Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, mam przejściówkę w standardzie OMTP dokłądnie tą: http://allegro.pl/adapter-jack-3-5mm-4-pin-laptopa-lenovo-przejsc-i5519984173.html, po podłączeniu słuchawek przez przejściówkę tak jakby dzwięk wychodzący ze słuchawki spowrotem wchodził jako mikrofonowy i robi okrutne sprzężenie w menu regulowania głośności mikrofonu, niezależnie od tego czy mikrofon jest podłączony czy nie , ma ktoś jakiś pomysł ? słuchawki razer kraken neon , mikrofon mediatech za 12 zł. czy powinienem zatem kupić taką: http://allegro.pl/adapter-jack-3-5-4-pin-polowy-sluchawki-mikrofon-i5459191738.htmlróżnice między nimi to miejsce pinów mikrofonu i uziemienia

Masz OMTP, a musisz mieć CTIA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś turtle beach stealth 400, i różnica między tymi co kiedyś miałem :

Nie ma tych trzaskow podczas wyłączania mikrofonu

Mikrofon sam w sobie nie buczy.

Pisze, bo ostatnio ktoś miał problemy z tymi anomaliami. Może jakiś poprawiony model? Nie wiem, ważne żeby nie pękły :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

HTB1Umg0HpXXXXXaXFXXq6xXFXXXH.jpg

Tak, wiem, jest to z Xbox One ale układ pinów jest taki sam ;)

Sam robiłem customową przejściówkę dzięki nieocenionej pomocy @kloose.

SephiroT powiedz proszę gdzie można kupić przejściówkę zgodną ze standardem CTIA lub daj ten tutorial od klose jak zrobić własną. Mam problem bo kupiłem madcatz kama specjalnie do xbox one (chodziło o tanie słuchawki) ale nie mogę z nich korzystać dłużej jak godzinę bo odpadają mi uszy. Potrzebuje wypuścić dźwięk z pada xbox one na słuchawki SONY gold ale nie chce używać mikrofonu z tych słuchawek ponieważ przez kabel działają tak że w xboxie strasznie przebija dźwięk z gry i uczestnicy party nie słyszą mnie tylko grę.

Edyta wlasnie mnie oswiecilo, sluchawki do xbox one podlaczylem kablem kupionym na allegro bo orginal mi znikl. Niech zgadne pewnie jest w tym drugim stardardzie ktory sie gryzie...

Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Goldy wróciły z reklamacji. Zostały wymienione na nowe, teraz grają zupełnie inaczej także z pierwszymi było coś nie tak od początku. Jedyne do czego mogę mieć obiekcje to pudełko. Trochę podniszczone, ale taka polityka Sony. Z faktu iż przesiadam sie na inne słuchawki chętnie sprzedam Goldy. Są nowe, wyciągnięte z pudła tylko żeby zobaczyć jak grają. Paragon z września 2015 więc gwarancji sporo jeszcze. Cena jaka mnie interesuję to 270 + przesyłka. Na terenie Wrocławia dowóz gratis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta wlasnie mnie oswiecilo, sluchawki do xbox one podlaczylem kablem kupionym na allegro bo orginal mi znikl. Niech zgadne pewnie jest w tym drugim stardardzie ktory sie gryzie...

Po co Ci przejściówka? W słuchawkach masz CTIA, w padzie masz CTIA, więc potrzebujesz zwykłego kabla z końcówkami jack 4-pin. Kable są 1:1, jak ktoś chce sobie zmienić OMTP->CTIA / CTIA->OMTP, to są do tego nakładki... Ja bym zaczął od ściszenia mikrofonu albo dźwieku z gry, bo w Goldach ten mic jest dość blisko przetworników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci przejściówka? W słuchawkach masz CTIA, w padzie masz CTIA, więc potrzebujesz zwykłego kabla z końcówkami jack 4-pin. Kable są 1:1, jak ktoś chce sobie zmienić OMTP->CTIA / CTIA->OMTP, to są do tego nakładki... Ja bym zaczął od ściszenia mikrofonu albo dźwieku z gry, bo w Goldach ten mic jest dość blisko przetworników...

