Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, tutaj nie można wystawiać ofert.

 

Od tego właśnie jest Black Market.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrócę do tematu Skulcandy Plyr1

To były moje pierwsze słuchawki bezprzewodowe do tego surround. Nigdy nie miałem porównania, wiec pogodziłem się z faktem, że surround w grach byl ciszej od stereo.

Nie było dramatycznie cicho, ale nie było tak zwanego jebnięci4. Bylem zawiedziony bo lubię głośno, no ale cóż...

Wczoraj znajomi kupili Ps4 i Astro A40 po porównaniu zostałem zmasakrowany! głośność dźwięku w trybie surround była może ciut słabsza od stereo! Ale ciągle był efekt Wow, którego brak w plyr1

Skulcandy grają fajnie ale tylko gdy odpalam MP3 czy YouTube a w grach jest cicho, za cicho!

Albo ja mam wadliwy model albo te testy w sieci są mocno przesadzone.

Sluchawki jutro odsyłam, jak wrócą w tym samym stanie to sprzedaje.

Chyba kupie albo Goldy bez kombinowania albo szarpne się na Astro A50

Goldy w trybie surround są głośne w grach?

Ogólnie jak macie w waszych słuchawkach 7.1?

Jak jest z głośnością? czy gdy przełączacie na "tylko Chat" (warunek aby był włączony tryb surround) to jest głośno? Ja lubię grać gdy jest głośno i irytuje mnie, że mimo MAKSA jest dla mnie za cicho! powinno być tak, że to ja ściszam. Głośność jest za to OK gdy przyłącze na całe audio, wtedy musze ściszać.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 6500 w surround sa glosne w grach... :]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT mam takie pytanie głupie a nie bardzo daje radę zgooglować. Jak mam wejście AUX w mixampie, to to wejście łapie tylko audio czy też mikrofon?
Udało mi się kupić Astro A50 za 600zł, i teraz się zastanawiam jak je podłączę pod laptopa przepinką mic+audio=1jack 3.5mm i tego jacka do mixampa, to czy to zadziała i będą działać z laptopem. Jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna cena, niestety z MixAmp'em nie miałem do czynienia więc CI nie odpowiem.

Może @Kloose coś poradzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś poradzę ;)

 

@SephiroT mam takie pytanie głupie a nie bardzo daje radę zgooglować. Jak mam wejście AUX w mixampie, to to wejście łapie tylko audio czy też mikrofon?

Udało mi się kupić Astro A50 za 600zł, i teraz się zastanawiam jak je podłączę pod laptopa przepinką mic+audio=1jack 3.5mm i tego jacka do mixampa, to czy to zadziała i będą działać z laptopem. Jak myślisz?

Zagadka: chcesz podpiąć gniazdo mikrofonowe z laptopa (które jest traktowane jako WEJŚCIE dźwięku), z gniazdkiem AUX w Mixampie (które też jest WEJŚCIEM dźwięku) - co z tego wyjdzie? ;)

To AUX w Mixampie obsługuje tylko urządzenia z 3 pinowym jackiem - czyli kabel łączący wyjście na słuchawki/głośniki z laptopa, możesz tam podpiąć, tak samo jak z jakiegoś MP3 czy telefonu. Ale jak już chcesz to wpinać pod laptopa, to ja bym skorzystał z USB. A mikrofon (i słuchawki), wpiął z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli male/male usb z laptopa do mixampa, i wtedy powinno działać i słuchawki i mikrofon powinien zbierać?

Szczerze Ci powiem, że z tym AUX to ciągle mam problem wykombinować które w którą stronę idzie. AUX w miaxampie to jest wejście, porty w laptopie to mikrofonowy jest wejście, a audio wyjście tak?

@Kloose dzięki wielkie za poświęcenie czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam szanowne forum. Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy, więc proszę mnie nie zlinczować, jeśli napisałem w złym miejscu :)

Do sedna.

 

Posiadam głośniki Logitech LS21, aktualnie podłączone bezpośrednio do X360 poprzez jacka 3.5. W PS4 takiego wejścia nie ma, więc jak mogę je podłączyć? W przypadku Xboxa, kiedy podłączam je do telewizora (32LG5000), nie do konsoli, to jakość jest kiepska i wszystko jest strasznie ciche.

Ktoś coś poradzi?

Wiem, że mogę podłączyć jacka do pada, ale chciałbym grać na głośnikach i jednocześnie rozmawiać przez słuchawki z mikrofonem.

Edytowane przez cswthomas93pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli male/male usb z laptopa do mixampa, i wtedy powinno działać i słuchawki i mikrofon powinien zbierać?

