Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia premiery konsoli :)

Bez zarzutów.

Podrzuciłbyś jakieś linki do fajnych dysków od 1t?

Wybierać 5400 czy 7200 Rpm?

Dużo miejsca jeszcze Ci zostało?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 84siwy84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Seagate ST1000LM024 za 180zl i wszystko jest ok. Taki sam model tylko 500gb wyjalem z konsoli 1216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST1000LM014 - hybryda - szybszy - kupisz na allegro już za 220zł więc interesu moim zdaniem żadnego nie zrobiłeś :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak patrzeć to jeszcze trochę bym dołożył i kupił 1,5tb ;) albo jeszcze trochę wiecej i 2

Mi styka na zapas. Skończyły się konta z plati więc wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do softu - przed wymianą dysku muszę zaktualizować soft w konsoli do najnowszego ? Nowa konsola będzie miała prawdopodobnie starszy soft niż 2.57. Czy nie ma to znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaktualizuj.

Jeżeli wymieniasz dysk między dwiema konsolami to upewnij się że mają ten sam soft. 

Później odbudowujesz bazę danych i "stary" dysk z jego zawartością działa.

Oczywiście mówimy o legalnej zawartości do której masz dostęp nie o cebulackich slotach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to konieczne ?

Po drugie - mój dysk 1TB bez problemu odpalę na nowej konsoli uprzednio zaktualizowanej do 2.57 ? :shok: Nic innego poza odbudową danych nie muszę robić ?

Po włożeniu mojego dysku do nowej konsoli i jej włączeniu wyskoczy mi info o konieczności odbudowy bazy danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno działać pomiędzy jednym dyskiem i różnymi konsolami bo ludzie by sprzedawali dyski z grami na allegro. 

Dyski są szyfrowane pod konkretną konsolę.

Na pewno działa na kilku dyskach na jednej konsoli.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to konieczne ?

Po drugie - mój dysk 1TB bez problemu odpalę na nowej konsoli uprzednio zaktualizowanej do 2.57 ? :shok: Nic innego poza odbudową danych nie muszę robić ?

Po włożeniu mojego dysku do nowej konsoli i jej włączeniu wyskoczy mi info o konieczności odbudowy bazy danych ?

no chyba wcześniej trzeba zainstalować system PS4 na nowym dysku https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/ps4-system-software/

dopiero potem będziesz mógł importować dane

Edytowane przez slawekrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że normalnie musze przeprowadzić pełną procedurę jak przy wymianie dysku... Tylko nie wiem, czy w nowej konsoli muszę zaktualizować najpierw soft do najnowszej wersji przed wymianą dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą nie musisz. za to po wymianie PRZED importem danych - jak najbardziej :) oczywiście pod warunkiem, że stary backup robiłeś na nowszym sofcie. I taka rada z jakiegoś filmiku na YT. Zrób sobie 2 backupy: mniejszy - samych ustawień i większy - wszystkiego. Gościowi ten większy "nie poszedł" na nowszym sofcie, ale ten mniejszy przyjął się bez problemu.
Tu masz filmik:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam. Może się komuś przyda.

https://youtu.be/wZ-2m75CwGw

Osobiście użyłem tego sposobu jak wymieniałem dysk. Może to już rok temu było :-P najtańszy sposób na upgrade do 2TB

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum polecany jest do konsoli PS4 dysk zewnętrzny Seagate Expansion 2TB USB 3.0. Czy ktoś wie czy wyjęcie tego dysku z obudowy narusza warunki gwarancji?? Jeśli tak, to kupujemy wprawdzie tańszy dysk do PS4, ale niestety bez gwarancji w przypadku jego awarii w przyszłości.

Pozdrawiam,

Rafał 

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, narusza. W końcu z obudowy go wyciągasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie dysk o pojemności 2TB do PS4?

 

Może Seagate http://allegro.pl/nowy-segate-2tb-7200rmp-64mb-gw-2-lata-i5697416001.html ?

Jak włożysz ten dysk do PS4 to stawiam Ci flaszkę :) Zwróć uwagę, że PS4 ma dysk 2,5cala, a Ty dajesz link do dysku 3,5cala i bez odpowiedniej przystawki (taka nadbudówka) do PS4 go nie włożysz, bo się fizycznie nie zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, przeczytałem wątek i w tej cenie to kupię jedynie 1TB. Znalazłem Hitachi 2,5 cala z pamięcią podręczną 32MB i 7200 obr - http://allegro.pl/dysk-2-5-hitachi-7k1000-1tb-7200-32mb-sata3-wwa-i5701041584.html

 

Cena 269zł, opłaca się?

