Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są złe. Za tyle sam bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic hs Steelseries H za 800zł (nowy, etc). I mam pytanie czy w tej cenie jest coś lepszego co mozecie polecic czy z czystym sumieniem mogę brac w/w hs?

Głownie używany bedzie do gier na  PS4/PC, rozmów, muzyki. Zalezy mi na tym zeby to bylo bezprzewodowe i drzwiek przestrzenny, oraz ze wzgledu na muzyke bass.

 

Wiec ma ktoś jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakby ktoś miał to by napisał.

W tej cenie są chyba tylko SKullCandy Plyr1 ale z Belgii czy skądś i ktoś by musiał te 2 modele porównać.

Jakie pytanie taka odpowiedź. 

 

...chyba że @Kloose ma jakąś wiedzę na ten temat i się wypowie. 

 Z drugiej strony właśnie zabiłes mi klina bo dorzuciłeś całkiem sensowne na pirwszy rzut oka  i uniwersalne słuchawki do listy :biggrin:

 

Co raz bardziej na te słuchawki się zajawiam.

Wygląda na to że są tak uniwersalne jak TB500P i jakościowo chyba lepsze.

Czytam wszystkie słabe oceny na Amazonie i nie ma nic co by mnie zaniepokoiło.

 

Głównie ludzie narzekają że nie są bardzo głośne tka jak by chcieli albo że support Steelseries jest beznadziejny. Jeszcze nie przeczytałem żeby komuś pękły czy żeby ktoś narzekał na dźwięk.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 .
Witam, na początu zacznę, że jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio i kupiłem niskobudżetowe kino domowe które chciałem podłączyć kablem optycznym do ps4, a ps4 do telewizora kablem hdmi. Kupiłem model Samsung HT-E355 za 600 zł wczoraj rozpakowałem i okazało się, że nie ma wejścia optycznego (  wiem gapa ze mnie ale wydawało mi się, że ma ). Więc sprzedałem za 3/4 ceny ( mieszkam za granicą a sprzęt kupiłem w Polsce więc oddanie do sklepu nie wchodziło w grę ;/ ) i teraz zastanawiam się co kupić żebym mógł sobie pograć na ps4 i pooglądać filmy  razem z dziewczyną z pendriv'a bądź płyty ( nie używam "telewizji satelitarnej" )  i korzystać z dźwięku 5.1. Jeśli chodzi o budźet to znowu coś około 600-700 zł, nigdy nie miałem kina domowego więc cudów za te pieniądze nie oczekuję. Może mi coś doradzić bo nie chcę drugi raz wtopić siana ...

Pytanie 2.
Telewizor posiada wyjście optyczne, PS4 także wyjście optyczne, więc kino domowe powinno posiadać wyjśćie czy wejśćie optyczne ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1> Nie doradzę.

 

2> TV posiada wyjście czyli telewizor optykiem wpinasz do kina domowego/amplitunera. Podobnie PS4. Kino domowe musi mieć Wejście optyczne i to najlepiej więcej niż jedno. Ewentualnie kilka HDMI - ja mam do amplitunera wpięte wszystko po HDMI - mniejsza ilość kabli i kontrola po HDMI ;)

 

X-Kom oferuje na allegro Steelseries H Wireless Headset "ze zwrotów" za 809zł + przesyłka a nowe po obniżonej cenie nowe za 859zł z darmową dostawą.

Zamówiłem, przetestuję , jak coś to zostaną jak nie to polecą z powrotem do X-Komu.

 

@Avatarae, muszę ci podziękować bo nie brałem tego headsetu pod uwagę a właśnie w ten przedział cenowy i funkcjonalność celowałem. :D Dziękuję!!

Wstrzymaj się z zakupem to napiszę coś o nich jak tylko przyjdą. 

