Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Usiądź na subwooferze - to spotenguje doznania ;]

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i własnie o to chodzi, wiadomo że warunki w bloku nie pozwalaja abym rozkręcił dzwiek na maxa i basy na full. Bardziej chodzi o to aby potęgowało efekt filmu, grania i żeby jeszcze dogłębiej przeżywać doznania z tego płynące.

 

jak do bloku to headset lepszy bo zawsze masz głośno a nie bo noc bo inne :D  Sony ma fajne HSy pod optyk w ofercie...

generalnie kiedyś myślałem nad kinem ale stwierdziłem po co skoro i tak nie dam sobie tak głośno jak chcę bo zaraz jakiś Janusz wrażliwy przyjdzie i będzie jęczał, że głośno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam słuchawki Steelseries Siberia Raw Prism... na komputerze grają bardzo głośno a na konsoli pomimo ustawienia maksymalnego poziomu grają strasznie cicho? Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać? Słuchawki są na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam słuchawki Steelseries Siberia Raw Prism... na komputerze grają bardzo głośno a na konsoli pomimo ustawienia maksymalnego poziomu grają strasznie cicho? Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać? Słuchawki są na USB.

Nic z tym nie zrobisz. Taki "urok" niektórych kart dźwiękowych na USB, które wymagają trochę więcej niż to co podaje USB w PS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz. Taki "urok" niektórych kart dźwiękowych na USB, które wymagają trochę więcej niż to co podaje USB w PS4...

 

Hmm... w takim razie zastanawiam się czy zakup HUB'a pasywnego mógłby rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widziałem, że temat o który chciałem zapytać był na początku tego wątku, jednak chciałem dopytać o jedną kwestię. Mam głośniki Creative Gigaworks T20 ( http://www.arest.pl/produkt/Glosniki-i-sluchawki/12,9,,,0,0,0,,/15004/CREATIVE-GigaWorks-T20-series-II-2-0-przewodowe-mini-jack-czarne/), wyczytałem że można do nich puścić dźwięk z wyjścia na słuchawki w telewizorze do wejścia AUX w tych głośnikach. Podpiąłem kablem minijack-minjack do wyjścia AUX na głośniku. Generalnie dźwięk jest identyczny, muszę jednak na TV ustawiać głośność niemalże na maxa żeby grało w miarę głośno, oprócz tego słyszę w głośniku buczenie ( nie nazwałbym tego rezonansem ) , właściwie to taki układ by mi pasował gdyby nie jedno pytanie : czy to nie zaszkodzi pewnym momencie w TV albo głośniku? Patent jest mega na krzywy ryj stąd pytanie o zasadność takiego myku, podkreślam żę głośność w telewizorze jest na maxa ustawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w takim razie zastanawiam się czy zakup HUB'a pasywnego mógłby rozwiązać ten problem.

Pasywny (czyli bez dodatkowego zasilania) na pewno tego problemu nie rozwiąże ;) Aktywny zresztą też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywny (czyli bez dodatkowego zasilania) na pewno tego problemu nie rozwiąże ;) Aktywny zresztą też...

 

Oczywiście chodziło mi o aktywny :D Powiem szczerze, ze jestem tym zawiedziony, zwłaszcza, że słuchawki mają informacje na pudełku, że są przystosowane do działania z PS4, a tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież działają. Wiem, że nie tak jakbyś tego oczekiwał, ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i własnie o to chodzi, wiadomo że warunki w bloku nie pozwalaja abym rozkręcił dzwiek na maxa i basy na full. Bardziej chodzi o to aby potęgowało efekt filmu, grania i żeby jeszcze dogłębiej przeżywać doznania z tego płynące.

