Skocz do zawartości
pablos_83

Uncharted 4: A Thief's End

Rekomendowane odpowiedzi

wyznacza i pokazuje ze zadnych mocniejszych konsol nie potrzeba tylko trzeba przestac robić gry taśmowo.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaram się na 10 maja jak nie wiem co tylko nadal nie wiem co wybrać - edycja zwykła czy specjalna!

 

Ja wybieram edycje DELUXE ze stora ;> Dodatkowy epizod do Singla mnie kusi :> Zobaczymy co to bedzie....

NIe wiecie czy bedzie mozna wczesniej zassysac gre niz data premiery ? 50gb troche poleci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któras z edycji ma gratis dlc czy bez względu jaką się wybierze to trzeba osobno kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ujawniono pełną zawartość rozgrywki wieloosobowej (a także ruszyły serwery, ale nas to w większości jeszcze nie dotyczy).

Tryby rozgrywki:

  • Ranked - rankingowa playlista działająca podobnie do tej z U2. Za wygrywanie meczów punkty są dodawane, za przegrywanie odejmowane. Po osiągnięciu odpowiedniej ilości wchodzimy w eliminacje, w których musimy spełnić określone warunki, aby zdobyć kolejną rangę (na przykład wygrać 3 z następnych 5 meczów, inaczej wypadamy). Przechodzimy od rang brązowych do diamentowych.
  • Command - tryb podobny do dominacji, z ciekawymi zmianami. Celem jest - tak w dominacji i odpowiednikach - przejmowanie stref na mapie, żeby drużyna dostała stały dopływ punktów, a im więcej stref mamy zajętych, tym szybciej lecą punkty. Dodatkiem są kapitanowie. Każda drużyna ma kapitana i jest nim gracz, który dla swojej drużyny zdobył najwięcej punktów. Ubicie takiego kapitana daje znaczny zastrzyk punktów przeciwnikom, także trzeba go chronić. Kapitan ma kilka sztuczek, które ułatwiają mu życie - tańsze bonusy w trakcie meczu, szybsze podnoszenie kompanów, oraz więcej zdrowia kiedy sam jest na kolanach. Im dłużej kapitan żyje i zdobywa punkty, tym jego sztuczki stają się efektywniejsze, ale jednocześnie jest on coraz lepiej widoczny dla wrogów (trzy poziomy - od ikonki przy imieniu, przez stałą obecność na wrogim radarze, aż po permanentne oznaczenie na ekranie).
  • TDM - nie trzeba przedstawiać.
  • Plunder, czyli w polskiej wersji pewnie Grabież - jak wyżej. Klasyka Uncharted i mój ulubiony tryb. Takie CTF, tylko zamiast flagi jest złoty bożek, który trzeba przenieść do swojej bazy. Bożek znacznie spowalnia postać, która go taszczy, ale można go rzucać, wspinać się z nim (nowość w stosunku do poprzednich odsłon), a także przywalić nim komuś w walce wręcz - natychmiastowy nokaut, bo dostać taką złotą cegłą co waży ładnych parę kilo, to nie przelewki. Nie mogę się doczekać tego tego trybu, bo Bungie rozbudziło swego czasu mój głód na dobre CTF, zapowiadając tryb Rift do Destiny, a potem go kompletnie skopali.
  • Warm Up - lista różnych trybów na rozgrzewkę dla nowych graczy, na poznanie rozgrywki i rządzących nią zasad. Będzie dostępna tylko dla graczy z niskim poziomem. Pamiętam, że coś takiego było w Crysis 3. Osobna playlista dla graczy do 10 poziomu i wymiatałem tam ostro, a potem awansowałem i musiałem grać w normalnych trybach, gdzie byłem mocno bity. W U4 tak nie będzie, bo w multi Uncharted jestem dobry :P
  • Trials, czyli pewnie Próby - w sumie trudno powiedzieć cokolwiek po oryginalnym opisie - wygląda to na mecz z botami na 10 rund, podczas których będzie trzeba wypełniać określone zadania. Każda kolejna runda ma być coraz trudniejsza. Taka namiastka co-opa na chwilę obecną, prawdziwy co-op ma zostać dodany w DLC.

Oprócz tego na blogu opisano kilka innych ciekawostek.

