Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

 ps4-uptade-i plik)

sprawdź, czy tam przypadkiem także nie zrobiłeś literówki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. :) Musisz pendrive sformatowac jakimś programem. Ja formatowałem programem Verbatim format toolczy cos takiego..i zadziałało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z prędkościami dysków i nagrzewaniem się konsoli? 5400 tak jak w przypadku ps3 aby jej nie przegrzać czy można śmiało do ps4 zainstalować dysk 7200rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z prędkościami dysków i nagrzewaniem się konsoli? 5400 tak jak w przypadku ps3 aby jej nie przegrzać czy można śmiało do ps4 zainstalować dysk 7200rpm?

 

Od premiery PS4 mam dysk TB 7200rpm - zapierdziela, że bania mała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS4 dysk jest na górze a nie na dole jak w PS3. ;) Trochę inaczej ciepło jest odprowadzane.

7200 można śmiało instalować. Dużo osób tak zrobiło już na premierę i konsolom nic nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk radzicie kupić ? Zastanawiam się nad HGST 1 TB 7200 rpm a Seagate SSHD 1 TB, wiadomo różnica w cenie jest +/- 100 zł.

update:

Zdecydowałem się jednak na 7K1000 bo gram 2-3 tytuły naraz a tu SSHD się nie sprawdzi.

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam dysk hybrydowy 1 TB ,i zastanawiam się jednak aby zmienić go na 7K1000 , kolega wyżej pisze że lepiej się sprawdza grajać w kilka tytułów niż np hybryda ( w jakim sensie ? ) .

 

Co do samej hybrydy jestem zadowolony działa te kilka sekund szybciej ogółnie system też sprawuje się ok więc mogę go polecić ,co do wytwarzającego ciepła też nie ma co narzekać ,

 

a teraz mam kilka pytań do posiadaczy dysku 7K1000 jak wam się u was sprawuje ? jest jakaś różnica w szybkości aplikacji ? i jak z ciepłem i głośniością ? wiem że ludzię go montowali zaraz po premierze konsoli ale też są głosy że jednak nie sprawuje się dobrze i lepiej dać te 5400 dla sprawnego działania i nie patrzeć na te kilka sekund szybkośći np hybrydy czy 7200

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem od dysków nie jestem.

Miałem 7K1000, mam teraz hybrydę.

Żeby "widzieć" różnice, trzeba by było odpalać tą samą grę na konsolach obok siebie albo porównywać czasy ładowania z filmikami na youtube.

 

Jeżeli masz hybrydę to jej już nie zmieniaj, chyba że chcesz na siłę kombinować.

 

Przy graniu w kilka tytułów na raz chodziło koledze o to jak działa hybryda. Jest to zwykły dysk z dodanym (zazwyczaj 8GB) dyskiem SSD który robi za pamięć podręczną.

ładując w kółko to samo zostaje ot na dysku SSD co powoduje szybsze ładowanie się gier/map. Przy żonglowaniu grami wiadomo że dane w pamięci podręcznej muszą zostać zastąpione nowszymi więc wtedy szybkość dysku SSD nie jest odczuwalna.

W skrócie:

Grając na przykład dłużej w takiego BattleField'a po multi czy w Bloodborne często padając szybciej nam się będzie wszystko ładowało niż jak będziemy co pół godziny zmieniać grę :P

Oczywiście to tylko takie pieprzenie teoretyczne. 

Podsumowując:

Wszystko co nie jest stockowym dyskiem jest szybsze.

Nie zmieniaj tego dysku bo jest dobry.

 

Co do temperatur ... ... ... naczytaliście się bzdur sprzed dekady gdzie w PS3 miało to znaczenie bo budowa konosli była zupełnie inna (dysk od spodu a nie od góry, inne chłodzenie, oddawanie ciepłą itp).

Ostatnio nawet jak sprzedawałem swoją zbanowaną konsolę gość się ze mną kłócił że szybszy dysk przepala styki "bo jego znajomy ma serwis i mówi że dostaje dużo konsol do naprawy" co uważam za pieprzeniem głupot bo jakoś nikt na forum się nei skarżył że mu konsola padła po zmianie dysku.

...ale tutaj bym się raczej pytał kolegę @serwiskonosl jak to jest naprawdę.

W każdym razie - konsola wytrzymała od premiery bez żadnych problemów z wymienionym dyskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się z Tobą zgadzam że nie ma co kombinować mam hybrydę więc pozostane przy niej dalej ,choć nie ukrywam że chodziło mi po głowie aby dysk zmienić tylko po co :D .

 

dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

wymieniłem dysk na ta hybrydę o której wyżej pisaliście ale mam jeden problem potrafi mi wyskakiwac błąd aplikacji CE-34878-0 w takich grach jak wiedzmin lub batman,i teraz jest pytanie czy to ma związek z danymi grami czy wymienionym dyskiem ,bo ten błąd może się pokazać wszędzie ,o dziwo przeszedłem bloodborne i nic takiego sie nie stało .

