Skocz do zawartości
Patricko

GamesCom 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Say what?! :blink:

Nie wiem co Ty robisz z konsolami, ale jak Ci wytrzymują max 2 lata to chyba coś nie teges...

 

Patricko Kukumen to od zawsze biadolił, a najwięcej na SB ;) Więc wiesz jego narzekania z przymrużeniem oka "trza brać" ;)

 

Konsola PS4 będzie miała zacny i długiii żywot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Shem - póki co nie pokazali NIC co by na starcie wołało do mnie "KUPUJ PS4!!!". Liczyłem na jakieś konkrety z "The Order", ale skoro o tym ani widu ani słychu to chyba nie ma co się spodziewać że będzie to tytuł startowy(niby przed nami jeszcze TGS, ale nie oszukujmy się, jakby mieli coś konkretnego do pokazania to by pokazali)

 

BF4, Division, Destiny tak, ale to muzyka dalszej przyszłości.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony mówiło że już 1mln preorderow ps4? Chyba będą musieli po tej konfie skreślić jedno zero xd

Hmm ciekawe ile teraz będzie kosztować 32gb do Vity po tej obniżce jak 150-200zl to sprzedam 16gb doloze hajs i kupien 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe info z gaf o ilości preorderów Sony i MS: http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=77381819&postcount=5

Wychodzi, że Sony ma 4x więcej preorderów niż X1 w NA i UK i aż 8x więcej w reszcie europy.

To by wyjaśniało dodanie FIFY do każdego preordera konsoli, oczywiście info nie potwierdzone.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony mówiło że już 1mln preorderow ps4? Chyba będą musieli po tej konfie skreślić jedno zero xd Hmm ciekawe ile teraz będzie kosztować 32gb do Vity po tej obniżce jak 150-200zl to sprzedam 16gb doloze hajs i kupien 32

 

Jak ktos nie oczekiwal cudow to nie zawiodl sie konferencja, pokazali kawal solidnych rzeczy, podali date premiery, pokazali jak dziala remote itp. No ale w koncu MS pokazalo wiecej BO AZ NIC... Dziwne ze o MS nikt nie mowi... bo takim tokiem myslenia to MS ze swojego 1 mln preorderow powinno skreslic 5 zer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS pokazał Fable i darmową Fifę do pre orderów. To wystarczy do pokonania Sony w trakcie tych targów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dedyki dla wszystkich gier trzeba dodać do tej listy.

To mimo wszystko za mało żeby sprzątnąć wielka kupę którą zrobili na początku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest inny, bo MS wystrzelał się już na początku z wszystkiego co mógł zaoferować. A kolejne miliony wydane na FIFA14 zdają się tylko potwierdzać to z czym mieliśmy do czynienia w kończącej się generacji, tj. na początku wielka ofensywa, a po jakimś czasie wegetacja.  Pytanie brzmi co dalej? Po roku kolejna Forza, Halo, Gearsy? A czym zatkać dziury pomiędzy kolejnymi sequelami?

 

Ja tylko jeszcze czekam na coś od Polyphony i Naughty Dog. I mogę spać spokojnie, bo gry przez nich wydane będą z najwyższej półki. A do czasu ich wydania na pewno nie będę się nudził :)

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gry od Polyphony to nie sequele? ND stworzy nowe IP i potem będą przez całą generację klepać to samo z lepszą grafiką. Na X1 też jest zapowiedziane kilka nowych IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sequele, tylko jeszcze niezapowiedziane, w przeciwieństwie do konkurencji która już wystrzelała się prawie z wszystkiego. Ja mam trochę inne podejście, bo staram się patrzeć trochę długodystansowo, nie biorę tylko pod uwagę co dostanę tu i teraz, a też to co na pewno pojawi się w niedalekiej przyszłości. A tak się składa, że Sony ma jeszcze wiele asów w rękawie.

Edytowane przez dreamtox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS powiedział, że będzie 15 exów w pierwszy rok. Nie zdążyli jeszcze ich wszystkich zapowiedzieć, więc też mają coś w zanadrzu.

Edytowane przez tata_arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez od poczatku widac czarno na bialym, ze MS jest nieprzygotowany do staru swojej konsoli i wszystko robi w pospiechu - zapowiedz X1 byla tylko i wylacznie odpowiedzia na ruch Sony, potem byly slynne  gry odpalane na PC, ciagle zmiany polityk czy to Always Online, czy to KInecta czy w koncu gier Indie, brak premiery konsoli w wielu krajach, a teraz nawet nie robili konferencji bo wszystko co mogli pokazac to juz wczesniej pokazali, bo to bylo jedyne co mogli na szybko zaprezentowac. X1 wyjdzie co najmniej 6-12 miesiecy niz faktycznie powinien, niz faktycznie chcialby tego MS, swiadczy o tym chociazby data premiery we wszystkich kraja, ktora jest ustalona na 2014, no ale jakos musieli zareagowac na zapowiedz PS4, w koncu oni sami najlepiej wiedza, jak duza przewage daje pokazanie sie jako pierwszy na rynku. Jakkolwiek tragedii nie ma jak to wielu probuje przedstawic, konsola ma b. dobre bebechy, infrakstrukture sieciowa, dedyki, Power of the Cloud etc., widac, ze to mieli juz obmyslone duzo wczesniej. takze nie jest zle, jeszcze moga wyjsc z twarza z tego wszystkiego, ale to gdzies dopiero za 2 lata bedzie mozna stwierdzic czy im sie to udalo czy nie.

