Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Może się okazać za wysoki (może się nie zmieścić w szynie w PS4). 

Musiał byś sprawdzić jaki dokładnie dysk jest w środku i jaki jest wysoki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,5mm jest w opisie ale to chyba razem z obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% z obudową, oficjalnie tez nikt ci nie poda jaki dysk siedzi w środku (czasem tańsze są te same dyski w obudowie niż bez).

Z tego co pamiętam to 9.5mm to max wysokość dysku który się mieści w szynie PS4. Większość 2TB jest za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w środku tej obudowy jest Samsung Spinpoint M9T, który idealnie nadaje się do PS4 - było wiele razy mówione w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie pamiętałem modelu że to "ten" dysk. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w środku tej obudowy jest Samsung Spinpoint M9T, który idealnie nadaje się do PS4 - było wiele razy mówione w tym temacie.

Dokładnie tak jak mówisz. Sam również taki posiadam. A dodatkowo jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to spokojnie rozbierze tą obudowę tak, żeby jej nie zniszczyć i może sobie do niej włożyć dysk z konsoli i mieć przenośną 500tkę. Nie wiem jak teraz, ale jak ja kupowałem ten dysk, to goły bez obudowy kosztował prawie stówę więcej, niż ten w obudowie, więc grzech było nie brać, nawet jakby obudowa poszła do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiazanie z tym dyskiem 3.5. Ja mam kilka pytan do kolegi który przeprowadził modyfikację. Ten dysk masz ciągle włączony pod napięcie czy wyłączasz? Czy działa tryb spoczynku?

Mnie zastanawia czy konieczna jest ta obudowa czy mozna zasilic z samego zasilacza o wymaganym voltarzu i prądzie.

Gdzieś widziałem ze przenosny dysk mial zasilanie z dwóch portów usb.

Tapatalk™ for Galaxy S2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiazanie z tym dyskiem 3.5. Ja mam kilka pytan do kolegi który przeprowadził modyfikację. Ten dysk masz ciągle włączony pod napięcie czy wyłączasz? Czy działa tryb spoczynku?

Mnie zastanawia czy konieczna jest ta obudowa czy mozna zasilic z samego zasilacza o wymaganym voltarzu i prądzie.

Gdzieś widziałem ze przenosny dysk mial zasilanie z dwóch portów usb.

Tapatalk™ for Galaxy S2

 

Sorki za opóźnienie w odpowiedzi...

Dysk wyłączam... ale nie zawsze :) Czasem zapominam. (z tyłu obudowy jest "on-off-nik" ;) ) 

Tryb spoczynku nie działa poprawnie przy dyskach powyżej 2 TB - niezależnie od tego czy skorzystamy z Nyko czy mojej opcji. (konsola po wejściu w tryb uśpienia z dyskiem ponad 2 TB wyłącza się) -  to kwestia firmware ale nie liczył bym na to że sony to "naprawi"

 

Tak można użyć samego zasilacza o odpowiednich parametrach - szukałem takiego ale nie znalazłem więc kupiłem obudowę.

Zasilanie z 2 portów USB (wg mojej wiedzy) nie wchodzi w grę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszke lipka z tym trybem spoczynku. Myslalem o zmiania na 3,5 > 2Tb ale skoro tak to wrzuce kiedys 2,5 2Tb, bo tryb spoczynku sie przydaje ;)

Tapatalk™ for Galaxy S2

 

 

 

Haha ktoś coś wpsominał że nie ma dysków 2.5 większych niż ileś tam tera? 

 

http://www.conowego.pl/aktualnosci/25-calowy-dysk-ssd-samsunga-o-pojemnosci-16-tb-14178/

 

 

Pewnie będzie zbyt wysoki i za bardzo prądożerny dla ps4 ale dobry pomysł :)

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miałby być z nim nie tak?
Zwykły dysk laptopowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ktoś coś wpsominał że nie ma dysków 2.5 większych niż ileś tam tera

http://www.conowego.pl/aktualnosci/25-calowy-dysk-ssd-samsunga-o-pojemnosci-16-tb-14178/

 

 

Pewnie będzie zbyt wysoki i za bardzo prądożerny dla ps4 ale dobry pomysł :)

 

Ha! Coś dla takiej cebuli jak ja :D Co cyfry wsysa :D 16 TB :D masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie pod biznes. Cena dysku pewnie w cenie samochodu...

 

Patricko skoro ceny nie podają to zapewne tak :P Ale takie ze 4 TB to bym przytulił ;)

 

A pytanie ode mnie ;)  Mam teraz XXX GB danych na PS4 czy mogę zrobić kopię na innym dysku, dezaktywować konto, dać większy dysk (zainstalować system, aktywować konto) i ODTWORZYĆ wszystkie dane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pełny dostęp do konta to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że zostaną odtworzone też założone tam konta?? (tylko będą nieaktywne tak??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na notoryczny brak miejsca na mojej czarnuli, krótka piłka. Najszybsza, najbardziej kompatybilna z PS4 hybryda to : ?  :)  (myślę o 1TB ale może być i 2TB jakby nie było dużej różnicy w cenie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post przeczytaj.

W pierwszym poście w porównaniu jest wspomniany tylko jeden model hybrydy. A na rynku jest co najmniej kilka teoretycznie pasujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też pasuje, bierz który tańszy i tyle. Jak chcesz sprawdzony to ten mój z pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem któreś WD nie współpracowały z PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisałem, mogę polecić swój bo jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się funkcja z odkładaniem najczęściej używanych plików do flasha, bo minimalnie czuje to przy Destiny.

Jeśli jednak miałbym wybierać pomiędzy zwykłym, ale jak największym, a hybryda to chyba jednak poszedłbym w ilość. Ale i tak nie żałuję zakupu :) Hybrydka działa super i nawet jak kiedyś zmienię dysk w konsoli to ona pójdzie do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisałem, mogę polecić swój bo jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się funkcja z odkładaniem najczęściej używanych plików do flasha, bo minimalnie czuje to przy Destiny.

Jeśli jednak miałbym wybierać pomiędzy zwykłym, ale jak największym, a hybryda to chyba jednak poszedłbym w ilość. Ale i tak nie żałuję zakupu :) Hybrydka działa super i nawet jak kiedyś zmienię dysk w konsoli to ona pójdzie do kompa.

Długo już jedziesz na tej hybrydzie? Wszystko bez zarzutu?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×