 

na różnych stronach naczytałęm się o tym błędzie i dużo ludzi ma znim problem sony twierdzi że najlepiej jest wrócić do fabrycznego dysku tak mi odpisali na maila .Czyli mam rozumiec że przy fabrycznym konsolowym dysku tego problemu nie ma ? trochę to dziwne tłumaczenie.

 

pytanie moje jest takie czy to wina gier ,softu konsoli,czy mojego wymienionego dysku .Konsole mam 5A

 

nie wiem jak to się ma w praktyce że sony twierdzi że jedną opcją przy tym problemie jest powrót do fabrycznego dysku jeżeli ktoś ma go wymienionego.

 

spotkał się ktoś z was z takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina softu / gry.

Sony ci nic innego nie napisze bo nie wspiera Twojego dysku.

Jest to servicedeskowy bełkot powtarzany jak mantra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się zaczełem martwić że kupiłem dysk który robi w ps4 problemy i mam konsole walniętą:) i musze dać fabryczny.A swoją drogą dziwne to że od premiery konsoli minelo już jakiś czas od wczoraj jest soft 2.55 i dalej potrafi  być ten problem w niektóych grach widocznie sony ma to gdzieś bo przecież wiedzą co to jest za błąd ma on swoje oznaczenie ,dziwne to ich tłumaczenie bo jeżeli to problem softu i gier to i na fabrycznym dysku może się to zdażyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowe tłumaczenie.

Nikt nie będzie wspierał konsoli z niestandardowym dyskiem :P

 

Pracuję w środowisku wsparcia technicznego od lat. Rozumiem schematy i mechanizmy.

Taką lub podobna odpowiedź dostaniesz zawsze. To nic że błąd występuje na stockowym dysku. Ważne jest to że masz nieoryginalny dysk i można zamknąć ticket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że takei głupoty mi odpisali ,dlatego wolałem sprawdzić jak to jest naprawdę tutaj.Czyli wygląda na to że ps4 musi żyć z tym błędem plikacji który potrafi nawet kasować stany gry.

 

bo już chciałem wyciągać dysk i go sprzedać koledze :D a chętny był szybko go kupic.

 

widzę że znasz się na temacie a czy jest jakiś sposób aby uchronić się przed tym ?czy tak musi być i wypada to losowo , te pierdoły co pisze sony nic nei dają wgrywanie od nowa softy i aktualizacji gier..

 

szkoda ze przed kupnem konsoli nie doczytałem że taki problem się pojawia o miesza on w systemie praktycznie do dzisiaj.Bo nie ma chyba nic gorszego od grania aż tu nagle save padają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę mam od premiery. Nigdy się z tym błędem osobiście nie spotkałem, save mi nie skasowało.  Jest to przypadek losowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czekałem na premierę Nyko Data Bank... Fajny bajer ale po ogłoszeniu ceny sądzę, że trochę za drogo chcą to sprzedawać...

Przecież to tylko plastikowa obudowa do modyfikacji którą już od dłuższego czasu można wprowadzić samemu.
Zwykła przedłużka SATA i osobne zasilanie dysku...

 

Więc się zebrałem w myśl zasady polak potrafi zamontowałem w swojej... a raczej na swojej PS4'ce 5 Terabajtowy dysk :)

Śmiga jak dziki.. :biggrin:

 

Przy okazji nakręciłem krótki poradnik dla chcących spróbować swoich sił :P

Edytowane przez Kenet
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Muszę zobaczyć coś takiego w ps3. Miałem wymienić 80GB na jakiś dysk 2,5 cala ale skoro mam 3,5 cala 500 GB to pomyśle nad jakimś podobnym rozwiązaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest przystosowana do obsługi jednego dysku.

Nawet jakby fizycznie się dało rozbudować, zastosować jakiś rozdzielacz itp. to konsola softowo tego nie obsłuży. 

Myślę że fizycznie dyski w raidzie na zewnętrznym kontrolerze można spokojnie podpiąć ...jakieś rozwiązanie eSATA itp. ...tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Ale co jest słabego w tym rozwiązaniu, za wyjątkiem faktu, że przepadną Ci wszystkie martwe sloty? Kupujesz dysk 3,5'' 7200rpm 5TB i nie dość, że masz szybciej niż stock, to miejsca do końca obecnej generacji pewno styknie.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M0rph

 

Rozmawiamy w tym momencie o wpięciu więcej niż jednego dysku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarzę o czym rozmawiacie, ale nie jarzę co jest słabego w braku kontrolera raid w konsoli :pardon:  implementacji uefi też nie ma ;p


edit:

patrz na Xbona - tam w ogóle dostać się do dysku to pozamiatane - PS4 pod tym względem jest bardzo daleko od "słabo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m0rph,

 

Po prostu, brak możliwości podpięcia większej ilości dysków użytkownik @plastikowysmalec uważa za słabe. 

Myślę że nie ma co się rozwodzić na ten temat.

 

MI osobiście dysk 1TB spokojnie starcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×