 

Czyli nie ma opcji żeby kabel 4 pin był OMTP ? (Mam nie oryginalny tylko z allegro biały jak do ifona) Problem z goldami na xie jest taki że inni gracze ostro słyszą grę, np w COD strzały i nawet mocne ściszenie dźwięku z gry dalej powoduje to że u nich po prostu aż dudni. W takim wypadku mam jeszcze pomysł aby zrobić przejście i podłączać oddzielnie właśnie mic żeby tak nie ściągał. Miałem inwestować w Steelseries H bo chciałem uniwersalnych słuchawek do ps4 i xo ale jak mam do słuchawek za 1k podłączać kabel do czata to mija się to z celem, wole "pokablować" goldy :) Klose dasz tego tuta albo powiesz gdzie kupić dobry rozgałęźnik ? 

Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam porównaia ze wzmacniaczami słuchawkowymi jedynie miałem podłączone pod pada HD555 stereo i pomiedzy moimi sluchawkami za 60 zł żadnej różnicy nie nie było.Słyszałem w COD że ktoś idzie ale nie było wiadomo skąd i ze zaraz kulka w łeb... Na wirelesie co prawda 1 generacji idzie wyczuć skąd się "szkop" czai. Super całkiem to nie jest ale dla mnie o wiele lepsze niż zwykłe stereo. HD555 naprawdę zrobiły na mnoe wrażenie mega ale nie przy PS4.Ciekawią mnie te profile EQ w elitach bo fajnie by było dodać nieraz basu do wybuchu. Bajer typu podłączenie Elit pod inne źródło dźwięku jest akurat dla mnie zbędny.

mam pytanie jestem zielony w tych słuchawkach. Jeśli bym chciał kupić słuchawki zgodnie z tym co kolo pisał że chciałbym wiedzieć skąd się "szkop" czai bo przestrzennie słychać skąd strzela itd i do tego wydając maks 150zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma opcji żeby kabel 4 pin był OMTP ? Problem z goldami na xie jest taki że inni gracze ostro słyszą grę, np w COD strzały i nawet mocne ściszenie dźwięku z gry dalej powoduje to że u nich po prostu aż dudni. W takim wypadku mam jeszcze pomysł aby zrobić przejście i podłączać oddzielnie właśnie mic żeby tak nie ściągał. Miałem inwestować w Steelseries H bo chciałem uniwersalnych słuchawek do ps4 i xo ale jak mam do słuchawek za 1k podłączać kabel do czata to mija się to z celem, wole "pokablować" goldy :) Klose dasz tego tuta albo powiesz gdzie kupić dobry rozgałęźnik ?

Nie ma opcji chyba, że Chińczyk dostał za mało ryżu i zrobił komuś na złość podczas lutowania ;) podepnij sobie Goldy tym kablem do smartfona i sprawdź podczas rozmowy czy masz takie problemy. A mój biedny tutorial, dotyczył zupełnie innego kabla i tutaj się nie przyda. Jak chcesz podpiąć osobny mic do pada, to potrzebujesz coś takiego -> http://allegro.pl/kabel-adapter-2-x-mini-jack-3-5-mm-audio-4-pin-i5072380179.htmlale musisz zapytać sprzedawcę czy to CTIA czy OMTP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się ustawić Goldy. Moje ustawienia korektora:

Niskie tony - 2 kreski poniżej max

Średnie tony - na max

Wysokie tony - jedna kreska powyżej min

Teraz jest wszystko super jak dla mnie i basu nie brakuje :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma opcji żeby kabel 4 pin był OMTP ? (Mam nie oryginalny tylko z allegro biały jak do ifona) Problem z goldami na xie jest taki że inni gracze ostro słyszą grę, np w COD strzały i nawet mocne ściszenie dźwięku z gry dalej powoduje to że u nich po prostu aż dudni. W takim wypadku mam jeszcze pomysł aby zrobić przejście i podłączać oddzielnie właśnie mic żeby tak nie ściągał. Miałem inwestować w Steelseries H bo chciałem uniwersalnych słuchawek do ps4 i xo ale jak mam do słuchawek za 1k podłączać kabel do czata to mija się to z celem, wole "pokablować" goldy :) Klose dasz tego tuta albo powiesz gdzie kupić dobry rozgałęźnik ?