Szczerze Ci powiem, że z tym AUX to ciągle mam problem wykombinować które w którą stronę idzie. AUX w miaxampie to jest wejście, porty w laptopie to mikrofonowy jest wejście, a audio wyjście tak?

@Kloose dzięki wielkie za poświęcenie czasu :)

AUX w Mixampie jest wejściem dźwieku (takie Line-In), gniazdko mikrofonowe w laptopie też jest wejściem, a to drugie (czyli słuchawkowe/głośnikowe) jest wyjściem - i to możesz spiąć z Mixampem poprzez AUX. Ale najlepiej podepnij Mixampa poprzez USB - wtedy możesz korzystać z mikrofonu i sluchawek, wpiętych do Mix'a...

 

Witam szanowne forum. Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy, więc proszę mnie nie zlinczować, jeśli napisałem w złym miejscu :)

Do sedna.

 

Posiadam głośniki Logitech LS21, aktualnie podłączone bezpośrednio do X360 poprzez jacka 3.5. W PS4 takiego wejścia nie ma, więc jak mogę je podłączyć? W przypadku Xboxa, kiedy podłączam je do telewizora (32LG5000), nie do konsoli, to jakość jest kiepska i wszystko jest strasznie ciche.

Ktoś coś poradzi?

Wiem, że mogę podłączyć jacka do pada, ale chciałbym grać na głośnikach i jednocześnie rozmawiać przez słuchawki z mikrofonem.

Kup sobie jakiegoś DAC'a - Fiio D3 chociażby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem naprawdę zielony w tym temacie. Widzę, że to jakiś konwerter. Jakby to miało działać dokładniej?

Koszt w sumie stosunkowo nieduży, bo ~130zł.

 

Głośniki bym musiał podłączyć do tego FiiO, a od FiiO kolejny kabelek typu jack do tv, a headset normalnie do pada?

Edytowane przez cswthomas93pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawdę zielony w tym temacie. Widzę, że to jakiś konwerter. Jakby to miało działać dokładniej?

Koszt w sumie stosunkowo nieduży, bo ~130zł.

 

Głośniki bym musiał podłączyć do tego FiiO, a od FiiO kolejny kabelek typu jack do tv, a headset normalnie do pada?

Głośniki do FiiO, a FiiO do wyjścia optycznego w konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do momentu FiiO - głośniki - rozumiem. Optyczne wejście w konsoli? Tzn muszę zaopatrzyć się w taki kabel i go po prostu podłączyć FiiO-PS4?

 

A co do kabla optycznego, to jest coś takiego jak w linku?

http://bowi.com.pl/product_img/big/8958_9678_a10.jpg

 

Czy jest tak jak w kablach HDMI, tzn. kabel za 10zł = kablowi za 100zł?

Edytowane przez cswthomas93pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do momentu FiiO - głośniki - rozumiem. Optyczne wejście w konsoli? Tzn muszę zaopatrzyć się w taki kabel i go po prostu podłączyć FiiO-PS4?

 

A co do kabla optycznego, to jest coś takiego jak w linku?

http://bowi.com.pl/product_img/big/8958_9678_a10.jpg

 

Czy jest tak jak w kablach HDMI, tzn. kabel za 10zł = kablowi za 100zł?

W konsoli jest WYJŚCIE, nie WEJŚCIE...

Kabelek taki jak w linku. Możesz na nim przyoszczędzić - przy cyfrowym przesyle nie ma stanów pośrednich (czyli lepiej/gorzej) - albo zadziała, albo nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście, wejście - whatever. Pisałem już, że się na tym nie znam, ale dzięki za zwrócenie uwagi ;)

A jakość dźwięku będzie zadowalająca z tego konwertera? Czy na nim też mogę w jakiś sposób przyoszczędzić?

Mam pieniądze, ale jeśli zamiast 130zł mógłbym zapłacić np. 60, no to już jest mała rożnica :)

Btw w takim układzie powinno wszystko hulać jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić tańszy (na Alledrogo są chińskie noname'y od ~50zł), bo przy tych głośnikach i tak nie usłyszysz różnicy. W takim układzie, będzie to działać jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje swoje PLYR1 i chyba kupie porządne słuchawki stereo z szeroką sceną+ jakiś mikrofon. 