Wszystko zależy na ilu Hz ustawisz sobie odcięcie niskich tonów. W moim subie jakbym przesadził z częstotliwością to sąsiad stojąc piętro wyżej na wykładzinie będzie miał darmowy masaż stóp. Ogólnie ciężko coś poradzić, bo odbiór dźwięku (przy dobrym źródle, a nie MP3 128kbps) jest subiektywny i komuś barwa kolumn głośnikowych czy wzmacniacz, może mniej lub bardziej odpowiadać. Ustal sobie pułap cenowy i potem zobacz co można mieć w tej cenie. Co do przewodów głośnikowych to jeżeli są mocarne kolumny na froncie to kup przewód 4mm2 (czyli ok 2,5mm2 ma sam przewód), na satelitki możesz spokojnie brać mniejszy przekrój. I od razu dodam przewód za 5zł za metr zagra tak samo jak taki za 10tys. na metr, różnica w odbiorze zachodzi tylko w głowach chorych ludzi, którzy potrafią tyle na przewód wydać, a tego, że takowy przewód gra lepiej nikt nigdy nie udowodnił (chcesz wkurzyć "audiofila", który pierdzieli o wyższości drogich przewodów nad tanimi, to rzuć hasło test ABX - spieni się jak złoto). Zwykła czysta miedź beztlenowa w zupełności wystarczy. Polecam dokupić wtyki bananowe, to bardzo wygodne jak musisz kolumnę przestawić robiąc np. porządki.

 

Mój zestaw na chwilę obecną do grania (anteny telewizyjnej nie posiadam) i czasem jakiegoś filmu to: Amplituner Yamaha RX-A830 Aventage, fronty - NS-777, satelitki NS-333, Centralny NS-C444,subwoofer - Yamaha NS-SW700. Bez suba ten zestaw ze względu na zacne niskie tony w kolumnach frontowych jest wystarczający i już wtedy zaleca się posiadanie dobrych relacji z sąsiadami :) Po dorzuceniu suba to miano trzęsienie ziemi nie jest złym określeniem dla tego zestawu. Z osprzętem, przewodami, wtykami, przekaźnikiem Wi-fi do tego ampli, zmieścisz się spokojnie w dyszce. Co do samych kolumn to oczywiście są lepsze jak i gorsze, niektórym nie odpowiada barwa tych frontów z seri NS (więc polecam odsłuch indywidualnie pod siebie). Mi ten zestaw spasował do tego stopnia, że myślę powoli na zakupem drugiego subwoofera do kompletu.

 

Do odtwarzania muzyki używam amplitunera stereo Harman/Kardon, gdzie wyciąłem sekcję tunera, aby zniwelować ewentualne szumy i działa jako zwykły wzmacniacz do tego kolumny Tonsila i jest też przyzwoicie, muza leci z płyt gramofonowych na sprzęcie American Audio TTD2400, a CD na odtwarzaczu DVD Panasonic A-360 (ze względu na jego bardzo dobre przetworniki dźwięku), konsola na tym sprzęcie też brzmi całkiem fajnie, ale zdecydowałem się dokupić ten zestaw Yamahy do grania ze względu na dźwięk przestrzenny, co potęguje doznania w grach i nie żałuję tej decyzji.

 

Zastanów się nad używanymi amplitunerami, jednakże starsze konstrukcje nie posiadają HDMI, ale nie jest to jakiś wielki problem, jeżeli Twój TV ma ich więcej. Polecam coś z lat 95-05, starsze też są OK, ale żrą bardzo dużo energii, która idzie tylko w ciepło. Sam posiadam jeszcze Technicsa SA-DA8 i jakbyś dorwał coś takiego w dobrej cenie (SA-DA8, 10 lub ich następcy odpowiednio SA-DA15 i 20 można wyrwać już w okolicach tysiaka, co za sprzęt tej klasy to rewelacyjna cena) to możesz brać w ciemno o ile ma oryginalne końcówki, uważaj na sprzęt naprawiany, gdzie np. ktoś spalił jedną końcówkę i wymienił ją na inną, lub zmienił z tytułu spalenia jednej, obie, ale inne nieoryginalne. Sam dobór komponentów jest taki sam jak w przypadku doboru komponentów do komputera, czyli super kolumny i słaby wzmacniacz to padaka, na odwrót również, lepiej dobrać to i to ze średniej półki, żeby lepiej ze sobą współgrało.

 

Jak chcesz iść we wzmacniacze stereo (choć do gier to lepiej amplituner akurat) to Yamaha seria A-S, maja szeroka gamę produktów i można dopasować coś na każdą kieszeń. Są też oczywiście inne marki równie dobre: Marantz, Denon, Onkyo. Osobiście nie polecam Pioneera, bo dla mnie ich produkty grają środkiem pasma i dźwięk mnie irytuje. "Kina domowe" w wersji instant, czyli jakieś "designerskie" zestawy Samsunga, Philipsa, Sony i inne wynalazki typu soundbary bym sobie na Twoim miejscu odpuścił, ale to oczywiście Twoje pieniądze i Twoja decyzja.