 

Na pierwszy rzut oka skusiły mnie:

- 2x 20h bateria

- ładowarka w odbiorniku/mikserze

- estetyczny i nie duży odbiornik/mikser

- pełne okablowanie (audio stereo zwykłe, audio stereo + mikrofon do telefonów, optyk, USB, USB z wtyczką do prądu + zasilaczyk)

- możliwość tworzenia własnych preset'ów

- możliwość zdefiniowania konkretnych wyjść dla danych zestawień urządzeń 

- działają z telefonem bez prądu

- wyglądają porządnie

- praktyczny brak narzekających na Amazonie (Hamburgery narzekają głównie na to że nie wiedzieli że po USB jest tylko stereo co jest dla nas oczywiste lub na koszmarny kontakt ze wsparciem technicznym Steelseries).

- akceptowalna jeszcze dla mnie cena (później już są Astro A50 czy TurtleBeach'e których już nigdy nie tknę).

 

Nakręciłem się, zobaczymy jak się będą zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej aplikacji używacie do oglądania filmów z dźwiękiem przestrzennym?

SephiroT zapytam ciebie bo masz doświadczenie, mianowicie dla sluchawek 7.1 wydawało by się, że logiczne jest zostawić

Headphone i ustawienia :

Output mode zaznaczone "truetheater Surround" I virtual speaker mode ustawione "theater"

Czy może odpowiednie będzie dla słuchawek 7.1 :

8 speaker zamiast headphone,

Output mode "true theater surround"

I w multichannel environment impression mode :

"movie playback"

To wszystko w Power DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Power DVD.

VLC używam i ma własne kodeki.

 

Specjalistą nie jestem, ale na chłopski rozum, jeżeli używasz słuchawek stereo to wirtualizacją niech się zajmie karta/program.

Jeżeli dźwięk puszczasz optykiem i nim leci dźwięk przestrzenny to niech idzie jako 7.1 a mix dźwięku zostaw już słuchawkom.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sephirot - jeśli chodzi o jakość wykonania Steelseries to daj od chyba 7 lat mam słuchawki Siberia, chyba v1 jeszcze. Do dziś działają bez zarzutów, jedynie co zlamalem to klips od mikrofonu bo był osobno na kablu.

Nie wiem jak teraz to wygląda ale ja ze swoich jestem zadowolony. Jak przetestujesz to może i sam się skuszę na nie :-P kiedyś :-D

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki podłączyłem Sony PlayStation Gold Wireless kablem OTG pod Z1 i działy bezprzewodowo, ale jedynie lewa strona. Dzisiaj z ciekawości podłączyłem je pod Note 4 i okazało się że wszystko działa. Oczywiście tylko stereo, ale przynajmniej można z nich korzystać jak z normalnych słuchawek bezprzewodowych. Ciekawe jak wygląda sytuacja z innymi modelami telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele razy pisałem, wszystko kwestia wersji Androida i modułu obsługującego USB DAC w kernelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

SephiroT, spróbuj Power DVD, miażdży VCL-a :) w tych sprawach.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam filmy to z dysku podpiętego do TV. HDMI ARC i za mix dźwięku odpowiada amplituner bądź słuchawki.

Po co mam się męczyć na 22" jak mam 40" TV czytający wszytko? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Avatarae, muszę ci podziękować bo nie brałem tego headsetu pod uwagę a właśnie w ten przedział cenowy i funkcjonalność celowałem. :biggrin: Dziękuję!!

Wstrzymaj się z zakupem to napiszę coś o nich jak tylko przyjdą. 

 

No to czekam na opinie, mi najbardziej zależny na informacji jak z bassem w tym momencie. Tylko to mnie wstrzymuje, gdyż mam Siberia V2 Frost Blue fajne słuchawki, ale bass do banu, a raczej jego brak.

Edytowane przez Avatarae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ok,ja filmy po kablu hdmi (pc) tera doszedł dźwięk przestrzenny bezpośrednio z PC no i Power DVD naprawdę spisuje się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1> Nie doradzę.

 

2> TV posiada wyjście czyli telewizor optykiem wpinasz do kina domowego/amplitunera. Podobnie PS4. Kino domowe musi mieć Wejście optyczne i to najlepiej więcej niż jedno. Ewentualnie kilka HDMI - ja mam do amplitunera wpięte wszystko po HDMI - mniejsza ilość kabli i kontrola po HDMI ;)

 

X-Kom oferuje na allegro Steelseries H Wireless Headset "ze zwrotów" za 809zł + przesyłka a nowe po obniżonej cenie nowe za 859zł z darmową dostawą.