Ciągle kuszą mnie te SteelSeries H Wireless które recenzował SephiroT , ale po przeczytaniu tego : 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/172967-o-tym-dlaczego-nie-warto-kupowa%C4%87-s%C5%82uchawek-z-mikrofonem-takich-marek-jak-logitech-creative-roccat-razer-steelseriesmad-catz-itp/

 

Boje się, ze będę zawiedziony podobnie jak w przypadku PLYR1, trudny to temat słuchawki do PC i PS4 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand,

 

Nie wiem co więcej CI odpisać poza "zamów, pobaw się i najwyżej będziesz w plecy za przesyłkę" :P

 

Ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tych słuchawek. Ostatnio złapałem się na tym że jak puściłem tą samą grę na kolumnach 5.0 (tak, nie mam suba) to się dziwiłem gdzie się podział cały mięsisty bas :D

Ewidentnie gość z tamtego artykułu uznaje tylko słuchawki stereo jako te "jedyne" do słuchania.

W tej klasy słuchawkach w każdej chwili możesz się przerzucić na stereo (które jest dobre i zawsze jest głośniejsze bo dźwięk przestrzenny również jest emulowany poprzez zmiany dynamiczne niektórych brzmień) i stereo również daje radę.

Pamiętaj o tym że to jest raczej logiczne że nie będziesz miał "pełnego" czy bardzo przestrzennego dźwięku ponieważ słuchawki są przy uszach a nie w odległości mierzonej w metrach ;)

 

...jeżeli tylko nie pękną (a nie wyglądają jakby miały pęknąć) to ja "lepszych" nie potrzebuję a wymienna bateria zapewni im długą żywotność (2 w zestawie).

Cenię sobie uniwersalność i wielozadaniowość. Audiofilskich zapędów nie mam a do samego słuchania muzyki przy poruszaniu się komunikacją miejską mam słuchawki stereo przeznaczone do muzyki ;)

Te słuchawki w domowym użytku dla są "do wszystkiego" - od rozmowy przez telefon po gry i filmy na konsoli/PC. Nie jednokrotnie do kilku rzeczy na raz :D Dźwięk jest jak dla mnie wysokiej jakości. Aż w niektórych indykach słychać sztuczność dźwięku (sample niskiej jakości/sztuczne).

 

Doznania dźwiękowe oraz estetyczno-wizualne na pewno są lepsze niż w TB 500P ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcę kupić przetwornik FiiO D03K D3 (mam głośniki analogowe 2.0 z wejściem na chinche). Popytałem się sprzedawców na Allegro czy będzie działał z PS4. Większość odpisała że tak, bez problemu. Jednak przed chwilą od jednego z nich otrzymałem takie info:

 

"Uprzedzam, ten przetwornik nie obsługuje sygnału wielokanałowego tylko zwykłe stereo, jeżeli otrzyma DTS lub Dolby Digital będzie cisza."

 

Konsoli jeszcze nie mam, odbieram ją jutro i poruszam się po omacku. Ale domyślam się że będę musiał w opcjach konsoli pobawić ustawieniami wyjścia audio?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten przetwornik ma  wejścia cyfrowe (Optyczne i koaksjalne), natomiast wyjście to zwykły analog 2.0 lub słuchawki, więc to też otrzymasz.

Ustawisz w konsoli odpowiednio i powinno być git.

Mam nim podpięty TV z wzmacniaczem audio i wszystko hula.

Co do dźwięku wielokanałowego np. z konsoli to musiałbym sprawdzić ale raczej wydaje mi się że nie przepuści dalej.

Żeby puścić dźwięk wielokanałowy musiałbyś kupić lepszą wersję, czyli FiiO D07.

Edytowane przez toreso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić przetwornik FiiO D03K D3 (mam głośniki analogowe 2.0 z wejściem na chinche). Popytałem się sprzedawców na Allegro czy będzie działał z PS4. Większość odpisała że tak, bez problemu. Jednak przed chwilą od jednego z nich otrzymałem takie info:

"Uprzedzam, ten przetwornik nie obsługuje sygnału wielokanałowego tylko zwykłe stereo, jeżeli otrzyma DTS lub Dolby Digital będzie cisza."

Konsoli jeszcze nie mam, odbieram ją jutro i poruszam się po omacku. Ale domyślam się że będę musiał w opcjach konsoli pobawić ustawieniami wyjścia audio?

Jak masz głośniki stereo, to nie ma sensu inwestować w lepszego DAC'a, żeby Ci odbierał DD5.1 / DTS z konsoli. Kup sobie D03, a w konsoli ustaw Linear PCM na wyjściu optycznym i będzie działać...
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował.

Jakość dźwięku będzie zadowalająca?

Druga sprawa. Co muszę ustawić w konsoli w związku z przesyłem dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował.

Jakość dźwięku będzie zadowalająca?

Druga sprawa. Co muszę ustawić w konsoli w związku z przesyłem dźwięku?

Bardziej Cię ograniczą te głośniczki z Logi, niż ten przetwornik. Ale nie będzie źle. A w konsoli dajesz podstawowy port wyjściowy na optyka, i format audio na Linear PCM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×