Witam,

Widziałem, że temat o który chciałem zapytać był na początku tego wątku, jednak chciałem dopytać o jedną kwestię. Mam głośniki Creative Gigaworks T20 ( http://www.arest.pl/produkt/Glosniki-i-sluchawki/12,9,,,0,0,0,,/15004/CREATIVE-GigaWorks-T20-series-II-2-0-przewodowe-mini-jack-czarne/), wyczytałem że można do nich puścić dźwięk z wyjścia na słuchawki w telewizorze do wejścia AUX w tych głośnikach. Podpiąłem kablem minijack-minjack do wyjścia AUX na głośniku. Generalnie dźwięk jest identyczny, muszę jednak na TV ustawiać głośność niemalże na maxa żeby grało w miarę głośno, oprócz tego słyszę w głośniku buczenie ( nie nazwałbym tego rezonansem ) , właściwie to taki układ by mi pasował gdyby nie jedno pytanie : czy to nie zaszkodzi pewnym momencie w TV albo głośniku? Patent jest mega na krzywy ryj stąd pytanie o zasadność takiego myku, podkreślam żę głośność w telewizorze jest na maxa ustawiona.

Mam te same głośniki (podłączone do kompa) i ze względu na debilny patent Creative'a, gdzie aby je wyłączyć trzeba skręcić potencjometr głośności do zera (i właśnie przez to szlag trafia te potencjometry w Creative'ach) mam ustawione na stałe na 3/4 głośności i steruję głośnością tylko przez kompa, a same głośniki wyłączam listwą i tak już od 4lat i wszystko działa bez zarzutu.

 

Co do Twojego pytania, to generalnie nie zaleca się, aby ustawiać na maksa jakiekolwiek źródło, ale wierzę, że z TV dźwięk może być cichy, bo zazwyczaj głośniki w TV dupy nie urywają. Poza tym buczeniem nic Ci nie grozi, pod warunkiem, że ktoś pod Twoją nieobecność tych głośników nie wypnie z TV, po czym nie włączy TV i nie zejdzie na zawał jak mu TV ryknie. Samo chwilowe wysokie natężenie dźwięku nie powinno wtedy zaszkodzić sprzętowi, bo głośniki mają inną moc do pracy ciągłej, a inny - wyższy "peak" w przypadku krótkotrwałego skoku natężenia dźwięku. A jak ściszysz z max. na wyjściu słuchawkowym na TV to i buczenie powinno zniknąć lub się zmniejszyć. Pytanie wtedy tylko czy taka głośność jaką uzyskasz z głośników będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież działają. Wiem, że nie tak jakbyś tego oczekiwał, ale jednak...

 

 Co innego oczekiwania, co innego obiecanki na pudełku. Sugerujesz, że gdyby zamiast dźwięku wydawały pierdy, a podczas ciszy wydobywał by się donośny świst to przecież wszystko było by ok - bo przecież DZIAŁAJĄ. Dźwięk jest naprawdę bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LordKrysto

 

Wydaje mi się że chodziło mu raczej o to że "działają", więc w razie czego producent umyje ręce.

Robię na wsparciu technicznym w firmie outsourcingowej więc szerzej postrzegam takie sformowania. Wszyscy wszystko zrobili "dobrze" ale wyszła kupa. Produkt działa i można pisać na pudełku że jest kompatybilny.

To że klient/użytkownik końcowy jest nie zadowolony ma już dla nich małe znaczenie.  Liczy się sprzedaż. Tak to niestety teraz działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego oczekiwania, co innego obiecanki na pudełku. Sugerujesz, że gdyby zamiast dźwięku wydawały pierdy, a podczas ciszy wydobywał by się donośny świst to przecież wszystko było by ok - bo przecież DZIAŁAJĄ. Dźwięk jest naprawdę bardzo cichy.

Nic nie sugeruję, więc się nie unoś, a pretensję kieruj w stronę producenta, nie moją...