 

Sony z kolei tez jakby wszystko robi w pospiechu - od PS Meeting w Lutym nie pokazli NIC nowego, dalej te same gry, dalej te same exy - KZ:SF, inFamous:SS, Knack i Driveclub (z czego ostatnie dwa nieobecne na GC a to przeciez tytuly startowe), podobnie jak MS wypsztykali sie ze wszystkieo bardzo szybko, i zostalo im rzucanie Indykami. Nie wiem, widocznie nie spodziewali sie tak rychlej odpowiedzi MS, a zwlaszcza premiery X1 jeszcze w tym roku, i tak to teraz wyglada, ze obie konsole beda wypuszczane w poplochu. Co prawda sa jeszcze targi TGS za miesiac, ale szczerze watpie, zebysmy zobaczyli cos nowego czy to od Sony czy od MS.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odpuściłem zakup ps4 ;)

Na ps3 wychodzi naprawdę masa fajnych gier - Beyond/Castlevania/Nowe FFXIII/Tales of symphonia (początek 2014/GT6 i wiele innych gier.

 

A nie ograłem jeszcze okami w hd/ni no kuni/xilli/batmana :D Także gry są.. nie ma co się spieszyć Panowie, a potem płakać bo się wydało hajs + sprzedało ps3 aby kupić nową konsolę. Jak dla mnie to najlepszy czas na zakup konsoli to marzec/kwieceń 2014 - wyjdzie Infamous + gry, które wyszły na premierę stanieją o jakieś 40% :) 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób nawet nie myśli (w tym ja) o sprzedaży PS3. Tak jak piszesz na PS3 wychodzi wiele dobry gier.

Z rana pogram w BF4 na PS4, a wieczorem odpalę GT6 na PS3, jedno nie wyklucza drugiego.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba naprawdę chcą "zabic" Vite. Borderlands 2 jest ok ale to znowu port z dużych konsol.

Serio ktoś po tej konfie bierze ps4 na premierę?

 

Ja nie biorę i to jest pewne. Konferencja to kicha, ja jednak naprawdę spodziewałem się czegoś konkretnego. Jakiś zapowiedzi nowych gier ekskluzywnych. Przede wszystkim czekałem na gameplay'e, a tu trailery... Zawiodłem się strasznie i pomyśleć, że grając cały dzień w tenisa żałowałem trochę, że nie zdążę wrócić na konfę Sony i obejrzeć na żywo. Okazało się ,że warto było zająć się czymś innym, poza tym oglądając na youtube mogłem przesuwać do przodu, bo oglądanie gier na Vitę i PS4 rodem z Amigi, Atari i innych dinozaurów, było czymś ponad moją wytrzymałość...

 

Vita leży i kwiczy... Miałem przeczucie, że po Gamescom'ie kupię Vitę za jakieś 600-650 pln, a tu 199 euro... I Borderlands 2 w które grałem na PS3 i PC... Litości...

Czyli PSV sobie odpuszczam w ogóle.

 

Czy na konfie było coś o tym, jak i kiedy będzie można grać na PS4 w gry z PS3 (szczegóły )? Ja przewijając konferencję mogłem przeoczyć. Jako, że jestem od niedawna już bez swojej PS3, a chciałbym zagrać jeszcze w / Ni no kuni / Tales of Graces / Tales of Xilla / Beyond TS / i wolałbym nie kupować nowej, tylko zainwestować w przyszłości w PS4 i kupić do niej te gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali tylko informację, że właściciele gier z PS3 będą mogli kupić wersje cyfrowe ich odpowiedników na PS4. Ma to być oferta ze zniżką i ograniczona czasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali tylko informację, że właściciele gier z PS3 będą mogli kupić wersje cyfrowe ich odpowiedników na PS4. Ma to być oferta ze zniżką i ograniczona czasowo.

Ale nie dotyczy to wszystkich gier, lecz tych, które będą miały premierę na przełomie generacji. Kupujesz wersje na PS3, grasz na czarnuli; po premierze PS4 i danego tytułu bedziesz mial mozliwosc kontynuowania rozgrywki na nowej konsoli (kupno gry w wersji cyfrowej po okazyjnie cenie)

Były wymienione gry, które się na to zalapia ( pamiętam tylko BF4 )

Ciekawe jak będzie weryfikowane czy mieliśmy daną grę na PS3? (moze online pass przypisany do konta? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że oferta dotyczy tylko gier w wersji cyfrowej wtedy problem weryfikacji odchodzi.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony mowilo o ZNACZNEJ obnizce, i tak np. CoD:Ghost na PS4 ma kosztowac zaledwie 10 dolarow/euro/funtow jesli posiadmy juz wersje na PS3 (tak samo z X360->X1). Dotyczy to oczywiscie wersji cyfrowych, aczkolwiek Activision mowi tez, ze ma umowe z Amazon i Gamestop na identyczny zabieg jesli chodzi o wersje pudelkowe. Takze u nas w PL poki co w gre wchodzi tylko cyfrowa dystrybucja. Ale symboliczna "dyszka" za upgrade naprawde cieszy, b. dobry ruch w strone graczy ze strony wydawcow.

 

Zrodlo:

http://www.businesswire.com/portal/site/home/permalink/?ndmViewId=news_view&newsLang=en&newsId=20130820006560&div=1875713585

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie cena PS3 12 GB u nas, po tym jak oficjalnie ją obniżyli do 199 euro. Może uda mi się wyrwać, jeszcze jedną czarnulkę w niskiej cenie i wtedy nie ma problemu z ograniem kilku gier  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×