  • ND mają zamiar długo wspierać multi. Na schemacie widać rozpiskę do wiosny przyszłego roku. Mamy dostać co-opa, tryby, mapy, bronie, dopalacze, skórki, przedmioty do personalizowania postaci - czyli standard. Co najważniejsze - wszystkie dodatki mają być zupełnie darmowe i dostępne od razu dla wszystkich. Deweloperzy chcą się, jak widać, dorobić na mikrotransakcjach.
  • 26157463154_29afac49f6_b.jpg
  • IAP będą miały formę specjalnej waluty, czyli Punktów Uncharted. Za prawdziwą kasę będzie można kupić sobie takie punkty, które potem przeznaczymy na natychmiastowe nabycie interesujących nas konkretnych przedmiotów w samej grze. Twórcy obiecują jednak, że nie będzie P2W, bo wszystko będzie można "ewentualnie" nabyć za relikwie - walutę nabywaną przez wykonywanie wyzwań i wygrywanie w meczów - kto grał w betę, ten widział. "Ewentualnie", ponieważ nie płacimy nimi za same przedmioty, tak jak tymi punktami dostępnymi za prawdziwy pieniądz, tylko za skrzynie. Ze skrzyń natomiast dostaniemy losowe przedmioty - to chyba coś w stylu zrzutów w Call of Duty, albo paczek w Mass Effect 3. Są dwa typy skrzyń - z pierwszego typu wypada wyłącznie wyposażenie (broń, dopalacze, mysticale), a z drugiego wyłącznie przedmioty do personalizacji (skórki, drwiny, ciuszki). To tak żebyśmy czasem wszystkiego za szybko nie zdobyli pewnie. Plusem jest to, że nigdy nie dostaniemy powtórki ze skrzyni.26669525222_2f88db537b_b.jpg
  • Prawie zapomniałem - w ramach darmowego DLC dostaniemy również tryb Kina znany z poprzednich części. Będzie można robić własne filmy z rozgrywki. Od zwykłego nagrywania różni się tym, że będzie można obracać niezależnie kamerę, zatrzymywać akcję, przyspieszać, spowalniać, nakładać filtry, a także pewnie obserwować akcję z perspektywy innego gracza. Zapowiedź o tym nie wspomina, ale tak było w poprzedniczkach.

Oryginalny artykuł.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten co-op. To będzie tryb na multi czy do singla dodatek? A może nowe misje jak np w far cry 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podobnie jak we wcześniejszych częsciach, chociaż licze na bardziej rozbudowany. Jest na co czekać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coopa w singlu nawet przez chwilę nie brali pod uwagę - z jakiegoś wywiadu to słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po ogranie bety multi stwierdzam że to nie dla mnie, niestety ten mechanizm może był fajny w Unch2 kiedy to na rynku było kilka gier online takich jak Kzone2, MW i MGO ... beta U4 miała słabą grafikę, wyglądało to jak ten remaster i tutaj już czulem mocne rozczarowanie, rozgrywka przypominała nowego MGSa arcadowe chaotyczne starcia, myśle że ta gra podzieli jej los. Bo tak się dzieje jak osobne studia robią singla i online. Także raczej online nie wydłuży jej żywota, i gra powinna szybko potanieć. 

 

- edit - wersja cyfrowa kosztuje 249 na psn, a wersja pudełkowa z wysyłką 259 ... to pierwszy przypadek że cyfra na premierę jest tańsza. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja uwazam przeciwnie,tak naprawde brakuje dobrego multi AA,w ktorym nie najwazniejsza rola bedzie farmienie a wlasnie skill w tej grze uwazam ze trzeba go miec,i bardzo dobrze a czym rozgrywka bedzie prostsza bez zbednych dopalaczy ktore i tak sa,to nieuniknione w tych czasach.....tym lepiej bedzie sie gralo.Mechanika jest swietna naprawde pogralem w bete,i bylem zadowolony a jestem wymagajacy.Nie bylo opoznien jakis niedociagniec wszystko plynnie i przyjemnie naprawde chyab gralismy w 2 rozne gry.Grafika nie uwazam zeby byla slaba trzyma poziom choc pewnie jest slabsza od singla ale we wszystkich grach tak jest..

Edytowane przez Pirat_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam przeciwnie,tak naprawde brakuje dobrego multi AA,w ktorym nie najwazniejsza rola bedzie farmienie a wlasnie skill w tej grze uwazam ze trzeba go miec,i bardzo dobrze a czym rozgrywka bedzie prostsza bez zbednych dopalaczy ktore i tak sa,to nieuniknione w tych czasach.....tym lepiej bedzie sie gralo.Mechanika jest swietna naprawde pogralem w bete,i bylem zadowolony a jestem wymagajacy.Nie bylo opoznien jakis niedociagniec wszystko plynnie i przyjemnie naprawde chyab gralismy w 2 rozne gry.Grafika nie uwazam zeby byla slaba trzyma poziom choc pewnie jest slabsza od singla ale we wszystkich grach tak jest..

nie no umówmy się że singiel to będzie na chwilę obecną szczyt nest genów, po włączeniu multi będziesz miał ból w oczach bo downgrade -100% na grafice. Mi nie robił arcade mechanizm, to jest kwestia tylko wiesz co kto lubi ... natomiast ciekawi mnie kwestia ceny gry, dlaczego cyfra jest tańsza niż płytka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież płytę można za 239zł kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no umówmy się że singiel to będzie na chwilę obecną szczyt nest genów, po włączeniu multi będziesz miał ból w oczach bo downgrade -100% na grafice. Mi nie robił arcade mechanizm, to jest kwestia tylko wiesz co kto lubi ... natomiast ciekawi mnie kwestia ceny gry, dlaczego cyfra jest tańsza niż płytka?

