Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem z PlayStation Wireless Stereo Headset 7.1 pierwszej generacji. Po podłączeniu do Ps4 występują problemy z wi fi. Konsola często zrywa połączenie z internetem, ma problemy z utrzymaniem stałego połączenia. Jesli ogram offline niby wszytstko jest ok, ale gdy odpale battlefield 4 sa ogromne lagi a po chwili zrywa połączenie z serwerami EA i z WI FI. Ma cie na to jakies rozwiazanie? Czym to jest spowodowanie? Na Ps3 było wszystko ok, gry online smigały normalnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien kanał wifi w routerze. Lub polacz konsole z routerem kablem i wyłącz w routerze wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartezo,

 

Jest to znany problem w tych słuchawkach (wszystkie 3 modele).

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Wina konsoli, wina słuchawek, wina sieci, fale radiowe itp. itd. 

Najzabawniejsze jest to że słuchawki potrafią "niszczyć" Wi-Fi jak są podpięte do jednej konsoli a na drugiej czy na PC działają normalnie.

Kombinuj z portami, częstotliwościami  Wi-Fi oraz z typem podpięcia konsoli do neta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za wyjaśnienie. Juz chciałem przejść na nowszy model, ale jak z wszystkimi 3 jest taki problem to zostaje przy starych. Przy grze online podepne Ps4 kablem do routera. Chyba najlepsz i najprostsze wyjscie. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rozłącza słuchawki nawet jak mam PS4 podpięte kablem... Dopiero jak na routerze całkowicie wyłącze wifi to mam spokój ;) Zmiana kanałów nic nie dała... trzeba z tym żyć po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo sprzedac router, kupic nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja raczej odpada, nie aż tak dawno go kupiłem, a routery Netgear nie są aż takie złe. Przynajmniej tak mi się wydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Ja nie miałem problemu ani z pierwszym modelem ani z drugim na kilku różnych routerach i konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Ja nie miałem problemu ani z pierwszym modelem ani z drugim na kilku różnych routerach i konsolach.

wina moze lezec albo po stronie routera albo sluchawek, a watpie zeby niektore modele sluchawek byly wadliwe. Jesli tak to jest to powod do naprawy/wymiany w ramach gwarancji. Jesli ktos stoi przyd wyborem nowego routera radzilbym sie podpytac uzytkownikow na forum czego uzywaja i z jakim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czasem czy ostatni aktualizacja oprogramowania w ps4 tez trochę nie namieszała. Wczesniej miałem kłopoty z gra battlefield 4 ( bo kto ich nie ma ) , ale jakoś szło z trudem bo trudem , ale szło. Po ostatniej aktualizacji Ps4 to jest wręcz niemożliwe. Jakieś pare dni temu żona poszła z dzieckiem na spacer , więc odpaliłem sprzęt bez sluchawek i właśnie ku mojemu zdziwieniu gra BF4 chodzi, aż miło grać. Myśle sobie naprawili serwery......eeee nie możliwe. Pełne zaskoczenie. W momęcie gdy wróciły postanowiłem ubrać sluchawki i dokończyć mecz. Utracono połączenie z serwerem, odrazu. Parę prób z słuchawkami, bez słuchawek. To właśnie przekonało mnie, że w moim przypadku brużdżą słuchawki. Co do routera to raczej nie, nie szukał bym w nim winnego. Miałem ps3 i te słuchawki w tym samym czasie, nie było problemów takich jak miałem teraz.

Edytowane przez bartezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem ale na obecna chwile jedyne rozwiązanie to zmiana routera bądź słuchawek. Jak masz możliwość to przetestuj na innym routerze u znajomego itd. Albo kup online nowy i jak dalej będzie problem to odeslij a jak nie to zatrzymaj a stary pogoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Ja nie miałem problemu ani z pierwszym modelem ani z drugim na kilku różnych routerach i konsolach.

dokładnie mam tak samo, pierwszy headset bez problemów, goldy również super działają.

router - netgear  WNDR3700v2

net vectra 40 Mb/s

ps4 połączone przez wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś korzysta z routera działającego w pasmie 5ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot jak sie nie myle... ;)  ale pewnie jest wiecej typa

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś korzysta z routera działającego w pasmie 5ghz?

W jakim sensie? Bo w sumie, to mogę przejść na takie pasmo, ale wówczas działa tylko lapek i komóra - ani PS3, ani PS4 nie obsługują 5GHz.

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa routey ktore korzystaja z 2.4 i 5 ghz jednoczesnie ale nie wiem jak to w praktyce sie sprawdza. 

osobiscie mam ponad 5-letniego linksys wtr54g2 v1 z pasmem 2,4ghz. Goldy dzialaja bezproblemu obojetnie czy konsola leci przez wifi czy lan. Dodam ze nie bylem jedynym uzytkownikiem sieci i przez wifi bylo podpiete jeszcze z 5 urzadzen (laptopy, pc, smartfony) i mieszkalem w akademiku w berlinie gdzie ruch wifi byl naprawde zmasowany (ze 20 sieci w zasiegu)
jedyne do czego moge sie przyczepic jesli chodzi o HS to w pewnym okresie czasu mialem delikatne przerywanie (gubienie zasiegu) co trwalo ulamek sekundy raz na kilka minut ale po pewnym czasie samo ustalo.

Tutaj instrukcja w jezyku angielskim jak nalezy postepowac w razie problemow z Goldami (mozliwe ze z poprzednikami tez): link

Osoby nieznajace angielskiego powinny sobie poradzic z translatorem od googla 

W razie dalszych problemow wymiana headseta lub routera...

Swoja droga Szanowni Admini przydalby sie osobny temat odnosnie headsetow od sony gdzie by sie podpielo troubleshooting i wszystkie niezbedne informacje bo z tego co widze to zdecydowana wiekszosc postow dotyczy wlasnie tych headsetow i problemamow z nimi zwiazanych a informacje odnosnie innych gina w gaszczu...

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dotarly do mnie Goldy i nie mam problemow z Wifi. Uzywam Sagema w neostradzie Fiber. Dzwiek sredniak jak na razie. Moze bedzie lepiej jak sie wygrzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bedzie lepiej jak sie wygrzeja

 

Tak, dokładnie! będzie o niebo lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo widze ze audiofile sie dorwali do tematu :)

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem ale do tej pory uzywalem Beatsow podlaczonych do pada i dzwiek jest duzo lepszy. Testowalem w CODzie i dzwiek strzalow i wybuchow w Goldach blado wypada w porownaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem ale do tej pory uzywalem Beatsow podlaczonych do pada i dzwiek jest duzo lepszy. Testowalem w CODzie i dzwiek strzalow i wybuchow w Goldach blado wypada w porownaniu

Jaki model beatsow?

Uzywales aplikacji do korekcji tonow?

Mam nadzieje ze wiesz ze masz do czynienia z bezprzewodowym headsetem do geamingu z wbudowanym majkiem a nie ze sluchawkami studyjnymi i wiesz co się z tym wiaze.

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne nie wymagam nie wiadomo czego ;) bawilem sie ustawieniami w apce. Ale od tych wybuchow glowa boli ;) Beatsy Solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5ghz i 2.4ghz. 5ghz ms inne częstotliwości więc jeżeli nie zależy komuś na urządzeniach używających tylko 2.4ghz to warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×