Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miał ktoś styczność z Logitech Formula Force EX i GT5 ? Próbuję upolować taką kierownicę na allegro (można nawet za 100zł) i myślę, że takich pieniądzach to najlepszy wybór no i kierownica oficjalnie wspierana przez GT5

Kilka stron wczesniej jest napisane o tej kierownicy do GT 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał ktoś styczność z Logitech Formula Force EX i GT5 ? Próbuję upolować taką kierownicę na allegro (można nawet za 100zł) i myślę, że takich pieniądzach to najlepszy wybór no i kierownica oficjalnie wspierana przez GT5

Ja zdecydowałem się na tą kierownicę i nie żałuję. Pytałem kilka postów wcześniej czy da radę na niej zrobić wyzwanie Vettela na złoto, i teraz mogę sam sobie odpowiedzieć że się da :). Jeździ się przyjemnie, choć na początku nie mogłem się przyzwyczaić do ffb, i nie najlepszych pedałów. Nie wiem jak wypada w porównaniu z wyższą (średnią) półką bo sam jeździłem tylko na Ferrari 3 in 1 GT Expirience, której nie polecam.

Jak nie masz ochoty wydawać więcej jak 100 to bierz ją śmiało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na tą kierownicę i nie żałuję. Pytałem kilka postów wcześniej czy da radę na niej zrobić wyzwanie Vettela na złoto, i teraz mogę sam sobie odpowiedzieć że się da :). Jeździ się przyjemnie, choć na początku nie mogłem się przyzwyczaić do ffb, i nie najlepszych pedałów. Nie wiem jak wypada w porównaniu z wyższą (średnią) półką bo sam jeździłem tylko na Ferrari 3 in 1 GT Expirience, której nie polecam.

Jak nie masz ochoty wydawać więcej jak 100 to bierz ją śmiało.

Dzięki za odpowiedź, w takim razie zdecyduję się na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w takim razie zdecyduję się na nią.

Jesli traktujesz GT5 jako fajną rozrywkę, to faktycznie idealny wybór. Ja w wyniku idiotycznych działań Twórców GT5 (słynny patch) pozbyłem się Thrustmastera F430 i nabyłem własnie tą kierkę za 120 zł...a zabawa jest taka sama! Faktycznie troche tandetnie wygląda, ale skręcać się da i pobocza "czuję", więc jest fun! Za małe pieniądze...nawet Żona nie marudziła!

Edytowane przez Marqus_Pirx
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się panowie. Może kolega często wywija się tyłem do kierunku jazdy i musi nawracać, albo jeździ Veyronem xD. Serio nie ma innej sytuacji żeby kręcić 5 razy kierą LOL.

A zakrętów gdzie trzeba przekładać ręce na kierownicy w Gt5 jest jakieś 0 (słownie zero :P). Jadąc po w miarę optymalnej linii nie trzeba odrywać rąk od kiery. No może na Lazurowym, na nawrocie grand hotel ale to też zależy od samochodu.

A zmiana kąta skrętu powinna być w grze, ale to już inna bajka...

Krecenie kierownica 5x -pisalem w przenosni....

Oddalem dfgt bo to imo slaba zabawka.

Zbyt wolne reakcje, zbyt wolne dzialanie-bez obrazy ale dfgt to marny sprzet. Imo wiekszoscc testow tej kierownicy robili ludzie, ktorzy nie siedzieli chyba za 'kolkiem'

Dzisiaj podlaczylem do gt5 g27

Cena x2 ale wyczucie drogi, prowadzenie, szybkosc reakcji -bez porownania.

Na tym sprzecie mozna jezdzic.

Moim zdaniem jesli ktos szuka db kierownicy, i chce poczuc prawdziwa jazde ,dfgt powinien odpuscic, i dozbierac do g27 bo zakup dfgt to wywalenie kasy w bloto i duuze rozczarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli traktujesz GT5 jako fajną rozrywkę, to faktycznie idealny wybór. Ja w wyniku idiotycznych działań Twórców GT5 (słynny patch) pozbyłem się Thrustmastera F430 i nabyłem własnie tą kierkę za 120 zł...a zabawa jest taka sama! Faktycznie troche tandetnie wygląda, ale skręcać się da i pobocza "czuję", więc jest fun! Za małe pieniądze...nawet Żona nie marudziła!

