Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie oprogramowanie spowolniło system,ale najgorsze to to że wchodzenie do sklepu znowu to mordęga,pojawia sie niebieski ekran i czekam,czekam i nic,po którymś razie wyjścia do memu i znowu do sklepu dopiero sie udaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff ... a już myślałem że tylko ja tak mam z tym sklepem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie, też się dziwiłem tym zachwytom, jak ładnie działa PSS ;)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptok,  ale samo PSStore działa OK, tylko czasem nie odpala ;) Wygląda na to że po wyjściu z PS Store połączenie się nie zamyka i jest ten sam problem z wygasaniem połączenia jak sie długo nic nie robi w PS Store.  Restart konsoli pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, chodzi o odpalanie oczywiście i w związku z tym, również "Co nowego" łapie zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohy i ahy nad ps store bylo sppre, wiec spodziewalem sie ze bedzie plynnie chodzic. Jednakze dalej animacje przechodzenia miedzy zakladkami sa malo plynne. Jedyny plus, ze szybciej sie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bor3wicz, przeciez PSS to taka nie przeglądarkowa forma przeglądarkowego sklepu. Grafiki nie są na konosli, tylko są pobierane na bieżąco.

W tym wypadku to co jest po stronie konsoli czyli ładowanie itp będzie szybsze, ale sama "płynność" ładowania się zawartości w dużej mierze zależy od prędkości internetu i przepustowości serwerów PSN.

Konsola nie ściąga i wrzuca od pamięci podręcznej cały PSS tylko na bieżąco zasysa potrzebne dane. Generalnie jest szybciej i to o wiele ale nie oczekujmy cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bor3wicz, przeciez PSS to taka nie przeglądarkowa forma przeglądarkowego sklepu. Grafiki nie są na konosli, tylko są pobierane na bieżąco.

W tym wypadku to co jest po stronie konsoli czyli ładowanie itp będzie szybsze, ale sama "płynność" ładowania się zawartości w dużej mierze zależy od prędkości internetu i przepustowości serwerów PSN.

Konsola nie ściąga i wrzuca od pamięci podręcznej cały PSS tylko na bieżąco zasysa potrzebne dane. Generalnie jest szybciej i to o wiele ale nie oczekujmy cudów.

Ja sądzę że konsola spowolnila nie tylko w PSS ale ogólnie (w menu też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem swoją PS4 i w końcu miałem okazje dłużej z nią posiedzieć.

Gry oczywiście wyglądają pięknie, zjawiskowo, itd. Potencjał jest masakryczny i po prostu nie mogę się doczekać bardziej zaawansowanych produkcji, to będzie piękna generacja.

 

Ale nie ma róży bez kolców... Na chwilę obecną, firmware konsoli jest uproszczony i niedopracowany do granic możliwości.

Skupili się na najważniejszych rzeczach, czyli szybkości i....w sumie tyle tak naprawdę tylko na niej, bo cała reszta musi zostać dopracowana.

 

Drażni przede wszystkim:

 

- brak możliwości zatrzymania pobierania w dowolnym momencie (jedyna opcja to wyłączenie połączenia i czekanie aż pobieranie samo się wyłączy),

- brak automatycznego wyłączenia po ukończeniu pobierania,

- brak jakiegokolwiek sortowania zawartości,

- brak możliwości przeglądania pucharów będąc w trybie offline,

- brak wglądu do naszych save'ów na konsoli (jedynie przez ustawienia i zawartość na konsoli),

- denerwuje mnie również wykorzystanie przycisku "Options" na siłę, gdzie :triangle: spisywał się bez problemu w rolu przycisku od ustawień,

- brak wykorzystania touchpada do pisania czy chociażby nawigowania, gdzie sprawdziłby się idealnie, byłem wręcz pewny, że od początku będzie do tego służył, a tutaj zonk,

- konieczność wpisania imienia i nazwiska, które wszędzie się potem pojawia (wiem, że można to wyłączyć, aby znajomi nie wiedzieli, ale ja widzę to non-stop), przecież to jest konsola, a nie głupkowaty portal społecznościowy, żebym musiał wpisywać swoje imię i nazwisko...nawet na Windowsie czegoś takiego nie ma...

 

Są to kwestie, które pojawią się i zostaną poprawione na 101% w przyszłych aktualizacjach, ale zastanawia mnie, dlaczego tak ważne funkcje jak chociażby możliwość zatrzymania pobierania nie zostały zaimplementowane na starcie.

Baza jest świetna, także liczę w nowym roku na spore poprawki względem FW i będzie już idealnie.

 

PS.

Jeśli coś mówię źle, albo jest opcja "naprawy" to poprawcie mnie, ale szukałem sporo, zarówno w konsoli, instrukcji, jak i necie odnośnie powyższych kwestii.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem swoją PS4 i w końcu miałem okazje dłużej z nią posiedzieć.

Gry oczywiście wyglądają pięknie, zjawiskowo, itd. Potencjał jest masakryczny i po prostu nie mogę się doczekać bardziej zaawansowanych produkcji, to będzie piękna generacja.

Ale nie ma róży bez kolców... Na chwilę obecną, firmware konsoli jest uproszczony i niedopracowany do granic możliwości.

Skupili się na najważniejszych rzeczach, czyli szybkości i....w sumie tyle tak naprawdę tylko na niej, bo cała reszta musi zostać dopracowana.

