Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ustawione automatyczne wylaczanie po 20 minutach, i po dluzszej sesji zostawiam konsole w menu, podpinam pada zeby sie naladowal do pelna( nawet jesli mam 2 kreski), po tych 20 minutach konsola juz troche schlodzona sie wylaczy a pad sie laduje dalej, dzieki temu nie musze grac na kablu - idealne rozwiazanie dla mnie, tylko wlasnie ciekawilo mnie czy jak juz mi sie ten pad naladuje to nie moge jakos tej konsolki wylaczyc poza wlaczaniem jej w celu wylaczenia,lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeX, właśnie w tryb czuwania możesz przejść od razu po skończeniu grania - konsola sama się bezpiecznie schłodzi używając jeszcze przez jakiś czas wiatraków.

Tryb czuwania daje dodatkowo synchronizację trofeów oraz (dla Plusowiczów) daje dodatkowo upload save na serwer Sony.

 

W trybie czuwania konsola po skończeniu wszystkich akcji jak chłodzenie, ściąganie, synchronizacje itp. (lightbar przestaje migać na pomarańczowo i ma stałe światło) powinna być w trybie uśpienia i praktycznie nie zużywać prądu (nie pamiętam ile tam WATT miała zjadać).

Używam tego trybu praktycznie od premiery. Najpierw miałem obsesję i wyłączałem konsolę ale nawet nie wiem kiedy zacząłem używać trybu czuwania. 

 

Uważam że warto spróbować na parę dni. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja z tym PS4.

Ostatnio trzy razy wyłączona konsola obudziła mnie po północy.

Za pierwszym razem myślałem że coś mi się przyśniło. Za drugim, wstałem z łóżka i sprawdziłem czy przypadkiem nie włączyłem jej stopą (po rozłożeniu łóżka niewielka przestrzeń dzieli mnie od stolika).

Konsola była wyłączona i lekko zaniepokojony poszedłem spać.

W dzień w opcjach konsoli szukałem, czy niema tam automatycznego trybu uruchamiania/wyłączania.

Pewnej nocy, gdy konsola zaczęła wydawać dźwięki po raz trzeci, miałem już pełne gacie ze strachu, ponieważ pomyślałem sobie że w pokoju może straszyć (LOL!).

 

Pewnie czytając moją krótką historię, niektórzy zaczęli się śmiać, wiedząc co jest tego przyczyną :)

 

Poczytałem forum i jestem lekko zaskoczony, że zasilacz może dawać taki efekt, jakby włączało się konsolę i po 20sekundach ją wyłączało.

Dzisiaj kupiłem listwę zasilającą i konsola na noc będzie całkowicie odcinana od prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy tu czytalem ale zeby ktos pomylil konsole z duchem - tego jeszcze nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy tu czytalem ale zeby ktos pomylil konsole z duchem - tego jeszcze nie bylo :biggrin:

Jak się ogląda japońskie horrory do poduchy, to później człowiek sobie wymyśla po nocach takie "motywy" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość nikomu nie zaszkodziła. Próbowałeś tego trybu czuwania przez dłużej niż 5 minut?

 

Po pierwsze - konsola się schładza powoli - po sesji w grach jeszcze jakiś czas chodzą wiatraki. Niektórzy mają metody jeszcze z PS3 na zostawianie konsoli po graniu przed wyłączeniem żeby się schłodziła na 20 minut itp. itd. Tu wystarczy wrzucić tryb czuwania - konsola sama się schłodzi do momentu w którym stwierdzi że wiatraki są już nie potrzebne i będzie chodzić bezszelestnie.

Po drugie - ściąganie obciąża procesor - jeżeli konsola ściąga sobie gry w trybie czuwania to czasem nie wyrabia procesor odpowiedzialny za tryb czuwania (tak, jest na to osobny chip) i konsola się posiłkuje procesorem głównym - włącza wiatraki lub zaczynają pracować szybciej (głośniej).

 

tak, używałem tego trybu kilka razy. 

Co do schładzania to moja akurat schładza się w dość osobliwy sposób: praktycznie moment po wyłączeniu gry wiatraki są ledwo słyszalne już.... sprawdzałem na TLOU, DLC do infamousa i KZ.

Prawdopodobnie miałem właśnie tą sytuację o której piszesz, że chip nie wyrobił i konsola posługiwała się głównym procesorem bo nagrzana nie była ponieważ nie grałem w nic wtedy od dłuższej chwili a jedynie była w menu bo pobierałem Outlasta i kilka innych rzeczy. 

  Sam fakt, że chip odpowiedzialny za tryb uśpienia może nie wyrabiać jest trochę śmieszny :biggrin:  ten tryb ma sens tylko gdy konsoli nie słychać w ogóle a nie gdy szumi :biggrin:

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szumi tylko jak ma coś do zrobienia.

Świeżo wyłączona/pobiera grę czy patch (wtedy miga Lightbar jak w padzie podczas ładowania). ...I stąd to moje zdziwienie.

Jak już zdążyliśmy wszyscy zauważyć, PS4 w różnych sytuacjach zachowuje się inaczej.

Niektóre sztuki nawet próbują nas zjeść w nocy.

Wszystko to jest smutne.

Po zamkniętym systemie oczekiwać powinniśmy spodziewać się takiego samego zachowania w tych samych sytuacjach.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest smutne.

Po zamkniętym systemie oczekiwać powinniśmy spodziewać się takiego samego zachowania w tych samych sytuacjach.