Czyli za tą cenę b. dobra kierownica na allegro licytuję sztukę jutro koniec aukcji myślę, że uda się wygrać, czytając wasze opinie to mam już ochotę pojeździć :)

P.S. Mam jeszcze pytanko czy przyciski są dowolnie konfigurowalne w GT5?

Edytowane przez mateuszchm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za tą cenę b. dobra kierownica na allegro licytuję sztukę jutro koniec aukcji myślę, że uda się wygrać, czytając wasze opinie to mam już ochotę pojeździć :)

P.S. Mam jeszcze pytanko czy przyciski są dowolnie konfigurowalne w GT5?

Tak, w menu ustawień kierownicy można dowolnie przypisać przycisk do danej funkcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli ktos szuka db kierownicy, i chce poczuc prawdziwa jazde ,dfgt powinien odpuscic, i dozbierac do g27 bo zakup dfgt to wywalenie kasy w bloto i duuze rozczarowanie

Dla kogo rozczarowanie? Dla ciebie może i tak ale dobra kierownica w rozsądnej cenie to jest własnie DFGT lub DF Pro. Nie przesadzaj juz z tym brakiem czucia itp itd, bo opisujesz to tak jakby nie dało sie jeździć. Da się i to bardzo dobrze nawet na słabszych kółkach. Cena G27 dla większości graczy jest zaporowa jezeli nie są totalnymi maniakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli traktujesz GT5 jako fajną rozrywkę, to faktycznie idealny wybór. Ja w wyniku idiotycznych działań Twórców GT5 (słynny patch) pozbyłem się Thrustmastera F430 i nabyłem własnie tą kierkę za 120 zł...a zabawa jest taka sama! Faktycznie troche tandetnie wygląda, ale skręcać się da i pobocza "czuję", więc jest fun! Za małe pieniądze...nawet Żona nie marudziła!

Widze, ze nie tylko ja mam problemy z druga polowa hehe. Do zobaczenia na torze do piatku kierownice juz bede mial dziecko idzie na noc do babci, zonka umowila sie z kolezankami, do mnie przychodza koledzy i bedziemy testowac nowy nabytek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecenie kierownica 5x -pisalem w przenosni....

Oddalem dfgt bo to imo slaba zabawka.

Zbyt wolne reakcje, zbyt wolne dzialanie-bez obrazy ale dfgt to marny sprzet. Imo wiekszoscc testow tej kierownicy robili ludzie, ktorzy nie siedzieli chyba za 'kolkiem'

Dzisiaj podlaczylem do gt5 g27

Cena x2 ale wyczucie drogi, prowadzenie, szybkosc reakcji -bez porownania.

Na tym sprzecie mozna jezdzic.

Moim zdaniem jesli ktos szuka db kierownicy, i chce poczuc prawdziwa jazde ,dfgt powinien odpuscic, i dozbierac do g27 bo zakup dfgt to wywalenie kasy w bloto i duuze rozczarowanie

Widać że, nie masz pojęcia o jeżdżeniu w GT5 - znam ludzi którzy jeżdżą na DFGT i tak wymiatają że nie ma się z nimi najmniejszej szansy.

Chętnie się z tobą zmierzę w GT5 - ja dziadostwo DFGT ty mega wypas G27 i zobaczymy. Bo według mnie tu nie chodzi o sprzęt tylko technikę i umiejętności.

A jak by co miałem też Thrust F430, teraz DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że, nie masz pojęcia o jeżdżeniu w GT5 - znam ludzi którzy jeżdżą na DFGT i tak wymiatają że nie ma się z nimi najmniejszej szansy.

Chętnie się z tobą zmierzę w GT5 - ja dziadostwo DFGT ty mega wypas G27 i zobaczymy. Bo według mnie tu nie chodzi o sprzęt tylko technikę i umiejętności.

A jak by co miałem też Thrust F430, teraz DFGT.

