Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancja chyba wygląda tak, że 12 miesięcy gwarantuje Sony, a kolejne 12 miesięcy sklep, ale głowy nie dam. Mnie w RTV Euro AGD też wciskali dodatkową gwarancję, że jest spokój, że wszyscy biorą, że teraz sprzęty się często psują itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok masz gwarancje od sony, a według ustawy konsumenckiej macie 2 lata od sklepu, w którym kupiliście !!! W ciągu roku możecie reklamować bezpośrednio do Sony lub sklepu w którym kupiliście, po roku zostaje tylko sklep

I ludzie nie ma czegoś jak przedłużona gwarancja, jest ubezpieczenie a to wielka różnica, nie dajcie się oszukiwać :)

Edytowane przez rafcio007
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok masz gwarancje od sony, a według ustawy konsumenckiej macie 2 lata od sklepu, w którym kupiliście !!! W ciągu roku możecie reklamować bezpośrednio do Sony lub sklepu w którym kupiliście, po roku zostaje tylko sklep

I ludzie nie ma czegoś jak przedłużona gwarancja, jest ubezpieczenie a to wielka różnica, nie dajcie się oszukiwać :)

Dokładnie tak jest. W UE na każdy zakup sklep musi dać 2 lata gwarancji! Więc nie dajcie się nabierać na coś dodatkowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rave, no dokładnie tak mnie naciągali w sklepie na tą gwarancje. Muszę jeszcze jutro zadzwonić na infolinie, żeby dokładniej wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gwarancje to pic na wode i szukanie frajerów. Tak naprawdę to sprzedawanie ubezpieczenia jakieś firmy i później dostaje się 20% wartości. Sprzedawca ma wysoką prowizje od wciśnięcia takiej "gwarancji".

 

Co do prawdziwej gwarancji to niezgodności z umową cięzko udowodnić. Do pół roku jest domniemanie, że towar był w takim stanie w momencie wydania ze sklepu. Po pół roku klient musi udowodnić, że towar był sprzedany z wadą. Czyli można się kopać z koniem jak sklep sie uprze. Nie wszyscy dają 2 lata gwarancji np w telefonach komórkowych baterie mają o wiele krótszą gwarancje albo laptopy sprzedawane firmom mają 12 miesięcy gwarancji. (a np taki sam laptop na paragon ma 24 miesiące, chodzi o to, że w firmie więcej się go używa).

Edytowane przez SirJacol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, w przypadku niezgodności towaru z umową, występuje ona wtedy gdy zakupiony towar posiada wadę ukrytą w momencie zakupu. Nie mylcie tego z gwarancją, to nie jest gwarancja. Jak kolega wyżej napisał, w przypadku wystąpienia usterki do 6 miesięcy od daty zakupu, przyjmuje się iż towar posiadał wadę ukrytą w momencie zakupu co jest dla konsumenta korzystne, gdyż to sprzedawca musi udowodnić że wada powstała po zakupie.  Niestety po upływie 6 miesięcy od daty zakupu, to klient musi udowodnić że wada ukryta była w produkcie już w momencie zakupu co nie jest takie proste.  Dodatkowo jest jeszcze jeden problem. Niestety ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej nie wskazuje terminu w jakim sprzedający musi towar naprawić lub wymienić na nowy. We wspomnianej ustawie podawany jest jedynie termin 14 dni, w których to sprzedający musi ustosunkować się do żądania konsumenta. Oznacza to, iż w ciągu 14 dni sprzedający może potwierdzić że przyjmuje towar i naprawi go na własny koszt, jednak później sama naprawa może już trwać miesiącami gdyż nie ma przepisu, który nakazywał by wykonać ją w określonym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby moje ps3 po roku czasu przyjął mi mały sklepik internetowy na lekkim zadupiu w którym kupiłem, tak wiem takie mam prawo ale założę się ze koleś będzie robić problemy i mi wciskać ze miałem tylko rok gwarancji od Sony . Dlatego najlepiej kupować w sieciówkach typu MM. Ja dlatego kupiłem w sklepiku ponieważ mieli nowego slima 320gb(jako dowód, zakupu dostałem fakturę)

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PS4 jest już normalnie dostępna na półkach? W jakich cenach średnio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PS4 jest już normalnie dostępna na półkach? W jakich cenach średnio ?

Media Markt w Krakowie ps4+drugi pad+Fifa 14 2399 zł (tylko taki zestaw mieli sztuk kilka dostępność o godzinie 20:30 Piątek spokojnie można było kupić)

Co do innych sklepów nie widziałem wiec się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w takim razie odpuszczam sobie PS4 i to chyba na dłuższy czas. Nie zdecydowało o tym ani cena, ani względnie spora awaryjność, ani mało gier. Miałem konsole kupić w połowie stycznia, ale decydującym czynnikiem który mnie teraz zniechęci jest podwyższanie cen, które uważam za nie fair, 399 euro to niewiele ponad 1600 zł. Mam to w nosie i kupuje sobie Xperie z1 z odłożonych na pske pieniedzy, a konsole kupie przy premierze MGSa. (przynajmniej kasa zostanie w sony ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tez bym kupil za to co podali na poczatku 1564 czy tez te 1600 1800 to max a jest wiecej robia w ciula. Dołoże pare miesięcy i kupie sobie TV i zostane z ps3 do jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tez bym kupil za to co podali na poczatku 1564 czy tez te 1600 1800 to max a jest wiecej robia w ciula. Dołoże pare miesięcy i kupie sobie TV i zostane z ps3 do jesieni