Przełącz sobie wyjście na słuchawki na sam czat, i zobacz jak wtedy będzie z poziomem dźwięku podczas rozmowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem tb p12 i wszystko fajnie ale jak chce z kimś pogadać w imprezie to mi karze wyjść bo mówi ze straszne echo a tak poza tym mnie w ogóle nie słyszy . Jak biorę ustawienia tego suwaka mikro to strasznie ten suwak szaleje i jakiś okropny dźwięk wtedy jest . Nie wiem i co kaman , jakaś pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem tb p12 i wszystko fajnie ale jak chce z kimś pogadać w imprezie to mi karze wyjść bo mówi ze straszne echo a tak poza tym mnie w ogóle nie słyszy . Jak biorę ustawienia tego suwaka mikro to strasznie ten suwak szaleje i jakiś okropny dźwięk wtedy jest . Nie wiem i co kaman , jakaś pomoc ?

Szaleje? Skacze, biega, tańczy, czy jak ;)

Jak masz echo, to spróbuj zmniejszyć poziom głośności headsetu w menu konsoli - opcja "Regulacja głośności (słuchawki)"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleje? Skacze, biega, tańczy, czy jak ;)Jak masz echo, to spróbuj zmniejszyć poziom głośności headsetu w menu konsoli - opcja "Regulacja głośności (słuchawki)"...

Po prostu jest jeden wielki huk, nie wiem o co kaman chodzi tak fatalnie , że nie rozumiem tego .

głośność i dźwięk w grach jest okej ale mikro chodzi źle , jest tak cicho jakbym bardzo cicho szeptał, i nie ważne czy wezmę w opcjach aby głośność była większa lub mniejsza działa tak samo źle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest jeden wielki huk, nie wiem o co kaman chodzi tak fatalnie , że nie rozumiem tego .

głośność i dźwięk w grach jest okej ale mikro chodzi źle , jest tak cicho jakbym bardzo cicho szeptał, i nie ważne czy wezmę w opcjach aby głośność była większa lub mniejsza działa tak samo źle .

Odepnij headset od pilota i podepnij go do pada. I wtedy sprawdź jak zachowuje się mikrofon. Będziemy wiedzieć czy to wina headsetu, pilota, czy ustawień konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to ale wtedy w ogóle nie działa mikro , wszedłem na imprezę wyciszylem pilota i gość mówił ze mnie słychać ale bardzo ale to bardzo cicho jakieś plucie w mikro . Ale to jest dziwna sprawa bo nawet headset id sony mi nie działa mikro , siberie v2 tak samo , rząd słuchawki do telefonu nie działają . Headset nie działa . To wygląda tak ze mikro jest okropnie cicho ale to totalnie a jak włączam głos , dźwięk to gość słyszy siebie i mega echo - ktoś miał podobny problem . To są p12 nie są aż tak źle aby mikro tak źle działało bo nikt by ih nie kupił ... plz help .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia domyślne w konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam PS4 Gold Wireless Headset i jestem zadowolona. Dźwięk super, porównując do headsetu, który miałam na xboxie, poza tym nie muszę ich często ładować.

Działają podłączone do PS4 i laptopa, niestety nie na TV (chociaż też Sony), to jedyny minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV musiałby być na androidzie i mieć wsparcie dla USB DAC.

To nie wina firmy a możliwości systemu operacyjnego/jądra systemu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam PS4 Gold Wireless Headset i jestem zadowolona. Dźwięk super, porównując do headsetu, który miałam na xboxie, poza tym nie muszę ich często ładować.

Działają podłączone do PS4 i laptopa, niestety nie na TV (chociaż też Sony), to jedyny minus.

Cześć, gdzie kupiłaś? rozumiem nówki? 

 

Ja dzisiaj z kolejnego wielkiego sklepu online dostałem info "Szanowny Kliencie,

 
Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Niestety towar, którym jest Pan zainteresowany, jest już niedostępny w naszym asortymencie. W chwili obecnej nie mamy informacji od producenta o kolejnych planowanych dostawach."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro :)

Zawsze można próbować zamówić przez Amazon (amerykański, angielski, niemiecki... ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chyba jedyni mają "na stanie", ale szkoda mi prawie 450zł za TE słuchawki. Od ich premiery podrożały o prawie 80zł, jeszcze trochę i biały kruk, unikaty będą po 700zł. Nie rozumiem Sony, to nie "nagły" brak asortymentu, to już prawie 2 miesiąc ich braku w sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ich premiery dolar podrożał :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×