Dokładnie się z tym zgadzam,to nie kierownica czyni kierowce tylko umiejętności.Fakt odczucia z gry są o wiele bardziej realne na lepszych kierownicach ale skill niestety pozostaje ten sam-wiem to sam po sobie.U nas na forum 50 procent osób śmiga na DFGT i miażdzą swoją jazdą tych na G27,T500 i Fanatecach łącznie ze mną...................hehehehehehehe :thumbsup:

Edytowane przez MR ART PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się z tym zgadzam,to nie kierownica czyni kierowce tylko umiejętności.Fakt odczucia z gry są o wiele bardziej realne na lepszych kierownicach ale skill niestety pozostaje ten sam-wiem to sam po sobie.U nas na forum 50 procent osób śmiga na DFGT i miażdzą swoją jazdą tych na G27,T500 i Fanatecach łącznie ze mną...................hehehehehehehe :thumbsup:

POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!!!! Jak mawia inne przysłowie... Nie kierownica zdobi (czyni) kierowcę, czy jakoś tak..... :rolleyes: A tak serio... jest tak jak pisałem parę postów wstecz; NAJPIERW TUNING KIEROWCY, POTEM SPRZĘTU....

Tak jest ze wszystkim nie tylko z kierownicami do GT5 zakupienie profesjonalnego mikrofonu nie zrobi z nikogo wokalisty... Każda kierownica do konsoli gier video to tylko zabawka (bez względu na to; czy za 120zł czy za 500 zł czy za 2000 zł). :thumbsup:

Edytowane przez racer
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy Logitech momo jest kompatybilna z GT5?

Witaj,tak jest kompatybilna z GT5 i sprawdza się całkiem niezle.....poszukaj na google i poczytaj

Tu masz przykład

Edytowane przez MR ART PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,tak jest kompatybilna z GT5 i sprawdza się całkiem niezle.....poszukaj na google i poczytaj

Tu masz przykład

Rzeczywiście radzi sobie całkiem nieźle, a nie wiesz może czy można sobie przypisać przyciski te umieszczone na kierownicy wg. własnego uznania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy Logitech momo jest kompatybilna z GT5?

Widać nie u każdego. Moja MOMO niestety :sad: nie działa. Tzn. można powiedzieć, że PS3 ją widzi, nawet można kręcić kołami, ale jest lekko wciśnięty (cyfrowo) gaz i dupa z jazdy, bo na hamulcu, to nawet się nie ruszy z miejsca.

Poza tym nie, nie można przypisać do niej klawiszy.

Pozdrawiam B)

Edytowane przez xenomorph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie u każdego. Moja MOMO niestety :sad: nie działa. Tzn. można powiedzieć, że PS3 ją widzi, nawet można kręcić kołami, ale jest lekko wciśnięty (cyfrowo) gaz i dupa z jazdy, bo na hamulcu, to nawet się nie ruszy z miejsca.

Poza tym nie, nie można przypisać do niej klawiszy.

Pozdrawiam B)

Może też być tak, że problem jest fizyczny, a nie programowy, spróbuj rozkręcić pedały i oczyścić cały mechanizm oporowy (czytałem, że podobno to częsta usterka tych modeli). Myślę, że powinno Twoje MOMO również zadziałać, skoro inni deklarują, że u nich działa. Co do klawiszy, czytałem na innym forum, że można (podobno) równolegle z kierownicą używać pada do przełączania opcji.

Edytowane przez racer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie jest to kwestią sprzętu, ponieważ co jakiś czas rozkręcam celem oczyszczenia, przesmarowania, etc. Poza tym w PC działają elegancko, ale tam są sterowniki, więc nie ma z tym problemu. Do konsoli sterowników się nie da, no i dlatego pewnie nie za bardzo chce się skalibrować na stałe. Dopóki nie dotknę pedału hamulca, wszystko śmiga elegancko, lecz po zahamowaniu, jak pisałem wcześniej, widać kawałeczek czerwonego słupka, odpowiedzialnego za wizualizację siły nacisku na hamulec/gaz.

Także mam nadzieję, iż kolega, który pytał o MOMO problemu tego nie będzie miał. I tego życzę.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie jest to kwestią sprzętu, ponieważ co jakiś czas rozkręcam celem oczyszczenia, przesmarowania, etc. Poza tym w PC działają elegancko, ale tam są sterowniki, więc nie ma z tym problemu. Do konsoli sterowników się nie da, no i dlatego pewnie nie za bardzo chce się skalibrować na stałe. Dopóki nie dotknę pedału hamulca, wszystko śmiga elegancko, lecz po zahamowaniu, jak pisałem wcześniej, widać kawałeczek czerwonego słupka, odpowiedzialnego za wizualizację siły nacisku na hamulec/gaz.

Także mam nadzieję, iż kolega, który pytał o MOMO problemu tego nie będzie miał. I tego życzę.