Niestety, Microsoft nie puścił dźwięku po USB. To nie wina słuchawek. Jedyne co mam im do zarzucenia to brak kabla 2.5mm na 3.5mm lub przejściówki.

Wszelkie możliwe inne kable są w zestawie.

Jest jeszcze wersja pod starsze pady z dedykowanym adapterem. Teraz nazywają się Siberia 800 (800x pod Xbox One).

Każde słuchawki trzeba kablem do pada wpinać jak nie takim to innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde słuchawki trzeba kablem do pada wpinać jak nie takim to innym.

Już od pewnego czasu nie każde :P

420X, 500X, 800X - wszystkie z ulubionej firmy niektórych userów, o nazwie Turtle Beach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest przycisk "nie lubię" kiedy jest potrzebny?

Jak brałem moje to nie miałem Xboxa...może za kilka lat zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie wystarczą do przestrzennego dzwieku 

Turtle Beach Ear Force Recon 50P

Pad puszcza tylko stereo, tak samo jak USB w konsoli...

PS. Takie małe gdybanie - ciekawe czy możnaby sparować nadajnik od TB 400P (model dla PS4), z headsetem od TB 420X (model dla Xone) lub na odwrót. Poza wyglądem jest to raczej to samo, więc pewnie różnią się eepromem w nadajniku/słuchawce. Byłby multiplatformowy headset ;)

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły mi Steelseries H Wireless i po pograniu ok 2h muszę powiedzieć że nie żałuję wydanej kasy, chociaż długo się zastanawiałem czy tyle wydać ;)

Dźwięk przestrzenny to naprawdę bajka! Pozycjonowanie np w Black Opsie idealne.

Mam porównanie do Goldow, TB500p i czuć że jest to inny poziom.

Żeby powiedzieć więcej muszę pograć dłużej - to tak na szybko

Długo się zastanawiałem i też się na nie skuszę :) skoro mówisz, że jest świetnie a muszę sobie jakiś prezent na gwiazdkę sprawić :D Uncharted 4 trzeba ograć na poziomie :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę :) Daj jeszcze jakiegoś posta o dalszych przemyśleniach i doświadczeniach z grami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza połączeniem z Xbox wszystko póki co świetnie.

Używam od kwietnia/maja.

Dwie baterie dają radę.

Ostatnio odkryłem radość z gniazda share - co raz częściej córka się podpina pod nie z drugimi słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad puszcza tylko stereo, tak samo jak USB w konsoli...

PS. Takie małe gdybanie - ciekawe czy możnaby sparować nadajnik od TB 400P (model dla PS4), z headsetem od TB 420X (model dla Xone) lub na odwrót. Poza wyglądem jest to raczej to samo, więc pewnie różnią się eepromem w nadajniku/słuchawce. Byłby multiplatformowy headset ;)

czyli co zrobić aby był przestrzenny i słyszeć skąd dobiega koleś , każdy tutaj pisze o tym jakie to fajne słuchawki ma z dźwiękiem przestrzennym a ty piszesz, że tylko stereo puszcza

Edytowane przez ojejkualefajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić słuchawki które podłącza się wejsciem optycznym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co zrobić aby był przestrzenny i słyszeć skąd dobiega koleś , każdy tutaj pisze o tym jakie to fajne słuchawki ma z dźwiękiem przestrzennym a ty piszesz, że tylko stereo puszcza

A co ma piernik do wiatraka? Te fajne słuchawki o których każdy tutaj pisze (Astro, TB500/800, czy inne Tritton'y), korzystają z dźwięku lecącego po optyku - o sporo lepszej jakości niż to co wypuszcza pad. W przypadku USB jest niby odrobinę lepiej bo sygnał jest wypuszczany w formie cyfrowej (chociaż i tak daleko od optyka/hdmi), więc oprogramowanie DAC'a, nadajnika czy samych słuchawek, może ten dźwięk "podkręcić" i dodać efekty - przestrzeń, jakieś profile dźwiękowe, itp...