Będzie OK, ale czy się opłaca to sam musisz stwierdzić. Ja mam akurat 2TB Samsunga (tego co filmik się gdzieś przewija na poprzednich stronach) od lutego i jestem zadowolony, ludzie chwalą hybrydy, a ma to sens jak grasz ciągle w tą samą grę np. Destiny czy BF4 czy inną Fifę, bo to co ostatnio było wgrane masz "kaszowane" na SSD i można odczuć lekkie przyśpieszenie, a przy zmienianiu gier podczas jednej sesji, nie ma to większego znaczenia, więc np. dla mnie to zbędny "ficzer". Z tym Samsungiem, którego mam to był taki paradoks, że goły dysk kosztował więcej, niż dysk zewnętrzny Seagate'a, gdzie właśnie owy Samsung siedział. A co do samej ceny to nie ma się co zastanawiać, bo zawsze można poczekać miesiąc i kupić taniej, lub dołożyć 50-100zł i kupić większy/lepszy/szybszy, ale myśląc tymi kategoriami to można czekać z zakupem w nieskończoność. Pomyśl czy jest sens brać dysk 7200obrotów, grzeje odrobinę bardziej, a stockowy dysk w PS4 i tak ma 5400, więc 7200 można sobie odpuścić jak dla mnie. Dla mnie 5400 jest ok, dysk mam zapełniony powyżej 1TB i wszystko działa szybko i przyzwoicie, a dla mnie zadowalająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla ciebie można odpuścić a dla mnie 7200 działa szybciej więc każdy ma swoje własne zdanie. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, przeczytałem wątek i w tej cenie to kupię jedynie 1TB. Znalazłem Hitachi 2,5 cala z pamięcią podręczną 32MB i 7200 obr - http://allegro.pl/dysk-2-5-hitachi-7k1000-1tb-7200-32mb-sata3-wwa-i5701041584.html

 

Cena 269zł, opłaca się?

To już wole dołożyć 100zł i kupić http://www.euro.com.pl/archiwizacja-danych1/seagate-expansion-usb-3-0-stbx2000401.bhtml. Sam go posiadam i w środku jest Samsung st2000lm003. Dodatkowo stary dysk z konsoli wkładasz do obudowy po dysku i masz 500GB na backup itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o takie odpowiedzi mi chodziło Panowie, jeszcze raz wielkie dzięki. Jednak wybiorę zewnętrzny Seagate 2TB, jest akurat u mnie w mieście na magazynie, więc sobie podjadę. :biggrin:

Edytowane przez futureshock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakładam temat bo coraz więcej osób zaczyna myśleć o wymianie dysku patrząc na rozmiary gier / patchy ;)

np. Wiedźmin 3 patch 1.10 = 17GB!! 

 

Warto pomyśleć o tym sprzęcie bo ceny dysków przy dużych pojemnościach (tj. 3 -4 TB) to różnica nawet 350 - 400 zł!!

 

DataBankPS4_1024x1024.png?v=1440185023

 

 

Co wy o tym myślicie??

 

Ja już poluję od dłuższego czasu ;) i jak znajdę w dobrej cenie to znowu WYSYŁKA + opłaty celne zabijają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakładam temat bo coraz więcej osób zaczyna myśleć o wymianie dysku patrząc na rozmiary gier / patchy ;)

np. Wiedźmin 3 patch 1.10 = 17GB!!

Mam nadzieję, że jesteś świadomy tego, że patche to nie jest nowa zawartość dodawana do gry, a po prostu podmiana plików :)

A że te tyle ważą to i mamy takie patche. w BF4 jest to samo. Tak naprawdę wartość gry, albo się nie zmienia, albo nieznacznie wzrasta.

Oczywiście pomijam "patche", które mają ukryte DLC w sobie.

 

Co nie zmienia faktu, że duży dysk zawsze w modzie, chodź ja używam 1TB i mam jeszcze 400GB wolnego, a jakoś specjalnie się nie oszczędzam.

Także dopóki ktoś nie wykupuje całego PSStore, to myślę, że max 2TB w zupełności na wszystko wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×