 

  takie są efekty jak się buduje sprzęt w oparciu o linuxowy system i podzespoły x86 a to wszystko w połączeniu z chęcią zejścia jak najbardziej się da z ceny :D

Takich jaj by zapewne nie było gdyby sony nie postawiło sobie ceny ponad wszystko.... 100€ w tą czy tamtą na kilka lat to żadna różnica a mogli w ten sposób zrobić PS4 jeszcze lepiej.... co oczywiście nie znaczy, że PS4 jest złe :D wręcz przeciwnie....  

 

jednak tryb uśpienia w którym szumią wiatraki to coś co chyba tylko sony wymyśliło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie. Przyszła mi dziś ps4 podłączyłem ją do prądu jednak dopiero jutro nie będę miał tv i takie pytanie. Czy to normalne że podczas podłączania zasilacza konsola zapikala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie. Przyszła mi dziś ps4 podłączyłem ją do prądu jednak dopiero jutro nie będę miał tv i takie pytanie. Czy to normalne że podczas podłączania zasilacza konsola zapikala?

Tak. To normalne...

@DeX - takie internetowe skrzywienie - bez żadnej ideologii :)

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dziś ps4 podłączyłem ją do prądu jednak dopiero jutro nie będę miał tv i takie pytanie.

:shok:

 

kloose - czemu kazdy post konczysz 3 kropkami? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jest na np. USA to możesz jeszcze Paypalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jak załadować konto us paypalem zarejestrowanym w Europie, bo mi się to jak dotąd nie udało. Z tego co czytam, nie tylko na tym forum, wielu ma z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jak załadować konto us paypalem zarejestrowanym w Europie, bo mi się to jak dotąd nie udało. Z tego co czytam, nie tylko na tym forum, wielu ma z tym problemy.

Paypal na adres amerykański?

Wirtualne karty kredytowe w US?

Jest kilka serwisów oferujących płatności w USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  takie są efekty jak się buduje sprzęt w oparciu o linuxowy system i podzespoły x86 a to wszystko w połączeniu z chęcią zejścia jak najbardziej się da z ceny :biggrin:

Takich jaj by zapewne nie było gdyby sony nie postawiło sobie ceny ponad wszystko.... 100€ w tą czy tamtą na kilka lat to żadna różnica a mogli w ten sposób zrobić PS4 jeszcze lepiej.... co oczywiście nie znaczy, że PS4 jest złe :biggrin: wręcz przeciwnie....  

 

jednak tryb uśpienia w którym szumią wiatraki to coś co chyba tylko sony wymyśliło :biggrin:

 

Hehe dobre, jakby $ONY zbudowalo FW w oparciu o Linuksa to by to w ogole chyba przestalo dzialac, po prostu nie potrafia pisac oprogramowania, ani go modyfikowac stad takie cyrki. Wybor FreeBSD jak najbardziej zajebisty, ale jak widac nawet oni potrafia to zepsuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre, jakby $ONY zbudowalo FW w oparciu o Linuksa to by to w ogole chyba przestalo dzialac, po prostu nie potrafia pisac oprogramowania, ani go modyfikowac stad takie cyrki. Wybor FreeBSD jak najbardziej zajebisty, ale jak widac nawet oni potrafia to zepsuc.

 

bo to jest autorskie BSD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, więc jak coś to proszę je przenieść :) 22 dni temu kupiłem PS4 w MM ale nie dostałem żadnej informacji odnośnie gwarancji ( sam też zapomniałem się spytać ) i nie wiem na ile lat mam gwarancję? Dodatkowo również kupiłem pada i podobno każde uszkodzenie jest naprawiane lub wymieniane na nowy model przez Sony ale jak długo jest ubezpieczony dodatkowy pad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, więc jak coś to proszę je przenieść :) 22 dni temu kupiłem PS4 w MM ale nie dostałem żadnej informacji odnośnie gwarancji ( sam też zapomniałem się spytać ) i nie wiem na ile lat mam gwarancję? Dodatkowo również kupiłem pada i podobno każde uszkodzenie jest naprawiane lub wymieniane na nowy model przez Sony ale jak długo jest ubezpieczony dodatkowy pad?

 

gwarancja sony 1 rok

niezgodność towaru z umową k/s 2 lata  analogicznie do konsoli i 2. pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z dodatkową gwarancją i ubezpieczeniem , które można dokupić na przykład na 4 lata ? Jest to coś warte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z dodatkową gwarancją i ubezpieczeniem , które można dokupić na przykład na 4 lata ? Jest to coś warte ?

Możesz próbować.

Jest to ubezpieczenie więc będziesz się użerał z ubezpieczalnią jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja sony 1 rok

niezgodność towaru z umową k/s 2 lata  analogicznie do konsoli i 2. pada

 

Te 2 lata to w tym sklepie, którym kupiłem sprzęt? Każdą konsolę sprzedawałem dość szybko, więc nie interesowałem się gwarancją. Teraz konsola zastąpiła mojego PC, więc wolę się upewnić wcześniej co i jak. Jeszcze jedno pytanie: Skoro mamy od producenta 1 rok gwarancji to uszkodzoną konsolę lub dodatkowy kontroler odsyłać do polskiego oddziału sony czy odstawiać do sklepu ( Media Markt )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz gdzie chcesz przez pierwszy rok.

Drugi tylko w sklepie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie wziąłem i z tego co pamiętam za gwarancję odpowiada saturn , więc tu nie ma problemu , a za ubezpieczenie bodajże warta , ale była mała różnica w cenie , gwarancja 4 lata 195 zł , a gwarancja z ubezpieczeniem 249 , więc wziąłem . Zaraz zajrzę do tych papierów . 

Edytowane przez Kernish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×