Oczywiście dźwięk stereo też może zapewnić niezłe pozycjonowanie, ale do tego potrzeba odpowiedniego źródła - a analogowy sygnał z pada, transmitowany przez bluetooth z konsoli takim nie jest.

Więc jak chcesz słyszeć skąd dobiega koleś, to szarpnij się chociaż na cos wpinanego na USB (TB P12), albo szukaj używek Trittonów Pro+ (można je wyrwać nawet taniej niż te TB). A może masz amplituner od kina domowego? Do niego też możesz podpiąc słuchawki, a z konsoli puścić dźwięk po optyku/hdmi. Ewentualnie możesz też kupić DAC'a - FiiO D3 i do niego wpiąć słuchawki (ale nie każde bo nie ma wzmacniacza)...

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam temat i widze jedni polecają słuchawki za 600+zł inni szukają tańszych alternatyw po kablu itp.

 

Z ciekawości przejrzałem na ceneo słuchawki bezprzewodowe działające z ps4...

Jako że chyba się w najbliższym tygodniu skusze na któreś zastanawiam się nad:

 

Sony Ps4 Wireless Stereo HS 2.0 -> na minus trwałość sprzętu, na plus dedykowane ustawienia od paru wydawców sony...

Creative Labs Sb Tactic 3D Rage Wireless V2.0

Ear Force Stealth 400P Turtle Beach

Logitech H600

 

 

Z przewodowych dostępnych od ręki w MM to jedynie wpadły w oko Razer Kraken Pro

 

Ogólnie budżet ~~300zł.

Używane wyłącznie w salonie do konsoli, może też do odsłuchu muzyki/prezentacji/konferencji z laptopa/telefonu.

 

 

Które i dlaczego byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi i Creativy sobie odpuść, bo oferują jedynie podstawową regulację (głośność i mic on/off). A z pozostałych dwóch, wybierz ten tańszy headset - oba zestawy są w swoim przedziale cenowym przyzwoitymi produktami. Muzyki też można na nich posłuchać, ale szału pod względem jakości się nie spodziewaj ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł to chyba turtle beach stealth 400, bardzo dobre stereo, bezprzewodowe, regulacja osobno czat i gra, mega bass. Podobno też pękają, ale ja mam niby poprawiny model (nie ma trzaskow) więc może plastik lepszy..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem i też się na nie skuszę :) skoro mówisz, że jest świetnie a muszę sobie jakiś prezent na gwiazdkę sprawić :D Uncharted 4 trzeba ograć na poziomie :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę :) Daj jeszcze jakiegoś posta o dalszych przemyśleniach i doświadczeniach z grami :)

Nie miałem więcej czasu żeby się pobawić ale po jeszcze kilku godzinach gry nadal uważam że było warto ;)

Zresztą kolega Seph, który ma je dłużej też poleca

Nie ma mnie teraz przez tydzień ale jak wrócę to protestuję z innymi grami bo na razie tylko BO3 ogrywałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB400 trafiaja sie z trzaskami w mikrofonie wiec trzeba sie liczyć z ewentualnym zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł to chyba turtle beach stealth 400, bardzo dobre stereo, bezprzewodowe, regulacja osobno czat i gra, mega bass. Podobno też pękają, ale ja mam niby poprawiny model (nie ma trzaskow) więc może plastik lepszy..

 

Panowie warto dopłacić 100 zł i wziąć TB 500p? 

Edytowane przez ziolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×