Zdaje się, że prawie wszystkie exy na PS4, były tańsze w cyfrze niż w pudełku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do tych którzy wciągnęli się bardzo w multi w U3. Czy waszym zdaniem multi w U4 jest równie dobre/lepsze/gorsze? Multi w U3 bardzo mi się podobało i nawet sporo grałem. Pytam bo nie grałem w bete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie multi w 3 było kiepskie, za to w 2 miodzio, a 4 dla mnie jest gdzieś  pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recki na stronie i ocenach jestem już pewny na 110%, że edycja specjalna musi wpaść mi w ręce w dniu premiery no po prostu musi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej Hej

 

Nie wiem jak wy ale ja dziś startuję :D

L4kSYZqnpSRlN4BxxNTf4PhSTcN7GISKbcn2xnlo

1 godzinę temu, Patrykos napisał:

Po przeczytaniu recki na stronie i ocenach jestem już pewny na 110%, że edycja specjalna musi wpaść mi w ręce w dniu premiery no po prostu musi :D

Tobie MUSI ;) innym muż się "zmusiło :P"

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba przyznać ze średnia zacna . Kurczę idę wyczyścić moje playstation z kurzu bo mi jeszcze się zapali podczas gry , wygląda to na nowych filmikach za mocno .

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, nie bójcie się. Niech ktoś z Wawy lub okolic powie, że ma już grę i gdzie ją można dostać. Mam wolne do końca tygodnia, wykorzystałbym produktywnie.

Oceny chyba nie są zaskoczeniem. Trzy odsłony serii pod rząd (a z TLoU cztery gry pod rząd) od jednego studia ze średnią 92+. Oprócz ND to chyba tylko R* dokonuje czegoś takiego z GTA. Gra będzie legendarna. Podobnie jak u kolegi wyżej, u mnie również konsola kurz zbierała od kilku tygodni, ale beta Overwatch ją troszkę rozruszała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na metacritic 94% na gamerakning 93,89% średnia wyliczona z 35 portali ... z gamerakning kilka statystyk, w tym roku najwyżej oceniona gra do tej pory to była Stardew Walley na pc - 89,16% drugie miejsce Dark SoulsIII - 88,55 na ps4 i trzecie Rocket Leaque - 88,11% xone ... więc mamy o 4% lepszą średnią ... w 2015 najwyżej GTAV w wersji na pc - 95,07%, Journey  - 94,80% ... Undertale - 94,11% na pc (cokolwiek to jest miało taką wysoką ocenę) i na 4 miejscu był Wiedźmin 3 na ps4 z średnią - 92,11% na ps4, potem MGSV - 91,59% i co ciekawe szóste miejsce DLC do Wiedźmina Serce z Kamienia - 91,19% ... 

  w rankingu światowym to all time best ma 96 miejsce, z gier na ps4 przegrywa z GTAV - 96,33% premiera w 2014, The Last of Us - 95,70% 2014, Journey - 94,80% ... z serii jest na drugim miejscu, ... Uncharted - 89,67%, Uncharted 2 - 96,43% na podstawie 82 recenzji, Uncharted 3 - 91,78% na podstawie 72 recenzji ... więc jeżeli Uncharted 4 narazie na podstawie 35 recenzji to końcowa średnia się troche zmieni, no ale to i tak najwyższa średnia z wszystkich platform w tym roku ... zobaczymy za kilka dni czy będzie na plus czy na minus :) 

edit - jakby średnia była 95% czyli o 1% z promilem więcej to jest 30 miejsce top all time, The Last of Us ma 20 miejsce, a Uncharted 2 ósme, a pierwsze Super Mario Galaxy 97,65% ... najwyżej oceniona gra z playstation to GTAIV 97,04% ps3 miejsce czwarte w światowym rankingu,  miejsce piąte GTAV 97, 01% na ps3. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z górnego śląska dorwał wcześniej gdzieś przed premierą albo już ma to z miłą chęcią bym się dowiedział skąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawi ktoś zdjęcie tej dwustronnej okładki z drugiej strony? Oby nie było nie tego napisu na bordowym tle :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×