Pozdrawiam B)

Może ta usterka dotyczy tylko jakiejś konkretnej serii/wersji/modelu jeśli tak to nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejną "poprawkę" do GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie jest to kwestią sprzętu, ponieważ co jakiś czas rozkręcam celem oczyszczenia, przesmarowania, etc. Poza tym w PC działają elegancko, ale tam są sterowniki, więc nie ma z tym problemu. Do konsoli sterowników się nie da, no i dlatego pewnie nie za bardzo chce się skalibrować na stałe. Dopóki nie dotknę pedału hamulca, wszystko śmiga elegancko, lecz po zahamowaniu, jak pisałem wcześniej, widać kawałeczek czerwonego słupka, odpowiedzialnego za wizualizację siły nacisku na hamulec/gaz.

Także mam nadzieję, iż kolega, który pytał o MOMO problemu tego nie będzie miał. I tego życzę.

Pozdrawiam B)

Dzięki kolego, ja swoje MOMO wczoraj zamówiłem na allegro, jak przyjdzie dam znać czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, aby tak było. Ja niestety strasznie ubolewam nad problemem z moją, bo gra na padzie już mi się znudziła. Mam grę od premiery, zanim jeszcze konsolę kupiłem (jakoś miesiąc później). Po prostu ogromną radość sprawia mi gra na kierownicy, więc dopóki nie dorobię się G27, gram na PC, a GT5 tylko objeżdżam sezonowe, dla kasy i zapełniania garażu. Grać poważnie zacznę z kierownicą.

Pozdrawiam B)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że, nie masz pojęcia o jeżdżeniu w GT5 - znam ludzi którzy jeżdżą na DFGT i tak wymiatają że nie ma się z nimi najmniejszej szansy.

Chętnie się z tobą zmierzę w GT5 - ja dziadostwo DFGT ty mega wypas G27 i zobaczymy. Bo według mnie tu nie chodzi o sprzęt tylko technikę i umiejętności.

A jak by co miałem też Thrust F430, teraz DFGT.

po 1 ochlon a po 2 przeczytaj raz jeszcze co napisalem;

nie napisalem , ze nie da sie jezdzic...

w GT5 jak zapewne wiesz mozna jezdzic rowniez na padzie-a nie jest to super wygodne, a i sa ludki , ktorzy Cie na padzie objada a ty ze swoja dfgt... ale nie o tym jest rozmowa

na dfgt mozna jezdzic-ale g27 oddaje duzo bardziej realizm jazdy; reakcje sa szybsze-duzo bardziej zbliżone do rzeczywistości

ktos sie moze zgadzac z tym lub nie;

proponuje pojezdzic na g27 i pozniej sie wypowiadac.

moj post jest dla tych, ktorzy jeszcze sie nie zdecydowali-aby przejechali sie jednym i drugim przed ostatecznym wyborem

w gt5 jezdze okazjonalnie z braku czasu- czysta rozrywka; mozna sie bawic z dfgt -ale mnie wqrza brak wystarczajacego realizmu, jak powolny ffb probuje nasladowac rzeczywistosc.

jak poszukasz w necie to moje opinie nie sa odosobnione;

http://www.gtplanet....ad.php?t=153206

kierownica ma byc zabawka-narzedziem ktory ma ulatwiac kierowanie; na wszystkim da sie jezdzic ale na jednym lepiej na innym gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kupiłeś kierownice za patola i grasz okazjonalnie, jest to trochę że tak powiem rozrzutne podejście (nie chcę się wyrażać). Do dobrej zabawy w zupełności wystarczy DFGT, no chyba ze ktoś nie ma co z kasą robić :P Wtedy i thrustmastera za 2tys może sobie sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] mnie wqrza brak wystarczajacego realizmu, jak powolny ffb probuje nasladowac rzeczywistosc. [...]

Sprzedaj konsolę, np. za 1000 zł sprzedaj swoją (jak piszesz) cytuję "zabawkę kierownicę G27" za kolejny 1000 sprzedaj swoje płytki z grami za powiedzmy 500 zł i za 2,5 tys. kup 20 letnią Toyotę Corollę 1.2 po generalnym remoncie. Gwarantuję Ci bezawaryjność takiego auta przez kolejne 10 lat (jeśli będziesz właściwie serwisował i właściwie eksploatował). Pod warunkiem, oczywiście, że masz prawo jazdy i blade pojęcie co to jest "rzeczywistość"

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×