Uświadomiłeś mi,że przepłaciłem(prawie) za ps4,ja dałem 1799-o ja naiwny...,sprzedam konsolę,poczekam kilka lat i kupię sobie..., coś tam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny za szybko nie spadna, juz samo Sony w sklepach stacjonarnych podnioslo cene do 1899zl i za taka cene kupilem konsole. Ich prawo, widza co sie dzieje to zrobili tak a nie inaczej. Ja zakupu nie zaluje, jak mialbym czekac jak stanieje do tych 1799zl to bym pewnie kupil dopiero w wakacje :) a tak ciesze sie gra w BF4, ktory wyglada oblednie oraz pocinam w FIFE i nie zaluje tej roznicy 100zl.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu były dostępne w komputroniku po 1799zł, wrzucili ok 130szt które rozeszły się w moment. Na szczęście się załapałem :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze shuji, w indyki pograsz sobie na xperii albo nawet dekoderze n'ki, nie ma co się rzucać na wszystko co dadzą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogram sobie na Vicie.

PS3 zaraz sprzedaje bo zaplanowałem kupic PS4 i koncze teraz ostatnie gry "must have" na starą generacje. 

 

Nie mówie że poczekam kilka lat i nie hejtuje Sony (bo uwielbiam tą firmę). Po prostu ta cała sytuacja jest dla mnie żenująca. Kupie PS4 w okolicach wakacji, jeśli ceny w Polsce nie spadną to należy pamiętać, że na amazonie nigdy nie wzrosły i kupie sobie ją za 399 euro tudzież 349 gbp. I tak nie jestem fanem gier które wyszły na premierę, chociaż zakładałem, że sprzęt się kupuje raz i miałem zamiar go kupić już teraz, niestety w moim przypadku marketingowcy i sprzedawcy przekombinowali ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze takie pytanie juz padlo i jesli tak to przepraszam bo nie przewijalem wszystkich stron, ale czy jest mozliwa wysylka ps4 z gamestop.com do polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny za szybko nie spadna, juz samo Sony w sklepach stacjonarnych podnioslo cene do 1899zl i za taka cene kupilem konsole. Ich prawo, widza co sie dzieje to zrobili tak a nie inaczej. Ja zakupu nie zaluje, jak mialbym czekac jak stanieje do tych 1799zl to bym pewnie kupil dopiero w wakacje :) a tak ciesze sie gra w BF4, ktory wyglada oblednie oraz pocinam w FIFE i nie zaluje tej roznicy 100zl.

Tu nie chodzi o różnicę 100zł tylko o oszukiwanie ludzi. Nie  dość że zarobki w kraju są nędzne to ceny są z dupy. Co do Fify to przemilczę(1000 much nie może się mylić jak podleci do gówna) ta schematyczna gra nie ma nic wspólnego z piłką nożną.

Edytowane przez reters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym Cie oszukuja? Jest taka cena bo ludzie kupuja mimo ze jest zawyzona. Gdyby ludzie sie wypieli i przestali kupowac to ceny beda normalne. Co do Fify...sa gusta i gusciki , jak chcesz to mozesz grac w idealnego PESa 2014 na ps3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś stać to niech kupuje.... a że przy okazji daje nabijać kieszeń innym którzy zwęszyli interes? :) ale żeby wydawać ostatnie swoje złotówki żeby tylko "już" mieć...podziwiam i nie zazdroszcze :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie podziwiam osoby, ktore za swoje ostatnie zlotowki kupuja konsole do gier :F

Edytowane przez Van der Fck
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono domorosłych fanów psychologii. Zachęcam do ponownego rzucenia okiem na tytuł tematu przed zatwierdzeniem kolejnego postu. Dziękuje ...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna osoba ktora wie lepiej wszystko od wszystkich jestes Ty. Nie obchodzi mnie jakie jest twoje zdanie czy dana gra jest zla czy dobra, jesli ja czerpie z niej przyjemnosc to mam pisac ze gra jest do dupy bo ty tak sadzisz? :biggrin:/

 

//edit

 

:offtopic: Nie na temat, 72h przerwy na zapoznanie się z regulaminem, zapraszamy ponownie w najbliższą środę :thanks:

 

:rtfm:Regulamin

Edytowane przez Tomo
Regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Fify to przemilczę(1000 much nie może się mylić jak podleci do gówna) ta schematyczna gra nie ma nic wspólnego z piłką nożną.

Graj dalej na asystach to będziesz miał schemat...

 

//edit

 

:offtopic: Nie na temat, 72h przerwy na zapoznanie się z regulaminem, zapraszamy ponownie w najbliższą środę :thanks:

 

:rtfm:Regulamin

Edytowane przez Tomo
Regulamin
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławskich markietach jakieś niedobitki konsol się pałętają ale 1899-1999 za golasa to imho słabiutka cena. Po drugie z moich obserwacji sieciówki potrafią chować i wykładać po kilka sztuk celem napędzenia klienta przy końcu tygodnia. Dopóki nie wpadnie konkretna ilość konsol dopóty trwać będzie ta chora sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×