Zamówiłem, przetestuję , jak coś to zostaną jak nie to polecą z powrotem do X-Komu.

 

@Avatarae, muszę ci podziękować bo nie brałem tego headsetu pod uwagę a właśnie w ten przedział cenowy i funkcjonalność celowałem. :biggrin: Dziękuję!!

Wstrzymaj się z zakupem to napiszę coś o nich jak tylko przyjdą. 

 

Na pierwszy rzut oka skusiły mnie:

- 2x 20h bateria

- ładowarka w odbiorniku/mikserze

- estetyczny i nie duży odbiornik/mikser

- pełne okablowanie (audio stereo zwykłe, audio stereo + mikrofon do telefonów, optyk, USB, USB z wtyczką do prądu + zasilaczyk)

- możliwość tworzenia własnych preset'ów

- możliwość zdefiniowania konkretnych wyjść dla danych zestawień urządzeń 

- działają z telefonem bez prądu

- wyglądają porządnie

- praktyczny brak narzekających na Amazonie (Hamburgery narzekają głównie na to że nie wiedzieli że po USB jest tylko stereo co jest dla nas oczywiste lub na koszmarny kontakt ze wsparciem technicznym Steelseries).

- akceptowalna jeszcze dla mnie cena (później już są Astro A50 czy TurtleBeach'e których już nigdy nie tknę).

 

Nakręciłem się, zobaczymy jak się będą zachowywać.

A pójdzie, jeśli kino będzie miało jedno wejście optyczne i jedno złącze hdmi ? tzn. kino podłącze optykiem do tv, a ps4 hdmi z tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść bez problemów o ile kino ma coś w stylu AUX.

...tylko pojawia się pytanie czy TV transkoduje dźwięk, czy puszcza go dalej taki jak otrzymał czy spłaszcza do stereo? 

Na przykład część Samsungów po optyku z TV puszcza tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o telewizor jest to starszej daty lcd dokładnie: samsung le40n87bdx/xeh, szukam w necie coś o tym co piszesz ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Napisałem do centrum technicznego taką wiadomośc zobaczymy co mi odpiszą: "Witam chciałbym się dowiedzieć czy mój telewizor samsung le40n87bdx/xeh,  po podłączeniu go kablem optycznym z kinem domowym , transkoduje dźwięk , czy puszcza go dalej taki jak otrzymał ( gdyż dźwięk będzie szedł z playstation 4 podłączonym kablem hdmi z tv ) czy spłaszcza do stereo?

gdyż, część Samsungów po kablu optycznym z TV puszcza tylko stereo. "

Edytowane przez Szarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet support ci nie da jednoznacznej odpowiedzi. Do póki sam nie sprawdzisz lub nie wyczytasz na jakimś forum AV to się nie dowiesz.

...chyba że @Kloose ma jakąś wiedzę na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizor jest to starszej daty lcd dokładnie: samsung le40n87bdx/xeh, szukam w necie coś o tym co piszesz ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Napisałem do centrum technicznego taką wiadomośc zobaczymy co mi odpiszą: "Witam chciałbym się dowiedzieć czy mój telewizor samsung le40n87bdx/xeh,  po podłączeniu go kablem optycznym z kinem domowym , transkoduje dźwięk , czy puszcza go dalej taki jak otrzymał ( gdyż dźwięk będzie szedł z playstation 4 podłączonym kablem hdmi z tv ) czy spłaszcza do stereo?

gdyż, część Samsungów po kablu optycznym z TV puszcza tylko stereo. "

Ten TV puszcza tylko stereo. W zasadzie to ciężko znaleźć TV, który po optyku daje coś więcej niż stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV puszcza tylko stereo. W zasadzie to ciężko znaleźć TV, który po optyku daje coś więcej niż stereo...

1. W takim razie co byś polecił tzn. mając kino domowe z jednym wejściem hdmi i jednym optycznym, tego tv samsung le40n87bdx/xeh ( w przyszłości planuje zakupić http://www.agito.pl/telewizor-tcl-49-led-u49s7606ds-ultra-hd-3d-pl-1046546-1046546/pd/DSCVKMBBM/ale to chyba nic nie zmienia ? ) i ps4  żeby otrzymać najlepszy dźwięk ?