Drażni przede wszystkim:

- brak możliwości zatrzymania pobierania w dowolnym momencie (jedyna opcja to wyłączenie połączenia i czekanie aż pobieranie samo się wyłączy),

- brak automatycznego wyłączenia po ukończeniu pobierania,

- brak jakiegokolwiek sortowania zawartości,

- brak możliwości przeglądania pucharów będąc w trybie offline,

- brak wglądu do naszych save'ów na konsoli (jedynie przez ustawienia i zawartość na konsoli),

- denerwuje mnie również wykorzystanie przycisku "Options" na siłę, gdzie :triangle: spisywał się bez problemu w rolu przycisku od ustawień,

- brak wykorzystania touchpada do pisania czy chociażby nawigowania, gdzie sprawdziłby się idealnie, byłem wręcz pewny, że od początku będzie do tego służył, a tutaj zonk,

- konieczność wpisania imienia i nazwiska, które wszędzie się potem pojawia (wiem, że można to wyłączyć, aby znajomi nie wiedzieli, ale ja widzę to non-stop), przecież to jest konsola, a nie głupkowaty portal społecznościowy, żebym musiał wpisywać swoje imię i nazwisko...nawet na Windowsie czegoś takiego nie ma...

Są to kwestie, które pojawią się i zostaną poprawione na 101% w przyszłych aktualizacjach, ale zastanawia mnie, dlaczego tak ważne funkcje jak chociażby możliwość zatrzymania pobierania nie zostały zaimplementowane na starcie.

Baza jest świetna, także liczę w nowym roku na spore poprawki względem FW i będzie już idealnie.

PS.

Jeśli coś mówię źle, albo jest opcja "naprawy" to poprawcie mnie, ale szukałem sporo, zarówno w konsoli, instrukcji, jak i necie odnośnie powyższych kwestii.

Patricko, masz w 100% rację.

Widać że się Sony spieszyło żeby wyrobić sie na premierę. Dużo brakuje, inne rzeczy czasem się sypią.

- Imię i nazwisko doprowadza mnie do szewskiej pasji i pewnie to jest główny powód dla któego nie można streamowac XMB.

- brak przerywania ściągania i brak wyłączania konsoli po ściąganiu akurat mi nie przeszkadza, ale powinna byc opcja zatrzymania. Z drugiej strony można ustawić przejśćie w tryb uśpienia autmatycznie przy brkau czynności w XMB jak i w grach (w grach nie polecam bo się nie wybudzają tlko zostaja zamknięte) po określonym czasie ;)

- save na szczęście da się skopiowac na Pendrive/dysk.

- Brak personalizacji menu i segregowania zawartości wkurza i to bardzo

- brak touchpada w nawigacji - na szczęście w niektórych grach jak War Thunder (nawigacja po menu) czy w AC4 (poruszanie po mapie) ładnie działa.

Ode mnie:

- nie wiem dokładnie czy to samo jest przy używaniu tylko jednego konta, ale z kumplem dzielimy konto i niestety jest DRM w postaci co 40 minutowego sprawdzania licencji. Gry czasem gubią info o licencjach i będąc offline można się nieźle przejechać no i to powiadomienie wkurza. ...już widzę ja na tej samej zasadzie zaczną wprowadzac reklamy w grach free 2 play.

- brak widoku kto ze znajomych na jakiej konsoli gra

- brak wsparcia dla myszki (pomimo że jest wykrywana przez konsolę) w przeglądarce. Touchpada nie sprawdzałem bo spisałem przeglądarkę na straty, ale bezprzewodowa klawiatura i myszka byłyby idealne

- brak Youtube oraz Flash'a ale nie będę się rozwodził na ten temat ;)

Za to na ogromny plus działa wykrywanie dodatkowych urządzeń jako drugi ekran oraz zdalne granie przez PS Vita. To zrobiło na mnie duże wrażenie :D

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Www.youtube.pl/tv :) ta strona dziala, chociaz faktycznia flash by sie przydal.

Edytowane przez MatSzo92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mi chodzi o dedykowaną appkę na którą będę mógł się przerzucić w trakcie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana jest już data tej "większej" aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana jest już data tej "większej" aktualizacji?

Nie. Nawet nie znamy daty "mniejszej" aktualizacji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawany był "początek stycznia" jako orientacyjny termin wsparcia dla Sony Pulse, ale oryginalnie miały być wspierane w pierwszym dniu więc nie traktował bym tego jako wyznacznik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z nieoryginalnymi padami ? Wczoraj kolega przyniósł pada i po podłączeniu i tak go nie wykrywało w fife.... :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać?

Obecnie nie podepniesz nic innego poza DS4 :P

To chyba logiczne że nowe funkcje pada typu światełko czy touchpad wymuszają na Tobie kupno oryginalnego pada ;)

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale niech jaj nie robią sobie ze mam wydawać 250 zł ehhh.. Jestem dobrej myśli i może nowa  aktualizacja wprowadzi obsługę innych padów  :) W ps3 dało się ,więc tu nie widzę tez problemu, chyba za pazerność Sony  :down:

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przecież Sony chodzi właśnie o to żebyś wydął te 250zł.

Każdy żyje w swojej bajce. Powodzenia!

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obsługę jakiś innych padów (pewnie coś Logitecha) pewnie sobie jeszcze długo poczekamy, o ile się jej w ogóle doczekamy. Teraz trochę strach kupować DualShocki 4, bo nie wiadomo czy nie pochodzą one z serii z tą felerną gumą na analogach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co niech skupią się nad headsetami, bo to zgroza, żeby oficjalne słuchawki do PlayStation nie były wspierane w konsoli PlayStation...

Jak zrobią wsparcie tylko dla wersji Elite, a dla poprzedniego modelu nie, to pęknę ze śmiechu :) Chociaż oba modele działają tak samo, więc raczej o to się nie martwię.

Swoją drogą to ciekawe kiedy planują puścić tego "apdejta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe HS Bluetooth nie są i nie będą wspierane. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×