli nie macie kasy nie kupujcie badziewia, lepiej kupić raz i być zadowolonym niż decydować się na półśrodki i ciągle się wkur..wkurzać.

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako iż w najbliższym czasie zamierzam kupić PS3 + oczywiście Gran Turismo 5, mam pytanie czy ktoś się nie orientuje czy moja kierownica będzie kompatybilna z konsolą i GT5?

Moja kierownica to SPEEDLINK SL-6693-SBK-A. Kierownica ma wtyczki USB i PS2.

W przyszłości na pewno kupiłbym sobie coś lepszego ale na razie brak na to środków ;p

http://alejka.pl/sl-6693-sbk-kierownica-speed-link-2in1-force-vibration-racing-wheel.html < moja kierownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako iż w najbliższym czasie zamierzam kupić PS3 + oczywiście Gran Turismo 5, mam pytanie czy ktoś się nie orientuje czy moja kierownica będzie kompatybilna z konsolą i GT5?

Moja kierownica to SPEEDLINK SL-6693-SBK-A. Kierownica ma wtyczki USB i PS2.

Działać pewnie będzie - "działać" w sensie, że jak skręcisz kierownicą to i samochód skręci :laugh: ale na żadne "wstrząsy" (wibracje Force Vibration wtf? :laugh: ) - w GT5 nie licz. ;)

Cytaty:

ekstremalnie duży zasięg kierowania 250° - fakt cholernie duży.

programowalne pedały i przyciski funkcyjne - pamiętaj, że programowalne na PC, w GT5 zapewne jak będą w ogóle działać to będzie coś. ;)

Edytowane przez SUMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek lepsza taka niż pad, jak uzbieram coś kasy to kupie DFGT. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek lepsza taka niż pad (...)

Z tym się nie zgodzę.

Grałem kiedyś dwa tygodnie na kierownicy Trust za 100zł pożyczonej od kolegi jeszcze w GT4. Sterowanie padem było o wiele bardziej prezycyjne i lepiej się na nim jeździło.

Rozumiem jednak brak funduszy na lepszy sprzęt, sam byłem w takiej samej sytuacji. Polecam DFGT bo warto :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

To pierwszy mój post na forum, jednak widząc, że nie tylko ja miałem problem ze stukaniem kierownicy G27 postanowiłem wyjaśnić jak można się tego pozbyć na dobre. Ja tak zrobiłem i po jednym wieczorze prób jestem w 100% zadowolony, kosztowało mnie to dwie godziny pracy i ok 20zł. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na PW, wszystko wyślę na maila. Mógłbym opisać to na forum jednak mam sporo zdjęć a nie bardzo wiem jak je zamieścić na forum.

A co do stojaka to mam Wheel Stand Pro dedykowany pod G27 (ma grubsze rurki i jest trochę cięższy) i jestem super zadowolony.

Pozdrawiam

Witam wszystkich.

To pierwszy mój post na forum, jednak widząc, że nie tylko ja miałem problem ze stukaniem kierownicy G27 postanowiłem wyjaśnić jak można się tego pozbyć na dobre. Ja tak zrobiłem i po jednym wieczorze prób jestem w 100% zadowolony, kosztowało mnie to dwie godziny pracy i ok 20zł. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na PW, wszystko wyślę na maila. Mógłbym opisać to na forum jednak mam sporo zdjęć a nie bardzo wiem jak je zamieścić na forum.

A co do stojaka to mam Wheel Stand Pro dedykowany pod G27 (ma grubsze rurki i jest trochę cięższy) i jestem super zadowolony.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Okazało się, że kierownica nie ma gwarancji więc odpada.

Nie chcę wydawać 500 zł na kierownicę. Może macie jakieś oferty po trochę niższej cenie?(nie musi być koniecznie F430 czy DFGT)

Edytowane przez luxmati1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić g27 do gt5, ale kierownica nie jest w pełni wspierana.

Czy któryś z posiadaczy mógłby mi powiedzieć, które funkcje działają a które nie?

Chodzi mi tylko o wyścig, bo do robienia zdjęć, w trybie B-spec itp. mogę używać pada :).

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić g27 do gt5, ale kierownica nie jest w pełni wspierana.

Czy któryś z posiadaczy mógłby mi powiedzieć, które funkcje działają a które nie?

Chodzi mi tylko o wyścig, bo do robienia zdjęć, w trybie B-spec itp. mogę używać pada :).

Na kierownicy działają tylko dwa przyciski (widok do tyłu i światła). Przypisania funkcji do przycisków nie można zmienić. Funkcje na skrzyni są do d....., bo ciężko szukać tam klaksonu, czy widoku w bok jak się zapyla 250km/h w trakcie wyścigu. Z tego co pamiętam na skrzyni działają: ręczny, wsteczny, widok w lewo, prawo i do tyłu, zmiana widoku, Start, duch on/off i chyba tyle. Sprzęgło, hamulec, gaz, łopatki do zmiany biegów i skrzynia H działają prawie idealnie.

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wycieraczkach mogę zapomnieć:mad:

DFGT cz G27?

Będę używał jej do GT5 i F1 2010(właściwie 2011 :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz troche kasy to radze g27

Edytowane przez nathandrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej polecacie? F430 czy DFGT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum posiada już Thrusmastera t500rs i może opisać wrażenia i porównać do kierownicy jaka wcześniej posiadał ???:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×