Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wyżej właśnie potwierdził że się nie da klonować dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce na świeżo wgrać oprogramowanie to moge wyciagnac dysk z konsoli, zrobić format i włożyć z powrotem? Wtedy pena z systemem i zainstaluje sie wszystko jak trzeba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać dysku.

Wystarczy że ściągniesz pełny soft na pendrive i odpalisz instalację (nie aktualizację) i sformatuje ci dysk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać dysku.

Wystarczy że ściągniesz pełny soft na pendrive i odpalisz instalację (nie aktualizację) i sformatuje ci dysk. ;)

Dodaj jeszcze, że łatwo to rozpoznać, bo wprawdzie plik nazywa się tak samo, bo PS4UPDATE.PUP, to sam UPDATE, który służy zmianie softu z aktualnego waży 207MB (praktycznie nieużywany, bo jak ktoś ma sprawną konsolę z internetem, to ściągnie się samoczynnie na PS4 i nie ma potrzeby, żeby ścigać go na pena i wgrywać przez USB), a pełny, którego używamy w przypadku nowych dysków to 758MB. Ale nie ma problemu, bo w razie pomyłki i użycia tego mniejszego na nowym dysku, dostaniemy komunikat, że to nie to czego nam trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wymieniałem dysk i miałem właśnie informację że wystąpił poważny błąd i mam skontaktować się z pomocą techniczną , jak się później okazało wszystko przez to że właśnie update miał 207mb , dopiero po wgraniu na pena tej większej aktualizacji pozwoliło na dalszą instalacje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo trzeba czytać uważnie tutoriale. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo trzeba czytać uważnie tutoriale. ;)

no , trochę strachu się najadłem , mam jeszcze jedno pytanie , czy zrzuty z gier które zgrałem na pena da się jakoś wgrać ponownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podac najlepszy dysk cena jkosc przedewsystkim wielkosc do 300 zl jaki jest najlepszy do ps 4 swykly sata 3 czy te hybrydy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy Samsung SpinPoint M9T 2,5 cala o pojemności 2TB z interfejsem Serial ATA 600, prędkośc obrotowa dysku to 5400 obr./min. Czy taki hdd będzie pasował do PS4 cena 471

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dysk z ps3 bez problemu podejdzie do ps4 i na odwrot ? Bo chce zrobic podmianke 1TB z ps3 wsadzic do ps4 a z ps4 500g do ps3...I jesli mozna przy okazji czy trzeba cos zrobic dezaktywowac konto czy usunac przed przesiadka na ps4 bo ps3 juz miec nie bede (sprzedaz)... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy Samsung SpinPoint M9T 2,5 cala o pojemności 2TB z interfejsem Serial ATA 600, prędkośc obrotowa dysku to 5400 obr./min. Czy taki hdd będzie pasował do PS4 cena 471

 

Będzie działać. Ale po co przepłacać skoro IDENTYCZNY dysk znajdziesz w zewnętrznym : Seagate Backup Plus Slim 2TB - oszczędzisz około 100żl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc klonowania gier? Mam sporo z psn i stad pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Przy wymianie dysku musisz pobrać od nowa.

Jak masz sloty to trzeba było pomyśleć wcześniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można żonglować dyskami, zamiast płyt :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano można. Sloty trzymać na jednym dysku a drugi mieć na normalne konta. Przy różnicy cenowej w slotach i tak zaraz cena dysku się zwróci :D

 

Wystarczy ewentualnie puścić update softu czy odbudować bazę i wszystko gra bez utraty danych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na ps4 nie można zrobić kopii zapasowej aby zatrzymać gry? Ale się w rozwoju cofneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się cofasz w rozwoju.

Względy bezpieczeństwa, poza tym kto normalny będzie robił kopię zapasowa gry ważącej 50GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Expansion Portable 1,5TB USB 3.0  STBX1000201  rozbieralna obudowa?

Tak, miałem 2TB w tej obudowie, rozbieralna jak najbardziej, ale włącz sobie tutka na youtube, no i siły trzeba nieco włożyć. Ja rozebrałem przełożyłem dysk do PS4, a dysk z PS4 powędrował do tej obudowy. Ciekawostka jest taka, że kupiłem dysk 2TB w cenie 348zł, a dysk, który był w środku, czyli Samsung 2TB kosztuje luzem od 462zł :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na ps3 była taka opcja sepi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była ale teraz nie ma. Poza tym gry na PS3 o wiele mniej zajmowały.

Średnia gra AAA waży ~50GB. Opcja kopii zapasowej jest po prostu nie logiczna. Przy obecnych średnich łączach szybciej jest ściągnąć niż zrobić kopię zapasową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×