2. W sprawach audio jak już mówiłem jestem laikiem, więc chciałem się dopytać jak to jest z tym dźwiękiem przy kinie domowym tzn. jeśli tylko stereo to będą grały tylko przednie głośniki ( center, sub, przedni lewy i przedni prawy ) ? jeśli tak to lipa bo właśnie po to chciałem kupić kino domowe żeby pograć w takie TLOU i mieć lepszą wkrętkę  :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic hs Steelseries H za 800zł (nowy, etc). I mam pytanie czy w tej cenie jest coś lepszego co mozecie polecic czy z czystym sumieniem mogę brac w/w hs?

Głownie używany bedzie do gier na  PS4/PC, rozmów, muzyki. Zalezy mi na tym zeby to bylo bezprzewodowe i drzwiek przestrzenny, oraz ze wzgledu na muzyke bass.

Mialem je u siebie. Nie graja 2x lepiej od Soniakow, a nawet w tak okazyjnej cenie sa 2x drozsze - zatem nie warto. Chociaz jesli wziac pod uwage wszystkie drogie sluchawki to wypadaja z nich najlepiej pod wzgledem wykonania i jakosci dzwieku ... ale wciaz nie wiele lepiej niz sluchawki za 3-4stowki, aby sie na nie decydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W takim razie co byś polecił tzn. mając kino domowe z jednym wejściem hdmi i jednym optycznym, tego tv samsung le40n87bdx/xeh ( w przyszłości planuje zakupić http://www.agito.pl/telewizor-tcl-49-led-u49s7606ds-ultra-hd-3d-pl-1046546-1046546/pd/DSCVKMBBM/ale to chyba nic nie zmienia ? ) i ps4  żeby otrzymać najlepszy dźwięk ?

Za wiele możliwości to nie masz - konsolę do kina optykiem, a do TV po HDMI...

2. W sprawach audio jak już mówiłem jestem laikiem, więc chciałem się dopytać jak to jest z tym dźwiękiem przy kinie domowym tzn. jeśli tylko stereo to będą grały tylko przednie głośniki ( center, sub, przedni lewy i przedni prawy ) ? jeśli tak to lipa bo właśnie po to chciałem kupić kino domowe żeby pograć w takie TLOU i mieć lepszą wkrętkę  :/

Jak puścisz stereo na kino, to zagrają albo dwa przednie (lewy/prawy), albo dwa przednie (lewy/prawy) +sub, albo wszystkie - kino ma wbudowany dekoder Dolby Pro Logic II (czyli robi z sygnału stereo dźwięk przestrzenny), więc będziesz miał taką namiastkę 5.1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem je u siebie. Nie graja 2x lepiej od Soniakow, a nawet w tak okazyjnej cenie sa 2x drozsze - zatem nie warto. Chociaz jesli wziac pod uwage wszystkie drogie sluchawki to wypadaja z nich najlepiej pod wzgledem wykonania i jakosci dzwieku ... ale wciaz nie wiele lepiej niz sluchawki za 3-4stowki, aby sie na nie decydowac.

Teraz to mnie trochę zasmuciłeś.

Niestety i Sony i TB500P pękają.

Wygląda na to że płace extra za bajerancki odbiornik, dodatkowe kable, podwójną baterię i (mam nadzieję) za to że nie pękają.

Cena za nie 800 ~900zł w X-Komie to teraz normalka (na allegro za tyle wystawiają) więc żadna okazja na którą należy się rzucać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem je u siebie. Nie graja 2x lepiej od Soniakow, a nawet w tak okazyjnej cenie sa 2x drozsze - zatem nie warto. Chociaz jesli wziac pod uwage wszystkie drogie sluchawki to wypadaja z nich najlepiej pod wzgledem wykonania i jakosci dzwieku ... ale wciaz nie wiele lepiej niz sluchawki za 3-4stowki, aby sie na nie decydowac.

Wiec może masz coś godnego polecenia w tym przedziale cenowym, coś co nie pęka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×