Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

A od tego Seagate Backup Plus Slim 2TB nie jest lepszy WD My Passport Ultra 2TB?

Jeśli dobrze mniemam to dysk wyciągamy z obudowy?! jeśli ktoś kupował to czy może podać jaka jest jego wysokość???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz WD My Passport Ultra do XO ale widzę że obudowa jest chyba nie rozbieralna, nie chce jej rozwalić aby gwarancji nie stracić.

Tak więc do PS4 zostaje chyba Seagate Backup Plus Slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam problem. Wymienilem dysk na seagate backup plusslime 2 tb. Wyszystko sie ladnie zainstalowalo tylko mam problem z napędem tzn kiedy jest płyta w napędzie to działaon caly czas. Dwa razy instalowalem softi cały czas działa on tak samo.na standardowym dysku problem ten nie występował. Zainstalował em ponownie fabryczny dysk i problem pojawił się również na fabrycznym dysku. Wczesniej nic takiego nigdy nie miało miejsca.

Edytowane przez ramirez43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia softu.

Instaluj do póki nie przejdzie albo wysyłaj na serwis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem juz kilka raz z różnych penow i cały czas to samo.dziwne ze przedtem działał normalnie z po zmianie dysku zwariowal. Jest możliwość żebym uszkodził dyski albo cos takiego i dlatego cały czas czyta płytę? Gra działa normalnie a on ja ciągle czyta.z drugiej strony sciagnalem cos z psn na dysk i działa normalnie.jeżeli gwarancja jest na 12 miesięcy to juz minęło w listopadzie wiec z serwisem lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ze gra instaluje się na dysku tylko ze napęd działa cały czas, nawet kiedy gra juz się zainstaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wymieniony na Samsunga Spinpointa M9T 2TB z Seagate Backup Slim - działa elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej od tego Backup Slim wychodzi kupić Seagate Expansion USB 3.0 STBX2000401 ?

http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/seagate-expansion-usb-3-0-stbx2000401.bhtml#opis

 

W środku siedzi Samsung/Seagate Momentus Spinpoint ST2000LM003, 5400rpm i 32MB Cache. Czyli taki sam co w tym Backup Slim.

 

Kiedyś czytałem na eurogamerze o upgradzie do 2TB najtańszym kosztem i tam ten dysk był podany.

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, ale w praktyce w środku są dyski laptopowe które paradoksalnie w niektórych przypadkach kosztują mniej niz kupione bez "obudowy USB".

Wystarczy rozebrać obudowę i przełożyć dysk do konsoli  ;)


Zobacz na ten dysk który wkleił Wszebor.

Dysk w obudowie USB pod inną nazwą (potwierdzony w środku ten sam dysk) kosztuje 340zł a ten sam dysk tylko bez obudowy kosztuje 450zł :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając lekko temat i upewniając się, rozumiem że ściągając stąd: http://pl.playstation.com/home/news/articles/detail/item663687/Inicjowanie-systemu-PS4/ pobieram ZAWSZE najaktualniejsze oprogramowanie (aktualnie 2.03)? Bo tam widnieje data wydania 5/11/2014, przy czym 2.03 weszło w zycie pare dni temu? Upewniam się, bo nie chce żeby po wymianie dysku mi się coś spartoliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest data wydania artykułu a nie pliku aktualizacyjnego ;)

Link w artykule: 

http://deu01.ps4.update.playstation.net/update/ps4/image/2014_1125/rec_2eca5eb6e4b5fdc00b49885e31591f1e/PS4UPDATE.PUP

 

W linku podanym w artykule jest soft z dnia 25 listopada 2014.

Pobieraj śmiało.Najwyżej wrzuci soft 2.0 i będzie sobie musiał dociągnąć sobie poprawkę 2.03 więc spokojnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, ale w praktyce w środku są dyski laptopowe które paradoksalnie w niektórych przypadkach kosztują mniej niz kupione bez "obudowy USB".

Wystarczy rozebrać obudowę i przełożyć dysk do konsoli   ;)

Zobacz na ten dysk który wkleił Wszebor.

Dysk w obudowie USB pod inną nazwą (potwierdzony w środku ten sam dysk) kosztuje 340zł a ten sam dysk tylko bez obudowy kosztuje 450zł :P

Ja dorwałem we wrześniu w Makro w koszu z przecenami zewnętrzny 1TB za 132zł brutto z groszami. Żal było nie brać, pozytywnie mnie ta cena zaskoczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić dysk na 2tb, ale pojawił się dosyć duży problem. Mam kilka świetnych gier z PS+ jak np. Resogun, Dead Nation i kilka innych. Problem w tym że niektóre z nich nie mogę pobrać drugi raz. Nie pobierałem ich na innej konsoli.

O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są na twoim koncie do którego masz odstęp i je na nim aktywowałeś to z poziomu biblioteki możesz je pobrać. 

Pamiętaj że musisz zacząć pobierać je na koncie na którym były aktywowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmontowaniu obudowy tracimy gwarancje ?

Od której strony i czym zacząć rozbieranie Expansion'a 2TB ? :)

 

Edytowane przez FreshPrince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleccie chłopaki jaki najlepiej dysk kupić zależy mi bardziej na szybkości niż na pamięci dlatego 1 tera mi wystarczy. Chodzi też oczywiście o stosunek ceny do jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk lepiej zostawić bo jak oddajesz konsolę to proszą by wsadzić ori dysk jeśli ma się inny

a tak z ciekawości jeśli ktoś wrzucał te 2TB to ile rzeczywiście mają w GB u Mnie przy HGST 1,5TB jest 1313GB

Edytowane przez Angelus528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego jak dysk hybrydowy 8 GB ssd i 1 tera normalny poprawi to szybkość działania systemu i czy w ogóle będzie działał na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co poprawi to szybkość ładowania gier/map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×